پارک ملی فیرودلند، مهاجرت به نیوزلند، اقامت دائم نیوزلند،

مهاجرت به نیوزلند، اقامت دائم نیوزلند از طریق مهارت، کار و تخصص

نیوزلند سالهاست است که به یکی از مقاصد تحصیلی و مهاجرت از طریق ویزای اقامت کاری و مهارت شغلی  ایرانیان تبدیل شده است. نیوزلند تسهیلات خوبی برای اخذ اقامت دائم و اقامت موقت کاری برای متقاضیان مهاجرت در نظر گرفته است. این کشور که در قاره اقیانوسیه واقع شده است بهشتی در اقیانوس آرام تلقی می شود. افرادی که با فیلم سه گانه ارباب حلقه ها آشنایی دارند مطمعنا” سکانس های طبیعت زیبای این فیلم را در خاطر دارند که اکثر صحنه ها در لوکیشن هایی از نیوزیلند فیلمبرداری شده است. این کشور هم اکنون تحت حمایت انگلستان می باشد، کشوری کوچک اما صنعتی و پیشرفته با  اقتصادی پویا و رو به رشد که نزدیک ترین خشکی به آن کشور استرالیا است که یکی از سه اولویت مهاجرت ایرانیان در چند دهه گذشته می باشد. واقعیت این است که اخذ اقامت دائم نیوزلند برای بسیاری از متقاضیان ایرانی بدلیل اینکه نمره زبان کمتر و سنین بالاتر ار ارزیابی میکند گزینه نسبتا” خوبی برای مهاجرت است.

زبان انگلیسی که زبان این کشور می باشد و نیاز آن به نیروی کار ماهر و متخصص باعث شده تا این کشور زیبا، از لحاظ سیاسی آرام و دارای اقتصاد پویا در منطقه اقیانوسیه برای نیروهای کار متخصص و کارفرمایان، صاحبان حرف و کارآفرینان مقصدی جذاب برای مهاجرت به شمار آید. البته باید به بادهای شدید و زلزله های فراوان این کشور نیز توجه داشت، با این حال نیوزیلند، هر چند دارای اقتصادی کوچک، اما رو به رشد و قوی، در سال های آتی به طور حتم حرفهای بیشتری برای جامعه جهانی الاالخصوص در جذب مهاجرین ماهر و اعطای اقامت دائم و شهروندی خواهد داشت.

مهاجرت به نیوزلند، اقامت دائم نیوزلند از طریق مهارت، کار و تخصص

چگونه اقامت نیوزلند را بگیریم

گفتار امروز ما در پرشیا گلوبال نظری دارد به آنچه مهاجرت تخصصی یا مهاجرت از طریق برنامه های   2019 skilled worker نیوزلند نامیده میشود که سوال بسیاری از عزیزان متقاضی مهاجرت به نیوزلند می باشد. این برنامه برای اخذ و چگونگی گرفتن اقامت دائم نیوزلند و اقامت موقت کاری این کشور طراحی شده است.

یکی از دلایلی که موجب شده است کیلومترها دور تر از وطن بسیاری از متقاضیان اقامت را مجذوب تحصیل ، زندگی و مهاجرت به نیوزلند کند راحتی کار، نمره زبان کمتر در مقایسه با مهاجرت به استرالیا، آمریکا و حتی کانادا می باشد. مخصوصا” که غیر از استرالیا، کانادا و آمریکا رابطه دیپلماتیکی با کشورمان ندارند و مهاجرت ایرانیان با دلایل مختلف به این سرزمین ها سختتر می باشد.

شرایط اقامت نیوزلند چیست؟

شرایط اخذ اقامت نیوزلند برای متقاضیانی که سن کمتر از ۵۵ سال دارند، در مقایسه با استرالیا که محدودیت سنی تا ۴۵ سال می باشد، و دارای سلامتی کامل و عدم سوء سابقه کیفری و قضایی باشند و از گذرنامه معتبری برخوردارند، می توانید برای اخذ اقامت دائم نیوزلند و نهایتا” اخذ تابعیت آن اقدام کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مهاجرت به نیوزلند می توانید به این نشانی مراجعه کنید.

