ویزای توریستی و تبدیل آن به ویزای کار یا اقامت کانادا

چگونگی تبدیل ویزای توریستی یا مولتی کانادا به ویزای کاری و اقامت کانادا

از آنجاییکه بسیاری از افرادی که به اخذ ویزای توریستی یا مولتی کانادا مبادرت می ورزند به دنبال مهاجرت و اخذ اقامت دائم کانادا هستند، و پس از اخذ ویزای توریستی کانادا به دنبال راههای چگونگی تبدیل آن به ویزای کار، تحصیل و یا اقامت هستند، بر آن شدیم تا در این مقاله به بررسی یکی از راههای تبدیل این ویزا به ویزای کاری و پس از آن با شرایط مطلوب متقاضیان عزیز به تبدیل ویزای مولتی کانادا به اقامت دائم بپردازیم. چنانچه ویزای توریستی کانادا را در دست دارید، با داشتن شرایط مطلوب می توانید این ویزا را به ویزای تحصیلی و یا ویزای کاری کانادا تبدیل کنید. توجه داشته باشید که مجوز کار یا ویزای کار کانادا به افراد مختلفی داده می شود، این افراد می توانند از جمله افراد جویای کار مثل هنرمندان، نخبگان، ورزشکاران، دانشجویان در حال تحصیل در کانادا، تجار و سرمایه گذاران باشند.

آیا میتوان با ویزای توریستی کانادا برای ویزای کاری کانادا اقدام کرد؟

در صورت داشتن شرایط لازم با کمک یک وکیل مجرب در کانادا، میتوان با ویزای توریستی کانادا برای ویزای کاری کانادا و حتی برای ویزای اقامت دائم اقدام کرد، قطعا” بعد از اخذ ویزای توریستی یا مولتی کانادا اولین سوالی که در ذهن اکثر متقاضیان این ویزا مطرح میشود امکان گرفتن مجوز کار یا تبدیل این ویزا به ویزای کار کانادا است. در ادامه  امکان اخذ ویزای کار کانادا درحالیکه در داخل خاک کانادا هستیم و امکان تغییر ویزای توریستی به ویزای کاری می پردازیم.

آیا می توان از داخل کانادا برای ویزا کاری یا مجوز کار درخواست کرد ؟

فقط در موارد ذیل شما می توانید برای ویزای کار کانادا یا اجازه کار از داخل کانادا درخواست دهید:

• شما، همسر یا والدین شما ویزای معتبر تحصیلی کانادا یا مجوز و ویزای کار دارند

• شما دارای ویزا یا مجوز کار برای یک شغل هستید، اما می خواهید برای یک مجوز کار جدید ، برای یک کار متفاوت درخواست کنید

• شما مجوز اقامت موقت، ویزای توریستی یا مولتی کانادا دارید که برای شش ماه یا بیشتر معتبر است یا

• شما درحال حاضر در کانادا هستید، و قبلا برای اقامت دائم از داخل کانادا درخواست کرده اید. قبل از اینکه بتوانید برای ویزای کار کاناد واجد شرایط باشید، باید مراحل خاصی را در پروسه اصلی درخواست طی کنید.

تبدیل ویزای توریستی کانادا به اقامت کاری

برای تبدیل ویزای مولتی کانادا ( ویزای توریستی کانادا) به اقامت کاری، الزامات دیگری نیز برای درخواست ویزای کاری کانادا وجود دارند اینکه اگر شما دارای ویزای توریستی کانادا هستید و از قبل در کانادا بوده اید، شما باید از خارج از خاک کانادا درخواست خود را پیگیری کنید و نهایتا” باید خاک کانادا را ترک کرده و بعد از گرفتن ویزای کار مجددا” به کانادا برگردید، البته راه حل این موضوع  را در ادامه بیان میکنیم. درنتیجه شما باید در یک دفتر خدمات ویزای کانادایی یا VAC برای مجوز کار یا ویزای کاری کانادا درخواست بدهید.

دفتر خدمات ویزا می بایست جزو دفاتر مسئول امور صدور ویزا برای کشور شما باشد، مثلا” برای ایرانیان امکان اخذ ویزای کانادا از طریق دفاتر خدمات ویزای کانادا در ترکیه ، امارات یا ارمنستان و یا سفارت کانادا یا کنسولگری کانادا در آمریکا وجود دارد. یکی از مراحلی که برای اخذ ویزای کاری کانادا لازم است این نکته است که به احتمال قوی از شما خواسته می شود برای مصاحبه شخصی به یکی از سفارتهای کانادا بروید. اگر چنین درخواست از شما شد، مطمئن شوید که تمام اسناد و مدارک لازم را به همراه ویزای ورود به آن کشور دارید.

