پیگیری ویزای کانادا پیگیری ویزای کاناداپیگیری ویزای کانادا

پیگیری ویزای کانادا، ویزای توریستی کانادا

در این مقاله به بررسی روش های پیگیری ویزای کانادا می پردازیم ، چگونه پیگیری درخواست و صدور ویزای را انجام دهیم؟ ، چگونه وضعیت ویزا را بررسی و از جواب صدور ویزا، قبل و بعد از انگشت نگاری، مطلع شویم؟  اگر برای اولین بار برای درخواست صدور ویزای کانادا اقدام می کنید، پس از بررسی شرایط، مدارک و اسناد لازم جهت ارائه باید بدانید که چگونه و از طریق کدام سایت می توانید پیگیری وضعیت ویزای کانادا را انجام و نحوه این پیگیری به چه صورت بوده، و از چه روشهایی میتوانید پیگیری پرونده ویزای کانادا را انجام دهید.  

پیگیری جواب ویزای کانادا

در پیگیری جواب ویزای کانادا، یکی از مهمترین دغدغه هایی که معمولا” بعد از درخواست ویزای توریستی و انواع دیگر ویزاهای کانادا ذهن متقاضیان را درگیر خود می کند، نحوه پیگیری ویزای کانادا، جواب و مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا از طریق سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا است. این دغدغه بیشتر ناشی از تعطیلی سفارت کانادا در ایران می باشد که متقاضیان ایرانی از این پس می بایستی پرونده مهاجرت یا وضعیت صدور ویزای خود را از طریق سفارتخانه های خارج از کشور پیگیری کنند که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد و به نحوه پیگیری از طریق سایت رسمی صدور ویزای کانادا و مدت زمان صدور و دریافت این ویزاها توضیحاتی ارائه می دهیم.

 شما می توانید به دو طریق پیگیر پرونده درخواست ویزای خود از سفارت کانادا باشید. هر چند زمان کاملا” مشخص و قطعی در دریافت جواب ویزا از دفاتر صدور ویزا و خدمات ویزای کانادا وجود ندارد، با این حال حدود زمانی آنرا نیز در مقاله بعدی به طور دقیقتری بررسی می کنیم، تا بتوانیم تا حدودی از تشویش ذهنی متقاضیان ویزای کانادا بکاهیم. باید توجه داشته باشید که زمان صدور ویزا و محاسبه دریافت آن می تواند به طور دقیقتر پس از انجام امور انگشت نگاری یا بایومتریک شما در دفاتر صدور و خدمات ویزای کانادا و یا کنسولگری کانادا که مسئول امور ایرانیان است انجام گیرد.  

برای پیگیری زمان صدور ویزای کانادا، حدود زمانی صدور ویزای توریستی یا مولتی کانادا در سال ۲۰۱۹ برای ایرانیان از ۳۹ تا ۱۰۴ روز کاری اعلام شده است، که می تواند در سفارتخانه های مختلف کانادا در کشورهای مسئول امور ایرانیان پیگیری شود. این زمان می تواند نسبی بوده و با  توجه به سفارتخانه ای که انتخاب می کنید متفاوت باشد، سفارتخانه های کانادا در کشورهای مختلف معمولا” دفاتر خدمات صدور ویزا را نیز در همان کشورها دارند. این دفاتر پنجگانه برای امور انگشت نگاری ایرانیان میتواند در کشورهای ذیل انجام پذیرد. توجه داشته باشید که شما باید طول زمان صدور ویزا را برای خود در بیشترین حالت محاسبه کنید تا از برنامه هایی که برای سفر به کانادا در پیش رو دارید عقب نمانده و بتوانید با خیالی راحتر بدون دغدغه پیگیر پرونده ویزای خود باشید، هر چند این زمان میتواند دو تا سه ماهه نیز باشد.

پیگیری زمان صدور ویزای کانادا

دفاتر خدمات صدور ویزای کانادا برای ایرانیان

  1. دفتر صدور ویزا و انگشت نگاری برای ویزای کانادا در استانبول و آنکارا
  2. دفتر صدور ویزا و انگشت نگاری برای ویزای کانادا در تفلیس – گرجستان
  3. دفتر صدور ویزا و انگشت نگاری برای ویزای کانادا در ارمنستان
  4. دفتر صدور ویزا و انگشت نگاری برای ویزای کانادا در باکو
  5. دفتر صدور ویزا و انگشت نگاری برای ویزای کانادا در دبی

پیگیری پرونده ویزای کانادا در کدام سفارت کانادا، در کدام کشور سریعتر انجام می شود؟

