مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای کار ویزای مهارت و تخصص انگلستان

ویزای مهارت و تخصص انگلستان New 2021

ویزای مهارت و تخصص انگلستان به چه صورت امتیاز دهی می شود؟! شرایط و معیارهای این ویزا چیست و چه افرادی قادر به دریافت این ویزا هستند.

به نظر می رسد، مهاجرت به انگلستان، از طریق اخذ ویزای اقامت کاری انگلستان، با وجود تغییراتی اندک در روند صدور ویزاهای مهارت و تخصص، و دیگر انواع ویزاهای انگلستان، پس از خروج از اتحادیه اروپا (برکزیت) آسانتر شده است. در این خصوص اولین نکته قابل توجه در ویزای جدید مهارت و تخصص انگلستان، در مقایسه با ویزای همتای قبلی خود معروف به ویزایTier 2  تغییراتی جزیی اما بسیار موثر داشته که به طور ویژه ای راه را برای مهاجرت افراد ماهر و متخصص خارج از اتحادیه اروپا بازتر کرده است.

ویزای کار انگلستان

در مسیر اخذ ویزای تخصص و مهارت انگلستان، اولین موردی که در شیوه جدید مهاجرتی بدان توجه شده است، سطح مهارت افراد می باشد که از سطح ۶ که سطحی با حداقل داشتن مدارک تحصیلی بالای لیسانس و سوابق کاری بالا وجود داشت به سطوح پایین تر تغییر یافته و افرادی با سطح مهارت کمتر، از ۳ تا ۵ نیز می توانند وارد این روند از مهاجرت به انگلستان شوند. پیشتر ویزای اقامت کاری انگلستان یا ویزای مهارت و تخصص با الویت به شهروندان و افراد مقیم در اروپا داده میشد.این بدان معناست که افرادی ماهر در بعضی از مشاغل که عمدتا” مشاغل فنی هستند باسطح تحصیلی و نمره زبان کمتر نیز می توانند به انگلستان مهاجرت کنند. ضمن اینکه ورود متقاضیان از خارج از اتحادیه اروپا نیز مقدور شده و این خود نوید بخش ورد افراد بیشتری از نقاط دیگر دنیا به انگلستان خواهد بود که شاید سالها بدنبال روشی برای مهاجرت به انگلیس بودند.

در این روش اما نباید از این نکته غافل شد که متقاضیان میبایست حتما” دارای حداقل سطح زبانی  B 1باشند. محاسبه سن، مهارت، تحصیلات و سطح زبان که هر کدام جداگانه برای خود امتیازی دارند، چیزی شبیه روش مهاجرت به انگلستان و الگوی استرالیایی را در بر میگیرد. یعنی اینکه متقاضیان باید از سن کمتر و مهارت های بیشتری برخوردار باشند، که البته با مقایسه با ویزای مشابه قبلی امتیازات منصفانه تر شده و افراد بیشتری شانس مهاجرت به انگلستان را خواهند داشت.

در این خصوص متقاضیانی که در گروه های شغلی علوم و تکنولوژی و مهندسی قرار میگیرند، و به عنوان مثال دارای مدرک دکتری هستند از امتیاز بیشتری برخوردار می شوند. برای ورود به به انگلستان از این شیوه شما میبایست به ۷۰ امتیاز در کل دست پیدا کنید.  که مهمترین فاکتور بعد از مهارتهای شما، میزان حقوقی است که کارفرما برای شما در نظر میگیرد. که این حقوق نباید کمتر از ۲۵۶۰۰   پوند باشد. البته این حقوق متوسط حقوق در نظر گرفته شده با توجه به ۳۹ ساعت کار در ماه میباشد. این سطح حقوقی میتواند تا کف حقوق ۲۰۴۸۰ پوند نیز تقلیل یابد که بسته با ساعات کار و البته شانس شما از بهره وری از امتیازات دیگر مثل کدشغلی شما که ممکن است در لیست مشاغل کمیاب، و یا مدرک تحصیلی دکتری شما در کسب ۷۰ امتیاز خواهد بود. لذا افرادی که دارای مهارت کمتر و مدرک تحصیلی کمتر و یا در لیست غیر از مشاغل کمیاب هستند حتما” می باسیت از متوسط حقوق در نظر گرفته شده قرارداد کمتر با کارفرما نداشته باشند.

در کل بر این مبنا هر فرد اروپایی و غیر اروپایی متقاضی اجازه اقامت در انگلستان برای آن که بتواند این مجوز را به دست بیاورد باید دست کم ۷۰ امتیاز داشته باشد. از این میزان ۵۰ امتیاز مربوط به دریافت پیشنهاد کار از سوی کارفرمای معتبر انگلیسی، سطح کافی دانش زبان انگلیسی و مهارت حرفه‌ای درجه A یا بالاتر از آن است.

