چگونه و از کجا مهاجرت کنیم؟!

چگونه، با چه پیش نیاز ها و مدارکی مهاجرت را شروع کنیم؟!

برنامه ریزی برای مهاجرت را از کجا شروع کنیم؟!
برنامه ریزی برای مهاجرت از کجا شروع کنیم

اگر جزو آندسته از متقاضیانی هستید که تازه به فکر مهاجرت افتاده اید هنوز دیر نشده و برنامه های مهاجرتی کشورهای مهاجر پذیر بر اساس رشد و نیازشان به نیروهای زبده و ماهر نیازمندند. گرچه تغییراتی در برنامه های مهاجرتی هر کشور بر اساس نیازهایش ایجاد میشود اما بیشتر آنها برنامه های درازمدت در جذب نیروهای کاری ماهر و سرمایه گذاری دارند. پس نگران نباشید و به فاکتورهایی که در زیر به آنها اشاره کرده ام توجه کنید. شما در ابتدای مسیر مهاجرت با سوالاتی مثل اینکه…

برای مهاجرت از کجا و چگونه شروع کنم ؟

شروع پروسه مهاجرت و فاکتورها، مدارک و الزامات آن چگونه باید باشد؟

قبل از بررسی و پاسخ به سوالات بالا به چند نکته کلیدی و کلی در مسیر مهاجرت توجه کنید.

💢 فرایند مهاجرت، روندی طولانی است و برای آن باید از ابتدا تا گرفتن ویزا برنامه مشخص و منطقی را آماده داشت.

💢 طبیعتا نمی شود یک شبه مهاجرت کرد و تعطیلات آخر هفته را در سواحل تورنتو یا سیدنی گذراند.

💢 بسیاری از دوستان همینکه می بینند در حال حاضر شرایط را ندارند به طور کلی ناامید شده و دست از تلاش برمیدارند.

💢 البته قصه به اینجا ختم نمی شود‌. همین دوستان مجدد پس از یکی دو سال دوباره به فکر مهاجرت می‌افتند و باز تکرار مکررات و همان تراژدی…

💢 در صورتیکه اگر همین یکی دو سال را با پلن و برنامه جلو آمده بودند، الان می توانستند حداقل برای یکی از برنامه های مهاجرتی ثبت نام کنند.

💢  فرض کنید مقصد مهاجرتی شما مسابقات جام جهانی باشد‌. طبیعی است برای رفتن به این دوره از مسابقات باید خاص بود. باید تمرین داشت‌. باید آماده بود و همچنین رقبا را کنار زد.

پس برای رسیدن به این مسابقه باید آماده بود و تلاش کرد…

چگونه و از کجا مهاجرت کنیم؟!

♨️ اما چه کنیم، چگونه و از کجا شروع کنیم ⁉️

✅  یادگیری زبان: دوره آمادگی آزمون زبان با یادگیری و شرکت در دوره های مختلف عمومی و خصوصی شروع میشود و یادگیری و طی آزمون زبان موفق به چند سال زمان نیاز دارد که از نظر بنده مهمترین فاکتور قبل از شروع فرایند مهاجرت میباشد . زبان آلمانی، ایتالیایی، سوئدی، انگلیسی و فرانسه و یا عربی بسته به کشور مقصد خود را با جدیت و با یک برنامه ریزی منسجم یاد بگیرید. یادگیری زبان ممارست میخواهد، به تبلیغات آموزشی سریع و معجزه آسا توجه نکنید. برای زبان وقت و هزینه کنار بگذارید.

✅  سوابق کاری مستند: سعی کنید از هم اکنون سوابق کاری خود را با بیمه بگیرید. اگر جزو آندسته از متقاضیانی هستید که میخواهید با یکی از ویزاهای اقامت از طریق مهارت و تخصص به کانادا یا استرالیا یا هر کشور دیگری برای ویزاهای کاری بروید نیاز به سوابق کاری دال بر مهارت لازم در کد رشته های مورد نیاز کشور مقصد دارید که مستلزم ارزیابی اداره مهاجرت آن کشور میباشد و افرادی این ارزیابی را با موفقیت طی میکنند که سوابق کاری مستند ترجیحا” با بیمه، گواهی اشتغال و حتی سوابق مالی نشان دهنده پرداختهای شرکت یا سازمانی که در آن کار کرده اند می باشد.