راههای اقامت نیوزلند کدامند؟

در خصوص مهاجرت و راههای اخذ اقامت دائم نیوزلند از طریق کار و تخصص، در حال حاضر به دو شیوه و از طریق دو روش با ۲ نوع ویزا یا مجوز اقامتی در خاک نیوزلند وجود دارد.

 1.  روش اول مخصوص افراد تحصیل کرده و دارای تخصص میباشد. در این روش اخذ اقامت دائم نیوزلند متقاضیان می بایست دارای مدارک دانشگاهی در یکی از علوم و فنون، دارای عناوین تحصیلی قابل اثبات و ارزشیابی توسط اداره مهاجرت نیوزلند باشند، دانشگاههای مورد تائید وزارت علوم ایران البته در دوسطح ارزیابی میشوند که در فرایند ارزیابی اولیه توسط ما شرایط اخذ اقامت به دقت بررسی می شود. این نوع از اقامت به ویزای های Skilled Migration یاد میشود که در مدارک و اسناد مهاجرتی به آن SMC  گفته می شود. در این نوع ویزا شما با داشتن حداقل امتیاز در سیستم امتیازی مهاجرت می توانید آنرا کسب کرده و ویزای اقامت دائم نیوزلند را اخذ کنید. در شرایطی که شما از امتیاز کمتری برخوردارید گرفتن پیشنهاد کار رسمی از یک کارفرمای نیوزلندی نیز میتواند به امتیاز شما کمک کرده و شرایط گرفتن اقامت را اخذ کنید که پس از اقدام برای اخذ اقامت دائم نیوزلند و دوسال کار وزندگی در این کشور شما نهایتا” میتوانید برای پاسپورت و تابعیت نیز اقدام کنید. متقاضیانی که پیشنهاد رسمی کار نداشته باشند، اما حداقل امتیاز لازم را کسب کنند نیز می توانند با ویزای کار به نیوزلند مهاجرت کنند و در مدت زمانی که مجوز اقامت در خاک نیوزلند را دارند و در صورت یافتن کار و قرارداد رسمی با کارفرما می توانند برای  اقامت دائم نیوزلند نیز اقدام کنند.  شرایط مربوط به اخذ ویزای کار نیوزلند را در این قسمت مشاهده نمائید.
 2. روش دوم در اخذ اقامت نیوزلند، از نوع ویزاهای اقامت موقت قابل تبدیل به ویزای اقامت دائم می باشد. و اگر رشته شما در لیست مشاغل مورد نیاز نیوزلند بوده و بتوانید ارزیابی مثبت خود را اخذ کنید، پس از دریافت پیشنهاد شغلی امکان اخذ این نوع از اقامت را خواهید داشت که به آن  ویزای WORK TO  RESIDENCE  گفته می شود. با داشتن این نوع روادید می توانید وارد نیوزلند شده و در این کشور مشغول به کار و زندگی شوید. اگرچنانچه پیشنهاد کاری ندارید، نیز می توانید پس از دریافت ویزای موقت ۹ ماه پس از ورود به خاک نیوزلند و پس از یافتن شغل مرتبط، ویزای موقت خود را به ویزای اقامت دائم تبدیل کنید. نیوزلند بر خلاف کشورهای مهاجر پذیر دیگر رودند شرایط سنی بهتری را برای متقاضیان اقامت دائم در نظر گرفته است و به متقاضیان تا ۵۵ سال اقامت میدهد، و این درحالیست که استرالیا و کانادا تا ۴۵ سالگی ویزاهای مهارت  و تخصص را ارائه میکنند. البته شیوه های دیگر نیز از جمله سرمایه گذاری برای مهاجرت به نیوزلند وجود دارند که به تفصیل به آنها پرداخته می شود.
مهاجرت به نیوزلند، اقامت دائم نیوزلند از طریق مهارت، کار و تخصص

