پرشیا گلوبال، مهاجرت به کانادا یا استرالیا کدام بهتر است

کانادا یا استرالیا ؟! مهاجرت به کانادا یا استرالیا؟! کدام کشور برای مهاجرت بهتر است؟! واقعیتهای مهاجرت و زندگی در استرالیا و کانادا

مهاجرت به کانادا یا استرالیا، کانادا یا استرالیا کدام بهتر است؟!
استرالیا بهتره یا کانادا
کانادا یا استرالیا:
اگر در اولین مراحل مهاجرت هستید یا به گزینه مهاجرت فکر میکنید، مطمئنا” به دو کشور مهاجرپذیر استرالیا یا کانادا فکر کرده اید. کانادا یا استرالیا؟ کشور غازها یا کشور کانگوروها! برای گرفتن اقامت شرایط خود را برای ورود به استرالیا مورد سنجش قرار دهم یا شرایط اقامت کانادا را بررسی کنم! اگر بخواهم مهاجرت تحصیلی داشته باشم بدنبال پذیرش از دانشگاههای استرالیایی باشم یا پذیرش از دانشگاههای کانادایی؟ شرایط و هزینه های زندگی در استرالیا بهتر و آسانتر است یا شرایط و هزینه های زندگی در کانادا؟برای کار کردن و یافتن شغل مناسب شرایط کاری و فرصتهای شغلی استرالیا بهتر است یا فرصتهای شغلی کانادا؟ با توجه به اینکه در هر دو کشور مالیات بخش عمده ای از هزینه های جاری زندگی است سیستم پرداخت مالیات کانادا کمتر است یا مالیات در استرالیا؟ برای فرزندانم شرایط تحصیل کودکان در استرالیا بهتر است یا کانادا و سوالات مهم دیگری که در این مقاله سعی شده به بیشتر آنها پاسخ داده شود و از عوامل مهم و تاثیرگذار در مهاجرت یاد شود، با این امید که بتواند در تصمیم صحیح تر و عاقلانه تر به شما کمک کرده باشد و تا حدودی شما را از دودلی و شک رها کند.
اگر به دنبال مهاجرت هستید و مصمم شده اید که مسیر زندگی خود را در کشوری دیگر ادامه دهید، شانس این را دارید که کانادا و استرالیا را به عنوان یکی از محبوب ترین مقصد های مهاجرت در دنیا مورد توجه و بررسی قرار دهید. هر دو کشور استرالیا و کانادا از کیفیت بالای زندگی و از استانداردهای مطلوب برای کار و تحصیل و مهاجرت برخوردارند.کانادا و استرالیا هر دو از سیستم مهاجرتی مبتنی بر امتیاز در انتخاب افراد متقاضی مهاجرت و زندگی در کشورشان استفاده می کنند. در پاسخ به این سوال که ” کانادا بهتره یا استرالیا و یا استرالیا بهتر است یا کانادا؟” و در ادامه با مقایسه مهمترین عوامل در تصمیم گیری افراد مهاجر به کشورهای کانادا و استرالیا سعی شده تا تصمیم گیری را برای شما کمی آسانتر کنیم. در این مقایسه از منابع مختلف و رسمی بعلاوه نظرات مهاجرین در مشاغل و مسند های مختلف در این دو کشور استفاده شده است. از مهمترین پارامترهای تصمیم گیری در مهاجرت “فرصتها ی شغلی” مبتنی بر کد رشته ای است که فرد متقاضی مهاجرت به کانادا یا استرالیا باید مد نظر داشته باشد.
پرشیا گلوبال، فرصت های شغلی کانادا و استرالیا
 فرصت های شغلی در کانادا و استرالیا:
وضعیت مشاغل در کانادا و استرالیا:
قبل از هر بررسی و مقایسه ی فرصتهای شغلی کانادا و استرالیا به مقایسه نرخ بیکاری در هر دو کشور می پردازم، نرخ بیکاری در چند سال اخیر در استرالیا کمتر از کانادا بوده است. با این حال، نرخ بیکاری کانادا در کمترین میزان خود از ۴۰ سال پیش، به پایین ترین حد رسیده و باعث افزایش نرخ بهره بانک مرکزی کانادا در سال جاری ۲۰۱۸ شده است. طبق گزارش شبکه خبر اقتصادی بلومبرگ نرخ بیکاری از ۶ درصد سال ۲۰۱۴  در ماه دسامبر ۲۰۱۸ به ۵.۷ درصد کاهش یافته است که به تاریخ امروز به ۵.۸ افزایش یافته است. آمار کانادا روز جمعه در اتاوا، که در سری داده های جاری است از سال ۱۹۷۶ شروع می شود، کمترین میزان را از سال ۱۹۷۶ تا کنون به خود اختصاص داده است. تعداد مشاغل به ۷۸۶۰۰ افزایش یافته است، که افزایش اشتغال تمام سال را به رقم ۴۲۲۵۰۰ افزایش داده است. این بهترین رشد سالانه رشد مشاغل در کانادا از سال ۲۰۰۲ است. نمودار زیر نوسانات نرخ بیکاری را در کانادا نشان میدهد. اما این نکته را نباید از نظر دور نگه داشت که هنوز استرالیا از لحاظ نرخ بیکاری و مشارکت مهاجرین در مشاغل عدد بهتری را نشان میدهد. با این حال هر دو کشور مقاصد خوبی برای افراد دارای تخصص و مهارت هستند.
