دعوتنامه کانادا، گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال

دعوتنامه کانادا برای ویزای توریستی کانادا

چگونه می توان دعوتنامه ویزای توریستی کانادا را تهیه و ارسال کرد؟ 

تهیه و ارسال دعوتنامه برای ویزای توریستی کانادا Letter Of Invitation for Canadian Visitor Visa

گرفتن ویزای اقامت موقت کانادا یا تی آر وی به این معنی است که شما برای مدت کوتاهی از کانادا دیدن خواهید کرد، که معمولا ۶ ماه یا کمتر خواهد بود. این بازدید می تواند برای اهداف مختلف مانند گردشگری، بازدید از دوستان یا خانواده، برای کسب و کار و غیره باشد. در برخی موارد، سفارت کانادا که از طریق آن درخواست می کنید، دعوت نامه ای را به کانادا از کسی که در آنجا می شناسید درخواست می کند.

این مقاله به جزئیات دعوتنامه برای ویزای توریستی یا مولتی کانادا Visitor Visa ، نحوه تهیه و دریافت و ارسال آن و همچنین دعوتنامه های نمونه برای ویزای کانادا که می توانند قابل استفاده برای متقاضیان ویزای کانادا باشند می پردازد.

دعوتنامه کانادا چیست؟

در کنار مدراک دیگر شامل مدارک مالی، هویتی، شغلی و لزوم سوابق سفر و داشتن شینگن، دعوتنامه کانادا یک نامه دعوت برای ویزای بازدید کننده کانادا می باشد که باید در درخواست ویزای توریستی یا مولتی کانادا به اداره مهاجرت یا سفارت کانادا ارسال شود. دعوتنامه کانادا یک نامه امضا شده ساده از طرف کسی است که در کانادا شما را به خوبی میشناسد و شما را به کشور کانادا دعوت می کند. این شخص می تواند دوست شما، از افراد خانواده، فامیل یا شریک تجاری شما باشد، اما باید کسی باشد که با آن ارتباط نزدیک دارید و می تواند هویت و هدف شما را برای بازدید از کانادا تآیید کند.

دعوت نامه اساسا درخواست این شخص ( شخص دعوت کننده) در کانادا است که از کنسولگری کانادا درخواست می کند که به شما یک ویزا یا مجوز ورود به کاناداد را بدهد. دعوتنامه کانادا همچنین نوعی تضمین شخصی است از طرف فرد دعوت کننده شما به کنسولگری کانادا که شما اطلاعات نادرست درباره اهداف خود را برای ورود به کانادا ارائه نمی دهید، و کانادا را د رموعد مقرر در ویزا ترک می کنید و بیش از اعتبار ویزای خود در کانادا اقامت نخواهید کرد، و همچنین می تواند اگر قادر نباشید از شما حمایت مالی نماید.

این دعوت نامه خود شاهدی بر آن خواهد بود که چرا سفارت کانادا به شما اجازه ورود به کانادا را می دهد و در همه موارد با اینکه جزو مدارک و اسناد لازم و واجب در پروسه درخواست ویزای توریستی کانادا
Visitor Visa نیست، پرونده درخواست شما را بسیار قویتر خواهد کرد.

برای مطاله مراحل پیگیری درخواست خود برای ویزای توریستی کانادا میتوانید لینک زیر را نیز مطالعه نمایید.

ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامه

طبق وبسایت اداره مهاجرت کانادا، “دعوتنامه تضمین نمی کند که ویزا را صادر کنیم”. افسران ویزا شرایط  شما ارزیابی می کنند تا تصمیم بگیرید که آیا شما شرایط قوانین مهاجرت کانادا را برآورده می کنید یا نه؟

در واقع لزومی برای دعوتنامه نیست، و دعوت نامه تنها می تواند به درخواست شما کمک کند (البته هیچ تضمینی وجود ندارد) که CIC به شما با وجود دعوتنامه ویزا بدهد. دوست یا فامیل و یا اعضای خانواده شما، یک شرکت یا موسسه معتبر باید آن را بنویسید، آن را تأیید به صورت محضری تآیید کند و آن را برای درخواست خود ارسال کنید.

درصورتیکه دعوتنامه ندارید و یا کسی را نمیشناسید که برای شما دعوتنامه ارسال کند، میتوانید از خدمات ما در گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال استفاده کنید، ما برای شما با توجه به شرایطتان دعوتنامه متناسب با شما به صورت محضری و کاملا” قانونی ارسال میکنیم و تمامی مراحل فرایند اخد ویزای توریستی کانادا Visitor Visa را به طور تضمینی و غیر تضیمنی انجام می دهیم.

لطفا” جهت بررسی اینکه شما شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا را دارید یا نه با ما تماس بگیرید.

پس در پاسخ به این سوال که آیا می توان ویزای مولتی کانادا را بدون دعوتنامه گرفت باید گفت بله شما می توانید هر چند که می تواند ارائه دعوتنامه شانس شما را در موفقیت اخذ ویزا افزایش می دهد.

افرادی که بدون دعوتنامه اقدام به درخواست ویزای مولتی کانادا می کنند، می توانند برای ویزای TRV کانادا بدون دعوت یک میزبان درخواست بدهند.