ویزای اقامت دائم نیوزلند از طریق برنامه مهاجرتی افراد ماهر و متخصص

موارد مورد نیاز عمومی برای  نیروی های کار متخصص و ماهر عازم نیوزلند  New Zealand

به یاد داشته باشید در صورتیکه امتیاز لازم را در پروسه اخذ اقامت دائم نیوزلند داشته باشید شما بدون نیاز به پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمایان نیوزلندی واجد شرایط خواهید بود. اما داشتن پیشنهاد شغلی خود میتواند برای شما امتیاز اضافه محسوب شود که در ادامه در جدول ذیر به آنها اشاره شده است. شما برای اینکه بتوانید واجد شرایط ویزای اقامت دائم افراد ماهر و متخصص شوید و وارد استخر مجازی انتخاب متقاضیان شوید، نیاز به امتیاز حداقلی ۱۰۰ و گذراندن ارزیابی های لازم خواهید بود . دیگر فاکتورهایی که برای واجد شرایط شدن اولیه شما مورد نیاز خواهد بود عبارتند از:

شرایط اقامت نیوزلند از طریق کار و تخصص

شرایط عمومی گرفتن اقامت نیوزلند از طریق کار و تخصص و یا مهارت در ذیل آمده است. توجه داشته باشید که حتما” امتیاز خود را برای کسب اقامت از طریق جدول ذیل این پست بررسی کنید، و در صورتی که شرایط عمومی را دارید برای جلسه مشاوره تکمیلی و توجیهی با ما تماس بگیرید.

 • سن شما باید زیر ۵۶ سال باشد، محدودیت سنی نیوزلند برای ویزای اقامت دائم از طریق مهارت و تخصص تا ۵۶ سال می باشد
 • شما باید از شخصیت و سلامت مورد تائید اداره مهاجرت و شهروندی نیوزلند برخوردار باشید.
 • شغل شما باید جزو کدرشته های اعلامی سال درخواست، یا در لیست مشاغل مورد نیاز نیوزلند باشد.
 • ترجیحا” تحصیلات دانشگاهی و یا گواهی اشتغال ارزیابی شده اداره مهاجرت نیوزلند را داشته باشید.
 • تجربه حداقلی ۳ سال کار مرتبط و صلاحیت کار در رشته درخواستی خود را داشته باشید.
 • تسلط کامل به زبان انگلیسی از الزامات میباشد که باید یکی از مدارک زبان مورد تائید اداره مهاجرت استرالیا و نیوزلند را داشته باشید.
مهاجرت به نیوزلند، اقامت دائم نیوزلند از طریق مهارت، کار و تخصص

خدمات گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال در مهاجرت به نیوزلند:

 • گرفتن مدرک تائیدیه ارزیابی شغلی و تحصیلی
 • بکاربردن تدابیرلازم جهت بالابردن امتیاز پرونده مهاجرت به نیوزلند
 • تشکیل پرونده در اداره مهاجرت نیوزلند در زمان مقرر و پیگیری تا زمان حصول نتیجه مثبت 

اگر واجد شرایط این ویزا هستید و نیاز به کمک کارشناسی دارید،  حتماً  با ما تماس بگیرید.

این ساب کلاس ویزا از انوع ویزاهای امتیازی نیوزلند محسوب شده و مختص آن دسته از متقاضیانی است که دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی، تخصص و شغل مورد نیاز موجود در لیست مشاغل نیوزیلند هستند. متقاضی در صورت احراز شرایط اولیه و کسب حد نصاب امتیازات لازم می تواند در اداره مهاجرت و شهروندی نیوزلند درخواست تشکیل پرونده مهاجرت بدهد. این ساب کلاس ویزا نهایتا” به اقامت دائم  و یا ویزای کار نیوزلند ختم می شود. ویزای اقامت نیوزلند همچنین به همسر و فرزندان متقاضی و افراد دیگری که تحت تکفل وی هستند نیز تعلق خواهد گرفت.

