گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال، مهاجرت به استرالیا، شهر داروین، استرالیای شمالی، برنامه مهاجرتی داما 2

ویزای کار استرالیای شمالی و امکان اخذ اقامت دائم

ویزای کار ایالت استرالیای شمالی

اداره مهاجرت و شهروندی استرالیا در سال جدید ۲۰۱۹ ویزای جدید کاری استرالیای شمالی را معرفی نموده که از آن طریق کارفرمایان مناطق از پیش تعیین شده امکان می‌دهد کارگران مورد نیازشان را از کشورهای دیگر استخدام کنند.

دولت استرالیا این نوع از اقامت را تحت ویزاهایی که با نام “موافقتنامه مهاجرت مناطق تعیین شده”Designation Area Migration Agreements  وجود دارد، به منظور جذب مهاجر برای حاشیه مناطق شهرهای بزرگ استرالیا همچون سیدنی و ملبورن قرار داده است. این نوع از ویزا، ویزای استرالیای شمالی، مجوزی را در اختیار کارفرمایان قرار می‌دهد که مشروط به اینکه نتوانند کارگران و افراد ماهر محلی یا استرالیایی را استخدام کنند، بتوانند کارگران و افراد ماهر خارجی را با شرایطی راحتتر از معیارهای لازم اخذ اقامت استرالیا استخدام کنند.

گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال، مهاجرت به استرالیا، ویزای اقامت دائم استرالیا

وزیر مهاجرت و شهروندی استرالیا آقای دیوید کولمن پیشتر اعلام نمود افرادی که موفق به دریافت این ویزا میشوند میتوانند پس از طی فرایندها و شروط این ویزا به اقامت دائم استرالیا نیز دست بیابند. در این برنامه مهاجرتی، و در حال حاضر تنها در دو ایالت اجرا میشود، شاملNorthern Territory  (استرالیای شمالی) نورتن تریتوری و ایالت ویکتوریا در منطقۀ وارنمبول (Warrnambool) شامل این برنامه مهاجرتی هستند، اما طبق گفته آقای کولمن قرار شده است که در ایالتهای دیگر استرالیا و در مناطق پستی بیشتری در ایالاتSouth Australia  (استرالیای جنوبی) سوات استرالیا ، کوینزلند و همچنین در مناطقی از ایالت New South Wales نیو ساوت ولز نیز به لیست این برنامه اضافه شوند.

گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال، ساحل بزرگ استرایای جنوبی، منطقه وارمنبول

در حال حاضر برنامه های مهاجرتی نه تنها در استرالیا، بلکه در کانادا نیز به سوی تمرکز بر مناطق خاص پیش خواهد رفت، به طوری که محور اصلی جذب نیروهای متخصص و اخذ ویزاهای مختلف اقامتی مشروط به زندگی و کار در مناطق کم جمعیت با نیاز بیشتر به تخصص خواهد رفت. به نظر میرسد که تا سال ۲۰۲۸ چیزی به نام اقامت دائم فدرالی که متقاضیان بتوانند آزادانه در هر منطقه ای که میخواهند زندگی کنند وجود نداشته باشد. با افزایش تعداد مهاجرین و همچنین محدودیت اقتصادی کشورهای مهاجر پذیری چون استرالیا و کانادا، تا ۸ سال آینده تعداد پذیرش متقاضیان به این کشورها کاهش یافته و بیشتر تمرکز برروی ایالتها و استانهایی خواهد بود که تعداد مهاجرین کمتری را جذب کرده اند.

گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال، شهر داروین، مهاجرت به استرالیا، اخذ اقامت دائم برنامه دامای 2

طبق مکاتبالت گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال به شبکه اس‌اس‌بی استرالیا در این برنامه مهاجرتی، دولت های ایالتی و مرکزی استرالیا، مناطقی که کمبود نیروی کار دارند را شناسایی و شامل این برنامه می‌سازند.  آقای دکتر توکلی، مشاور امور مهاجرت استرالیا می‌گوید، افرادی که این ویزا ( ویزای استرالیای شمالی) را اخذ می‌کنند، با سخت‌گیری قبلی و معمول کارگران ماهر و تخصصی در فاکتورهای ۱- مهارت‌های کاری و ۲-امتحان زبان انگلیسی مواجه نخواهند شد و این بدان معناست که افراد ماهر پس از اخذ نامه تائیده یک کارفرما و سپس تأیید آن توسط اداره مهاجرت و شهروندنی استرالیا می توانند این ویزای اقامت موقت را که به دریافت ویزای اقامت دائم منجر می شود اخذ نمایند.