بدین منظور متقاضی باید موارد زیر را جزو مدارک ارسالی خود کند:

 • رزرو های موقت بلیط پرواز رفت و برگشت کانادا (شما می توانید ذکر کنید که بلیط ها زمانی که TRV صادر می شود تایید می شود)
 • Proof of Accommodation (رزرو هتل محل اقامت)
 • Cover Letter شامل برنامه و شرح سفر روزانه با توجه به شرایط متقاضی، و هزینه تخمینی که ثابت می کند هزینه های لازم برای بلیط پرواز + اقامت هتل + برنامه سفر را دارید.
 • شرح سفر بسیار مهم بوده و توجه داشته باشید که نباید کپی شده از شرح سفرهای دیگر بوده، باید متناسب با شرایط و مقصد فرد و طبق زمان ورود و خروج متقاضی نوشته شود. به عنوان مثال اینکه همه متقاضیان میخواهند آبشار نیاگارا را ببینند و آنرا جزو برنامه خود میکنند یا همه فقط قصد سفر به چند نقطه مشخص و تکراری را دارند جالب نمی باشد.
 • بیمه درمانی سفر به کانادا (ضروری نیست)

ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه

 هرچند ارسال دعوتنامه برای اخذ ویزای کانادا از مدارک ضروری محسوب نمیشود، با این حال جزو  مدارکی است که به افزایش شانس موفقیت درخواست ویزای کانادا تا حدود زیادی کمک کند. ناگفته نماند که در بعضی از انواع ویزاهای کانادا مثل سوپر ویزای کانادا برای والدین و پدر و مادر بزرگ ها ارسال دعوتنامه از الزمات می باشد و متقاضیان ویزای کانادا باید دعوتنامه کانادا را به علاوه بقیه مدارک لازم به سفارت کانادا تحویل دهند. در ادامه این مقاله به بررسی انواع دعوتنامه ها برای ویزای کانادا و شرایط و الزامات آنها می پردازیم.

الزامات دعوت نامه کانادا چیست؟

دعوتنامه برای ویزای کانادا باید چند مورد از اطلاعاتی را که باید شامل آن باشد را برآورده کند. فردی که این نامه را مینویسد باید تمام جزئیات را که در ادامه آمده است ذکر کند والا این خطر وجود دارد که کنسولگری کانادا این نامه را قبول نکرده و حتی باعث ریجکتی ویزای شما شود، این امر می تواند باعث آسیب رساندن به شانس گرفتن ویزای کانادا شود. سه نوع از الزامات برای نوشتن دعوتنامه وجود دارد:

 • اطلاعات متقاضی ویزا؛
 • اطلاعات فردی که از متقاضی دعوت می کند؛
 • اطلاعات خاص برای سوپر ویزا

در ادامه مقاله به این الزامات می پردازیم که در چهار مرحله می توانید دعوتنامه را دریافت و ارسال نمایید. اما پیش از آن توضیحاتی را برای اشخاصی که می توانند برای درخواست ویزای توریستی کانادا Visitor Visa دعوتنامه ارسال کنند را می دهیم.

چه کسی می تواند نامه دعوتنامه کانادا را ارسال کند؟

همانطور که ذکر شد، دعوت نامه برای ویزای کانادا می تواند توسط هر کسی که به خوبی شما را میشناسد نوشته شود. اگر شما از کانادا برای اهداف کسب و کار، توریستی، تجاری، اقامتی و دیدار فامیل و دوستان بازدید می کنید می توانید این نامه را از یک عضو خانواده نزدیک مانند یکی از والدین، خواهر یا برادر، همسر، فرزند و غیره …، یا یک دوست نزدیک یا یک شریک تجاری دریافت کنید.

ضروری است که در هر صورت فرد فرستاده دعوتنامه یک فرد دارای اقامت دائم یا یک شهروند کانادا بوده و یا دارای یکی از ویزاهای اقامت بلند مدت باشد. فرد دعوت کننده شما نمی تواند یک مهاجر غیر قانونی باشد یا فردی که در کانادا وضعیت اقامت قانونی ندارد. آنها باید وضعیت اقامت دائمی و همچنین شغل و جریان مشخصی از درآمد داشته باشند تا دعوتنامه آنها تاثیر مثبتی بر تصمیم کنسولگری کانادا برای دادن ویزا به شما داشته باشد.

البته اگر شما فرزندی دارید که در کاناد تحصیل می کند نیز میتواند برای شما دعوتنامه ارسال کند، هر چند تاثیر آن به اندازه ارسال دعوتنامه یک فرد که مقیم میباشد نیست. در صورتیکه فرد ارسال کننده دعوتنامه دانشجو میباشد باید از زمان تحصیل وی حداقل شش ماه گذشته باشد و یا اینکه تا پایان ویزای تحصیلیش حداقل شش ماه فرصت داشته باشد.