نرخ بیکاری در استرالیا و کانادا
نرخ بیکاری در استرالیا کمی کمتر از ۵.۶ درصد است که در مقایسه با کانادا نرخ بیکاری کمتری دارد، با این حال بر اساس آمار سازمان توسعه و همکاریهای اقتصادی در یک گزارش اظهار داشت که استرالیا در اوایل سال جاری افزایش نرخ بهره را آغاز خواهد کرد. بانک مرکزی استرالیا نرخ بهره را بدون تغییر با ۱.۵ درصد پایین تر از سال ۲۰۱۶ برای حمایت از رشد و استخدام نگه داشته است. سیاست گذاران استرالیا انتظار دارند که با افزایش بیکاری به سمت ۵ درصد، کارفرمایان مجبور به پرداخت بیشتر برای جذب کارگران و افزایش حقوق و دستمزدها شوند. با اینکه پرداختها از لحاظ دلاری در استرالیا کمی بیشتر از کاناداست، اما نباید رشد قیمتها مخصوصا” در حوزه مسکن را در این کشور نادیده گرفت، که در مقایسه با کانادا کمی گرانتر است.
در تولید اشتغال هر دو کشور استرالیا و کانادا به منابع معدنی و طبیعی تکیه دارند و از این رو برای مهاجرانی که دارای مهارت و تخصص میباشند حقوق و دستمزدها در مقایسه با ایران به بهترین وجه پرداخت می شوند. البته بسته به مشاغل مورد نیاز در استرالیا و کانادا استخدام برخی از مشاغل در یک کشور بهتر از کشور دیگر  است – مثلا فرصتهای شغلی برای پرستاران در هر دو کشور خوب است اما از لحاظ آماری نیاز به مشاغل همه گروه پرستاری در کانادا کمی بهتر از استرالیا است. به سختی می توان گفت که کدام کشور میتواند مقصد بهتری برای افراد متقاضی کار و مهاجرت باشد، اما با این حال بسته به مشاغل مورد نیاز و هزینه های جاری در این دو کشور از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود. لذا خواهشمند است این مقاله را تا پایان مطالعه نمایید و یا با ما برای مشاوره بهتر تماس بگیرید.
کانادا در مقایسه با استرالیا، پایگاه تولیدی بسیار بزرگتری است، و شرکتهای مونتاژ صنعتی بیشتری در آن وجود دارند. به عنوان مثال کسانی که در صنایع مشغول هستند شرایط بهتری در کانادا از لحاظ یافتن مشاغل مرتبط خواهند داشت هر چند که در استرالیا هم سرمایه گذاری در بخش صنعت رو به رشد است و این کشور جزو کشورهای  ، در حالی که استرالیا برای شرکتهای فناوری اطلاعات ایالات متحده و شرکتهای منطقه ای چند ملیتیش بیشتر محبوب است. نرخ مشارکت نیروی کار در کانادا ۵۶.۴ و در استرالیا ۶۵.۶ میباشد. ما به شما به صورت علمی و با توجه به آینده دو کشور خواهیم گفت که کدام کشور برای شما با توجه به تخصص تان بهتر خواهد بود.
نرخ بیکاری در کانادا، مهاجرت به کانادا با پرشیا گلوبال
بنابراین، دستمزد یقه آبی  ها یا مشاغل صنعتی در کانادا بهتر است، در حالی که دستمزدها و فرصتها ی شغلی مشاغل  یقه سفید یا مشاغل اداری در استرالیا بیشتر می شود.  البته توجه داشته باشید که نیروی کاری در همه موارد اعلام شده در لیست مشاغل دو کشور کاملا” حساب شده اعلام می گردد و هیچ کد رشته ای بدون نیاز اعلام نمی گردد. به طور کل مشاغل مهارتی و فنی در هر دو کشور مورد نیاز میباشند. اما همانطور که گفتم مشاغل صنعتی در کانادا بهتر از استرالیا و مشاغل اداری در استرالیا بهتر از کانادا هستند. به یک مثال دیگر توجه کنید که در مورد افرادی است با کد رشته های مرتبط با ساخت و ساز مسکن. در کانادا شرایط فعلی مسکن سازی بمراتب بهتر از استرالیاست، چرا که در کانادا ساخت و ساز مسکن در سال جاری بسیار پر رونق بوده با شاخص ۱۰۳ درصد که رشد قابل توجه ای است و تعداد ۲۱۴ هزار مسکن جدید در مقابل استرالیا با شاخص پایین ۱ درصد فعالیت در ساخت و ساز مسکن و تعداد ۵۴۱۸ فروش خانه های تازه ساخت. پس اگر قصد مهاجرت به کانادا یا استرالیا را دارید حتما” با علم و توجه به آمار آن کشور اقدام به درخواست اقامت و ویزا نمایید.