به گفتۀ این کارگزار مهاجرت استرالیا و کانادا، “برای دریافت این ویزا شرایط خاص وضع نشده که دارندگان پاسپورت کشورهای خاصی فقط قادر به اخذ این ویزا باشند، بنابراین ایرانیان و دارندگان پاسپورت ایران نیز میتوانند این ویزا را اخذ نمایند، البته دارندگان پاسپورت هند از شرایط خاص تری برخوردارند، اما به طبع گرفتن این ویزا کاملا” به کارفرمایان استرالیایی مرتبط میباشد و اینکه کارفرما از کدام کشور و کدام ملیت بیشتر از بقیه کارگر ماهر میخواهد. کارگران و کارمندان ماهر و متخصص ایران یا افغانستان نیز میتوانند این ویزا را دریافت کنند ”

 در صورتیکه متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق کار هستید نیز می توانید از طرق مختلف با ما در تماس باشید، شرایط جلسه مشاوره با قرار قبلی امکان پذیر می باشد. و در صورت امکان فرم صورت وضعیت متقاضیان استرالیا را برای ما پر کرده و پس از بررسی اولیه کارشناسان ما قرار جلسه مشاوره و توجیهی امکان پذیر خواهد بود.

ایمیل:   service@persiaglobal.net

گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال، کارگران ماهر مورد نیاز ایالت استرالیای شمالی

برنامه افزایش جمعیت قلمرو شمالی استرالیا : پنج سال جدید توافق نامه مهاجرت قلمرو شمالی استرالیا NT از سال ۲۰۱۹ آغاز می شود

ایالت قلمرو شمالی استرالیا طبق توافقنامه جدید خود با دولت استرالیا و اداره مهاجرت و شهروندی در پی افزایش جمعیت و استفاده از نیروهای کار و جذب آنها جهت زندگی و مهاجرت در این ایالت است.

پس از آنکه توافقنامه مهاجرتی دوجانبه جدید در از دوم ژانویه ۲۰۱۹ به اجرا درآمد، ۳۶ شغل دیگر در حال حاضر برای اتباع خارجی که خارج از استرالیا و یا خارج از ایالت قلمرو شمالی زندگی میکنند به لیست مشاغل مورد نیاز قبلی این برنامه مهاجرتی اضافه شده است.

دومین توافقنامه مهاجرت به مناطق مشخص شده (DAMA II) بین دولت NT و دولت فدرال، ۱۱۷ نیاز شغلی و کدرشته شغلی را شناسایی کرده است که در آن کارفرمایان می توانند مهاجران ماهر را استخدام کنند مشروط به اینکه قادر به پر کردن این موقعیت های شغلی از افراد محلی نباشند.

بر خلاف توافق اولیه بین دو حوزه دولتی استرالیا، صاحبان ویزا DAMA II می توانند از محل اقامت دائم پس از مدت کوتاهی در طول سه سال فعالیت در این منطقه درخواست اقامت دائم دهند.

مایکل گونر وزیر اجرایی NT گفت که افزودن راه برای اقامت دائم در DAMA II به مهاجران ماهر انگیزه زیادی برای حرکت به NT و ماندن طولانی مدت در این ایالت را می دهد که منجر به افزایش جمعیت این ایالت خواهد شد.

لطفا” نسخه کامل فهرست مشاغل را از دولت NT و دولت فدرال که به  پیوست این مقاله می باشد مشاهده کنید شامل لیست کامل ۱۱۷ پروژۀ کمبود نیروی کار در DAMA II.