برای دریافت دعوت نامه ویزای مولتی کانادا که هدف آن دیدار و سفر به کانادا می باشد، کافیست کسی را در کانادا بشناسید. این شخص می تواند یکی از خیشاوندان درجه یک شما باشد، در این صورت فرد ارسال کننده میتواند دعوتنامه ویزای کانادا برای خواهر، دعوتنامه برای برادر، دعوتنامه برای والدین را تهیه و ارسال کند، نکته مهم این است که این فرد باید حداقل ۱۸ سال داشته باشد، اما این شخص میتواند یک دوست یا حتی یکی از آشنایان و یا دوست خانوادگی شما نیز باشد. البته باید این نکته را نیز اضافه کرد که فردی که شما را دعوت میکند باید از نظر تنها افسر ویزا یا افسر مهاجرت پرونده شما فردی دارای صلاحیت شناخته شود و انتخاب اینکه چه کسی برای شما دعوتنامه را تهیه و ارسال میکند بسیار مهم است چرا که در تصمیم نهایی افسر ویزا بسیار موثر خواهد بود. نکته دیگری که باید به آن توجه کرد در خصوص فرد دعوت کننده شما باید فردی باشد که دارای یکی از ویزاهای اقامتی که مجوز بالای شش ماه اقامت به وی داده شده را  دارا باشد و یا نهایتا” دارای اقامت دائم یا شهروندی کانادا باشد. بنابراین افرادی که شرایط نامشخصی را در کانادا دارند و یا اینکه کمتر از شش ماه اجازه اقامت در کانادا را دارند نمیتوانند برای شما دعوتنامه ارسال کنند.  

مسلما” افراد درجه یک یا خویشاوندان درجه یک شما در ارسال دعوتنامه اولویت بیشتری را از نظر اداره مهاجرت کانادا دارند و پرونده افرادی که با دعوتنامه ارسالی برادر، خواهر یا والدین اقدام به دریافت ویزای توریستی کانادا میکنند بیشتر پذیرفته می شود و احتمال ریجکتی کمتری دارند. هرچند درخواست افراد مختلفی که صرفا” برای سفر توریستی و یا به مقاصد تجاری و کاری قصد ورود به کانادا را دارند و با این اهداف درخواست ویزای توریستی یا مولتی کانادا را می کنند نیز با انواع دیگری از دعوتنامه های ارسالی قابل پذیرش می باشد که در ادامه به این نوع دعوتنامه ها نیز می پردازیم.

 گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال نیز برای آندسته از افرادی که بدون دعوتنامه برای ویزای کانادا درخواست می دهند خدمات تهیه دعوتنامه معتبر و درخواست تضمینی ویزای مولتی کانادا را در نظر گرفته است.

شما باید به فردی که نامه دعوت نامه را نوشته و ارسال می کند متذکر شوید که نامه دعوتنامه را با اطلاعاتی که درادامه به آن می پردازیم نوشته و برای شما ارسال کند. پس از نوشتن دعوتنامه باید آنرا برای شما ارسال کند تا بتوانید این نامه را با درخواست ویزای اقامت موقت خود (درخواست ویزای بازدید کننده کانادا  Canada Visitor Visa) ارسال کنید.

لطفا توجه داشته باشید: گاهی اوقات دفتر خدمات ویزا، و یا کنسول و سفارتخانه کانادا درخواست دعوتنامه محضری را از شما می کند. اگر از کشورهای خاص هستید، نامه دعوتنامه را قبل از زمان ارسال درخواست خود توسط یک وکیل معتبر و یا یک دفتر محضر در کانادا به تأیید برسانید تا از ریجکت شدن درخواست شما جلوگیری شود. دفاتر محضری که در کاناد وجود دارند در هر شهر و استانی موجود می باشند ولی هزینه های نسبتا” مختلفی را برای تائید نامه دعوتنامه شما دریافت میکنند. هزینه اینکه نامه دعوتنامه را با مهر برجسته طلائی یا قرمز و غیره … مورد تائید قراردهند متفاوت خواهد بود. توجه داشت باشید که قبل از ورود به محضر در کانادا حتما” مدارک لازم مثل کارت شهروندی، کارت اقامت دائم یا پاسپورت و کلیه مدارک هویتی خود را همراه داشته باشید، نکته دیگر اینکه قبل از اینکه در محضر حضور پیدا کنید نامه دعوتنامه را امضاء نکنید.

ارسال دعوتنامه ویزای توریستی کانادا در ۴ مرحله

مرحله ۱: اطلاعات درخواست کننده ویزا

فردی که نامه دعوتنامه کانادا را می نویسد باید اطلاعات زیر را در مورد شما، شخص مورد نظر در متن دعوتنامه نوشته و ارسال کند :

 • نام کامل شما
 • تاریخ تولد ؛
 • آدرس فعلی شما (همان کشور، شهر و آدرسی که شما از آن درخواست ویزا را می کنید) و شماره تلفنی که بتوان به راحتی با شما تماس گرفت:
 • رابطه شما با فردی که از شما دعوت می کند (به عنوان مثال دوست، برادر / خواهر، پسر عمو، و غیره)؛
 • هدف سفر شما به کانادا (مانند گردشگری، بازدید از خانواده و غیره)؛
 • چه مدت می خواهید در کانادا بمانید؛
 • جایی که شما در کانادا سکونت می کنید (مثل محل سکونت دعوت کننده یا در یک هتل خاص)؛
 • جزئیات مالی سفر، چگونگی پرداخت آنها برای هزینه های مختلف سفر
 • و در نهایت زمانی که شما قصد ترک کانادا را دارید.

