چگونگی درخواست تمدید ویزای مولتی کانادا از داخل کانادا - مرجع اخذ انواع ویزا و مجوزهای قانونی خارج از کشور

چگونگی درخواست تمدید ویزای مولتی کانادا از داخل کانادا

تمدید ویزای مولتی از داخل خاک کانادا

درخواست تمدید ویزای مولتی کانادا از داخل کانادا

چگونگی اقدام برای تمدید ویزای مولتی کانادا از داخل خاک کانادا؟

برای تمدید ویزای مولتی کانادا از داخل کانادا، شما باید حداقل یکماه مانده به اتمام اعتبار ویزای مولتی خود، یا ویزای تحصیلی و یا ویزای کار موقت به سایت دولت کانادا به نشانی cic.gc.ca مراجعه کنید و روی دکمه “تمدید” کلیک کنید. سپس باید فرم مربوط به تمدید ویزا را پر کرده و مستندات مورد نیاز را به همراه هزینه تمدید پرداختی خود به صورت آنلاین ارسال کنید. مستندات مورد نیاز برای تمدید ویزای مولتی کانادا شامل ارائه گذرنامه اعتباری، برگه اطلاعات پرونده، سابقه کاری‌ها و مدارک دیگری است که ممکن است بسته به شرایط ویزای شما مورد نیاز باشد. توصیه می‌شود که شما قبل از ارسال مستندات، آن‌ها را به دقت بررسی کرده و از صحت آن‌ها اطمینان حاصل کنید. همچنین باید به یاد داشته باشید که برای تمدید ویزای مولتی کانادا، شما باید شرایط و معیارهای مورد نیاز را برآورده کنید و نشان دهید که قصد بازگشت از کانادا ندارید. پس از ارسال مستندات، پرداخت هزینه تمدید ویزا و بررسی درخواست شما توسط دولت کانادا، نتیجه درخواست شما به شما اعلام خواهد شد. پس از تمدید ویزای شما، می‌توانید در کانادا به اقامت خود ادامه دهید.

آیا برای تمدید ویزای مولتی کانادا نیاز به مصاحبه دارم؟

بسته به شرایط ویزای شما، ممکن است برای تمدید ویزای مولتی کانادا، نیاز به مصاحبه داشته باشید. اگر نیاز به توضیحات بیشتر، یا موارد خاصتری که شما را با یک اطلاعیه ایمیلی به یک مرکز رسیدگی به پرونده در یک استان یا شهر خاص ارجاع میدهند که مصاحبه در آنجا صورت گیرد، و در صورتی که دولت کانادا تصمیم گرفته باشد که نیاز به مصاحبه با شما دارد، یک نامه به شما ارسال می‌شود که در آن به شما اعلام می‌شود که باید در یک مصاحبه شخصی با مامور مهاجرتی دولت کانادا درخصوص موارد مرتبط با ویزای شما گفتگو کنید. در مصاحبه، ممکن است از شما سوالاتی در مورد تحصیلات، سابقه کاری، اهداف شما در کانادا و دلایل تمدید ویزایتان پرسیده شود. همچنین، ممکن است مسئله‌ای مرتبط با ویزای شما مورد بحث قرار گیرد. بهتر است برای مصاحبه، مستندات مورد نیاز را به همراه داشته باشید و به دقت و صراحت به سوالات پاسخ دهید. اگر برای تمدید ویزای مولتی کانادا نیاز به مصاحبه دارید، دولت کانادا با شما تماس خواهد گرفت تا زمان و محل مصاحبه را برای شما تعیین کند. پس از مصاحبه، نتیجه به شما اعلام خواهد شد و در صورت تمدید ویزای شما، می‌توانید به اقامت خود در کانادا ادامه دهید.

ویزیتور رکورد چیست و چگونه باید برای آن اقدام کرد؟

ویزیتور رکورد یا نامه شرایط فعلی متقاضی در واقع یک سند رسمی است که به شما اجازه می‌دهد که به مدت بیشتری در کانادا بمانید. در صورتی که به دلایلی مانند تمدید اقامت توریستی، تحصیلات، کار و غیره، نیاز به اقامت بیشتری در کانادا دارید، می‌توانید اقدام به درخواست ویزیتور رکورد یا نامه شرایط فعلی متقاضی  کنید. برای درخواست ویزیتور رکورد یا نامه شرایط فعلی متقاضی  باید به سایت دولت کانادا به نشانی cic.gc.ca مراجعه کرده و فرم مربوط به درخواست ویزیتور رکورد یا نامه شرایط فعلی متقاضی  را پر کنید. در این فرم باید اطلاعات شخصی و مسافرتی‌تان را وارد کرده و همچنین دلایل درخواست ویزیتور رکورد یا نامه شرایط فعلی متقاضی  را بیان کنید. پس از پر کردن فرم، باید مستندات مورد نیاز شامل گذرنامه، برگه ورود و خروج از کانادا، اطلاعات پرونده شما و مدارک دیگری که ممکن است لازم باشد، را به همراه هزینه درخواست ارسال کنید. در صورتی که درخواست شما تایید شود، ویزیتور رکورد یا نامه شرایط فعلی متقاضی  به شما ارسال خواهد شد و شما می‌توانید به مدتی بیشتر در کانادا بمانید. باید به یاد داشته باشید که ویزیتور رکورد یا نامه شرایط فعلی متقاضی  تنها به شما اجازه اقامت در کانادا را می‌دهد و به هیچ عنوان جایگزین یک ویزای معتبر نیست. همچنین، در صورتی که مدت اقامت شما در کانادا به پایان رسید، باید از کانادا خارج شوید و نمی‌توانید که با ویزیتور رکورد یا نامه شرایط فعلی متقاضی  به کانادا بازگردید، مگر اینکه مجوز دیگری برای اقامت در کانادا در دست داشته باشید.