اگر جزو آندسته از افرادی هستید که میخواهید بدانید در کدام کشور ویزای مولتی شما سریعتر صادر می شود، باید گفت که در کمترین زمان ممکن سفارت کانادا در امارات متحده عربی، دبی ۳۰ روزه پرونده شما را بررسی کرده، و در مقایسه سفارت کانادا در ترکیه، آنکارا ۴ روزه بررسی می کند. لذا اگر بدنبال صدور سریعتر ویزای خود هستید به شما توصیه میکنیم که درخواست خود را به سفارت کانادا در ترکیه ارجاع دهید. گرچه گاهی شرایط متقاضی ایجاب میکند که وی در سفارتخانه کشور دیگری پیگیر درخواست ویزای خود باشد. از اینرو به شما توصیه میکنیم با ما مشورت داشته باشید تا موفقیت ویزای شما تضمین شود.

روشهای درخواست و پیگیری ویزای کانادا

به طور متداول صدور ویزای ایرانیان و روشهای درخواست و پیگیری  ویزای کانادا به دو صورت انجام می پذیرد:

  1. ثبت نام به صورت آنلاین و آپلود مدارک از طریق وبسایت اداره مهاجرت کانادا
  2. ثبت نام به صورت حضوری و مراجعه به دفاتر خدمات صدور ویزای کانادا

ثبت نام درخواست آنلاین ویزای کانادا

  1. ثبت نام درخواست آنلاین ویزای کانادا شیوه بسیار آسانتر و روشی است که وبسایت اداره مهاجرت کانادا و سفارت کانادا آنرا به مراجعین پیشنهاد کرده اند. استفاده از این شیوه هر چند میتواند روش مطمعنتر، امنتر و سریعتری در گرفتن جواب ویزای کانادا و پیگیری درخواست و پرونده ویزای کانادا باشد. البته بسته به شرایط خود میتوانید از روش آنلاین ثبت پرونده درخواست ویزا را انجام داده یا به صورت حضوری و از طریق کاغذی اقدام به انجام امور ثبت و پیگیری ویزای خود بپردازید.  

پیگیری نتیجه و صدور ویزای کانادا از طریق ثبت نام آنلاین

برای پیگیری نتیجه و صدور ویزای کانادا از طریق ثبت نام آنلاین، و در اولین مرحله از پیگیری ویزای توریستی یا مولتی کانادا، شما باید یک حساب کاربری را ایجاد کرده و از طریق آن با مراجعه به  وبسایت رسمی مهاجرت کانادا به بارگذاری مدارک و سپس پرداخت هزینه های سفارت بپردازید که پس از انجام امور مربوط به انگشتنگاری از طریق شماره پیگیری منحصر به شما پیگیر پرونده درخواست ویزای کانادا میشوید. توجه داشته باشید که در این روش شما میبایست فرم های متعدد را در کنار ارائه چک لیست مدارک لازم ویزای توریستی کانادا پر کنید، قابل توجه متقاضیان اینکه پر کردن این فرمها نیاز به تجربه و تخصص میباشد، لذا توصیه میشود که برای پر کردن آنها حتما” از مشاوره شرکتهای و موکلیل مجرب در این خصوص کمک گرفته و به عنوان مثال حتما” فرم ۵۲۵۷ را با دقت و شفاف پر کنید چرا که این فرم میتواند در موفقیت شما در درخواست ویزای توریستی کانادا بسیار موثر باشد. متقاضیان عزیز ویزای کانادا میتوانند با داشتن حساب کاربری و شما ره پیگیری به سایت پیگیری ویزای های کانادا مراجعه و پس از درج شماره های پیگیری و تاریخ تولد خود به میلادی پیگیری ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری را انجام داده و از بروزرسانی آخرین وضعیت ویزای خود مطلع گردند.

.برای ثبت درخواست و اخذ ویزای توریستی کانادا ( مولتی کانادا) با ما از طرق زیر در تماس باشید و به خاطر حجم تقاضای بسیار بالا در این نوع ویزا به متقاضیان عزیز توصیه میشود که حتما” قبل از هر اقدامی با تیم مهاجرتی ما در پرشیا گلوبال مشورت نمایید.

تماس:

ایمیل : service@persiaglobal.net

www.persiaglobal.net

خدمات ما در پرشیا گلوبال:

 برای اطلاع از خدمات ما در اخذ ویزای کانادا، انواع ویزاهای توریستی صادره شده کانادا، تاثیر سوابق سفری در موفقیت این ویزا، و اعتبار و مدت زمان مجاز اقامت از طریق این ویزا در خاک کانادا میتوانید مقاله مرتبط با این ویزا را نیز در وبسایت ما مطالعه نمایید، همچنین در صورتیکه به دنبال روشهای تبدیل این ویزا به ویزای کار و ویزای اقامت کانادا هستید نیز لینک ذیل را که مربوط به مقاله ای با این مضمون میباشد مطالعه نمایید. .