مرحله ۲ : اطلاعات فرد کانادایی

اطلاعات در مورد فرد کانادایی، فردی که از شما دعوت می کند که باید این اطلاعات را در مورد خود در دعوتنامه نوشته باشد:

 • نام کامل وی؛
 • تاریخ تولد ؛
 • آدرس دائمی در کانادا و یک شماره تلفن که بتوان به راحتی با وی تماس گرفت؛
 • عنوان کار خود را در کانادا قید کند؛
 • وضعیت اقامتی دعوت کننده در کانادا (شهروند یا اقامت دائم، دانشجو و غیره …)
 • اثبات وضعیت ویزائی یا اقامتی وی در کانادا (فتوکپی):
 • برای شهروندان:
 • اگر فرد در کانادا متولد شده است: گواهی تولد کانادا یا گواهی شهروندی
 • اگر فرد به عنوان شهروند کانادا شهادت داده است (سوگند یاد کرده است ): گواهی شهروندی کانادا
 • برای ساکنان دائمی:
 • کارت PR
 • اگر فرد دعوت کننده کارت اقامت دائم معتبر ندارد، می بایست گزارش مربوط به لندینگ را در فرم (IMM 1000 و یا فرم IMM 1436 ) پر کرده، و تایید اقامت دائم یا تأیید وضعیت اقامتی خود را اضافه کند؛
 • جزئیات خانوادگی شخصی که از شما دعوت می کند، از جمله نام و تاریخ تولد همسر و هر شخص دیگری در خانواده وی ؛
 • و در پایان، تعداد کل افرادی که در خانه وی زندگی می کنند، از شما دعوت می کنند، به ویژه هر کسی که در گذشته برای اقامت دائم اسپانسر شده، یا هر کسی که در حال حاضر و از داخل کانادا مورد حمایت یا اسپانسری وی قرار گرفته است.

مرحله ۳: آیا دعوت نامه نیاز به مهر محضری دارد؟

هیچکس نمی تواند پیش از زمان درخواست ویزای مولتی کانادا مطلع شود که آیا افسر ویزا خواهان دیدن یک دعوتنامه محضری است یا نه! اما ترجیحا” دعوتنامه محضری شده از نگاه افسر ویزا بهتر می باشد. اینجا البته یک قاعده کلی وجود دارد که: اگر شما مجبور به ارائه بیومتریک یا انگشت نگاری به عنوان بخشی از درخواست ویزا هستید، فردی که به کانادا دعوت شده است باید قبل از فرستادن دعوتنامه آن را را تأیید کند. در این خصوص ایرانیان متقاضی ویزای توریستی یا ویزای مولتی کانادا Visitor Visa به انگشت نگاری نیاز دارند که باید قبل از تکمیل درخواست ویزای توریستی کانادا نتایج آن به سفارت ارسال شود. اگر شما ساکن یا مقیم کشور دیگری هستید و نیاز به دریافت دعوتنامه هستید و میخواهید از لزوم محضری کردن دعوتنامه خود مطلع شوید ابتدا باید ببینید آیا شما نیاز به انگلشت نگاری در سفارت دارید یا نه ، کشور محل اقامت و سن خود را در این صفحه انتخاب کنید و IRCC به شما اطلاع می دهد که آیا شما نیاز به ارائه بیومتریک یا انگشت نگاری هستید یا خیر. اگر در گذشته نیز ویزای ریجکتی داشته اید و یا مشکلی در اخذ ویزای خود با سفارت کانادا داشته اید، به شما توصیه میشود که حتما” دعوتنامه خود را محضری کنید.

مرحله ۴: فرستادن دعوت نامه

فردی که شما را به کانادا دعوت می کند باید دعوتنامه را امضا کند تا شکل رسمی تر را پیدا کند. پس از امضای آن، دعوت کننده می توانند آن را اسکن کرده و از طریق ایمیل به شما ارسال کند تا از تاخیر های پیش رو جلوگیری شود. پسا کرده دعوتنامه  یک گزینه است، اما خیلی کندتر است. البته بهتر است دعوتنامه محضری برای شما پست شود که اگر چنانچه نیازی به پست فیزیکی آن به دفاتر خدمات ویزای کانادا و یا سفارت کانادا وجود داشت آنرا به شکل فیزیکی پست نمایید. اگر فرد دعوت کننده قصد ارسال دعوتنامه را به صورت فیزیکی به شما داشت بهتر است آنرا با پیکهای ویژه ارسال کند چرا که مطمعنا” شما نمیخواهید مفقود شود.

 • سابمیت دعوت نامه
 • کجا باید یک نامه دعوت نامه ارسال کنید؟
 • نامه دعوت نامه باید از طرف فردی که از متقاضی دعوت کرده و در صورت لزوم و مورد نیاز توسط کنسولگری کانادا، امضا کرده باشد، نیز باید تأیید شود. نامه لازم نیست به عنوان یک سند جداگانه از بقیه درخواست ارسال شود.
 • در عوض، متقاضی باید دعوتنامه را به کنسولگری کانادا ارسال کند در همان زمانی که بقیه مدارک را نیز ارسال میکند. در صورت درخواست آنلاین، یک نسخه PDF اسکن شده از نامه باید به درخواست آنلاین اضافه شود. در صورت ارسال درخواست فیزیکی، نامه باید چاپ شود و یک کپی باید با بقیه مدارک همراه باشد.

