اخذ مجوز داندانپزشکی کانادا و نیوزلند

مجوز کار دندانپزشکان در مسیر مهاجرت به کانادا و نیوزلند

 قبل از بررسی سیر مراحل اخذ مجوز دندانپزشکی در کانادا و نیوزلند، به طور اجمالی به بررسی شرایط مهاجرت دندانپزشکان و اخذ اقامت از طریق دندانپزشکی در کانادا و نیوزلند میپردازیم. اگر به تازگی قصد مهاجرت به کانادا یا نیوزلند را کرده اید، سوالاتی در خصوص چگونگی اخذ اقامت دائم با توجه به تخصص خودتان، که در ادامه آنها را بررسی میکنیم، درذهن دارید. اینکه دو کشور مهاجرپذیر کانادا و نیوزلند را با هم و در یک مقوله مشترک گنجانده ایم به دلیل شرایط مشترک این دو کشور برای صدور مجوز و لایسنسهای لازم جهت طبابت و فعالیت دندانپزشکان می باشد که می توان گفت اگر شما از این روش استفاده نمایید به نوعی مجوز کار در دو کشور با با هم کسب کرده اید که در ادامه این پست با جزئیات آن بیشتر آشنا می شوید. در خصوص اخذ مجوزهای لازم برای فعالیت دندانپزشکان استرالیا در مقاله ای جداگانه به تشریح روشها و مراحل آنها و اداره ارزیاب و چگونگی معادل سازی مدارک میپردازیم. آنچه که در اولین قدم برای مهاجرت از طریق تخصص لازم است اینکه آیا اصلا” میتوان با رشته دندانپزشکی در حال حاضر در سال ۲۰۱۹ به کانادا، استرالیا و نیوزلند مهاجرت کرد و آیا رشته دندانپزشکی شرایط اخذ اقامت دائم را دارد!

اقامت پزشکان و دندانپزشکان کانادا و نیوزلند چگونه است؟

کار و طبابت دندانپزشکان برای کشورهای مهاجرپذیری چون کانادا و نیوزلند به چه صورت است؟

آیا مدرک دندانپزشکان ایرانی مورد پذیرش دیگر کشورها است؟

کار و یا ادامه تحصیل پزشکان و دندانپزشکان در دوره های تخصص و یا فلوشیپ به چه صورتی است؟

اقامت پزشکان و دندانپزشکان در خارج از کشور و شغل دندانپزشک در کشورهای دیگر از چه اعتباری برخوردار است؟

دوره های تطبیقی و گذراندن معادل در کانادا و نیوزلند برای اقامت دندانپزشکان به چه ترتیب است؟

در ادامه به صورت اجمالی به  موارد بالا می پردازیم و اقامت دندانپزشکان در خارج از کشور را مورد بررسی قرار می دهیم.

چنانچه مدرک دکترای حرفه ای دارید یا به عبارتی پزشک یا دندانپزشک هستید و می خواهید که در خارج از ایران کار کنید یا به تحصیل بپردازید این اطلاعات که ما به طور اختصار آوردیم، می تواند برای شما عزیزان مفید باشد. ما مطالب را به طور مقایسه و با تحلیل آورده ایم تا شما بتوانید با اطلاع از تمامی شرایط و مطالب به راحتی اتخاذ تصمیم بفرمایید.

معادل سازی مدرک دندانپزشکی در کانادا, معادل سازی دندانپزشکی در کانادا,

ویزای کار برای پزشکان و دندانپزشکان در کانادا، استرالیا و نیوزلند

حقیقتا” سه کشوری که ویزای اسکیل ورکر یا اصطلاحا” ویزای مهارت تخصصی برای پزشکان صادر می کنند و ارزشمند هستند کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزلند می باشند.

در این مقاله مهاجرت به کشور کانادا را به صورت اختصاری بررسی کرده و در مقاله مجزا خود این نوع ویزا ها و این نوع کشورها را مورد تحلیل قرار می دهیم. رشته پزشکی و دندانپزشکی از مشاغل مورد نیاز قطعی این کشورها به شمار می آید و شدیدا” نیاز به پزشک و دندانپزشک در این کشورها به چشم می آید. اما برای موفقیت در اخذ این نوع ویزاها که می توان گفت از سخت ترین ویزاها به شمار می آید نیازمند مدرک زبان بالا در سطح آیلتس هفت و یا داشتن یک پیشنهاد کاری از کشور کاناداست. به همین جهت اگر پزشکی فکر می کند که با داشتن سابقه کار نسبی توانایی گرفتن آیلتس هفت یا بالاتر را دارد می توان گفت شرایط گرفتن ویزای اسکیل وورکر کانادا، استرالیا و نیوزلند را دارد. چرا که این سه کشور برای صدور این نوع ویزا نیازمند داشتن پیشنهاد کاری نیستند.