لطفا” توجه داشته باشید آیا  شما نیاز به پر کردن فرم های دیگر و یا ارائه اسناد دیگری دارید و همچنین  نحوه پرداخت هزینه های ویزای کاری کانادا را نیز مورد توجه داشته باشید زیرا (اداره مهاجرت کانادا و دفاتر ویزا هزینه های دریافتی از بانک های کانادا را قبول نمی کنند). درصورتیکه با ویزای توریستی کانادا ( یا مولتی پنج ساله کانادا) اقدام به درخواست ویزای کار میکنید، به اعتبار ویزای خود توجه داشته باشید، زیرا درصورت اتمام اعتبار ویزای خود باید به سرعت خاک کانادا را ترک نمایید، و درصورت اقامت غیر قانونی و حتی یک روز بیشتر در خاک کانادا، هر چند در فرایند اخذ ویزای اقامت یا ویزای کاری باشید، صدور ویزای کاری شما به مخاطره خواهد افتاد و نظر افسر ویزا نسبت به درخواست شما کاملا” منفی میشود.

نکته: در کانادا دو نوع مجوز یا ویزای کار وجود دارد ویزا کاری باز یا  Open Work Permit و ویزای کاری مختص کارفرما. در ویزای کاری باز شما میتوانید برای هر کارفرمایید کار کنید، اما در ویزای کاری مختص کارفرما شما باید فقط برای یک کارفرما کار کرده و نوع، سمت و مدت زمان قرارداد شغلی شما در مجوز کاری قید میشود. در این مقاله ما به نوع دوم ویزای کاری اشاره داریم و لذا شما با داشتن این قرارداد میتوانید برای یک کارفرما بر اساس پیشنهاد شغلی وی و اخذ مجوزهای لازم برای شما نسبت به تبدیل ویزای توریستی خود به ویزای کاری کانادا اقدام نمایید.  

آیا ویزای توریستی (مولتی) کانادا به مجوز (ویزای) کاری کانادا تبدیل می شود؟

اگر ویزای توریستی (مولتی) کانادا را اخذ کرده اید و امکان تبدیل آنرا به مجوز (ویزای) کاری بررسی می کنید ادامه مقاله را تا پایان مطالعه نمایید. آیا شما به کانادا سفر می کنید تا ویزای کاری بگیرید؟ اگر بخواهید ویزای مسافرتی کانادا را به ویزای کار یا مجوز کار تبدیل کنید. شما در صورتیکه شرایط  اخذ ویزای کاری کانادا را داشته باشید مطمعنا” می توایند ویزای توریستی یا مولتی خود را به مجوز یا ویزای کار کانادا تبدیل کنید.

اگر مایل به گرفتن مجوز انجام شغل یا کار یا اخذ ویزای کار در کانادا هستید، باید ویزای مسافرتی یا TRV (ویزای اقامت موقت) را داشته باشید. هنگامی که وارد کانادا شوید با استفاده از ویزای توریستی یا مولتی خود (ویزای اقامت موقت )  TRV، گذرنامه خود را در فرودگاه امور مهاجرت با TRP (مجوز موقت اقامت) مهر می کنید. این بدان معنی است که شما مجاز به اقامت در کانادا برای مدت زمان خاصی هستید. TRP باید شامل مقدار روزی باشد که باید در کانادا بمانید. معمولا” مدت زمان طولانی اقامت در کانادا نشان داده نمی شود، اما این زمان یا اعتبار اقامت معمولا” ۶ ماه است. شما همچنین می توانید ۳۰ روز قبل از اتمام اقامت و یا ویزای توریستی خود درخواست تمدید آنرا کنید.