در اولین مرحله برای اقدام درخواست این ویزا متقاضی مبایست اولین فرم را که به آن (EOI)  میگویند یا فرم اظهار علاقمندی مهاجرت به نیوزلند را جهت شروع اولین مرحله مهاجرت تکمیل و ارسال نماید و اگر احراز شرایط اولیه کسب کند، از سوی اداره مهاجرت و شهروندی نیوزلند برای تشکیل پرونده دعوت خواهد شد. نکته جالب اینکه، این روش در اقدام به تشکلیل پرونده کانادا و استرالیا نیز مرسوم می باشد.

در ادامه به یادآوری عوامل عمومی پیش از درخواست پرونده مهاجرت نیوزلند اشاره می کنیم.

 • سن متقاضی در زمان دریافت دعوتنامه کمتر از 55 سال کامل باشد.
 • شغل متقاضی اصلی و نه همراه وی، جزو لیست مشاغل مورد نیاز و به روز نیوزیلند باشد.
 • مدارک تحصیلی، مدارک شغلی و مهارتی، و اسناد دال بر مهارت و تخصص متقاضی برای کدرشته انتخابی مناسب بوده ( با اخذ گواهی ارزشیابی تحصیلی و شغلی از مرکز ارزیابی تحصیلی و شغلی مربوطه در نیوزیلند) ارزیابی اخذ شود.
 • پرونده متقاضی از حداقل  100  امتیاز کسب شده برخوردار باشد.
 • مدرک زبان IELTS یا مدارک معادل مورد تائید نیوزلند با کسب حداقل میانگین نمره ۶.۵ یا معادل آن در مدارک دیگر را ارائه کرده باشد.
 • متقاضی دارای سوء پیشینه قضایی نبوده و سلامت فیزیکی و روانی خود را ثابت کند

مزیت های اخذ ویزای اقامت دائم نیوزلند:

از جمله مزایای گرفتن اقامت نیوزلند به طور دائم برای متقاضیان به بار خواهد آورد شامل موارد ذیل می باشد.

 • امکان زندگی ، کار و تحصیل در کشور نیوزیلند بدون محدودیت
 • استفاده از خدمات رفاهی و درمانی در بدو ورود به نیوزیلند
 • استفاده از خدمات اجتماعی   (همچون  بیمه بیکاری  بعد از طی ۲ سال زندگی در نیوزیلند)
 • اقدام برای دریافت شهروندی یا تابعیت نیوزیلند پس از ۵ سال زندگی در خاک نیوزیلند
 • امکان سفر به تمام نقاط جهان تا زمانی که  کارت اقامت شما اعتبار دارد
 • امکان اسپانسرشیپ خویشاوندان جهت اخذ اقامت دائم و مهاجرت به نیوزیلند

یکی از ارزانترین روشهای مهاجرت که متخصصین حرف مختلف می توانند برای مهاجرت به نیوزلند از طریق نیروی کار ماهر و متخصص برگزینند اقامت از طریق ویزای مهارت یا تخصص یا همان ویزای اقامت skill worker می باشد. برای بررسی لیست مشاغل مورد نیاز نیوزلند در سال ۲۰۱۹ در اینجا کلیک و یا از اینجا فایل PDF آنرا  دانلود نمایید. متقاضیان عزیزی که قصد مهاجرت به نیوزلند از طریق نیروی کار ماهر و متخصص را دارند باید شرایط حداقلی زیر را با توجه به امتیاز مربوط به هر فاکتور احراز نموده و از سیستم امتیاز بندی مهاجرتی نیوزلند حداقل ۱۰۰ امتیاز را کسب نمایند؛ بدیهی است پرونده آن دسته از متقاضیانی که از امتیاز بالاتری برخوردار هستند در اولویت بررسی اداره مهاجرت و شهروندی نیوزلند قرار گرفته و فرآیند زمانی کوتاه تری را برای اخذ اقامت نیوزلند طی خواهند نمود.