✅  خوداشتغالی: اگر خوداشتغال هستید و متقاضی یکی از برنامه های کارآفرینی کانادا، استرالیا و نیوزلند و حتی برنامه های استارت آپ کشورهای مختلف هستید باید مدارک جمع کنید. مدارکی چون قرارداد، رسید، چک و به طور کلی هر چیزی که نشان دهد شما درآمد و سوابق مدیریتی و مالی مستندی دارید.

✅  تحصیلات: بیشتر برنامه ای اقامت از طریق مهارت و تخصص نیاز به تحصیلات حداقل لیسانس دارند، همچنین سابقه کارتان را با رشته تحصیلیتان همسو کنید تا ارزیابی های لازم را به طور مثبت سپری کنید.

 ✅  تمکن مالی و گردش حساب: بله درست است شما حتی در کم هزینه ترین نوع مهاجرت که اقامت از طریق مهارت میباشد یا ویزاهای کاری نیاز به نشان دادن تمکن مالی و گردش حساب طبیعی منطبق با شغل و حرفه خود دارید، و نکته ای قابل توجه اینکه هر چه این گردش حساب را بالاتر ببرید بهتر است پس گردش حساب و مانده حساب خود را بالا ببرید.

املاک و مستغلات: اگر زمین یا ملکی دارید که هنوز سند نخورده، حتما به اسم خود یا همسرتان سند بزنید چرا که میتواند به نوعی نشانه توان، موفقیت و تمکن مالی خوب در موطن شما نیز باشد و حتی در یک ویزای ساده توریستی نیز به شما کمک خواهد کرد.

مطالعه و مشاوره قبل از اقدام: مطالعه کنید و مشاوره بگیرید. چندین برنامه مهاجرتی که از متناسبترین راه های مهاجرتی را با توجه به شرایط شماست را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که با توجه به داینمیک بودن برنامه های مهاجرتی کشورهای مهاجرپذیر نیاز به مطالعات بروز و انتخاب برنامه مهاجرتی مناسب خود میباشید، برنامه مهاجرت مناسب یک مهندس عمران با  مهندس صنایع میتواند کاملا” متفاوت و در دو کشور متفاوت باشد.

✅  متقاضیان کانادا: اگر جزو آندسته از متقاضیانی هستید که به فکر کانادا هستید، یادگیری فرانسه را فراموش نکنید چرا که میتواند به شما انعطاف در انتخاب برنامه مهاجرتی داده و در گرفتن امتیاز لازم زبان به شما کمک میکند.

✅  دارندگان مدارک فنی و حرفه ای و فوق دیپلم: اگر جزو آندسته از متقاضیانی هستید که هنوز مدرک لیسانس از دانشگاههای معتبر ندارید حتما برای گرفتن کارشناسی اقدام کنید. و یا مدرک تحصیلی خود را تا آماده شدن مدارک و فاکتورهای دیگر ارتقاء دهید، البته ناگفته نماند که برای ارزیابی مثبت شما نیاز به سوابق کاری بعد از تحصیلات خود دارید.

✅  دارندگان شرکت و موسسه: اگر بیزینسی را مدیریت می کنید و جزو سهامدارن جزء هستید، تا جایی که میتوانید مجوزها و اسناد را به اسم خودتان تغییر دهید و اسناد و مدارک مالی خود را حفظ و نگهداری کنید مثل قراردادها و گواهینامه های مالیاتی و بیمه کارمندان و غیره …

پرداخت مالیات: مالیات حرفه خود را پرداخت کرده و همیشه گواهینامه های تسویه حساب مالیاتی خود را محفوظ داشته باشید‌.

✅  ادامه تحصیل: برای ادامه تحصیل برنامه مشخص منطبق با نیازهای حداقل ۵ ساله مهاجرت به کشور مقصد خود را داشته باشید به طوریکه اگر قصد ادامه تحصیل دارید از هم اکنون راجع به رشته آینده و نرخ شغل و نیاز آن رشته در کشور مقصد خود تحقیق کنید. همیشه به لیست مشاغل مورد نیاز بلند مدت و کوتاه مدت کشور مقصد خود توجه کافی داشته باشید.