فرآیند تبدیل ویزای اقامت موقت (ویزای توریستی یا مولتی کانادا) به اجازه کار

 • درخواست ویزای توریستی کانادا و اخذ آن
 • کارفرمایی را برای خود پیدا کنید
 • دریافت پیشنهاد شغلی و انعقاد قراداد کار با کارفرمای کانادایی
 • درخواست کارفرما برای LMIA انجام می شود
 • LMIA تائیدیه خود را صادر می کند (که ممکن است چند ماه طول بکشد )
 • ممکن است نیاز به خروج از خاک کانادا داشته باشید
 • به افسر مهاجرت را نشان می دهید که علاقه مند به اخذ اجازه کار از کانادا هستید
 • همراه با مدارک مورد نیاز به مرز کانادا می روید
 • وقت سفارت کانادا و شروع مصاحبه با افسر ویزا
 • پرداخت هزینه  های  صدور ویزا کاری کانادا
 • مجوز کار در کانادا را در بعد از چند ساعت یا روز بعد دریافت می کنید

بعد از اخذ ویزای کار کانادا زندگی خود را در کانادا آغاز خواهید کرد.

درخواست ویزای توریستی کانادا ( اخذ مولتی پنج ساله کانادا)

درخواست ویزای توریستی یا مولتی کانادا را میتوانید از طریق ما در شرکت پرشیا گلوبال انجام دهید و از خدمات ما در اخذ ویزای خود در سریعترین زمان ممکن استفاده کنید و اولین مرحله از فرایند اخذ ویزای اقامت موقت و بعدا” تبدیل آن به ویزای کاری کانادا طی کنید. توجه داشته باشید که شرکت ما در خصوص دریافت ویزای کاری از طریق پیشنهاد کاری کارفرما خدماتی را ارائه نمیکند مگر در شرایط خاص که در صورت امکان آن متعاقبا” به متقاضی اعلام میکنیم. برای بررسی شرایط، لیست مدارک و اسناد مورد نیاز و امکان اخذ ویزای مولتی کانادا با ما از طرق ذیل در تماس باشید. برای آگاهی بیشتر در مورد اعتبار این ویزا و همچنین تاثیر سوابق سفری شینگن بر اخذ ویزای مولتی کانادا مقاله های ما را مطالعه نمایید.

درصورتیکه متقاضی اخذ ویزای مولتی کانادا هستید، لطفا” قبل از هر اقدامی با ما تماس بگیرید و از مشاوره تخصصی کادر مجرب ما جهت اخذ ویزای تضمینی مولتی کانادا بهرمند شوید. لطفا” از طرق زیر با ما در تماس باشید و شرایط خود را برای اخذ ویزای مولتی کانادا همراه با ما بررسی نمایید.

تلفن: ۲۲۶۳۲۱۵۰

ایمیل: service@persiaglobal.net

پیدا کردن کارفرمای کانادایی

در ادامه فرایند اخذ ویزای کار کانادا، شما میبایست یک کارفرمای کانادایی را پیدا کنید که به شما پیشنهاد شغلی داده و با شما جهت کار در شرکتش قرار داد کاری منعقد نماید. دقت کنید اگر بعدا” قصد درخواست برای اخذ اقامت دائم کانادا را دارید می بایست شغل شما از مشاغل موجود در لیست مورد نیاز کانادا یا NOC و از ردیفهای ۰، A و B باشد. یکی از مهمترین عوامل در اخذ ویزای کاری کانادا با استفاده از پیشنهاد شغلی کارفرما اخذ مجوز از LMIA  است که در ادامه به آن می پردازیم.

دریافت پیشنهاد شغلی و انعقاد قرارداد کار با کارفرمای کانادایی

توجه داشته باشید که قبل از دریافت پیشنهاد شغلی و انعقاد قرارداد با کارفرمای کانادایی، می بایست شغل مورد نیاز وی برای مدت حداقل ۱۵ تا ۳۰ روز بسته به نظر اداره ارزیابی بازار کار کانادا در روزنامه های کانادا آگهی شده باشد و چنانچه فردی از شهروندان یا افراد داری کارت اقامت کانادا یافته نشد، با اخذ مجوز از این اداره به انعقاد قرارداد با شما بپردازد. اخذ مجوز از LMIA معمولا” ۲ تا ۳ هفته به طول می انجامد و هزینه آن ۱۰۰۰ دلار میباشد. کارفرمای شما باید ثابت کند که فرد شایسته و مناسبی را برای شغل مورد نظر نیافته است.