ویزای جدید کاری انگلستان

۲۰ امتیاز باقیمانده نیز مربوط به موارد مختلف از جمله مهارت‌های دیگر فرد متقاضی است و برای مثال به متقاضیان شاغل در بخش بهداشت و درمان داده می‌شود. برای این دسته از متقاضیان، این امتیازات به تشخیص اداره مهاجرت، قابل تبادل با ۵۰ امتیاز دیگر است. این ۲۰ امتیاز همچنین به افرادی که پیشنهاد شغلی با دستمزد سالانه حداقل ۲۵ هزار و ۶۰۰ پوند داشته باشند و نیز دانشجویان مقطع دکترا در رشته‌های علمی، فنی، مهندسی و ریاضی داده می‌شود.

برای متقاضیانی که انگلستان در شغل آنها کمبود دارد، از جمله مشاغل آموزشی و پزشکی، پیشنهاد شغلی با حداقل دستمزد سالانه ۲۰ هزار و ۴۸۰ پوند لازم است تا ۲۰ امتیاز را به دست آورند.

در ادامه سعی شده با توجه به تغییرات ایجاد شده در سیستم امتیازی مهاجرت به انگلستان به بعضی از سوالات متعدد متقاضیان انگلستان پاسخ داده شود.

قوانین جدید ویزای کاری، تخصص و مهارت انگلستان:

آنچه باید بدانید این است که از اول ژانویه ۲۰۲۱، انگلستان از سیستم جدیدی برای مهاجرت برخوردار می شود.

قوانین جدید مهاجرتی هم برای شهروندان اتحادیه اروپا و هم برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا اعمال خواهد شد. شهروندان اتحادیه اروپا که از اول ژانویه ۲۰۲۱ و یا بعد از این تاریخ به انگلستان سفر می کنند باید برای کار کردن در این کشور ویزا دریافت کنند. همین امر در مورد سایر اتباع منطقه اقتصادی اروپا و کشور سویس نیز صدق می کند. ولی شهروندان ایرلندی از این امر مستثنی هستند. و می توانند بدون دریافت ویزا در انگلستان کار کنند. این امر بدیهی است که برای شهروندان اتحادیه اروپا که مایل هستند به انگلستان بروند و برای کارفرمایان آنها، این تغییر ناخوشایند است. با دید مثبت ، گرفتن ویزای کار، تحت قوانین جدید نسبت به شرایط موجود، آسان تر خواهد بود. حداقل سطح مهارت و حداقل حقوق و دستمزد کاهش می یابد. محدودیت بازار کار افراد مقیم لغو خواهد شد. برای کارفرمایانی که تحت ویزای (Tier2) قانون مهاجرت فعلی، تعداد زیادی از اتباع خارجی را حمایت مالی می کنند ، این تغییرات خوشایند است. دولت اطلاعات اولیه در مورد قوانین جدید را در ژانویه ۲۰۲۰  منتشر کرد و به همراه آن راهنمای دستورالعمل برای کارفرمایان در آوریل و جزئیات بیشتر در ماه جولای منتشر شد. افراد متقاضی ویزای کار انگلستان، یا ویزای مهارت و تخصص انگلیس و کارفرمایان انگلیسی که به کارگران خارجی متکی هستند می خواهند بدانند که چگونه این قوانین جدید آنها را تحت تاثیر قرار می دهد. در اینجا به بعضی از پرسشهای متداول پاسخ می دهیم. لطفا توجه داشته باشید که سوالات و پاسخهای موجود در این پست فقط برای اطلاعات عمومی است و نباید به عنوان جایگزین  مشاوره حقوقی مورد استفاده قرار گیرد. همیشه باید از مشاوره حقوقی ایی استفاده کنید که متناسب با شرایط خاص شماست. برای کسب اطلاعات بیشتر با یکی از اعضای تیم مهاجرتی ما تماس بگیرید. دولت انگلستان قوانین جدید مهاجرت را به عنوان یک سیستم مبتنی بر امتیاز تعریف می کند.

ویزای متخصصین انگلستان

انگلستان در گذشته نیز دارای سیستم مبتنی بر امتیاز بوده است. تفاوت آن با سیستم مهاجرت جدید ۲۰۲۱ در چیست؟

 قوانین مهاجرت فعلی شامل مجموعه ای از شرایط ویزا به نام” سیستم مبتنی بر امتیاز ” است.در هر رده بندی ویزا، مجموعه ای از الزامات مشخص وجود دارد که باید برآورده شوند. دولت قوانین جدید مهاجرت را یک سیستم مبتنی بر امتیاز تعریف کرده است. تعدادی روش جزئی وجود دارد که می توان امتیازات را تحت قوانین جدید جابه جا کرد اما فقط یک سیستم مبتنی بر امتیاز نسبت به نسخه فعلی می باشد. اصطلاح “سیستم مبتنی بر امتیاز”بخاطر دلایل سیاسی انتخاب شده است. این اصطلاح در گروه های مورد توجه به خوبی نقش خود را ایفا میکند، مخصوصا وقتی که با کلمه “استرالیایی” مرتبط باشد. منظور استفاده به روشی شبیه ارزیابی مهاجرت به استرالیا که در ژانویه ۲۰۲۱ ، موضوع قابل توجهی در ساختار کلی سیستم – بجز قوانین و اصطلاحات آن تغییر نمی کند.