  • در روش دوم که از طریق مراجعه حضوری متقاضی ویزا مقدرو است، فرد متقاضی با در دست داشتن مدارک لازم و تکمیل چک لیست مدارک ویزای کانادا به دفاتر خدمات صدور ویزای کانادا که از آنها بهVAC  یا VFS یا میشود مراجعه و هم زمان با انجام امور انگشت نگاری مدارک را تحویل بخش امور ویزای کانادا داده و به انضمام مدارک ایمیلی را نیز ارائه میکند که ادامه پیگیری وضعیت و جواب ویزای وی از این طریق انجام میشود. این روش البته کمی زمانبرتر خواهد بود لذا به اکثر متقاضیان توصیه میکنیم که از شیوه اول یا آنلاین اقدام به ثبت درخواست و پیگیری جواب ویزای خود کنند.

پیگیری جواب و وضعیت پرونده ویزای کانادا در شیوه حضوری

برای پیگیری جواب و وضعیت پرونده ویزای کانادا به شیوه حضوری، در این شیوه از پیگیری و مطلع شدن از روند پیشرفت ویزای کانادا شما می توانید ضمن ارائه حضوری مدارک مورد نیاز ویزا با ایجاد حساب کاربری آنرا به پیگیری آنلاین ویزا تبدیل کنید. با این حال پیگیری جواب و وضعیت ویزای شما در این شیوه کمی دشوارتر خواهد بود. در این شیوه شما بعد از مراجعه به دفاتر خدمات ویزای کانادا، پس از طی کردن مراحل انگشت نگاری ( بایومتریک) و عکس فرمهای مربوطه را پر کرده، و با ایمیل با سفارت کانادا در ارتباط خواهید بود. اکثرا” متقاضیان ویزای کانادا دیر متوجه ارسال جواب ویزای خود میشوند که میبایست هر چند روز یکبار بخش اسپم ایمیل خود را چک کنید، این موضوع باعث میشود که گاهی شما با وجود دریافت ایمیل انگشت نگاری ( بایومتریک) فرصت ۳۰ روزه انگشتنگاری را از دست داده و از اینرو دچار مشکلاتی شوید و یا حتی به خاطر عدم مراجعه به موقع برای انگشت نگاری ویزای خود را از دست بدهید، گر چه بعد از ارائه انگشت نگاری باز هم جواب ویزای شما نمی تواند مثبت باشد. یکی دیگر از مشکلاتی که بارها در این روش مشاهده شده است مفقود شدن مدارک مراجعین و متقاضیان ویزای کانادا بوده است که در چنین شرایطی پیگیری درخواست ویزای شما با مشکل مواجه خواهد شد.  

مشکلات صدور ویزای کانادا برای ایرانیان

در شرایط  فعلی که ایرانیان می توانند از جمله ویزاهای کانادا برای ویزای توریستی کانادا ( ویزای مولتی پنج ساله کانادا ) اقدام کنند، مشکلاتی برای صدور ویزای کانادا برای متقاضیان ایرانی وجود دارد، و به خاطر حجم بالای درخواستها و قرار گرفتن ایران در کشورهای پرخطر بررسی پرونده درخواست ویزای شما با حساسیت بالایی توسط افسرهای مهاجرت انجام می شود، این حساسیت کماکان باعث شده تعداد زیادی از هموطنان با ریجکت شدن و رد شد ویزای خود مواجه شوند. ما با بررسی پرونده شما تمامی حساسیتها را بررسی کرده و در اخذ ویزای توریستی کانادا بیشترین تعداد موفق ویزا را داشته ایم. بر این اساس به متقاضیان ویزای کانادا، توریستی کانادا ( ویزای مولتیپل) پیشنهاد میکنیم که از خدمات و مشاوره ما در این مسیر استفاده کنید تا متضمن موفقیت اخذ ویزای خود شوید. راهها ی تماس با ما در ذیل این مقاله آمده است، از طرق ذیل با ما در تماس باشید.  همچنین از طریق وبلاگ وبسایت ما با روشهای مطمعن مهاجرت و اخذ ویزا و مقالات مرتبط با مهاجرت به کانادا، استرالیا و نیوزلند مطلع گردید.  

ایمیل : service@persiaglobal.net

www.persiaglobal.net

منبع: اداره مهاجرت کانادا

زندگی و کار در کانادا

Source: CIC,

Immigration and citizenship

Live & Work in Canada

درباره admin

Immigration & Visa Consultant

دیدگاهتان را بنویسید