مهاجرت به نیوزلند، اقامت دائم نیوزلند از طریق مهارت، کار و تخصص

سیستم امتیازبندی ویزای اقامت نیوزلند به شرح ذیل می باشد:

جدول امتیازات مهاجرت به نیوزلند

امتیاز سن متقاضی طبق جدول زیر محاسبه می گردد
امتیاز سن
۳۰ از ۲۰ تا ۲۹ سال
۲۵ از ۳۰ تا ۳۹ سال
۲۰ از ۴۰ تا ۴۴ سال
۱۰ از ۴۵ تا ۴۹ سال
۵ از ۵۰ تا ۵۵ سال

چنانچه متقاضی خویشاوند درجه یک در نیوزلند داشته باشد ۱۰ امتیاز به خود اختصاص می دهد.

سابقه کار تخصصی در نیوزلند یا پیشنهاد کار از نیوزلند
امتیاز فاکتور
۵۰ پیشنهاد کار
۵۰ کمتر از ۱۲ ماه سابقه کار در مشاغل تخصصی در نیوزلند
۶۰ بیش از ۱۲ ماه سابقه کار در مشاغل تخصصی در نیوزلند
چنانچه سابقه کار متقاضی شرایط مذکور در جدول زیر را داشته باشد امتیاز اضافی دریافت میکند
امتیاز فاکتور
۱۰ سابقه کار در مناطق رو به رشد معین
۱۰ سابقه کار در مناطق با کمبود نیروی متخصص
۱۰  سابقه کار در مناطق خارج از آوکلند Auckland
20 اگر شغل همسر متقاضی جزو مشاغل تخصصی باشد و یا پیشنهاد کار داشته باشد
امتیاز سابقه کار طبق جدول زیر محاسبه میگردد
امتیاز سابقه کار
۱۰ ۲ سال
۱۵ ۴ سال
۲۰ ۶ سال
۲۵ ۸ سال
۳۰ ۱۰ سال
متقاضیانی که سابقه کار در نیوزلند داشته باشند طبق جدول زیر امتیاز کسب میکنند
امتیاز سابقه کار در نیوزیلند
۵ ۱ سال
۱۰ ۲ سال
۱۵ از ۳ سال به بالا
سابقه کار در مناطق رو به رشد یا مناطق با کمبود نیروی کار متخصص
۱۰ از ۲ تا ۵ سال
۱۵ از ۶ سال به بالا
امتیاز سطح تحصیلات طبق جدول زیر محاسبه میگردد
امتیاز تحصیلات
۴۰ دیپلم یا مدارک فنی و حرفه ای
۵۰ لیسانس
۶۰ فوق لیسانس و دکترا
در صورتیکه متقاضی شرایط مذکور در جدول زیر را احراز نماید میتواند امتیاز اضافی به خود اختصاص دهد
امتیاز فاکتور
۱۰ ۲ سال سابقه تحصیل در نیوزلند در مقطع لیسانس
۱۰ ۱ سال تحصیل تمام وقت در نیوزلند در مقاطع فوق لیسانس به بالا
۱۵ ۲ سال تحصیل تمام وقت در نیوزلند در مقاطع فوق لیسانس به بالا
۱۰ تحصیل در مناطق رو به رشد
۱۰ تحصیل در مناطق با کمبود نیروی کار متخصص
۱۰ اگر همسر متقاضی تحصیلات دیپلم یا فنی و حرفه ای داشته باشد
۲۰ اگر همسر متقاضی تحصیلات لیسانس به بالا داشته باشد
مهاجرت به نیوزلند، اقامت دائم نیوزلند از طریق مهارت، کار و تخصص