این سه کشور برای صدور ویزا نسبت به توانایی و مدارک فرد متقاضی امتیاز صادر می کند و صدور ویزا را منوط به امتیاز مشخصی می داند.

از شرایط اصلی این امتیازبندی سن، مدرک تحصیلی، مدرک زبان و سابقه کار می باشد. البته به غیر این موارد اصلی می توان امتیازهای دیگری نیز اخذ کرد که هر کسی از آنها برخوردار نیست.  در ادامه به تفصیل به مهاجرت به کانادا از طریق دندانپزشکی و مراحل اخذ مجوز کار در کانادا و نیوزلند با مراحل معادل سازی مدرک دندانپزشکی و شرکت در آزمونها ی مختلف آن میپردازیم.

مهاجرت به کانادا در رشته دندانپزشکی

کد شغلی رشته دندانپزشکی در طبقه بندی مشاغل کانادا (NOC)،۳۱۱۵  است. کانادا تقاضای زیادی در رشته پزشکی و دندانپزشکی دارد و افرادی که به دنبال مهاجرت به کانادا هستند می توانند تحت زیر گروه نیروهای متخصص فدرال (FSW) درسیستم اکسپرس اینتری مهاجرت نمایند. کمبود نیروی متخصصی که پیوسته در مشاغل کاری و ماهر کانادا وجود دارد. نیروهای متخصصی که شرایط ویزا را داشته باشند و حداقل یک سال سابقه ی کار تمام وقت پیوسته یا معادل نیمه وقت آن را در ۱۰ سال اخیر داشته باشند می توانند تحت نیروی متخصص فدرال سیستم اکسپرس اینتری فعالیت کنند.

 اگر قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کانادا را دارید، مسیر نسبتا سختی را پیش رو خواهید داشت ولی هیچ سختی غیر ممکن نیست. ما با داشتن تجربه و تخصص در زمینه کمک به دانشجویان بیشمار آماده ارائه خدمات به متقاضیان هستیم. تحصیل در رشته دندان پزشکی در کانادا مانند تحصیل در رشته پزشکی در کانادا و تحصیل در رشته داروسازی در کانادا دارای مراحل مختلفی است که مشاوره با افراد خبره در این کار در انتخاب این مسیر به شما کمک شایانی خواهد کرد.

چرا کانادا انتخابی مناسب برای دندانپزشکان است؟

 • کشور کانادا، میان تمام کشورها و شهرهایی که فارغ التحصیلان دندانپزشکی می توانند انتخاب کنند، شاید مشهورترین و مناسبترین انتخاب باشد. دلایل زیادی برای این انتخاب وجود دارد. نمونه ای از این دلایل:
 • دندانپزشکان می توانند به صورت خصوصی فعالیت کرده و یا در بیمارستان ها، کلینیک ها، مراکز عمومی بهداشت یا دانشگاه ها مشغول به کار شوند.
 • رشد جمعیت، جمعیت مسن و پیشرفت های تکنولوژی در تشخیص و درمان در سراسر کشور تقاضا برای دندانپزشکی را افزایش می دهد.
 • با بسط فعالیت دندانپزشکان می توانند بهداشت کاران و دستیارانی استخدام کنند.
 • دندانپزشکان باید به طور پیوسته دانش و مهارت های روندها و تکنیک های جدید دندانپزشکی را فرا گیرند. فرصت یادگیری و رشد حرفه ای بسیاری از طریق دوره های آموزشی پیوسته و سمینارها در کانادا ارائه می شود.
 • فرصت های شغلی خارج از دندانپزشکی از جمله فعالیت به عنوان مربی دندان، مقحق، مدیر یا نماینده فروش نیز فراهم است.
 • گرفتن تخصص در رشته دندانپزشکی با ۱ تا ۴ سال تحصیل اضافی امکان پذیر است.
 • برخی از دندانپزشکان در کانادا توسط مقامات بهداشت فدرال یا استانی برای خدم در نیروهای مسلط کانادا استخدام می شوند.