پرشیا گلوبال، مهاجرت به استرالیا، اقامت دائم استرالیا، استرالیای شمالی نورترن ترتوری

مرحله دوم ویزای کاری مختص ایالت قلمرو شمالی استرالیا (نورتن تریتوری) با امکان دریافت اقامت دائم استرالیا

مرحله دوم ویزای کاری ایالت شمالی استرالیا با امکان اخذ اقامت دائم استرالیا که از آن به “موافقت نامه مهاجرت به مناطق تعیین شده کم جمعیت” یا “داما ۲” یاد می‌شود، پنج سال آینده را از سال ۲۰۱۹ به بعد در بر می‌گیرد و در ۱۱۷ عنوان شغلی برای مهاجرانی که در زمینه‌های مورد نیاز تخصص دارند نیروی کاری گرفته می شود. این مشاغل از راننده تا پرستار خانواده، مهندس هواپیما، طراح وبسایت، آشپز، نجار و غیره … را در بر می گیرد.

دارندگان این نوع از ویزا، ویزای استرالیای شمالی می‌توانند پس از حداقل سه سال کار در استرالیای شمالی، برای دریافت اقامت دائمی درخواست بدهند. این ویزا ها در پی کمبود نیروی کاردر شهرهای کم‌جمعیت و دورافتاده استرالیا در مناطقی که مهاجرت کمتری صورت گرفته است، برای تشویق مهاجرین در رفتن به این شهرها و مناطق و همچنین تقسیم و  پراکنده کردن جمعیت نیروی کاری و مهاجر از شهرهای بزرگی چون سیدنی و ملبورن از سوی دولت مرکزی استرالیا ایجاد شده است.

قبل از این برنامه فقط ایالت NT (ایالت استرالیای شمالی) نورتن تریتوری شامل دور اول «داما» بود و در این برنامه امکان دریافت اقامت دائم برای دارندگان ویزای آن فراهم نبود، اما در مرحله دوم این برنامه مهاجرتی به نام (دامای ۲) علاوه بر ایالت استرالیای شمالی، مناطق بزرگ دیگری از ساحل جنوب ایالت ویکتوریا شامل منطقۀ وارنمبول نیز شامل این موافتنامه شده اند. البته طبق توافقنامه های اخیر استرالیا، این دو منطقه استرالیا و مناطق دیگری که بعدا” اعلام خواهد شد، نیازمند کارگران ماهر و متخصص بیشتر و رشد و افزایش جمعیت شان هستند، لذا در این برنامه برای افراد متقاضی شرایط راحتتری از لحاظ نمره زبان و مدارک مهارتی مرتبط دانشگاهی و غیره …در نظر گرفته شده است.

گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال، مهاجرت به استرالیا، اقامت دائم ایالت استرالیای شمالی

توافقنامه «دامای ۲» در قلمرو استرالیای شمالی از تاریخ اول ژانویه  در ۱۱۷ عنوان شغلی آغاز شده است. قرار است این برنامه در وارنمبول ویکتوریا در ربع اول سال ۲۰۱۹ و با حدود ۲۰ عنوان شغلی آغاز گردد.

وزیر مهاجرت و شهروندی استرالیا آقای دیوید کولمن در این باره میگوید که برنامه مهاجرتی دامای ۲ به معنی استفادۀ از امکانات برنامه ی مهاجرتی استرالیا به نفع مناطق معین که از جمعیت کمتری برخورداند می باشد. وی افزوده است که در ویزای استرالیای شمالی “دولت استرالیا در تلاش است تا برنامۀ مهاجرت را طبق نیاز ایالت‌ها، قلمروها و مناطق دورافتاده با شرایط بهتری مطابقت دهد”. او افزوده است “اولویت ما به طور معمل این هدف بوده است که موقعیت های شغلی را با کارگران ماهر استرالیایی پر کنیم، اما اداره مهاجرت استرالیا نیز می‌تواند نقش مهمی در کمک به پر کردن کمبود های تخصصی در مناطق دوردست و کم جمعیت بازی کند”.

دولت ایالت استرالیای شمالی (نورتن تریتوری) و دولت فدرالی استرالیا با توجه به نیازهای تخصصی و شغلی استرالیای شمالی، ۱۱۷ عنوان شغلی و کدرشته کاری را فهرست نموده اند و کارفرهای استرالیایی مستقر در ایالت قلمروشمالی استرالیا می‌توانند در صورت عدم دسترسی به کارگران متخصص و ماهر محلی، این مشاغل را طبق معیارهای مورد نیاز کارمندان و کارگران ماهر با استخدام متقاضیان مهاجرت به استرالیا که دارای این مهارت‌ها هستند از کشورهای دیگر پر کنند.