چه مدت زمانی برای تایید درخواست ویزیتور رکورد یا نامه شرایط فعلی متقاضی  طول می‌کشد؟

زمان تایید درخواست ویزیتور رکورد یا نامه شرایط فعلی متقاضی  ممکن است متفاوت باشد و بسته به شرایط و موارد مختلف، مدت زمان متفاوتی را برای بررسی درخواست شما نیاز داشته باشد. در بعضی موارد، درخواست ویزیتور رکورد یا نامه شرایط فعلی متقاضی  تنها چند روز زمان می‌برد تا تایید شود، اما در برخی موارد ممکن است تا چند هفته یا حتی چند ماه زمان ببرد. برای کاهش زمان بررسی درخواست شما، بهتر است که تمامی مستندات مورد نیاز را به دقت و با کیفیت بالا ارائه کنید و اطلاعات درخواستی خود را با دقت و صحت کامل در فرم وارد کنید. همچنین، اگر شما نیاز به اقامت بلندمدت در کانادا دارید، بهتر است درخواست ویزیتور رکورد یا نامه شرایط فعلی متقاضی  را با مهارت و دقت بالا پر کنید و مستندات مورد نیاز را به همراه درخواست ارسال کنید. در صورتی که برای درخواست ویزیتور رکورد یا نامه شرایط فعلی متقاضی  نیاز به مصاحبه دارید، ممکن است زمان بررسی درخواست شما بیشتر شود، زیرا باید منتظر برگزاری مصاحبه و بررسی نتیجه آن باشید. می‌توانید وضعیت درخواست خود را با استفاده از شماره پیگیری در سایت دولت کانادا بررسی کنید. در صورتی که درخواست شما تایید شود، ویزیتور رکورد یا نامه شرایط فعلی متقاضی  به شما ارسال خواهد شد و شماز آن پس می‌توانید به مدتی بیشتر در کانادا بمانید. در صورتی که درخواست شما رد شود، دلایل رد درخواست به شما اعلام خواهد شد.

چه مستنداتی برای درخواست ویزیتور رکوردلازم است؟

برای درخواست ویزیتور رکوردباید مستندات مورد نیاز را ارائه کنید. این مستندات شامل موارد زیر می‌شود:
  1. گذرنامه: شما باید گذرنامه معتبر خود را ارائه کنید که باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد.
  2. برگه ورود و خروج از کانادا: شما باید برگه ورود و خروج خود را به همراه درخواست ارسال کنید.
  3. اطلاعات پرونده: شما باید اطلاعات شخصی خود را از جمله نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، تحصیلات، سابقه کاری و هدف از بازدید از کانادا و موارد دیگری را وارد کنید.
  4. مدارک مورد دیگر: بسته به شرایط و دلایل درخواست شما، ممکن است نیاز به ارائه مدارک دیگر هم داشته باشید. به عنوان مثال، اگر شما به دلیل تحصیل در کانادا، درخواست ویزیتور رکوردمی‌کنید، باید مدارک تحصیلی‌تان را ارائه کنید.
  5. هزینه : برای درخواست ویزیتور رکورد ، باید هزینه مربوطه 100 دلار کانادا را پرداخت کنید. مبلغ هزینه برای درخواست ویزیتور رکوردممکن است با توجه به شرایط ویزای شما متفاوت باشد.
در صورتی که برای درخواست ویزیتور رکوردنیاز به مستندات دیگری دارید، بهتر است با سفارت یا کنسولگری کانادا در کشور خود تماس بگیرید تامستندات دقیقی که برای درخواست ویزیتور رکوردلازم هستند را بدانید. همچنین، بهتر است مستندات خود را با دقت بالا و به زبان انگلیسی ارائه دهید تا درخواست شما به سرعت بررسی شود.  

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
مهاجرت پزشکان به کانادا

آزمون MCCQE بخش اول چیست؟

آنچه در این مطلب می خوانید آزمون MCCQE بخش اول اولین قدم در گرفتن مجوز طبابت در کانادا ارزیابی و…

بیشتر بخوانید

معادل سازی مدارک پزشکان برای کانادا و اخذ پروانه طبابت در کانادا

آنچه در این مطلب می خوانید معادل سازی مدارک پزشکان برای کانادا شورای پزشکی کانادا (MCC) برای تایید مدرک پزشکی…

بیشتر بخوانید
انتخاب صحیح و ترجمه رسمی صحصح اسناد و مدارک

ریجکتی ویزا و اشکالات رایج در انتخاب و ترجمه رسمی مدارک و اسناد

آنچه در این مطلب می خوانید ریجکتی ویزا و ترجمه رسمی اسناد، درود و عرض ارادت خدمت همه همراهان عزیز…

بیشتر بخوانید
question