اخذ پذیرش تحصیلی و اعزام دانشجو

اخذ پذیرش تحصیلی

موسسه پرشیا گلوبال با بیش از سالها سابقه درخشان در امر اعزام دانشجو و اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه‌های ممتاز اروپا، آمریکا و آسیا،  فرصت‌ها و برنامه تحصیلی جامعی را به شما متقاضیان محترم عرضه نماید. نتیجه این یک دهه تلاش، اخذ پذیرش تحصیلی بیش از ۱۰۰۰ دانشجو به دانشگاه‌های ممتاز اروپا، استرالیا، آمریکا و آسیا در تمامی مقاطع تحصیلی می‌باشد.

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی

مرحله اول: انتخاب کشور

قدم اول در مسیر ادامه تحصیل در خارج از کشور برگزیدن کشور مناسب و درخور شرایط و روحیه شما جهت اخذ پذیرش تحصیلی می‌باشد. آنچه که هر دانشجو می‌بایست قبل از انتخاب کشور مورد نظر خود بداند شرایط تحصیلی، ریسک‌های احتمالی اخذ ویزای تحصیلی، قوانین کشور مقصد، آب و هوا، آینده شغلی و آداب و فرهنگ کشور مقصد (مانند پذیرش افراد خارجی) است.

نکته: به دانشجویان توصیه می شود که ترجیحاً یک سال قبل از اتمام مقطع تحصیلی خود در ایران و یا یک سال قبل از تصمیم به ادامه تحصیل در خارج از کشور، با کسب اطلاعات دقیق با کمک مشاورین آتیس مقصد نهایی خود را جهت اخذ پذیرش تحصیلی انتخاب کنند.

مرحله دوم: عقد قرارداد با ما میباشد

در مرحله دوم دانشجو با مراجعه به نمایندگی ما در ایران ضمن عقد قرارداد، ضمانت نامه کتبی بازگشت وجه در صورت عدم موفقیت را دریافت نموده و مدارک تحصیلی و شناسایی خود را جهت ترجمه و طی کردن مراحل اخذ پذیرش تحصیلی در اختیار نمایندگی موسسه پرشیا گلوبال قرار خواهد داد.

مرحله سوم: انتخاب رشته و دانشگاه

در کشورهای تراز اول طیف وسیعی از رشته‌ها و گرایش‌های تحصیلی وجود دارد. در این قسمت دانشجو با کمک مشاورین موسسه  با توجه به علاقه، اولویت‌ها و شرایط خود رشته مورد نظر خود را جهت اخذ پذیرش تحصیلی انتخاب می‌نماید و مشاوران ما براساس آن، لیست دانشگاه‌ها و مراکز علمی ارائه‌دهنده آن رشته جهت اخذ پذیرش تحصیلی را به متقاضی ارائه می‌نمایند.

نکته: انتخاب رشته و دانشگاه خوب فقط و فقط با مشاوره دقیق امکان‌پذیر می‌باشد. در مقطع دکتری پیدا کردن استاد راهنما با زمینه کاری مرتبط با پروپوزال دانشجو و تبادل نظر در مورد پروپوزال پیشنهادی دانشجو از کلیدی‌ترین عوامل موفقیت و اخذ پذیرش تحصیلی و حتی دریافت بورسیه و کمک هزینه زندگی است.

مرحله چهارم: زبان

بعد از انتخاب کشور، رشته و دانشگاه دانشجو می‌بایست به ارتقا مهارت زبانی خود منطبق با استاندارد‌های ورودی دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی کشور متبوع خود مبادرت ورزد. این بدین معنی است که هر کشور با در نظر گرفتن اولویت برای تحصیل به زبان اول آن کشور، برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی فیلترهای خاص خود را دارد که در اکثر موارد از دانشجویان می‌خواهد که در آزمون‌های بین‌المللی زبان (Goethe, TOEFL, IELTS) شرکت کنند.

نکته: دانشجویان توجه داشته باشند اگر چه زبان انگلیسی فراگیرترین زبان حال حاضر جهان می‌باشد اما در کشورهایی که زبان اول آن‌ها انگلیسی نمی‌باشد (مانند آلمان، اتریش، ایتالیا و امثال آن) اگر چه دانشجو می‌تواند در دوره‌ها به زبان انگلیسی شرکت کند اما در صورت تسلط کافی به زبان اول آن کشور تعداد رشته‌ها و دانشگاه‌ها و نیز شانس اشتغال در حین تحصیل خود را به مراتب ارتقا خواهد داد.

مرحله پنجم: ارسال مدارک و پیگیری

تمامی مدارکی که در مراحل پیشین به آن اشاره شد بنا به رشته و مقطع تحصیلی باید برای دانشگاه ارسال شوند. این کار توسط نمایندگی‌های موسسه آتیس در دفاتر اروپایی صورت می‌پذیرد.
بعد از ارسال مدارک و گرفتن تاییدیه دریافت مدارک مشاور شما در موسسه به صورت دوره‌ای با دانشگاه و منابع اطلاعاتی (ایمیل، استاد راهنما، تلفنی) فرآیند پذیرش را بررسی می‌نماید. در مواردی دانشگاه مدارک تکمیلی بیشتر و یا سوالاتی از دانشجو دارد که باید در زمان مقرر به آن رسیدگی شود با توجه به حضور سریع نمایندگان موسسه  در کشور مقصد این امر به سهولت و سرعت انجام می‌گیرد.

مرحله ششم: دریافت پذیرش و اقدام برای ویزا

در نهایت بعد از تایید تمام مدارک و صدور نامه پذیرش توسط دانشگاه، دانشجو می‌بایست برای اخذ ویزا و مقدمات سفر آماده شود. این مرحله از کلیدی‌ترین قسمت‌های فرآیند اعزام دانشجو می‌باشد.

فعالیت‌هایی که موسسه  برای دریافت ویزای تحصیلی شما انجام خواهد داد عبارتند از:

  • تعیین وقت سفارت و پرداخت هزینه هنگام مصاحبه
  • تکمیل فرم مربوط به ویزا
  • ارائه مدارک مربوط به اسکان در بدو ورود
  • اسناد و مدارک هویتی
  • ارائه مدارک حامی مالی در زمان تحصیل
  • ارائه مدارک و دلایل مستند و موثق بازگشت به کشور
  • پرداخت هزینه ویزا