مدرک زبان جهت تشکیل پرونده مهاجرت نیوزلند

مدرک زبان مورد نیاز اداره مهاجرت نیوزلند و در این روش IELTS 6.5 جنرال یا آکادمیک می باشد و مزیت آن این است که بر خلاف استرالیا نیازی به کسب این میزان نمره در هر یک از مهارتها نمی باشد، نکته دیگر اینکه غیر از آیلتس مدارک دیگر که سیستم مهاجرت استرالیا قبول دارد نیز مورد ارزیابی و در تشکیل پرونده اقامت نیوزلند پذیرفته میشوند. برای بررسی لیست این مدارک زبان مورد تائید اداره

پروسه زمانی و مراحل انجام درخواست پرونده مهاجرت نیوزلند

پروسه زمانی این روش همانطور که قبلا اشاره گردید، بستگی به امتیاز کسب شده شما داشته، اما عموما” بین ۱۲ تا ۱۷ ماه به طول می انجامد.

مراحل انجام کار پرونده مهاجرتی نیوزلند به شرح ذیل می باشد:

۱- ارزشیابی مدارک یا Assessment متقاضی از سازمان ارزیابی نیوزلند NZQA
2- ارسال فرم اظهارنامه علاقه EOI و دریافت دعوتنامه
۳- ثبت درخواست اقامت از اداره مهاجرت و شهروندی نیوزلند (Apply For Residence)
4- صدور و اخذ ویزای اقامت نیوزلند

هزینه های تشکیل پرونده مهاجرت نیوزلند (به دلار نیوزلند)

هزینه های بررسی پرونده به شرح زیر می باشد
۷۴۶ دلار جهت اخذ اسسمنت بعلاوه ۴۰۴ دلار برای اخذ سریعتر گواهی
۵۳۰ دلار جهت ارسال فرم EOI
3310 دلار جهت ثبت درخواست در مرحله نهایی
۸۳۰ دلار مالیات (Levy) برای هر نفر پس از اخذ ویزا

حق الزحمه وکالت نیز به این هزینه ها اضافه می شود

مهاجرت به نیوزلند، اقامت دائم نیوزلند از طریق مهارت، کار و تخصص

خدمات گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال در مهاجرت به نیوزلند:

 • گرفتن مدرک تائیدیه ارزیابی شغلی و تحصیلی
 • بکاربردن تدابیرلازم جهت بالابردن امتیاز پرونده مهاجرت به نیوزلند
 • تشکیل پرونده در اداره مهاجرت نیوزلند در زمان مقرر و پیگیری تا زمان حصول نتیجه مثبت 

اگر واجد شرایط این ویزا هستید و نیاز به کمک کارشناسی دارید،  حتماً  با ما تماس بگیرید.

ویزای موقت کار نیوزلند که منجر به اقامت دائم  می شود

این ویزا از انواع ویزاهای موقت نیوزلند بوده و برای آن دسته از متقاضیانی است که دارای شرایط ذیل هستند:

۱.      دارای مهارت، تخصص و یا مجوز (برای بعضی از مشاغل مجوز کار در نیوزلند نیاز می باشد) بر ای یکی از مشاغل مورد نیاز نیوزلند باشند
۲.      از یک کارفرمای مورد تایید اداره کار نیوزلند، پیشنهاد کار تمام وقت (بیش از ۳۰ ساعت در هفته) برای مدت حداقل ۲ سال در شغل موردنظر دریافت کرده باشند.
۳.      سن متقاضی در زمان درخواست ویزا کمتر از ۵۳ سال باشد. ( در پاره ای از موارد ۵۵ سال نیز مجاز است)
۴.      از سلامت جسمی و روحی و پیشینه قضایی خوبی برخوردار باشند.

یا 

1.      فردی صاحب نام در رشته های ورزشی، فرهنگی و هنری باشند( باید در مسابقات  بین المللی شرکت کرده باشند یا عنواین بین المللی در رشته خود داشته باشند)
۲.      از طریق یک سازمان یا شخصیت بنام ورزشی، هنری یا فرهنگی در نیوزیلند حمایت و توصیه شوند.
۳.      سن متقاضی در زمان درخواست ویزا کمتر از ۵۵ سال باشد.
۴.      از سلامت جسمی و روحی و پیشینه قضایی خوبی برخوردار باشند.