پرشیا گلوبال میزان دستمزدها در استانهای مختلف کانادا
کمترین میزان دستمزدها و حقوق کارمندان و کارگران و افراد فنی در کانادا از استانی به استان دیگر متفاوت میباشد، در حالیکه در استرالیا دستمزد حداقلی در کل کشور و در همه جای استرالیا یکسان است. به عنوان مثال میزان دستمزد ساعتی در استان بریتیش کلمبیا ۱۱.۳۵ دلار کانادا و در استان آنتاریو ۱۴.۰ دلار کانادا میباشد. در استرالیا دستمزدهای حداقلی سراسری ۱۸.۲۹ دلار استرالیا می باشد که برای مشاغل معمولی کارمندان معمولی ۲۵ درصد به این میزان اضافه میگردد. در کل پرداخت دستمزد مشاغل اداری در استرالیا بهتر و مشاغل فنی و صنعتی در کانادا بهتر است. برای افرادی که قصد ایجاد کسب و کار دارند باید گفت که کسب و کارها در کانادا و استرالیا کاملا” متفاوت هستند پس بدون مطالعه خطر نکنید و با آگاهی کامل مباردت به تقاضای ویزا های کسب و کار را نمایید. به طور متوسط آسانی کسب و کار در کانادا عدد ۱۸ که با توجه به کسب و کار شما از ( ۸ تا ۲۲ ) می تواند نوسان داشته باشد و در استرالیا عدد ۱۵ میباشد که رنج عددی بین ( ۹ تا ۱۵ ) را میتوان برایش در نظر گرفت. ناگفته نماند که سود دهی کسب و کارها با توجه به نوع آنها در هر کشور و از شهری به شهر دیگر متفاوت خواهد بود.
خواربار و مواد غذایی در کانادا و استرالیا
 مخارج زندگی در استرالیا و کانادا:
هزینه های زندگی در استرالیا و کانادا:
هزینه زندگی در استرالیا به دلیل مالیات بر مستغلات به طور ویژه ای مسکن و هزینه های مرتبط با مسکن کمی بیشتر از کانادا است. مسکن در کانادا مقرون به صرفه تر میباشد، البته قیمت اجاره و خرید مسکن در شهرها و استانهای کانادا متفاوت و از مراکز شهر نسبت به بیرون شهر تفاوت فاحشی دارند. هزینه های معمول زندگی مثل تهیه مواد مورد نیاز روزانه در استرالیا کمی بیشتر از کانادا است. اما به این نکته توجه کنید که نرخ دلار کانادا و استرالیا در ایران کمی متفاوت تر از ارزش این دو ارز نسبت به دلار و یا یورو است. نرخ تورم در کانادا ۲.۲ درصد و در استرالیا ۱.۹ درصد میباشد. تورم و قیمت کالاهای خوراکی در استرالیا تا حدودی در مقایسه با کانادا کمتر است و در عوض قیمت کالاهای تولیدی و فرآوری شده در استرالیا بیشتر از کانادا است. نرخ تورم مواد غذایی در کانادا ۱.۸ درصد و نرخ تورم مواد غذایی در استرالیا کمتر و در حدود ۰.۵ درصد میباشد. اگر قصد وام گرفتن داشته باشید نرخ بهره وام بانکی در استرالیا به مراتب بیشتر از کاناداست و به همین دلیل آسانی کسب و کارها در کانادا نمره بهتری به خود میگیرد. نرخ وام بانکی در کانادا ۳.۴۵ درصد و در استرالیا نرخ وام بانکی ۸.۶۵ درصد میباشد. متوسط مخارجی که برای یک خانواده میتوان در نظر گرفت با زندگی راحت و بهرمند از همه امکانات در کانادا ۲۶۹۰ دلار کانادا در ماه هزینه باید کرد و در استرالیا باید ۳۴۲۰ دلار استرالیا هزینه کرد. برای افراد مجرد در کانادا هزینه ماهیانه ۱۹۷۰ دلار کانادا و در استرالیا برای یک نفر هزینه ماهیانه ۲۴۲۰ دلار استرالیا را باید در نظر گرفت. البته این هزینه ها متوسط هزینه های رو به بالا با توجه به سطح و سبک زندگی در تمامی شهرهای کانادا و استرالیا در نظر گرفته شده است.