پس اگر امکان آنرا دارید، بهتر است دعوتنامه خود را با درخواست اولیه ویزای کانادا ارسال کنید. و اگر به عنوان مثال صبر کنید تا از شما از طرف سفارت کانادا درخواستی برای ارائه دعوتنامه به دفاتر خدمات ویزای کانادا  صادر شود، درخواست ویزای توریستی شما با تاخیر مواجه خواهد شد، لذا بهتر است از همان ابتدا و در کنار بقیه مدارک ارسالی به سفارت دعوتنامه معتبر و محضری را اضافه کنید.

مدارک لازم برای ویزای توریستی یا ویزای پنج ساله مولتی کانادا چیست؟

مدارک لازم شامل مدارک هویتی، مدارک مالی و سوابق سفر و دعوتنامه می باشد. چک لیست کامل این مدارک را میتوانید در لینک زیر بررسی کنید. پس از بررسی چک لیست مدارک ویزای توریستی کانادا Visitor Visa برای جلسه مشاوره و بررسی شرایط و درخواست ویزای شما با ما تماس بگیرید.

جهت تسریع در روند اخذ ویزای خود، چک لیست مدارک را هر چه سریعتر فراهم کرده و با ما تماس بگیرید.

برای دیدن چک لیست مدارک مولتی کانادا روی فایل پی دی اف مدارک ویزای توریستی کانادا ( ویزای مولتی پنج ساله کانادا) در زیر کلیک نمایید، بعد از ذخیره کردن پرینت گرفته و به ترتیب تمامی مدارک را تهیه و در کنار هر مدرکی تیک بزنید تا از تهیه همه مدارک به طور کامل مطمئن شوید. در صورت سوال در مورد این ویزا و یا تهیه مدارک آن با ما تماس بگیرید.

چک_لیست-مدارک-مورد-نیاز-برای-ویزای-توریستی-کانادا

انواع دعوتنامه ها برای ویزای ویزیتور کانادا

ویزای مولتی کانادا، یا همان ویزای ویزیتور (توریستی) کانادا از انواع ویزاهای اقامت موقت کانادا است. این مجوز جزو ویزاهایی است که عموما شش ماه به شما اجازه اقامت را در هر بار ورود به کانادا میدهد. برای بررسی اعتبار این ویزا نیز می توانید به مطاله لینک ذیل بپردازید. ویزای کانادا به طور معمول بنا به دلیلی کاملا” مشخص و معین و با توجه به درخواست متقاضی ویزا صادر می‌شود. درخواست این ویزا می تواند برای دیدار اقوام و خویشاوندان و یا دوستان باشد، ویا می تواند برای شرکت کردن در کنفرانس علمی و یا مشارکت در جلسه‌ تجاری برای اهداف کسب و کار و یا حتی شرکت در دوره آموزشی کوتاه مدت زیر شش ماه مثل کالج زبان صادر شود. باید توجه داشت که در مواردی بنا بر نظر و صلاحدید افسر ویزا اعتبار ویزای مولتی کانادا ممکن است کمتر از شش ماه مقرر گردد که در این شکل از اعتبار ویزا در پاسپورت شما بر روی مهر ویزا تاریخ انقضاء اقامتتان در کانادا در هنگام ورود به کانادا قید می گردد.
در درخواست ویزای ویزیتور کانادا Visitor Visa ، داشتن دعوتنامه یکی از مدارکی است که شانس موفقیت اخذ ویزا را تا حدود زیادی افزایش می دهد. به عنوان مثال اگر شما قصد شرکت در یک همایش و یا کنفرانس علمی را دارید، می بایست دعوتنامه از سوی برگزارکنندگان آن کنفرانس را ارائه کنید که در تایید ویزای شما بسیار موثر خواهد بود. در ادامه این مطلب،  انواع دعوتنامه‌های ویزای توریستی یا مولتی کانادا را که خدمات اخذ آنها از طریق گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال ارائه میشود را بررسی می نماییم:

 • دعوتنامه های اقوام  یا خویشاوندان کانادا
 • دعوتنامه کالج
 • دعوتنامه دانشجویان برای والدین، اقوام و دوستان
 • دعوتنامه شرکت در همایش و کنفرانس
 • دعوتنامه شرکتی پرشیا گلوبال

دعوتنامه کانادا برای اقوام و خویشاوندان

از معمولی ترین و مرسوم ترین انواع دعوتنامه های ویزای کانادا، دعوتنامه‌هایی است که از طرف خویشاوندان، اقوام و یا دوستان متقاضیان برای آنها ارسال می گردند.  البته دعوتنامه خویشاوندی کانادا  میبایست از سوی دعوت کننده ای که دارای اقامت دائم کانادا میباشد و همچنین سن وی بیشتر از ۱۸ سال است برای اعضای خانواده خودش ارسال کند. اعضاء خانواده برای این دعوتنامه را میتوان شامل افراد ذیل دانست، مثل فرزندان تحت تکلف و همسر ، مادر ، پدر ، مادربزرگ و پدربزرگ،  برادر ، خواهر عمه ، عمو  ، خاله، و دایی.