در جمع بندی سه دلیل اصلی انتخاب کانادا توسط دندانپزشکان:

– جامعه ی متعادل و توسعه ی یافته ی کانادا

– از پردرآمدترین رشته های کانادا

– ظرفیت بالای کاربرد دندانپزشکی و آگاهی بالا در موررد بهداشت دندان

دندانپزشکی در کانادا میان پردرآمدترین مشاغل قرار دارد. سطح پیشرفت در دندانپزشکی و فرصت های آن بسیار عالی است. فرصت اشتغال زیادی هم برای نواحی شهری و هم بخش روستایی وجود دارد. بنابراین دندانپزشکان می توانند در هرجایی از کانادا که می خواهند اقامت کنند.

آغاز این مسیر با تکمیل فرم ارزیابی متقاضیان مهاجرت به کانادا خواهد بود.

تحصیل در گروه دندانپزشکی در کانادا

کار دندانپزشکی در کانادا, ویزای کار دندانپزشکی کانادا, بازار کار دندانپزشکی در کانادا,

چشم انداز شغلی رشته ی دندانپزشکی در کانادا

آینده ی شغلی رشته داندانپزشکی در کانادا به خاطر نیاز به تعداد زیادی از دندانپزشکان از جایگاه شغلی خوبی تا سال ۲۰۲۲ برخوردار است. تعداد مشاغل فراهم شده برای دندانپزشکان در این بازه تقریبا ۷,۰۰۰ جایگاه خواهد بود در حالیکه پیش بینی شده است تعداد افرادی که به دنبال اشتغال در این رشته هستند، ۵,۴۰۰ نفر باشند. که این ارقام دلالت بر کمبود این رشته دارد در سالهای آتی در کانادا دارد. در واقع تعداد فارغ التحصیلان این رشته به اندازه ای نیست که بتواند این تقاضا و نیاز را برطرف کند.کانادا به خصوص در نواحی روستایی و شهرهای کوچکتر استان هایش همچون بریتیش کلمبیا با کمبود دندانپزشک مواجه است. جهت بررسی مشکلات و موانع تحصیل و اخذ اقامت از طریق رشته دندانپزشکی در کانادا با مشاورین پرشیا گلوبال مشورت کنید.

حقوق رشته دندان پزشکی در کانادا

حقوق دندانپزشکان در کانادا با توجه به مکان و اندازه ی مکانی متغیر است اما این درآمد به طور میانگین ۳۵۰ هزار دلار در سال است که در سطح پر درآمدترین مشاغل کانادا قرار میگیرد، داشتن مهارت در این رشته باعث درآمدهای بالاتر نیز می شود. افزایش درآمد در بازه ی ۵ تا ۱۰ سال اول کار به عنوان دندانپزشک نسبتا کم است.

مسیر شغلی رشته دندانپزشکی در کانادا

 • دو تا چهار سال تحصیلات دانشگاهی پیش از ورود به رشته دندانپزشکی
 • یک مدرک دانشگاهی چهار ساله از یک دوره ی معتبر دندانپزشکی
 • سه سال تحصیلات تکمیلی
 • مجوز کار استانی یا منطقه ای
 • دندانپزشکان عمومی با آموزش های پیشرفته می توانند تخصص بگیرند
 • اخذ مجوز کار برای تخصص نیز الزامی است

معرفی انجمن ها و سازمان های مربوط به دندانپزشکی در کانادا

 • انجمن دندانپزشکی کانادا (CDAC)
 • سازمان ملی ارزیابی دندانپزشکی در کانادا (NDEB): سازمان مسئول برقراری و حفظ استاندارد ملی توانایی های دندانپزشکان در کانادا
 • نظام دندان پزشکی کانادا (DRA)

چگونه مدارک دندانپزشکی ایران را در کانادا و نیوزلند معادل سازی کنیم؟!

چگونگی دریافت مجوز شغلی برای دندانپزشکان در کانادا و نیوزلند

لطفا توجه داشته باشید که محتوای این مطلب ممکن است مشمول گذر زمان شده باشد و برخی اطلاعات آن دیگر دقیق نباشد.