هزینه زندگی در سیدنی در استرالیا، در مقایسه با تورنتو در کانادا . پرشیا گلوبال
مالیاتی که در کانادا پرداخت می کنید کمی پیچیده تر و بیشتر از استرالیاست و هیچ تخفیف یا راه گریزی از آن نیست. مالیات در کانادا معمولا” به دو شکل استانی و فدرالی از شما گرفته خواهد شد که رویهمرفته به عنوان مثال در استان آنتاریو شما ۱۳ درصد مالیات پرداخت می کنید.  هر دو مالیات به طور همزمان از روی حقوق شما برداشت می‌شوند. در راستای محاسبه‌ی یک سال کاری برای تعیین مالیات، حقوق شما از اول ژانویه تا پایان دسامبر محاسبه می‌شود. همچنین اگر در تعطیلات کاری به سر می‌برید می‌توانید برای بازپس گرفتن مالیاتتان اقدام کنید. مالیات بر ارزش افزوده در کانادا معمولا” در هنگام خرید کالا محاسبه میشود و در روی کالاها درج نشده است. با افزایش درآمد شما باید مالیات بیشتری پرداخت کنید که این نسبت در کانادا بیشتر میشود، مالیات فدرالی برای درآمد ۸۹۰۰۰ دلار کانادا به عنوان مثال ۲۲ درصد بعلاوه مالیات استانی آنتاریو برای این درآمد ۹.۱۵ در صد میباشد. مالیات در استرالیا به صورت سراسری ۱۰ درصد می باشد که بر روی کالاها قید شده است و از درآمد شما کسر میشود. در هر دو کشور کانادا و استرالیا میزان پرداخت مالیات شما با افزایش درآمد شما به صورت پلکانی بالا میرود و مالیات بخش عمده ای از مخارج زندگی تک تک افراد در استرالیا و کانادا را تشکیل میدهد.
بدین منظور بعد از ورود به کانادا قبل از اشتغال به کار شما باید یک شماره رفاه اجتماعی دریافت کنید که به آن ) Social Insurance Number) SIN گفته میشود، و در استرالیا باید شماره مالیاتی دریافت کنید که به آن TFN( TAX FILE NUMBER) گفته میشود. ناگفته نماند که بسیاری از شهروندان استرالیایی از تخفیفهای مالیاتی برخوردار میشوند، و در بعضی موارد حتی ۱۰۰ در صد مالیات پرداختی به آنها برگردانده میشود. سال مالیاتی در استرالیا از اول جولای در هر سال شروع شده و در پایان ژوئن خاتمه می‌یابد. بسیاری از استرالیایی‌ها هر ساله میزانی از مالیاتی که پرداخت کرده‌اند را پس می‌گیرند. همینطور اگر شما با یک ویزای کار/تعطیلات مشغول به کار هستید می‌توانید ۱۰۰% مالیات خود را پس بگیرید.  به طور خلاصه نرخ مالیات شرکت ها در کانادا بین ۲۶ تا ۵۱ درصد میباشد و در استرالیا بین ۳۰ تا ۴۹ درصد. توضیحات بیشتر با جزئیات مفصلتر را در ویدیوی ما ببینید.
در صورتیکه قصد سرمایه گذاری در یکی از این دو کشور استرالیا و یا کانادا را دارید با توجه به نرخ بهره و تغییرات جهانی و شاخص های اقتصادی دو کشور حتما” با کارشناسان ما در پرشیا گلوبال تماس بگیرید تا شما را برای سرمایه گذاری در بخش مناسب و سودآور راهنمایی کنند.
هزینه مسکن در کانادا یا استرالیا
اجاره مسکن در استرالیا و کانادا:
اولین کاری که باید انجام دهید این است که جایی برای ماندن پیدا کنید و احتمالاً چه در تورنتو و چه در سیدنی اجاره‌ها برایتان گران خواهند بود. خیلی از مردم زندگی در مرکز شهر را به دلیلِ بودن در قلب شهر و نزدیک بودن به همه‌چیز، ترجیح می‌دهند. اما به این منظور باید بهای بالاتری هم پرداخت کنند. انتخاب یک مکان مناسب برای زندگی با کمی فاصله‌ی بیشتر نسبت به مرکز شهر می‌تواند انتخاب عاقلانه‌تر و ارزانتری باشد. همینطور زندگی با هم خانه‌ها و دوستان و تشریک اجاره با آنان می‌تواند انتخاب هوشمندانه‌ای باشد و میزان اجاره‌ای را که پرداخت می‌کنید تا حد زیادی کمتر کند. برای مثال یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر تورنتو ۱۴۶۴ دلار کانادا، و در مرکز شهر سیدنی مبلغ ۲۲۴۴ دلار استرالیا میباشد، همین آپارتمان در اطراف شهر تورنتو ۱۰۰۰ دلار و سیدنی ۱۶۰۰ دلار میشوند.  برای اطلاعات بیشتر از انواع اجاره ها و خرید ملک ویدیوی ما را نیز ببینید.