ویزا کار انگلستان یا ویزای مهارت و تخصص انگلیس چیست؟

طبقه بندی ویزای Tier2 (عمومی) فعلی با طبقه بندی قوانین جدید در مورد کارگر و افراد ماهر و متخصص جایگزین می شود. برای ویزای مهارت و تخصص یا ویزای کار انگلستان چهار شرط اصلی وجود دارد:

  1. متقاضی باید از یک اسپانسر مجاز پیشنهاد کار داشته باشد.
  2. شغل باید در سطح مهارت خاصی باشد.
  3. حقوق و دستمزد باید در سطح معینی باشد.
  4. متقاضی باید درای مهارت زبان انگلیسی در سطح حداقل B1 باشد.

این موارد مشابه الزامات Tier 2 (عمومی) است فقط با پنج تفاوت عمده:

  1. از چارچوب صلاحیت های تنظیم شده (RQF) حداقل سطح مهارت از سطح ۶ به سطح RQF 3 کاهش می یابد.
  2.  حداقل حقوق و دستمزد کلی از۳۰,۰۰۰ £  در سال به  25,600 £ در سال کاهش می یابد.
  3. محدودیت بازار کار افراد مقیم لغو می شود.

۴- محدودیت سالانه ویزا به حالت تعلیق در می آید و دیگر لازم نیست که اسپانسرها برای دریافت مجوز های محدود حمایت مالی، ماهانه به پنل وزارت کشور مربوط به امور مهاجرت درخواست دهند. برای بسیاری از رده بندی های دیگر ویزا، بدون نیاز به خروج از انگلستان، این امکان وجود دارد تا به رده بندی ویزای مهارت و تخصص یا ویزای کار انگلستان تغییر مسیر بدهند.

چه مشاغلی واجد شرایط ویزای مهارت و تخصص یا ویزای کار انگلستان هستند؟

در حال حاضر، برای ویزای شغلی Tier 2 (عمومی) که متقاضی در انگلستان درخواست می دهد معمولاً  فرد واجد شرایط باید در سطح ۶ از RQF یا بالاتر باشد. به طور کلی به این معنی است که این شغل نیاز به مدرک لیسانس یا تجربه معادل آن دارد. لزوماً متقاضی نباید لیسانس داشته باشد.  وزارت کشور براساس توصیه های کمیته مشاوره مهاجرت تصمیم می گیرد که کدام مشاغل در این سطح قرار دارند . لیست کدهای واجد شرایط طبقه بندی استاندارد شغلی (SOC) ، در جداول ۱ و ۲ از قوانین مهاجرت ، ضمیمه J  منتشر شده است. طبق قوانین جدید مهاجرت ، واجد شرایط برای ویزای مهارت و تخصص یا ویزای کار انگلستان ، باید در این شغل در سطح ۳ یا بالاتر از RQF باشد. به طور تقریبی ، این بدان معنی است که این شغل به مهارت معادل سطح A نیاز دارد. باز هم ، وزارت کشور در مورد این که کدام مشاغل واجد شرایط هستند تصمیم گیری می کند. برای ویزای کارگر مهار، لیست کدهای SOC که واجد شرایط هستند یا نیستند ، را می توانید در ضمیمه E بیانیه جزئیات بیشتر، وزارت کشور پیدا کنید. بسیاری از مشاغل فنی که تحت قوانین فعلی واجد شرایط ویزای Tier 2 (عمومی) نیستند ، تحت قوانین جدید واجد شرایط ویزای مهارت و تخصص یا ویزای کار انگلستان می شوند:

به عنوان مثال کاربران IT از تکنسین ها، برق کارها و لوله کش ها حمایت می کنند. سایر مشاغل اداری نیز از جمله مدیران اداری و مدیران فروش واجد شرایط هستند. آژانس های املاک ، مغازه داران ، بازرسان بلیط ، باغبانان ، سرآشپزها ، مربیان تناسب اندام ، آموزگاران و مربیان مهد کودک نیز در لیست مشاغل واجد شرایط هستند. مشاغل اداری دون پایه ، شرایط ویزای مهارت و تخصص یا ویزای کار انگلستان را ندارند: به عنوان مثال متصدی پذیرش ، معاونان اجرایی و صندوقداران. پیشخدمت ها ، آرایشگاه ها و دستیارهای خرده فروشی نیز واجد شرایط نیستند. در بسیاری از موارد ، مرز بین مشاغلی که واجد شرایط ویزای مهارت و تخصص یا ویزای کار انگلستان خواهند بود و نخواهد بود ، خودسرانه به نظر می رسد. منشی های شخصی  و پرستار بچه یا معلم سر خانه واجد شرایط ویزای مهارت و تخصص یا ویزای کار انگلستان می شوند اما منشی های حقوقی و کارکنان مراقبت، واجد شرایط نیستند. همانطور که در حال حاضر ، وزارت کشور برنامه های مربوط به مشاغل مرزی را بدقت بررسی می کند بنابراین مهم است که دقت کنیم کدام کد SOC مناسب است. از آنجایی که وزارت کشور هیچ کتابچه راهنمایی در مورد چگونگی تطبیق مشاغل با کدهای SOC ارائه نمی دهد، بنابراین حامیان مالی نمی توانند مطمئن باشند که شغل مناسب را انتخاب کرده اند. برای مشاغل کم مهارت هیچگونه رده بندی ویزایی وجود نخواهد داشت. تنها افرادی که مجاز به انجام مشاغل کم مهارت هستند، شهروندان انگلستانیی ،شهروندان ایرلندی، سایر افراد انگلستان خواهند بود که از طریق مسیر دیگری اجازه کار در انگلستان را دارند – به عنوان مثال شهروندان اتحادیه اروپا که از قبل در انگلستان زندگی می کنند و طبق طرح  اسکان اتحادیه اروپا به آنها وضعیت از پیش- استقرار یا استقرار(pre-settled  یا settled status) اعطا شده است.

انواع ویزاهای کاری انگلستان ۲۰۲۱

به افرادی که تحت عنوان ویزای مهارت و تخصص یا ویزای کار انگلستان پشتیبانی مالی خواهند شد، چه مبلغی پرداخت خواهیم کرد؟

شما باید دست کم حداقل حقوق و دستمزد به طور کلی و یا “نرخ مرسوم” برای این کار را پرداخت کنید، هر کدام که بیشتر است.

حداقل حقوق و دستمزد به طور کلی۲۵,۶۰۰ £  در سال است که قبلا مطابق Tier 2 (عمومی) ۳۰,۰۰۰ £ در سال بود. در بسیاری از موارد “نرخ مرسوم” برای یک شغل از حداقل کلی حقوق و دستمزد آن، بالاتر است. نرخ مرسوم برای هر کد SOC در ضمیمه E بیانیه جزئیات بیشتر وزارت کشور، ذکر شده است.

ارقام موجود در این سند براساس ۳۹ ساعت کار در هفته است. اگر فردی که استخدام می کنید قرارداد کار با ساعات طولانی تر یا کوتاه تر از ساعات استاندارد کاری را داشته باشد، “نرخ مرسوم” متناسب با ساعات درج شده در قرارداد کاری، تنظیم می شود. اگر شخصی که می خواهید پشتیبان مالی او شوید، تازه کار یا تازه وارد است (برای مثال زیر ۲۶ سال سن دارد و یا با تعویض ویزای دانشجویی در انگلستان مانده است) نرخ مرسوم ۳۰٪ کاهش می یابد و حداقل حقوق و دستمزد کلی تا ۲۰,۴۸۰ £ کاهش می یابد. وزارت کشور فرمول عجیبی برای امتیازات قابل معامله را ابداع کرده است تا به کارفرمایان اجازه دهد در صورتی که شغل در لیست مشاغل کمبود نیروی کار باشد یا فرد دارای دکتری تخصصی مرتبط با آن شغل باشد ، کمتر از ۲۵,۶۰۰£ تا حداقل £۲۰,۴۸۰ را پرداخت کند. پاراگراف ۴۳ در بیانیه اطلاعات بیشتر را ملاحظه کنید. افرادی که متقاضی مشاغلی هستند که کمبود نیروی کار دارند و داوطلب های بسیار متبحر، تمایل دارند که با حقوق بالاتر و نه پایین تری مشغول به کار بشوند ، بنابراین درک امتیاز این امر دشوار است. تنها پرداخت ناخالص اولیه تضمین شده، نسبت به حداقل مورد نیاز، حساب میشود. کمک هزینه ها – حتی کمک هزینه های تضمینی، به حساب نمی آیند. این تغییری است که از قوانین فعلی Tier 2 (عمومی) ایجاد شده است.