این ویزا به همسر و فرزندان متقاضی و افراد دیگری که تحت تکفل متقاضی هستند نیز تعلق خواهد گرفت.  
این ویزا به شما اجازه کار و زندگی تا مدت زمان سی ماه در نیوزیلند را داده و این امکان را به شما می دهد تا پس از ۲ سال  کار در نیوزیلند بتوانید برای اقامت دائم اقدام نمائید. مزیت این ویزا این است که برای اقدام برای ویزا دائم نیاز به پرکردن فرم  (EOI) نخواهید داشت.

بنابراین از شرایط اخذ اقامت دائم اینکه، شما میبایست به مدت ۲ سال یا بیشتر ویزای اولیه اقامت را اخذ کرده باشید، و پس از تائید اینکه می توانید تعهد خود را به زندگی در نیوزیلند نشان دهید مجاز به اقدام و درخواست برای ویزای دائم اقامت در نیوزلند خواهید بود . پس از اعطای اقامت دائم، می توانید در نیوزیلند برای همیشه زندگی و کار کنید از نیوزیلند بدون هیچ محدودیتی خارج شوید.

مزیتهای ویزای موقت کار نیوزلند:

۱.      امکان زندگی ، کار و تحصیل در کشور نیوزیلند 
2.      امکان اقدام جهت دریافت اقامت دائم نیوزیلند بعد از ۲ سال کار و زندگی در نیوزیلند بدون نیاز به برای اقدام برای ویزا دائم نیاز به پرکردن فرم  (EOI) ( می توانید در طول اقامت به تمام نقاط جهان سفر کنید)

مهاجرت به نیوزلند، اقامت دائم نیوزلند از طریق مهارت، کار و تخصص

خدمات گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال در مهاجرت به نیوزلند:

 • گرفتن مدرک تائیدیه ارزیابی شغلی و تحصیلی
 • بکاربردن تدابیرلازم جهت بالابردن امتیاز پرونده مهاجرت به نیوزلند
 • تشکیل پرونده در اداره مهاجرت نیوزلند در زمان مقرر و پیگیری تا زمان حصول نتیجه مثبت 

اگر واجد شرایط این ویزا هستید و نیاز به کمک کارشناسی دارید،  حتماً  با ما تماس بگیرید.

مدت زمان بررسی پرونده متقاضیان مهاجرت به نیوزلند

اغلب ویزاهای اقامتی نیوزلند بین ۸ ماه تا ۱۷ ماه زمان نیاز دارند و معمولا این فرآیند بستگی به کدرشته و نیاز شغلی در رشته شما در زمان درخواست به اداره مهاجرت نیوزلند و تکمیل مدارک مورد نیاز از سوی متقاضی دارد.

البته ویزاهای سرمایه گذاری با اقبال بهتری روبرو هستند و در اکثر مواقع سریعتر بررسی میشوند، که در نیوزلند بین ۸ تا ۱۲ ماه زمان می برد. این مورد را متقاضیان سرمایه گذاری در این کشور در نظر داشته باشند که فرآیند فوری و سریع برای دریافت هیچ نوع ویزای اقامتی وجود ندارد و برای هر نوع ویزایی که تقاضا داده اید زمانبر و نیاز به بررسی های خود را دارد.