البته درخواست ویزای کانادا Visitor Super Visa برای پدر و مادر ها و پدربزرگ و مادربزرگ ها راه دیگری نیز دارد که از طریق سوپر ویزای کانادا امکان پذیر می باشد، به این ویزا که اعتبار آن از ویزای مولتی کانادا بیشتر است ویزای والدین کانادا هم گفته می شود. برای ارسال دعوتنامه خویشاوندی یا دعوتنامه اقوام کانادا برای خویشاوندان و اقوام درجه دو یا اقوامی به غیر از همسر و فرزندان و  والدین مواردی را باید مد نظر داشت. مورد اول  اینکه فرد دعوت کننده بهتر است مجرد باشد و مورد دوم اینکه سن دعوت کننده شما باید بیش از ۱۸ سال باشد. همچنین در خصوص ویزای اقوام و خویشاوندان کانادا، فرد دعوت کننده باید دارای مدارک مالی که ثابت کند توان مالی کافی برای هزینه‌های دعوت شده گان خود را دارد را داشته و مدارک آنها را توسط دعوتنامه و به همراه آن ارائه نماید.

دعوتنامه کانادا برای کالج یا دوره های کوتاه مدت کانادا

در صورتیکه قصد شما از گرفتن ویزای ویزیتور کانادا شرکت در یک دوره کوتاه مدت آموزشی شامل دروه های تخصصی و یا دوره ی زبان می باشد، نیاز به دریافت یک دعوتنامه معتبر از مرکز آموزشی دارید که شامل اطلاعاتی در مورد عنوان دوره، تاریخ شروع و اتمام و همچنین هزینه و شهریه دوره می باشد. معمولا” موسسات زبان و یا موسسات فنی و حرفه ای که دوره ای کوتاه مدت برای صدور گواهینامه های خود به صورت بین المللی برگزار میکنند و متقاضیان بین المللی را نیز ثبت نام می کنند برای آنها پس از پرداخت بخشی از هزینه های شهریه دوره مورد نظر دعوتنامه ارسال میکنند. البته درمورد ایرانیان باید به این نکته توجه کرد که در صورت امکان با موسسه فوق تماس گرفته و در خصوص گرفتن ویزای خود و در صورت عدم دریافت ویزا برگشت هزینه پرداختی به موافقت دست پیدا کنید.  نکته مهم اینکه هر چند که این موسسات برای شما دعوتنامه ارسال میکنند اما باز هم به تاثیری که دعوتنامه خویشاوندی میتواند داشت باشد نمی رسد.

دعوتنامه کانادا برای والدین، دوستان و اقوام دانشجویان کانادا

اگر خانواده یا دوستان شما قصد شرکت در مراسم فارغ التحصیل و یا فقط گذراندن تعطیلات در کانادا را دارند، باید درخواست ویزای اقامت موقت (TRV) یا ویزای ویزیتور را کنند. این درخواست را می توان در سفارت کانادا، کنسولگری، دفاتر بین المللی خدمات ویزا یا کمیساریای عالی کانادایی در جایی که زندگی می کنید ارائه کنید. البته کشورهایی نیز وجود دارند (که به TRV نیاز ندارند وارد کانادا شوند). کشورهایی که شهروندان آنها نیاز به اخذ ویزای موقت کانادا TRV برای ورود به کانادا را دارند را می توانید در وبسایت شهروندی و مهاجرت کانادا در آدرس ذیل بررسی نمایید: http://www.cic.gc.ca/english/visit/visas.asp

دانشجویان بین المللی کانادا باید حداقل ۶ ماه از تحصیلات خود را در کانادا گذرانده باشند تا بتوانند نامه ای  برای دعوت خانواده یا دوستان خود تکمیل کنند. درخواستهایی که معمولا توسط مقامات کانادایی رد میشوند توسط دانشجویان ارائه شده که برای کمتر از ۶ ماه تحصیل ثبت شده اند.

شما می توانید اسناد زیر را به خانواده / دوستان که مایل به دعوت آنها هستید ارسال کنید؛ آنها می توانند در صورت درخواست برای TRV ویزای توریستی یا ویزیتور کانادا در کنسولگری کانادایی به عنوان اسناد موثر در جریان درخواست ویزا استفاده کنند. یکی از این مدارک دعوتنامه از طرف دانشجو میباشد. همانطور که قبلا” اشاره شد بهتر است دانشجو ۱۸ سال را تکمیل کرده باشد و حداقل شش ماه از تحصیل وی گذشته و یا تا پایان ویزای دانشجوی خود حداقل شش ماه فرصت داشته باشد.