محدودیت بازار کار افراد مقیم لغو می شود. آیا این بدان معنی است که ما می توانیم از یک تبعه خارجی برای ویزای مهارت و تخصص یا ویزای کار انگلستان حمایت مالی کنیم حتی اگر بتوانیم کارگر مناسب انگلیسی/ ایرلندی برای انجام آن کار پیدا کنیم؟

بله. و این یک تغییر بزرگ است. تحت قوانین فعلی کارفرمایان موظفند هنگام استخدام ، نسبت به شهروندان غیر EEA (منطقه اقتصادی اروپا) تبعیض قائل شوند. در بیشتر موارد، محدودیت بازار کار افراد مقیم، وقتی برگذار می شود ، یعنی شغل باید به روشی خاص به متقاضیان اختصاص داده شود. اگر متقاضی کاری با صلاحیت مناسب وجود داشته باشد که از “کارگران مستقر در منطقه یا مقیم” است (یعنی انگلستانیی و ملیتهای منطقه اقتصادی اروپا) ، قبل از اینکه به یک تبعه غیر EEA (منطقه اقتصادی اروپا) کار پیشنهاد شود ، باید این شغل به آن متقاضی پیشنهاد شود ، حتی اگر تبعه غیر EEA (منطقه اقتصادی اروپا) بهترین داوطلب برای آن کار باشد. طبق قوانین جدید ، محدودیت بازار کار افراد مقیم اعمال نخواهد شد ، به این معنی که به شما اجازه داده می شود همه داوطلبان را بدون در نظر گرفتن وضعیت مهاجرت به طور مساوی در نظر بگیرید.

این مسئله فراتر نیز میرود. طبق قوانین جدید ، عموما باید همه داوطلب ها را بدون در نظر گرفتن وضعیت مهاجرت ، برابر در نظر بگیرید.  بخاطر اینکه در مواجهه با این مسئله، سیاستی که طرفدار داوطلبانی است که از قبل، حق کار در انگلستان را دارند، نوعی تبعیض نژادی غیرمستقیم ایجاد می کند. اگر توجیهی عینی برای این سیاست وجود داشته باشد ، این تبعیض غیرمستقیم نیست ، اما اینکه بخواهید برای جلوگیری از دردسر و هزینه های حمایت مالی، برای ویزای مهارت و تخصص یا ویزای کار انگلستان، این کار را انجام دهید، به خودی خود به عنوان توجیه عینی محسوب نخواهد شد. ممکن است برای جلوگیری از تبعیض غیرمستقیم لازم باشد در شیوه های استخدام خود تجدید نظر کنید. مطمئناً نباید یک سیاست کلی را اتخاذ کنید که طرفدار داوطلب هایی است که از قبل حق کار درانگلستان را دارند.

سیستم امتیازی انگلستان برای جذب نیروهای متخصص

آیا لغو محدودیت بازار کار افراد مقیم به این معنی است که می توانیم از دوستان خود برای ویزای مهارت و تخصص یا ویزای کار انگلستان حمایت مالی کنیم؟

 بله ، به طور بالقوه ، اما باید در این مورد مراقب باشید. لغو محدودیت بازار کار افراد مقیم، در تئوری به این معنی است که می توانید شغل خود را به یک دوست یا آشنا- یا یکی از اعضای خانواده- کسی که به ویزای انگلستان نیاز دارد، پیشنهاد دهید؛ حتی اگر بتوانید شهروند انگلستان یا ایرلندی را پیدا کنید که مناسب آن شغل باشد. اما باید در نظر داشته باشید که شغل باید واقعی باشد و متقاضی باید مهارت ، صلاحیت و تجربه لازم برای انجام کار را داشته باشد. این محدودیت ها در قوانین مهاجرت کنونی نیز وجود دارد. وزارت کشور قصد دارد قاعده جدیدی را معرفی کند مبنی بر اینکه در صورت وجود دلایل منطقی در مورد اینکه شغل مذکور عمدتا برای ویزا گرفتن متقاضی ، ایجاد شده است و نه کار کردن، باید از صدور ویزای مهارت و تخصص یا ویزای کار انگلستان در این مورد خودداری شود. این مورد تکرار “قانون هدف اصلی” بحث برانگیز است که توسط وزارت کشور برای رد درخواست ویزای همسر در دهه ۸۰ و دهه ۹۰ میلادی مورد استفاده قرار گرفت.

تفاوت مهم این است که در آن سال ها بار بر روی دوش متقاضی بود تا ثابت کند که ازدواج در درجه اول برای دریافت ویزا صورت نگرفته است (به عبارت دیگر آنها باید اثبات می کردند که ازدواج واقعی است) ، در حالی که طبق قوانین جدید مهاجرت ، وزارت کشور فقط در صورت داشتن شواهدی مبنی بر ایجاد شغل کاذب فقط برای گرفتن ویزا ، قادر به رد درخواست صدور ویزای متقاضی است. باید متن دقیق قانون جدید و نحوه اجرا و پیاده سازی آن توسط وزارت کشور را ببینید. در عین حال ، اگر به فکر حمایت مالی از یک دوست ، آشنا یا اعضای خانواده خود برای ویزای مهارت و تخصص یا ویزای کار انگلستان هستید ، از خود دو سوال بپرسید:

اگر شخصی که قصد حمایت مالی او را دارید مایل به انجام آن کار نبود ، آیا سعی می کنید شخص دیگری را برای این کار پیدا کنید؟ آیا اگر فرد از قبل اجازه کار در انگلستان را داشته باشد ، آن شخص را به کار میگیرید؟ اگر پاسخ هر دو سوال “نه” است ، قبل از ادامه کار دوباره فکر کنید.

