تمدید ویزای مولتی کانادا تا ۱۸ ماه

چگونگی تمدید ویزای مولتی کانادا
تمدید ویزای مولتی کانادا برای ایرانیان، یک گزینه بسیار عالی برای اقامت در کانادا به مدت طولانی است. با یک ویزای مولتی کانادا، می‌توانید به مدت 6 ماه در کانادا حضور داشته باشید و در صورت تمدید ویزا، می‌توانید به مدت 18 ماه در کانادا به سر ببرید. اما برای تمدید ویزای مولتی کانادا، باید به چند مسئله توجه کنید.

تمدید ویزای مولتی کانادا:

راهنمایی برای دریافت مجدد و  تمدید ویزای مولتی کانادا

دریافت ویزای مولتی کانادا برای ایرانیان، یک گزینه بسیار عالی برای اقامت در کانادا به مدت طولانی است. با یک ویزای مولتی کانادا، می‌توانید به مدت 6 ماه در کانادا حضور داشته باشید و در صورت تمدید ویزا، می‌توانید به مدت 18 ماه در کانادا به سر ببرید. اما برای تمدید ویزای مولتی کانادا، باید به چند مسئله توجه کنید.

مراحل اولیه برای تمدید ویزای مولتی کانادا

اگر به دنبال تمدید ویزای مولتی کانادا هستید، ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که اعتبار پاسپورت شما تا 7 ماه مانده به پایان اعتبار 5 ساله پاسپورت‌های ایرانی اعتبار دارد. این اعتبار، برای تمدید ویزا به شما کمک می‌کند ویزای دوم خود را بدون هیچ مشکلی دریافت کنید.

در مرحله بعدی، باید بدانید که مدارکی که باید برای تمدید ویزای مولتی کانادا ارائه کنید، همان مدارکی است که در هنگام درخواست ویزا به کنسولگری ارائه دادید. از آنجایی که در هنگام درخواست ویزا، انگشت‌نگاری را انجام دادید، می‌توانید تا 10 سال بدون انگشت نگاری، درخواست تمدید ویزا کنید.

اگرچه مدارک برای تمدید ویزای مولتی کانادا مشابه درخواست ویزا هستند، اما باید به موارد زیر توجه کنید:

اگر انگشت نگاری شما در ایران برای درخواست ویزا انجام شده است و در بهار سال 91، سفارت کانادا در ایران غیرفعال شده است، تا زمانیکه دوباره انگشت نگاری شما در یکی از مراکز وک موجود در کشورهای همسایه انجام شود، تمدید ویزای مولتی کانادا امکان‌پذیر نیست.
اگر انگشت نگاری شما در کشورهای همسایه انجام شده است، تا دو سال معتبر است و شما بدون نیاز به انجام دوباره این مرحله، می‌توانید تمدید ویزای مولتی کانادا را انجام دهید.
پس از تایید مدارک، باید به صورت آنلاین با ارسال مدارک ویزای تمدید را درخواست کنید. پس از درخواست این ویزا، مسئولان کنسولگری کانادا می‌توانند با شما تماس بگیرند و برخی از مدارک یا اطلاعات بیشتر را درخواست کنند. پس از بررسی مدارک و تأیید صحت آن‌ها، مسئولان کنسولگری اعلام می‌کنند که آیا ویزای تمدید شما تأیید شده است یا خیر.

اگر ویزای تمدید شما تأیید شده است، باید پس از پرداخت هزینه ویزا، پاسپورت خود را برای تمدید ویزا به مسئولین مربوطه ارسال کنید. پس از ارسال پاسپورت، معمولاً طی یک تا چند هفته، پاسپورت شما با ویزای تمدید به شما بازمی‌گردد. در صورتی که پاسپورت شما در حال حاضر در دسترس نیست، می‌توانید از خدمات پیکاپ و تحویل پاسپورت از آژانس های هواپیمایی استفاده کنید.

هزینه تمدید ویزای مولتی کانادا

هزینه تمدید ویزای مولتی کانادا متفاوت است و بسته به مدت ویزای جدید، متفاوت است. برای تمدید ویزای مولتی کانادا، هزینه‌ای حدود 100 دلار در نظر گرفته می‌شود. همچنین، برای خدمات پیکاپ و تحویل پاسپورت، می‌توانید حدود 30 تا 50 دلار به عنوان هزینه اضافی در نظر بگیرید.

توصیه‌های مهم برای تمدید ویزای مولتی کانادا

برای تمدید ویزای مولتی کانادا، چند توصیه مهم وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنید:

در صورت امکان، پاسپورت خود را حداقل 7 ماه قبل از انقضای آن، تمدید کنید.
همواره مدارک و اطلاعات خود را به‌روز نگه دارید تا در صورت نیاز به تمدید ویزای مولتی کانادا، به راحتی بتوانید مدارک مورد نیاز را ارائه دهید.
در صورت امکان، انگشت نگاری خود را در مراکز وک موجود در کشورهای همسایه انجام دهید تا بدون نیاز به انجام دوباره این مرحله، بتوانید ویزای تمدید شده را دریافت کنید.
با ارسال درخواست ویزا، برای اطمینان از صحت مدارک و اطلاعات، به دقت مدارک خود را بررسی کنید و هرگونه اشتباه را اصلاح کنید.

نتیجه گیری تمدید ویزای مولتی کانادا

در کل، تمدید ویزای مولتی کانادا برای ایرانیان که قصد اقامت در کانادا برای مدت طولانی را دارند، یک گزینه بسیار عالی است. اما برای تمدید ویزای مولتی کانادا، باید به مواردی نظیر اعتبار پاسپورت، مدارک مورد نیاز، هزینه‌ها و توصیه‌های لازم توجه کنید. با رعایت این موارد، می‌توانید با موفقیت ویزای تمدید شده خود را دریافت کرده و در طول اعتبار ویزا در کانادا به سر ببرید.

 

منبع: https://www.international.gc.ca/country-pays/turkiye/index.aspx?lang=eng

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
آمادگی آزمون معادلسازی مدرک پزشکی در کانادا

آزمون MCCQE بخش اول چیست؟

آنچه در این مطلب می خوانید لطفا” جهت آشنایی و بهرمندی از خدمات ما عضو کانال تلگرام ما به آدرس…

بیشتر بخوانید
ارزیابی و معادل سازی مدارک پزشکی به صورت کاملا" تضمین توسط تیم پرشیا گلو بال

معادل سازی مدارک پزشکان برای کانادا و اخذ پروانه طبابت در کانادا

آنچه در این مطلب می خوانید معادل سازی مدارک پزشکان برای کانادامفتخریم که به جمع مشتریان ما بپیوندید 👇👇👇جهت کسب…

بیشتر بخوانید
انتخاب صحیح و ترجمه رسمی صحصح اسناد و مدارک

ریجکتی ویزا و اشکالات رایج در انتخاب و ترجمه رسمی مدارک و اسناد

آنچه در این مطلب می خوانید ریجکتی ویزا و ترجمه رسمی اسناد، درود و عرض ارادت خدمت همه همراهان عزیز…

بیشتر بخوانید
question