تنوع قومی در استرالیا و کانادا
 تنوع قومی در کانادا و استرالیا:
کانادا در کل جمعیت بیشتری را در خود نسبت به استرالیا جای داده است. جمعیت کانادا بالغ بر ۳۷ میلیون نفر طبق آخرین آمار و جمعیت استرالیا بالغ بر ۲۵ میلیون نفر میباشد . از آن جهت که استرالیا و کانادا دو کشور مهاجرپذیر هستند دارای جمعیت ها و اقوامی بسیار متنوع  با فاکتورهای قومی و نژادی متنوع هستند. از سالها پیش که افرادی از اروپا الالخصوص از ایرلند، اسکاتلند و انگلستان به استرالیا و کانادا مهاجرت کردند غالب اقوام در این دو کشور را مردمانی از این کشورها  تشکیل میدهند ، به طوریکه هر کدام بعد از سالها سکونت در این دو جغرافیای متفاوت دارای فرهنگ و حتی زبان خاص خود شده اند، اینکه شما با قوانین آزی یا استرالیایی بازی کنید یا با قوانین کانادایی نشاندهنده دو فرهنگ متفاوت است. زبان کانادایی هم از نظر تلفظ هم از نظر گویش کمی از زبان استرالیایی یا آزی متفاوت است که هر کسی بعد از ورود به این دو کشور متوجه آن خواهد شد.
جدای از مردمان غالب انگلیسی زبان کانادا، این کشور عمدتا” دارای اقوام چینی، هندی، سریلانکایی، جامائیکایی و به طور قابل توجهی افوامی از خاورمیانه است. به طور کل تعداد ایرانیان مقیم کانادا از ایرانیان مقیم استرالیا بیشتر است. جمعیت ایرانیان کانادا طبق آخرین آمار سال ۲۰۱۱ حدود ۱۶۳۲۹۰ ایرانی تبار در کانادا زندگی میکنند که حدود ۴۴ درصد آنها در تورنتو هستند.
استرالیا، از سوی دیگر، دارای جمعیت متنوع تر است، اندونزیایی ، تایلندی و لبنانی به عنوان جوامع غالب و جوامع کوچک از  آمریکای لاتین، آمریکای مرکزی و جنوبی در آنها دیده میشود. جمعیت ایرانیان همانطور که در بالا گفته شد در استرالیا کمتر از کانادا میباشد. تعداد ایرانیان استرالیا طبق آمار سال ۲۰۱۶ صدای استرالیا ۵۸۳۰۸ نفر میباشد.
حسین عبده تبریزی اقتصادان ایرانی میگوید: اطلاعاتی که دارم که  نشان می‌دهد ۱.۵ میلیون ایرانی در صف مهاجرت به استرالیا و کانادا هستند و این عدد ترسناک است. خروج نیروهای کارشناسی و نیروهای ورزیده به اقتصاد ملی آسیب می‌زند و یکی از دلایل تهیدست شدن ایرانیان، مهاجرت نیروهای نخبه است.
حمل و نقل در کانادا و استرالیا
حمل‌و‌نقل در کانادا و استرالیا:
برای نمونه سیستم حمل و نقل را در دو شهر تورنتو و سیدنی مورد ارزیابی قرار داده ام.  حمل‌و‌نقل در تورنتو شامل ترن، اتوبوس و تراموا‌ها می شود. تمام این موارد با هم مرتبط هستند، مهم نیست مسیرتان چقدر طولانی باشد یا از چند سفر استفاده می‌کنید، هزینه یک مسیر یک‌طرفه ۳ دلار خواهد شد. پیشنهاد می‌کنیم اگر دوست ندارید در ساعت ۷:۳۰ صبح و سرمای -۱۵ درجه، منتظر اتوبوس و یا تاکسی باستید، مکان زندگی خود را نزدیک یک خط مترو انتخاب کنید. سیدنی دارای شبکه مترو یا قطارهای زیرزمینی نیست. اما دارای شبکه‌ای از اتوبوس‌ها و قطار‌های روی زمینی است. میزان هزینه قطارها بسته به مسافتی که طی می‌کنید دارد (حداکثر ۸.۶۰ دلار). مسیرهای اتوبوس نیز به ۶ بخش تقسیم شده‌اند، بنابراین میزان هزینه‌ی شما به بخش‌هایی که از آنها برای سفرتان انتخاب می‌کنید بستگی دارد. بیشترین هزینه‌ای که در یک مسیر یک‌طرفه پرداخت خواهید کرد ۴.۷۰ دلار است.  به طور متوسط در طول ماه باید هزینه ای بالغ بر ۱۲۸.۵ دلار کانادا برای شهر تورنتو و مبلغ ۱۲۰.۰ دلار استرالیا برای حمل نقل شهری شهر سیدنی در نظر بگیرید. توضیحات بیشتر با جزئیات مفصلتر را در ویدیوی ما ببینید.