در بسیاری از این شغل‌ها، برای افراد متقاضی مهاجرت به ایالت استرالیای شمالی و همچنین مهاجرینی که دارای ویزاهای مختلف و غیر دائم هستند و در حال حاضر در استرالیا مستقر شده اند، در فاکتورهایی مثل امتحان زبان انگلیسی و میزان درآمدشان آوانس و تخفیف در نظر گرفته شده است.

پرشیا گلوبال، اقامت دائم استرالیا، ایالت استرالیای شمالی

نخست‌وزیر ایالت نورتن تریتوری، آقای مایکل گنر می گوید که افزوده شدن امکان دریافت اقامت دایمی در برنامه مهاجرتی دامای ۲ به مهاجرانی که تخصص کاری دارند انگیزۀ بیشتر برای مهاجرت و اقامت طولانی مدت در ایالت استرالیای شمالی خواهد داد که تاثیر زیادی در افرایش و رشد جمعیت مناطق مختلف این ایالت خواهد داشت. آقای گنر می افزاید که “اولویت نخست اداره کار قلمرو ایالت، ایجاد کار برای افرادی است که در ایالت سکونت و اقامت طولانی داشته باشند، اما دولت قلمرو می‌داند یافتن نیروی کار حرفه‌ای و ماهر و نگهداری این نیرو در مناطق کم جمعیت ایالت مشکلی جدی برای کافرمایان ایالت است و لذا نیاز به نیروی کار ماهر بیشتر وجود خواهد داشت، و ما همچنان معتقدیم که مهاجرت افراد بیشتر به این قلمرو برابر است با ایجاد کار بیشتر و اقتصاد بهتر از پس آن “.

آقای مایکل گنر همچنین اضافه کرده است که “اداره کار قلمرو استرالیای شمالی برای افزایش ایجاد امکان اقامت دایم با موفقتنامه پنج‌ساله به سختی تلاش کرده است و انتظار آن میرود تعداد مهاجرین متخصص که به این قلمرو می‌آیند با افزایش قابل ملاحظه ای مواجه شود”

وی می افزاید که “ایالت نورتن تریتوری تاریخ طولانی و پرازافتخاری از مهاجرت ملیت های مختلف دارد و همگی آن‌ها سهم مهمی در رشد اقتصادی، افزایش جمعیت و تنوع قومیی ایالت داشته اند. این موفقتنامه قطعا” به ادامۀ این رشد کمک می نماید”.

گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال، مهاجرت به استرالیا، نخست وزیر ایالت استرالیای شمالی

ویزای استرالیای شمالی، فهرست کد رشته های شغل های اعلام شده را می‌توانید از اینجا به دست آورید.

مزایای جابه جایی مهاجرین استرالیا به ایالت قلمرو شمالی استرالیا

مزایای جابه جایی مهاجرین استرالیا به ایالت قلمرو شمالی استرالیا، شامل ۱۵۰۰۰ دلار استرالیا به خانواده هایی است که تمایل به مهاجرت به قلمرو شمالی دارند به صورت مشوق مالی داده می شود

قلمرو شمالی استرالیا می خواهد مردم بیشتری برای آمدن و زندگی در شمال و با ارائه مزایایی به مهاجرین مقیم استرالیا پرداختهای نقدی برای خانواده ها، زوج ها و افرادی که مایل به انجام این جابه جایی هستند در نظر گرفته است. دولت قلمرو شمالی می گوید که ۹.۳ میلیون دلار برای جذب بیشتر مردم، از جمله مهاجران، به این قلمروها، با خانواده هایی که بیش از پنجاه هزار دلار در طول پنج سال به آنها داده می شود تا برای کار در «مشاغل پر اهمیت» این ایالت کار کنند.

ویزای استرالیای شمالی: این برنامه مهاجرتی بخشی از استراتژی رشد جمعیت قلمروهای شمالی در طول سالهای ۲۰۱۸-۲۰۲۸ است که در آن دولت امیدوار است که در دهه آینده ۱۲۰۰۰ شغل جدید و ۱۰.۴ میلیارد دلار به اقتصاد NT ایالت استرالیای شمالی اضافه کند.