 • فتوکپی پاسپورت شما. اگر در حال حاضر در مدرسه ثبت نام کرده اید فتوکپی مجوز تحصیل شما و یک تآییدیه ثبت نام. اجازه تحصیل شما باید برای مدت زمانی که خانواده / دوستان شما قصد دارند در کانادا بمانند معتبر باشد.
 • شما همچنین باید ریز نمرات رسمی خود را نیز شامل کنید. اگر تحصیلات خود را تکمیل کرده اید و / یا مجوز تحصیلی و نامه تایید فعلی ثبت نام دارید، باید این مدارک را نیز شامل درخواست نمایید. حداقل یکی از اسناد مهاجرت شما باید برای مدت زمانی که خانواده / دوستانتان قصد دارند در کانادا بمانند معتبر باشند. مثلا” اگر تحصیلات شما به اتمام رسیده شما باید مجوز کار بعد از تحصیلات را ارائه دهید.
 • شما همچنین باید علاوه بر ریز نمرات رسمی خود، دعوتنامه را نیز تهیه و ارسال نمایید. دفتر بین المللی خدمات ویزا هیچگونه خدماتی در خصوص نوشتن دعوتنامه ارائه نمی دهند؛ شما باید نامه دعوت نامه خودتان را بنویسید. دستورالعمل های نوشتن دعوتنامه زیر از وب سایت CIC در ذیل آمده است. برای اطلاعات بیشتر، به لینک زیر مراجعه کنید

بعضی از دفاتر ویزا ممکن است نیاز داشته باشند که نامه شما توسط دفتر اسناد رسمی یا محضر تأیید شود. لطفا توجه داشته باشید که نامه دعوتنامه تضمین نمی کند که ویزا صادر شود. این سفارت خانه های کانادا هستند که ویزای متقاضی را ارزیابی می کنند و تعیین میکنند که آیا متقاضی ویزا از الزام و شرایط قانون مهاجرت و پناهندگی بهرمند می شود یا نه.

 • همسر دانشجویان

همسران دانشجویان بین المللی کانادا واجد شرایط برای درخواست مجوز کار باز یا Open Work Permit هستند. اگر آنها مایل باشند برای طولانی مدت با اقامت بلند مدت بیش از شش ماه با همسر خود همراه باشند و در کانادا اقامت داشته باشند. صفحه وبسایت مهاجرت کانادا اطلاعاتی در مورد چگونگی درخواست مجوز کار برای همسر دانشجو را ارائه داده که میتوانید در لینک زیر مطالعه نمایید و یا با دفتر ما تماس گرفته تا پیگیر روند درخواست شما برای همسرتان باشیم.

دعوتنامه کانادا برای شرکت در نمایشگاه، کنفرانس و همایش

اگر برای شرکت در یک نمایشگاه بین المللی، و یا برای حضور در یک کنفرانس عملی و دانشگاهی و همایش ها  و  گردهمایی های بین المللی آماده میشوید، قطعا” نیاز به ویزای توریستی کانادا Visitor Visa خواهید داشت. برای صدور این ویزا نیاز به دریافت دعوتنامه معتبر از دانشگاه، موسسه و یا نهادی که برگزار کننده کنفرانس و نمایشگاه و یا همایش پیش رو است دارید. در این خصوص معمولا” برای شما به تعداد روزهای شرکت در کنفرانس ویزا سینگل صادر می شود. التبه برای تجار و بازرگانان که دائما” قصد شرکت در همایش ها و نمایشگاههای بین المللی در کانادا را دارند با توجه به شرح قصد و هدف خود از دیدار و بازدید از کانادا ویزای مولتی صارد می شود.

دعوتنامه شرکتی پرشیا گلوبال برای ویزای توریستی کانادا

ویزای تضمینی کانادا از خدماتی است که گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال برای آندسته از متقاضیانی که برای درخواست ویزای توریستی یا مولتی کانادا نیاز به دعوتنامه دارند اقدام به تهیه و صدور دعوتنامه معتبر می نماید. ارائه دعوتنامه به دوشکل انجام میگردد. در شکل اول پس از عقد قراداد به صورت کاملا” تضمینی ویزای توریستی کانادا را برای متقاضی اخد میکنیم. در شکل دوم برای متقاضیان به هر تعدادی که باشند دعوتنامه معتبر صادر و ارائه میکنیم که هر کدام از این خدمات هزینه ها ی متفاوت خود را دارد. ناگفته نماند یکی از مزایای مهم ویزای تضمینی کانادا بازپرداخت کلیه هزینه های متقاضی در صورت رد شدن یا ریجکتی ویزای وی می باشد. در این خصوص چنانچه فرآیند اخذ ویزای متقاضی موفقیت آمیز نباشد، بدون دریافت هزینه ای مجددا” برای وی اقدام به درخواست نموده و اگر همچنان ویزای وی دریافت نشد کلیه هزینه های حق الزحمه پرداختی به وی بازگردانده میشود.

 • خدمات اخذ ویزای تضمینی کانادا Visitor Visa در گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال دارای دو جنبه مثبت برای متقاضیان عزیز می باشد:
 • خدمات صدور و ارائه دعوتنامه توسط گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال
 • استرداد هزینه‌های صورت گرفته متقاضی در صورت عدم موفقیت ویزا

در جهت اخذ ویزای توریستی یا مولتی پنج ساله کانادا، گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال با اتکاء به ارتباطات قوی خود در خاک کانادا به طور ویژه ای کانون وکلای مهاجرت کانادا اقدام به تهیه و صدور دعوتنامه های معتبر متناسب با شرایط متقاضیان عزیز مینماید، در این خصوص شرکت پرشیا گلوبال با استفاده از دفاتر خود در کانادا و استرالیا اقدام به تهیه دعوتنامه به منظور بازدید توریستی متقاضیان محترم مینماید. این خدمات میتواند همراه با درخواست تضمینی اخذ ویزای کانادا بوده و یا به تنهایی و در صورت داشتن شرایط لازم توسط خود متقاضی انجام گردد.  