تحت قوانین جدید مراجعه به پنل ماهانه وزارت کشور برای دریافت مجوز های حمایت مالی محدود، ضروری نیست. چگونه مجوز های حمایت مالی را دریافت خواهیم کرد؟

مجوز های حمایت مالی مهارت و تخصص یا ویزای کار انگلستان مانند مجوز های بدون محدودیت Tier 2 (عمومی) خواهد بود. تخصیص مجوز در هر سال به شما تعلق می گیرد و می توانید در هر زمان و با زمان پردازش مورد قبول ۲۴ ساعت ، درخواستهای بیشتری داشته باشید. طبق کتابچه راهنمای وزارت کشور برای کارفرمایان، حمایت کنندگان مالی Tier 2 (عمومی) فعلی با راه اندازی قوانین جدید، به طور خودکار مجوز جدید مهارت و تخصص یا ویزای کار انگلستان، به آنها تعلق میگیرد و برای شروع “تخصیص مناسب” از مجوز حمایت مالی، دریافت می کنند.

نیاز به مهارت در زبان انگلیسی چگونه است؟

هر کسی که برای برنامه مهارت و تخصص یا ویزای کار انگلستان درخواست کند باید احتیاجات خود را در زبان انگلیسی برآورده کند.

قوانین تقریباً مشابه ویزای Tier 2 (عمومی) خواهد بود. اگر متقاضی تبعه کشوری با اکثریت انگلیسی زبان نباشد ، در اکثر موارد به یک مدرک آموزشی به زبان انگلیسی احتیاج دارند (که توسط انگلستان  NARIC(مرکز اطلاعات شناسایی ملی برای انگلستان،) تأیید شود مگر اینکه مدرک از یک دانشگاه انگلیسی باشد) و یا اینکه متقاضی مجبور است، محدودیت زبان انگلیسی در سطح B1 چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبانها، را با موفقیت بگذراند که مورد تایید وزارت کشور است.

ویزای کار انگلیس برای افراد متخصص و ماهر

هزینه ویزای مهارت و تخصص یا ویزای کار انگلستان برای کارفرمایان انگلیسی چقدر است؟

هزینه های دولتی همانند ویزای Tier 2 (عمومی) خواهد بود. هزینه بهداشت و درمان مهاجرت در اکتبر ۲۰۲۰  از ۴۰۰ £ در سال به ۶۲۴ £در سال افزایش می یابد. هزینه های دولتی یک شغل پنج ساله و بدون کمبود نیروی کار برای ویزای مهارت و تخصص یا ویزای کار انگلستان با حمایت مالی یک اسپانسر استاندارد (در مقابل یک اسپانسر کوچک) در بهترین حالت ۱۰,۰۰۰ £ خواهد بود: هزینه مجوز حمایت مالی ۱۹۹ £ ، هزینه مهارت های مهاجرت : UKVI 1,000 x 5= 5,000 £ £هزینه درخواست: ۱,۲۲۰ £ ،هزینه خدمات با اولویت ویزا (اختیاری): £ ۲۲۰ ، هزینه بهداشت و درمان مهاجرت: £۶۲۴ x5 =£۳,۱۳۰   ، هزینه های مشابه بدون در نظر گرفتن ملیت کارگر حمایت مالی شده، در مجموع: £۹,۷۶۹  اعمال میشود.

در صورت استخدام یا انتقال کارمندان از اتحادیه اروپا ، باید برای این هزینه های جدید ویزا، بودجه در نظر بگیرید.

بدون خروج از انگلستان چه کسی می تواند درخواست ویزای خود را از دیگر رده بندی های ویزا به ویزای مهارت و تخصص یا ویزای کار انگلستان تغییر دهد؟

در اکثر موارد امکان تعویض رده بندی ویزا به ویزای مهارت و تخصص یا ویزای کار انگلستان بدون خروج از انگلستان وجود دارد. به عنوان مثال ، یک شهروند استرالیایی که با ویزای طرح پویایی جوانان (Youth Mobility Scheme)در انگلستان است دیگر لازم نیست برای درخواست ویزای مهارت و تخصص یا ویزای کار انگلستان به استرالیا برگردد. در عوض می توانند در انگلستان درخواست دهد. بازدیدکنندگان و افرادی که دارای رده بندی دیگر ویزا هستند مثل  ویزاهای شش ماهه یا کمتر ،به طور معمول نمی توانند به ویزای مهارت و تخصص یا ویزای کار انگلستان در انگلستان بپیوندند.