مشوق های نقدی شامل هزینه های جابجایی مهاجرین، یک بار هزینه مزایای محلی و هزینه نگهداری می شود و برای افراد مجرد، زوج ها و خانواده هایی که مایل به مهاجرت و جابه جایی به NT هستند، در دسترس خواهد بود. مجردان ۳۰۰۰ دلار دریافت خواهند کرد، زوج ها ۶۰۰۰ دلار و خانواده ها ۷۰۰۰ دلار به عنوان جایزه جابجایی دریافت خواهند کرد. پس از شش ماه زندگی در NT، مزایای نقدی ۱۲۵۰ دلار استرالیا ، که ممکن است برای هزینه های ناشی از زندگی در این منطقه، از جمله ثبت خودرو، مراقبت از کودک و هزینه غذای بیرون از منزل در رستورانها مورد استفاده قرار گیرد ارائه می شود.

پس از پنج سال زندگی در این سرزمین، خانواده ها پاداش دیگری شامل ۷۰۰۰ دلار دریافت خواهند کرد، افراد مجرد و زوج ها به ترتیب ۳۰۰۰ و ۶۰۰۰ دلار دریافت خواهند کرد.

گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال، شهر داروین، ایالت استرالیای شمالی، برنامه داما 2 اقامت دائم استرالیا

از ماه نوامبر سال ۲۰۱۸، “افرادی که به قلمرو شمالی از سرزمین های دیگر استرالیا مهاجرت می کنند و اشخاص با اولویت بالاتری نسبت به لیست اولویت بالاتر شغلهای ماهر قلمرو شمالی ثبت شده اند واجد شرایط این مشوق ها هستند.”

ویزای استرالیای شمالی “NT به حسابداران، مهندسان، سرآشپزها نیاز دارد”

بیش از ۵۳ شغل به عنوان مشاغل حرفه های با اولویت بالاتر معرفی شده اند که شامل حسابداران، مدیران هتل ها، مهندسان نرم افزار و مهندسان مکانیک می شوند.

 در صورتیکه متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق کار هستید نیز می توانید از طرق مختلف با ما در تماس باشید، شرایط جلسه مشاوره با قرار قبلی امکان پذیر می باشد. و در صورت امکان فرم صورت وضعیت متقاضیان استرالیا را برای ما پر کرده و پس از بررسی اولیه کارشناسان ما قرار جلسه مشاوره و توجیهی امکان پذیر خواهد بود.

ایمیل:   service@persiaglobal.net

استرالیای شمالی، گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال، اقامت دائم استرالیای شمالی

برخی از خدمات گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال: 

  • بهره مندی از تجربه و تخصص وکلای رسمی مهاجرت بیش از ۵ سال سابقه در امور مهاجرت
  • امکان مشاوره تخصصی با وکلا و مشاورین رسمی استرالیا و مشاوران زبده جهت انتخاب بهترین روش مهاجرت پیش از عقد قرارداد با ما
  • بهره مندی از برنامه ریزی اختصاصی، پشتیابی مستمر و تعیین روش های جایگزین مهاجرتی
  • برخورداری از خدمات تخصصی جهت تهیه مدارک لازم با درنظرگرفتن معیارهای تعیین کننده در اخذ ویزاهای مهاجرتی
  • بهره مندی از راهکارهای نوین و پشتیبانی جهت تسریع در روند اخذ مدرک زبان انگلیسی
  • ارائه خدمات پس از اخذ ویزا برای مهاجرین در تمام ایالت های استرالیا
  • ارائه کاملترین برنامه و پکیج مهاجرتی از مشاوره اولیه تا اقامت و سکونت متقاضیان در استرالیا

درباره ایالت استرالیای شمالی بیشتر بدانید!

درباره استرالیای شمالی بیشتر بدانید


منبع: وبسایت دولت قلمرو استرالیای شمالی

اداره مهاجرت و شهروندی استرالیا

Source: NT website

Australian Home Affairs

درباره admin

Immigration & Visa Consultant