در نتیجه میتوان دید که برای موفقیت به اخذ ویزای ویزیتور کانادا یا مولتی کانادا، متقاضی نیاز به ارائه دعوتنامه در کنار مدارک لازم دیگر دارد، و در این راستا گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال نیز خدمات تضمینی اخذ ویزای مولتی کانادا را با ارائه دعوتنامه معتبر برای افراد واجد شرایط می نماید. خواهشمند است همه عزیزانی که متقاضی دریافت ویزای توریستی کانادا Visitor Visa با دعوتنامه معتبر هستند با همکاران ما در تماس بوده و برای عقد قرارداد در دفاتر ما حضور پیدا نمایید.

 • هزینه دعوتنامه کانادا

هزینه دعوتنامه از کانادا در قالب خدمات اخذ ویزای تضمینی کانادا در صورت نداشتن دعوتنامه از شما اخذ می گردد. جهت آشنایی با شرایط فرستادن دعوتنامه از کانادا و قیمت دعوتنامه های کانادا با ما در تماس باشید. توجه داشته باشید که دعوتنامه های صادره از طرف گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال در قالب خرید و فروش دعوتنامه نمی باشد و باید پس از بررسی شرایط شما در صورت داشتن مدارک و امکان ویزا شدن درخواست شما برای شما در نظر گرفته شود. این دعوتنامه ها کاملا” معتبر و قانونی در قالب دعوتنامه های تجاری، توریستی و گردشگری برای متقاضیان عزیز در نظر گرفته میشود. لذا خواهشمنداست اگر چنانچه سوالاتی در خصوص  شرایط صدور دعوتنامه به کانادا، دعوتنامه های توریستی کانادا، دعوتنامه های تجاری ، دعوتنامه تحصیلی و نحوه گرفتن و قوانین دعوتنامه کانادا دارید با ما در تماس باشید.

 از آنرو که مشتریان محترم گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال سوالات زیادی را در خصوص روش های تبدیل ویزای توریستی یا ویزیتور به اقامت کانادا می کنند، مستدعیست با مطالعه مقاله بررسی تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای اقامت دائم از طریق ویزای کار و تحصیل، شرایط تبدیل این ویزا را به انواع دیگر ویزاهای کانادا بررسی نمایید.  

در ادامه به نمونه هایی از انواع این دعوتنامه ها و فرمت های نوشتاری آنها اشاره می کنیم.

Samples of Letter of Invitation for Canadian Visa

نمونه دعوتنامه ویزای کانادا

Name of Place in Canada, Date

To the Canadian Embassy in (Country Name)

(Embassy Address)

(Embassy Phone Number)

Subject: Invitation Letter for Mr./Miss (Applicant’s Name)

Dear Sir/Madam,

My name is (Inviting Person’s Name), I was born on (date of birth), and I am from (location in Canada). I am a (status in Canada – citizen or permanent resident) and I live in (address in Canada). My household has (number of people living in the household) and I work (job title, company, and location), earning (monthly or annual salary).

Through this letter, I am inviting (Applicant’s Name), born on (date of birth) and currently living in (address in Foreign Country) to Canada for a short stay. (Applicant’s Name) will be staying in (location and address in Canada such as a hotel or your house) from (date of entry) until (date of departure). I am (Applicant’s Name)(State relationship such as brother, sister, friend, etc), and we will be visiting and touring around Canada for (duration in days or months) in different locations.

(Applicant’s Name) currently works (enter job title and location), earning (monthly or annual salary) with which they will be able to afford the stay in Canada. (Applicant’s Name) is a genuine visitor who will not overstay their visa. Their work obligations in (Name of foreign country) extend and (Applicant’s Name) is needed back to work as soon as they return from Canada.

Please see attached a certified copy of my (Document proving status in Canada such as passport, birth certificate, or PR card) and my bank report for the past 6 months.

Feel free to contact me should you have any further questions regarding myself or (Applicant’s Name).

I look forward to having (Applicant’s Name) visit me in Canada so we can spend time together and visit Canada.

Kind regards,

(Inviting Person’s Name)

(Address)

(Phone number)

(email)                                                                                                              Signature

در ادامه این مطلب، جهت دانلود و یا مشاهده نمونه دعوتنامه کانادا برای والدین، همچنین نمونه دعوتنامه برای خواهر و برادر، دعوتنامه برای دوستان و اقوام را می توانید در پستی مجزا در وبلاگ وبسایت ما مراجعه نمایید.

منبع: وبسایت گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال

Source: Persia Global, Immigration & Student Services Co.

Canada Visa

Letter of Invitation

Canada Immigration and citizenship

درباره admin

Immigration & Visa Consultant