LMIA تاییدیه خود را صادر می کند

بعد از دریافت تائیدیه از اداره ESDC که به اداره ارزیابی بازار کار کانادا LMIA معروف است، شما میتوانید از دو طریق درخواست خود را برای اخذ ویزای کاری کانادا ارائه کنید. درخواست ویزای کاری از طریق آنلاین و از طریق وبسایت اداره مهاجرت کانادا، و درخواست ویزای کاری از طریق مرز. توجه داشته باشید که درخواست این ویزا از طریق دفاتر مستقر در مرز شامل زمان کمتر و شانس تائید بیشتری است، شما بعد از پرداخت تنها ۱۵۵ دلار در محل ویزای کاری خود را دریافت می کنید.

ممکن است نیاز به خروج از خاک کانادا داشته باشید

از آنجاییکه شما با داشتن ویزای توریستی یا مولتی کانادا، مجوز تحصیل و کار و اقامت بلند مدت را در کانادا ندارید، و همچنین مدت زمان اقامت شما در خاک کانادا بسته به نظر افسر ویزا در مرز ممکن است تا ۶ ماه باشد و بعد از آن میبایست خاک کانادا را ترک کنید، و همچنین احتمال وقت مصاحبه در سفارت کانادا که میبایست در خارج از خاک کانادا باشد، شما به احتمال قوی میبایست خا ک کانادا را ترک و یا حداقل برای پیگیری درخواست خود به مرز کانادا مراجعه نمایید و بعد از یک خروج اقدام به پیگیری درخواست خود نمایید.

به افسر ویزا یا آفیسر مهاجرت را نشان می دهید که علاقه مند به اخذ مجوز کار از کانادا هستید

توجه داشته باشید که شما می بایست به طرق مختلف علاقه خود را به کار در کانادا نشان دهید و کاماکان ثابت کنید که به قوانین اداره مهاجرت کانادا پایبند هستید و به آنها عمل میکنید. به عنوان مثال نشان دهید که خاک کانادا را پس از اتمام موعد ویزای کار خود ترک خواهید کرد، و هزینه های مرتبط با خود و خانواده خود را در خاک کانادا براحتی پرداخت خواهید کرد و از عهده آن بر میایید.چند نکته مهم در حین اخذ ویزای کار کانادا:

از نکات مهمی که در حین گرفتن ویزای کار کانادا باید به آن توجه کنید اینکه بعد از انجام مرحله خروج از کانادا یا پیگیری درخواست خود به دفتر امور مهاجرت مستقر در مرز، برای آزمون زبان،  آیلتسIELTS  و WES آماده شوید، چرا که برای ارائه درخواست اقامت دائم از طریق برنامه ورود سریع کانادا و یا یکی از برنامه های استانی اقامت دائم کانادا به آن نیاز پیدا خواهید کرد.

بعد از اخذ مجوز کار یا ویزای کار کانادا، اکنون شما میتوانید همسر و فرزندان خود را نیز بعد از ۳ ماه از اخذ ویزای کار به کانادا دعوت کنید، همچنین همسر شما نیز میتواند برای ویزای کار باز کانادا اقدام کند، و فرزندان شما از منافع تحصیلی و درمانی کانادا به طور کامل بهرمند شوند. اما توجه داشته باشید که شغل شما باید جزو لیست NOC مشاغل مورد نیاز کانادا باشد. اگر شغل شما جزو ردیف شغلی C  یا D باشد، شما شانس چندانی در گرفتن اقامت دائم کانادا را نخواهید داشت، هر چند میتوانید برای دو سال پیاپی مجوز کار در کانادا را تمدید کنید، لذا توجه داشته باشید اگر شما بدنبال اخذ اقامت دائم کانادا هستید، پیشنهاد شغلی کارفرمای شما باید در ردیف شغلی NOC از ۰، A و یا B باشد.

درصورتیکه متقاضی اخذ ویزای مولتی کانادا هستید، لطفا” قبل از هر اقدامی با ما تماس بگیرید و از مشاوره تخصصی کادر مجرب ما جهت اخذ ویزای تضمینی مولتی کانادا بهرمند شوید. لطفا” از طرق زیر با ما در تماس باشید و شرایط خود را برای اخذ ویزای مولتی کانادا همراه با ما بررسی نمایید.

ایمیل: service@persiaglobal.net

مشاور امور مهاجرت، اخذ پذیرش، ویزا و اقامت

Source: CIC

منبع: اداره مهاجرت کانادا

درباره admin

Immigration & Visa Consultant

دیدگاهتان را بنویسید