آب و هوای کانادا و استرالیا
آب‌و‌هوا در کانادا و استرالیا
اگر یک عامل در این مقاله باشد که بخواهد در تصمیم شما تأثیر قطعی بگذارد، عامل آب و هواست. گزینه‌های موجود هوای آفتابی به همراه گرما و هوای آفتابی به همراه سرما هستند. از لحاظ فصلی استرالیا و کانادا در تضاد هستند. کانادا به خاطر زمستان و استرالیا به خاطر تابستانش شناخته شده هستند. در روز کریسمس، درکانادا شما لباس‌های گرم و در استرالیا، اگر چیزی بخواهید بپوشید، احتمالاً لباس بسیار خنکی خواهید پوشید. در تورنتو چهار فصل را با تابستان‌های گرم و مرطوب و زمستان های سرد تجربه خواهید کرد. آب‌و‌هوا در تورنتو روزانه تغییرات دمایی زیادی را در پی دارد، مخصوصاً در فصل‌های سردتر. زمستان در تورنتو سخت است، گرچه نسبت به دیگر مکان‌ها در کانادا ملایم‌تر است. کانادا را با دو فصل میشناسند فصل تابستان و فصل ساخت و ساز .اما در استرالیا شما با چهارفصل متعادلتر مواجه هستید به عنوان مثال در سیدنی تابستان‌ها گرم ، و زمستان‌ها ملایم هستند، همینطور در سرتاسر سال باران‌های پراکنده می‌بارند. تابستان‌های سیدنی نیز از تابستان‌های تورنتو کمتر شرجی هستند.  و به طور کل آب و هوای استرالیا برای بسیاری از ایرانیان مطلوبتر میباشد. متوسط دمای کانادا دمای منفی ۱۸ درجه می باشد و متوسط دمایی استرالیا ۲۸ درجه است. توضیحات بیشتر با جزئیات مفصلتر را در ویدیوی ما ببینید.
هزینه زندگی و خوار بار در استرالیا، پرشیا گلوبال
خواروبار و مواد غذایی در استرالیا و کانادا
اما به طور متوسط هزینه‌ای که برای تهیه مواد مورد نیازتان در استرالیا پرداخت می‌کنید اندکی بیش از کانادا است. مواد غذایی عمده یا قوت عمده مردم در استرالیا ارزانتر بوده ولی مواد فرآوری شده در کانادا ارزانتر میباشد البته اختلاف قیمت مواد در این دو شهر آنچنان زیاد نمیباشد. توضیحات بیشتر با جزئیات مفصلتر را در ویدیوی ما ببینید.
موبایل در استرالیا و کانادا
 موبایل و مخابرات در استرالیا و کانادا
امروزه ما نمی‌توانیم بدون موبایل زندگی کنیم. استرالیا و کانادا دارای چند شرکت متفاوت خدمات موبایلی هستند که مشتاقند تا با شما قراردادی ۲ ساله ببندند. اگر شما خطوط اعتباری را انتخاب کنید به نسبت خطوطی که قرارداد آنان طولانی مدت‌تر است هزینه‌ی بسیار بیشتری پرداخت خواهید کرد. بهتر است که طرحی ارزان‌تر را برگزینید. همینطور برای صرفه‌جویی می‌توانید گوشی خود را از کشور خود آورده و آن را قفل‌گشایی کنید. به این صورت دیگر مجبور نخواهید بود تا برای خرید یک گوشی هزینه‌ی سرسام‌آوری متقبل شوید. هر کاری که می‌کنید هیچ گاه با وطن خود بدون خرید یک کارت تماس بین‌المللی تماس نگیرید.  برای مثال به مقایسه دو شرکت معروف در تورنتو Rogers  و در سیدنی Telstra میپردازم که خطوط اعتباری نسبتا” با کیفیتتری را نسبت به بقیه رقبایشان ارایه می کنند. با یک قراداد یکساله با شرکت Rogers  شما باید مبلغ ۷۹ دلار کانادا را بپردازید، درحالیکه شرکت Telstra  باید مبلغ ۶۹ دلار استرالیا را برای یک سال بپردازید. توضیحات بیشتر با جزئیات مفصلتر را در ویدیوی ما ببینید.
خواربار و مواد غدایی در استرالیا در مقایسه با کانادا
 سهولت درخواست اقامت در کانادا و استرالیا :
به طور معمول، فرایند درخواست ویزا برای کانادا ساده تر است، با وجود تاکید اخیر بر داشتن مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی که میتوان گفت عامل مشکل آفرین بر سر راه اکثر ایرانیانی است که قصد کار و مهاجرت در کانادا را دارند، با این حال اگر شما به زبان انگلیسی نیز احاطه داشته باشید میتوانید به کانادا مهاجرت کنید. در حالی که هر دو براساس یک فرایند مبتنی بر امتیاز عمل می کنند و دارای لیست مهارت های مورد علاقه هستند، کانادا دارای ساب کلاسهای کمتر ویزاهای اقامتی است و ارزیابی درخواست متقاضیان آسانتر و کمتر است هرچند برای ایرانیان زمان ارزیابی ویزا و فرایند صدور آن بیشتر طول میکشد. از سوی دیگر، نکته قابل تامل این است که  فرآیند مهاجرت  در استرالیا برای همه یکسان است و ربطی به ملیت ایرانی یا اروپایی فرد ندارد. اگرچه  اداره مهاجرت استرالیا ممکن است بدلیل اینکه  نام ایران درفهرست  کشورهای پرخطر وجود دارد،  زمان بیشتری را صرف  بررسی سوابق  متقاضیان ایرانی مهاجرت به استرالیا نماید، اما در نتیجه عمل هیچ تمایز و تفاوتی بین ایرانی ، آمریکایی ، اروپایی و افغانی برای مهاجرت وجود ندارد.