روند درخواست ویزای مهارت و تخصص انگلستان چگونه است و چه مدت طول می کشد؟

 براساس قوانین فعلی ، محدودیت بازار کار افراد مقیم و پنل درخواست ماهانه، گرفتن ویزای Tier 2 (عمومی) ممکن است ۱۰ هفته یا بیشتر طول بکشد. درخواست ویزای مهارت و تخصص یا ویزای کار انگلستان همانند درخواست ویزای Tier 2 (عمومی) است و به عنوان کسی که با استفاده از یک مجوز حمایت مالی بدون محدودیت درآمد بالا دارد. بسته به شرایط ممکن است در کمتر از ۲ هفته بتوانید روند را از ابتدا تا انتها تکمیل کنید. اول ، اگر شما از قبل مجوز حمایت مالی ندارید ، خودتان یا نماینده شما باید درخواست مجوز حمایت مالی بدهید. زمان پردازش برای این روند ۲۴ ساعت است. بسته به شرایط ، ممکن است فرد مجبور شود یک محدودیت زبان انگلیسی و یا یک آزمایش مرض سل انجام دهد. فرد متقاضی می تواند یک درخواست آنلاین ارسال کند و یک قرار ملاقات بیومتریک در مرکز درخواست ویزای انگلستان، رزرو کند.

شهروندان اتحادیه اروپا نیازی به حضور در یک مرکز درخواست ویزا نخواهند داشت. در عوض میتوانند تصاویر صورت خودشان را با استفاده از یک برنامه تلفن هوشمند ارائه دهند. زمان پردازش مورد قبول پس از ثبت نام بیومتریک با استفاده از سرویس استاندارد، ۳ هفته است ، با استفاده از سرویس اولویت، ۵ روز کاری، یا با استفاده از سرویس فوق اولویت، روز کاری بعدی ld می باشد.

می خواهیم کسی را برای ویزای مهارت و تخصص یا ویزای کار انگلستان حمایت مالی کنیم. چه زمانی قوانین جدید راه اندازی می شوند؟

 تاریخ راه اندازی اعلام نشده است. وزارت کشور اعلام کرده است که سیستم جدید مهاجرت تا ژانویه ۲۰۲۰ اجرا می شوند. این نشان می دهد که قوانین جدید مهاجرت در پاییز ۲۰۲۰ منتشر می شوند و ممکن است قبل از پایان سال ۲۰۲۰ بتوان برای ویزای مهارت و تخصص یا ویزای کار انگلستان ، برای شغلی که از ژانویه ۲۰۲۱ یا بعد از آن شروع می شود، درخواست کرد.

شرایط اقامت کاری انگلستان

سرنوشت کارگران حمایت شده Tier 2 (عمومی) فعلی چه می شود؟

 هر کسی که قبلاً ویزای Tier 2 (عمومی) داشته باشند ، پس از پیاده سازی سیستم جدید مهاجرت، میتوانند این وضعیت را حفظ کنند. پس از اینکه پنج سال به روش معمول اقامت کردند میتوانند اقامت دایم (indefinite leave to remain) درخواست کنند. در صورت لزوم می توانند تحت رده بندی ویزای مهارت و تخصص یا ویزای کار انگلستان درخواست تمدید ویزا کنند و زمان صرف شده در ویزای Tier 2 (عمومی) را با زمان سپری شده در ویزای مهارت و تخصص یا ویزای کار انگلستان برای دوره پنج ساله اقامت ترکیب کنند تا واجد شرایط اقامت دایم (indefinite leave to remain) شوند.

اغلب کارمندان خود را از اتحادیه اروپا استخدام می کنیم. هرگز کسی را برای ویزای کار حمایت مالی نکرده ایم و نمی دانیم چگونه این کار را انجام دهیم. از کجا شروع کنیم؟

برای دریافت مجوز حمایت مالی باید به وزارت کشور مراجعه کنید. با وجود انبوهی از درخواست ها در اواخر سال ۲۰۲۰ ، بهتر است این کار را هرچه سریعتر انجام دهید. تقاضای دریافت مجوز حمایت مالی ، برای مشاغل موجه انگلستان ، معمولاً ساده وآسان است.

از آنجاییکه قانون مهاجرت پیچیده است و مجوز حمایت مالی وظایف مختلفی را در اختیار شما قرار می دهد، لازم است از مشاوره حرفه ای استفاده کنید – به عنوان مثال در زمینه  ثبت سوابق و گزارش دهی به وزارت کشور. ضروری است که بدانید این وظایف چیست و سیستم هایی را برای کمک به رعایت آنها به کار بگیرید. اگر وزارت کشور معتقد باشد که شما وظایف حمایت مالی خود را نقض کرده اید ، برای لغو مجوز شما قدم برمی دارد.