نکات مهم قبل از مهاجرت به نیوزلند

 1. باید توجه کنید که نیوزلند هر چند قطعه ای از بهشت اما مشکلات خود را نیز دارد. مثل دوری از بقیه نقاط دنیا، زلزله های پی در پی، حشرات زیاد حتی در شهرهای بزرگ، یادتان باشد که اطلاعات اینترنتی همیشه هم واقعیت را بیان نمیکنند. از مشکلات دیگر نیوزلند اما میتوان به اقتصاد کوچک آن نیز اشاره کرد، این موضوع باعث شده که اداره مهاجرت نیوزلند تعداد بسیار اندکی از مهاجرین را هرساله بپذیرد و در این راه رقابت با امتیاز کمتر بیشتر خواهد بود.
 2. قبل از هر اقدامی ابتدا اطلاعات لازم در مورد نیوزلند را به دقت بررسی کنید. شما میتوانید از مهاجرینی که قبلا” به نیوزلند مهاجرت کرده اند کمک بگیرید و یا از مشاوران با تجربه در زمینه مهاجرت کمک گرفته و از آنها راهنمایی بخواهید. شما می توانید در این خصوص از مشاوره مشاورین ما در گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال در زمینه مهاجرت به نیوزلند در جلسات مشاوره رسمی بهرمند شوید.
 3. هرچند به نظر می رسد که اداره مهاجرت نیوزلند از نظر نمره زبان مورد نیاز آسانگیرتر از استرالیاست اما توجه داشته باشید که موفقیت شما متضمن ارتباط قوی شما با جامعه نیوزلند میباشد. پس تا آنجا که میتوانید به فراگیری زبان اهمیت بدهید و در این راه صبور باشید.
 4. یکی از نکات مثبت اداره مهاجرت نیوزلند در مقایسه با کشورهای دیگر پاسخگویی نسبتا” سریع آنها به سوالات متقاضیان میباشد که میتوانید از این نکته برای رفع ابهامات ذهنی خود درمسیر مهاجرت به نیوزلند بهرمند شوید.
 5. مهاجرت به نیوزلند برای آندسته از متقاضیانی که دارای مدرک فوق لیسانس یا دکتری هستند و رشته تخصصی آنها در میان لیست رشته های به شدت مورد نیاز نیوزلند است آسانتر و سریتعتر خواهد بود.  
 6. توجه داشته باشید که متقاضیانی که به صورت دانشجویی به نیوزلند مهاجرت می کنند،  شرایط بهتری را برای کسب امتیاز اقامت و پیدا کردن کار خواهند داشت. بنابراین اگر برای تحصیل در مقاطع ارشد یا دکتری به یکی از دانشگاه های نیوزلند بروید، شانس اخذ اقامت و یافتن کار بهتری را به نسبت بقیه متقاضیان خواهید داشت.
 7. نکته مثبت دیگر اینکه، اکثر دانشگاه های نیوزلند مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران بوده و شما می توانید از تحصیل در نیوزلند برای اهداف مهاجرتی نیز استفاده کنید.
مهاجرت به نیوزلند، اقامت دائم نیوزلند از طریق مهارت، کار و تخصص

خدمات گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال در مهاجرت به نیوزلند:

 • گرفتن مدرک تائیدیه ارزیابی شغلی و تحصیلی
 • بکاربردن تدابیرلازم جهت بالابردن امتیاز پرونده مهاجرت به نیوزلند
 • تشکیل پرونده در اداره مهاجرت نیوزلند در زمان مقرر و پیگیری تا زمان حصول نتیجه مثبت 

اگر واجد شرایط این ویزا هستید و نیاز به کمک کارشناسی دارید،  حتماً  با ما تماس بگیرید.

فرم ارزیابی متقاضیان مهاجرت به نیوزلند

Source: New Zealand Immigration & Citizenship

Persia Global, immigration & Student Services Co.

the Australian and New Zealand Standard Classification of Occupations (ANZSCO) list

منبع: اداره مهاجرت و شهروندی نیوزلند

وبسایت گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال، خدمات مهاجرت و اعزام دانشجو

لیست مشاغل مورد نیاز نیوزلند، اداره مهاجرت نیوزلند

درباره admin

Immigration & Visa Consultant

۱ دیدگاه در “مهاجرت به نیوزلند، اقامت دائم نیوزلند از طریق مهارت، کار و تخصص

 1. سلام
  ۲۹سال سن دارم و نه سال سابقه کار و فوق لیسانس صنایع غذایی، خواستم بگم که اگه امکانش هست راهنمایی کنید جهت اقامت در کشور نیوزلند. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.