سهولت درخواست اقامت در کانادا و استرالیا Persia Global
 اقامت دائم استرالیا و کانادا:
داشتن اقامت دائم استرالیا یا کانادا بر اساس الزامات واجد شرایط بودن متقاضیان و عوامل موثر بر قبولی مهاجرین در کشور استرالیا یا کاناداست، عواملی از قبیل زمینه تخصص، سن، تجربه کاری، مهارت زبانی و روابط فامیلی در استرالیا یا کانادا است.
منابع مفید در مورد شرایط مورد نیاز برای استرالیا را به طور مستقیم از وب سایت دولت استرالیا بررسی نمایید. www.immi.gov.au/allforms/booklets/books6.htm/
جزئیات مربوط به شرایط لازم برای  مهاجرت به کانادا، مستقیما از وبسایت دولت کانادا:
اولین تفاوت در ارزیابی مهارت ها در هر دو کشور است. در استرالیا، مهاجرت از طریق تخصص و مهارت قبل ازاعطای اقامت به صورتی است که مدارک تحصیلی و تجربه کاری فرد متقاضی ارزیابی شده و سپس درخواست اقامت وی وارد فرایند اداری و رسمی قرار میگیرد و این درحالیست که در کانادا همزمان با درخواست اقامت مدارک تحصیلی و کاری شما مورد ارزیابی قرار میگیرند.
در کانادا اگر شرایط شما در یک استان مورد قبول بوده و به شما اقامت داده میشود همین شرایط در استانی دیگر قابل قبول نبوده و شما باید فرآیند جداگانه ای را سپری کنید. در استرالیا، ارزیابی در همه ایالت ها و سرزمین ها قابل استفاده است و پذیرش رسمی در یک ایالت استرالیا مستلزم پذیرفته شدن در ایالات دیگر نیست و شما بعد از مدتی براحتی میتوانید در مکان های مختلف حرکت کنید، و نیاز به پذیرش چندگانه ای ندارید.
تحصیل در استرالیا ، پرشیا گلوبال
در کانادا و استرالیا آموزش و پرورش به طور رایگان در دسترس است و همگی از خدمات درمانی مساوی بهرمند میشوند وهر دو کشوراز یک سیستم بهداشت عمومی کاملا رایگان بهره مند هستند. هر چیزی که اضطراری است بلافاصله تحت درمان قرار خواهد گرفت و هر چیزی که غیر ضروری است به لیست انتظار می رود.  بدون شک می توان گفت که کسی که به استرالیا دسترسی پیدا می کند به نیوزیلند نیز دسترسی پیدا می کند.
کانادا و استرالیا هر دو جذابیت بسیار زیادی برای سرمایه گذاران جهانی داشته اند و این روند در حال افزایش میباشد.
همچنین تفاوت قابل توجهی در میزان مشارکت نیروی کار مهاجر در کانادا و استرالیا وجود دارد. در استرالیا، میزان مشارکت مهاجران بالاتر از کاناداست که اغلب منجر به افزایش اشتغال می شود، گرچه در هر دو کشور مهاجران در ابتدای ورود مشکل پیدا کردن شغل مناسب را دارند.یافتن شغل مناسب: پیدا کردن کار، بزرگترین مشکل درکانادا و استرالیا است. عموما دو نوع محیط کاری را برای ایرانیان می توان متصور شد:اول مشاغلی که ایرانیان در آن کارفرما هستند، که بخش بسیار کوچکی از فضای کاری کانادا و استرالیا را شامل می شود. این مشاغل معمولاً نقاشی ساختمان، کارهای فیزیکی و فنی ،ساختمانی و مکانیکی و در کل کارهای خدماتی را شامل می شود و دومین محیط شغلی شامل مشاغلی است که کارفرمایان غیر ایرانی آنها را اداره میکنند و بیشتر داشتن تجربیات کاری و تحصیلات مرتبط شرط حضور در آن است.