از منابع موثق اطلاعات بگیرید نه از تجربه دیگران. تجربه خوب است اما در خصوص مهاجرت و برنامه های مهاجرتی که طبیعتی در حال تغییر دارند، هیچ زمان جای تخصص و اطلاعات به روز را نمی گیرد.  مهاجرت برای هرکس مسیر تازه ای است که خود وی باید طی کند، و باتوجه به رشته تحصیلی و حرفه و سوابق کاری از فردی به فرد دیگر مسیری کاملا” متفاوت خواهد بود.

مثبت اندیشی: هر کسی با توجه به شرایط خود راجع به کانادا، استرالیا یا کشورهای دیگر قضاوت می کند.‌ شما باید جای او بوده باشید تا ببینید چرا موفق شده یا موفق نبوده است. با توجه به اینکه مهاجرت یک چالش است که نیاز به بنیه روحی بالا و ریسک پذیری دارد شما باید مثبت اندیش باشید و به آینده خوشبخین چرا که در این مسیر به روحیه مثبت نیاز خواهید داشت.

تحقیق برای آینده کاری: متقاضیان ویزاهای کاری توجه داشته باشند که داشتن رزومه کامل و قابل قبول نیاز به گواهینامه ها، و مدارک دوره هایی نیز دارد. اگر نیاز است مدرکی گرفته شود و یا نرم افزاری را بیاموزید، فرصت را از دست ندهید.‌ به عنوان مثال مهندسانی که در حوزه های طراحی تحصیل کرده اند غیر از نرم افزارهای پایه طراحی نرم افزارهای سه بعدی را نیز یاد بگیرند و از آنها مدارکی برای ارائه داشته باشند. توجه داشته باشید که این رزومه کاری در این سطح شاید برای پروسه ادارات مهاجرت تاثیری نداشته باشد اما برای کارفرمایان و جذب بازار کار شدن بعد از گرفتن ویزا اهمیت زیادی دارد.

واقع بینی: واقعیت را ببینید و واقع باشید، خوشبینی یعنی اعتماد به موفقیت خود در مسیرتان نه اینکه و برای خود رویا بسازید.

محاوره زبان کشور مقصد: سطح زبان گفتاری خود را تقویت کنید‌. چرا که برای ارتباط با دنیای جدیدی که پا به آن میگذارید نیاز به زبانی روان و طبیعی دارید. بعد از گذراندن آزمونهای زبان مورد نیاز شما تازه کلیدی برای ورود به دنیای جدیدی در دست دارید که شاید تا سالهای بعد نیز نیاز به مرور وتمرین زبان داشته باشید.  روزانه به پادکستهای واقعی و اخبار و شبکه های واقعی و نه آموزش کشور مقصد خود سر بزیند. البته دیدن فیلم زبان اصلی مفید است ولی نه به اندازه پادکست های صوتی…

 ✅  مشخص کردن روش مهاجرتی و نیازهای آن: تمامی نیازهای روشهایی را که می توان برای آنها اقدام کرد را شناسایی کرده و انرژی خود را بر روی چیزهای بیهوده که تاثیری در روند مهاجرت شما ندارند نگذارید.

✅  مستند کردن تمامی مدارک مورد نیاز: هر کاری می کنید، به طور ویژه ای در خصوص سوابق کاری خود از خود ردپایی به جای بگذارید. حتی نگه داشتن فیش های حقوقی شما از اهمیت برخواردار است. افرادی را میشناسم  که بیش از ده سال است در ایران کار میکنند اما هیچ قراردادی و بیمه ای ندارد. اشتباه نکنید.

چگونه و از کجا مهاجرت کنیم؟!

💐💐💐 مثبت اندیش باشید و برای آینده خود تلاش کنید.

💐💐💐 یادتان نرود امروز، سال آینده پارسال است. هماناکه اگر از سال پیش شروع کرده بودید، الان به جای خواندن این پست با ما وارد پروسه اخذ ویزای خود شده بودید و با هم فرمهای مهاجرت پر می کردیم و‌ یا منتظر ویزا بودید و یا…

🌹  پیروز باشید

درباره admin

Immigration & Visa Consultant

دیدگاهتان را بنویسید