چه اتفاقی برای ویزاهای ” انتقال درون شرکتی” می افتد؟

رده بندی ویزای (انتقال درون شرکتی)  Tier 2 به “انتقال درون شرکتی” تغییر نام میدهد. آستانه مهارت و میزان حداقل حقوق و دستمزد به طور کلی برابر با ویزای (انتقال درون شرکتی)  Tier 2 خواهد بود: به ترتیب سطح ۶  RQF و ۴۱,۵۰۰ £. بیشتر افرادی که برای کار به انگلستان می آیند نیاز به ویزای مهارت و تخصص یا ویزای کار انگلستان دارند. ویزای انتقال درون شرکتی برای افرادی که برای انجام کارهای موقت به انگلستان می آیند و نمی توانند محدودیت زبان انگلیسی را پشت سر بگذارند یا وقت لازم برای محدودیت دادن را ندارند ، ممکن است هنوز هم مفید باشد. امکان تعویض ویزای انتقال درون شرکتی – یا ویزای (انتقال درون شرکتی) Tier 2 – به ویزای مهارت و تخصص یا ویزای کار انگلستان وجود دارد.

باید در نظر داشته باشید که زمان سپری شده با ویزای انتقال درون شرکتی یا ویزای (انتقال درون شرکتی)Tier2 را نمی توان با زمان سپری شده برای ویزای مهارت و تخصص یا ویزای کار انگلستان ترکیب کرد تا مجموعا پنج سال اقامت بشود که متقاضی واجد شرایط اقامت دایم (  indefinite leave to remain ) بشود.  اگر کارمندانی با ویزای  انتقال درون شرکتی ( Tier 2 (ICT دارید که می خواهید به طور دائم آنها را در انگلستان نگه دارید ، بعد از باز شدن سیستم مهاجرت جدید، باید به فکر تعویض سریع ویزای آنها به مسیر ویزای مهارت و تخصص یا ویزای کار انگلستان باشید، تا بتوانند مراحل اقامت پنج ساله را برای اقامت دایم (indefinite leave to remain ) شروع کنند.

کار بعد از تحصیل در انگلستان

ویزای کار بعد از فارغ تحصیلی، برای دانشجویان بین المللی سال گذشته اعلام شد. این ویزا چگونه اجرا خواهد شد؟

 رده بندی جدید ویزای فارغ التحصیلان در تابستان ۲۰۲۱ راه اندازی می شود.

این مورد مشابه رده بندی ویزای (کار پس از تحصیل) Tier 1  است که در سال ۲۰۱۲ منسوخ شد. این رده بندی جدید ویزا به دانشجویان بین المللی که از دانشگاه های انگلستان فارغ التحصیل شده اند، اجازه می دهد که به مدت دو سال (برای فارغ التحصیلان دکتری تخصصی به مدت سه سال) در انگلستان بمانند و در هر سطح مهارتی که دارند بدون نیاز به اسپانسر کار کنند. اگر آنها یک کار تخصصی با یک حامی مالی مجاز پیدا کنند ، می توانند از گروه ویزای پس از تحصیل به گروه ویزای مهارت و تخصص یا ویزای کار انگلستان تغییر مسیر دهند.

 در مورد سایر مسیرهای ویزا چطور؟

به نظر می رسد که سایر مسیرهای ویزا – در حال حاضر  -با نام های جدید برای رده بندی سیستم های فعلی مبتنی بر امتیاز و در برخی موارد ، با تغییرات جزئی در قوانین، به کار خود ادامه می دهند. به عنوان مثال ، مسیر ویزای۴ Tier (عمومی) فعلی، به مسیر ویزای دانشجویی (Student) تبدیل می شود. مسیر طرح پویایی جوانان( Youth Mobility Scheme)Tier5 به مسیر طرح پویایی جوانان تبدیل خواهد شد.

مسیر ویزای (کارگر موقت – تبادل مجاز دولت (Government Authorised Exchange)) Tier5 به مسیر ویزای تبادل مجاز دولت (Government Authorised Exchange) تبدیل می شود. مسیر ویزای (کارگر موقت – خلاق و ورزشی) Tier5 به دو مسیر جدید تبدیل خواهد شد: مسیر ویزای ورزشکار (مرخصی موقت(Temporary Leave)) و مسیر ویزای فرد خلاق.

دولت در مورد معرفی مسیری مانند ESTA صحبت کرده است. این مورد چیست ؟

 بین سالهای ۲۰۲۰ و ۲۰۲۵ وزارت کشور یک سیستم مجوزهای سفر الکترونیکی (ETAs) معرفی میکند برای افرادی که از انگلستان بازدید می کنند و از قبل ویزا ندارند. این سیستم مشابه سیستم الکترونیکی برای مجوز سفر ایالات متحده (ESTA) خواهد بود.

ویزای تخصص و مهارت انگلستان سال ۲۰۲۱
ویزای ثبت نمایندگی شرکت انگلستان
مهاجرت پزشکان و پرستاران به انگلستان

منبع: دپارتمان مهاجرت و امور ویزا وزارت کشور انگلستان

سفارت انگلیس در ایران، تهران

درباره admin

Immigration & Visa Consultant