به طور معمول کارفرمایان ایرانی بر روال همان روابطی که در بازار کار ایران برای استخدام یک فرد حاکم جاری است در کانادا و استرالیا نیز عمل می کنند. که بیشتر بر روال آشنایی و ضمانت افراد استوار است. البته نباید نقش مهم این کارفرمایان و روابط را برای اعطای کار به مهاجران تازه وارد دست کم گرفت،‌ اگرچه ایراداتی همچون میزان کم دستمزد و یا دیر کرد در پرداخت ها به آنان وارد است. میتوان به طور کلی گفت، بزرگترین مشکلی که برای مهاجرین وجود دارد ورود به بازار کار واقعی در کانادا و استرالیاست جایی که افراد به میزان تجربیات و تحصیلاتشان ارزش گذاری می شوند. باید اعتراف کرد که حضور در جامعه کار کانادا و استرالیا به ویژه برای مهاجران تازه وارد فرآیندی بسیار طولانی و پیچیده است. اگرچه بعضی مهاجرینی که از ایران به کانادا و استرالیا می آیند دارای سوابق درخشان کاری هستند و چه بسا تجربه مدیریت در سطوح بالا را با خود یدک می کشند، اما کارفرمایان کانادایی و استرالیایی بیشتر به داشتن سابقه کار در خود کانادا و استرالیا علاقه نشان می دهند. لذا می توان گفت افرادی که در کانادا یا استرالیا در حال تحصیل هستند و مبادرت به کار پاره وقت میکنند بهتر از بقیه افراد وارد بازار کار میشوند.
بهرمندی از تامین اجتماعی و خدمات درمانی در استرالیا و کانادا
در خصوص بهره مندی از مزایای تامین اجتماعی ، باید در استرالیا دو سال صبر کنید و یا برای دسترسی سریع  به محض ورود دارای اقامت دائم باشید، در حالی که دسترسی به این مراکز در کانادا به سرعت به محض ورود میسر می شود.
اگر قصد مهاجرت تحصیلی را دارید، این نکته را مد نظر داشته باشید که تحصیل در استرالیا به مراتب گرانتر از کاناداست، در عین حال تعداد دانشگاههایی که جزو تاپ ترین های جهان هستند، در موضوعات و رشته های متنوع، در استرالیا بیشتر هستند، یعنی اینکه کیفیت تحصیلی در دانشگاههای استرالیا بیشتر است. اگر شما به استرالیا یا کانادا مهاجرت میکنید فرزندانتان از همان ابتدا از تحصیلات رایگان تا ورود به تحصیلات عالی بهره میبرند.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به کانادا یا استرالیا ،تحصیل در کانادا و تحصیل در استرالیا ،کار در استرالیا و کار در کانادا با مشاوران ما در موسسه بین المللی پرشیا گلوبال تماس حاصل نمایید.
سبک زندگی استرالیا رقابتی تر از کانادا در نظر گرفته می شود، با این حال مردم در استرالیا شادتر و فرهنگ برخورد رو راست و مستقیمتری دارند، در حالی که کانادا کشوری خانواده محور و قانون محور و مبادی آداب تر در نظر گرفته میشود. در کانادا احترام به حقوق مشتری بیشتر از استرالیاست. در کانادا مردم تمایل به دیدن هم در مکانهای عمومی دارند در حالیکه مردم استرالیا تمایل بیشتری به بیرون و گردش در طبیعت دارند.در استرالیا تمایلات نژادپرستانه کمتر از کانادا دیده میشود هر چند که باز هم در بعضی موارد نگاه نژادپرستانه درهر دو کشور گزارش میشود.مسکن / اجاره / غذا در استرالیا به مقدار کمی گرانتر از کانادا است، به ویژه در شهرهای بزرگ.
سفر به استرالیا و سفر به کانادا
برای سفر به دو شهر تورنتو و سیدنی به عنوان مثال شما باید ۱۴ ساعت در پرواز مستقیم دبی-سیدنی و دبی-تورنتو در آسمان باشید، البته برای پروازهایی با یک توقف شما باید به طور متوسط ۱۸ ساعت در سفر باشید. پس برای ما ایرانیان فاصله تقریبا” یکی است و آنچنان تفاوتی نه در هزینه بلیطها و نه در زمان پرواز وجود ندارد. پرواز های غیر مستقیم معمولا” با یک توقف در فرانکفورت به تورنتو و با یک توقف در کوالامپور یا سنگاپور یا بانکوک به سیدنی انجام میگیرند.
هر دو کشور استرالیا و کانادا پیشنهادات و فرصتهای زیادی را برای ارائه دارند. آنچه که بیشتر باید در مورد پاسخ به این سوال که کانادا یا استرالیا کدام بهتر است، عواملی چون موقعیت جغرافیایی و آب و هوا، شرایط شغلی با توجه به مهارت و تخصص، همچنین در خصوص ویزاهای سرمایه گذاری و کارآفرینی شرایط اقتصادی و شاخصهای مالی استرالیا و کانادا با توجه به کسب کار و نوع سرمایه گذاری را میتوان مهمترین عوامل در نظر گرفت که در تصمیم خود باید در نظر بگیرید.
منابع:

درباره admin

شرکت پرشیا گلوبال، ارائه دهنده خدمات در زمینه مهاجرت به استرالیا، کانادا و اروپا و اخذ پذیرش تحصیلی از بهترین دانشگاههای دنیا است.