توضیح اینکه افراد دارای مدارک دندانپزشکی ایران در صورت قبولی در آزمونهای دندانپزشکی زیر نظر اداره ارزیابی دندانپزشکی کانادا میتوانند مجوز کار در حوزه دندانپزشکی کانادا و نیوزلند را دریافت کنند. لذا علاقه مندان به مهاجرت به نیوزلند نیز میتوانند این مسیر را برای اخذ مجوزهای لازم کار در نیوزلند طی کنند و یا شانس خود را برای کار در هر دو کشور با گذراندن آزمونهای این نهاد امتحان کنند. باید توجه داشته باشید که این آزمون برای تنها اخذ مجوز کار میباشد و برای اخذ اقامت شما امتیازی محسوب نمیشود و شما باید کماکان امتیاز لازم جهت انتخاب و گرفتن دعوتنامه را از استخر انتخابی سیستم مهاجرت کانادا و نیوزلند بدست آورده باشید.

در صورتیکه علاقمند هستید از خدمات ما برای ثبت نام آزمونتان برای اخذ مجوز کار در کانادا و نیوزلند استفاده کنید با ما درتماس باشید.

شرایط کار دندانپزشکان در کانادا, کار دستیار دندانپزشک در کانادا, شرایط کار دندانپزشک در کانادا

مجوز کار در رشته ی دندانپزشکی در کانادا و نیوزلند

رشته ی دندانپزشکی مانند رشته های مهندسی جزو مشاغل نظام مند در کانادا محسوب می شود. دندانپزشکان بین المللی (فارغ التحصیلان دوره های آموزشی خارج از کانادا) صرف نظر از تحصیلات، مجوز و یا سابقه ی کار در کشور خود، برای فعالیت در رشته ی دندانپزشکی در کانادا، متقاضی باید از نظام دندانپزشکی استان یا منطقه ای که قصد اشتغال در آن را دارند، مجوز یا پروانه ی کار اخذ نمایند. نیازمندی ها و شرایط اولیه ی اخذ مجوز از همه ی استانها و مناطق کانادا، اتمام موفقیت آمیز فرآیند اخذ گواهینامه از سازمان  NDEB  است. اخذ گواهینامه الزاما تضمین کننده ی اخذ مجوز کار از نظام دندانپزشکی کانادا (DRA) نیست. نیازمندی رایج کسب مجوز معمولا شامل:

 • داشتن مدرک دندانپزشکی که نشان دهد با موفقیت دوره ی تحصیلات دندانپزشکی به مدت حداقل ۴ سال را در یک مدرسه ی دندانپزشکی تایید شده از کانادا گذرانده است.
 • فرآیند معادل سازی مدرک (یا گذراندن دوره های تکمیلی) و گذراندن آزمونهای کتبی و عملی کانادا و اخذ گواهی از  NDEB
 • تسلط بر یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسه
 • گذراندن آزمون های فقط و اخلاق، قوانین پزشکی، مقرررات حرفه ای و …
 • گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال شما را در اخذ پذیرش و ثبت نام در تمامی دوره ها ی دندانپزشکی یاری می رساند، شما می توانید از خدمات ما در ثبت نام، اخذ پذیرش و اخذ ویزای کانادا در این مسیر استفاده نمایید.

مراحل اخذ گواهینامه  NDEB   

مرحله اولامتحان آنلاین ارزیابی شخصی

قبل از اپلای برای فرآیند برابرسازی مدرک باید آزمون خودارزشیابی را انجام دهید.

مرحله دوم:   درخواست به NDEB برای فرآیند برابرسازی مدرک (معادل سازی مدرک)

معادل سازی مدرک مسیر جایگزین برای تایید شدن به عنوان دندانپزشک در کانادا برای دانشجویان بین المللی می باشد که با فرآیند پذیرش دوره های تکمیلی (دو ساله) (Qualifying Program) و برنامه های اتمام دوره (Degree Completion) ادغام شده است.

*فرآیند معادل سازی مدرک از سه ارزیابی تشکیل شده است. گذراندن موفقیت آمیز این ارزیابی ها به افراد اجازه می دهد تا بتوانند در آزمون های کتبی NDEB و آزمون OSCE شرکت کنند.

مرحله سوم: ارزیابی دانش پایه  (AFK)

آزمونی با ۲ دفترچه هر یک شامل ۱۵۰ سئوال چند گزینه ای است. مدت زمان پاسخ به سئوالات هر دفترچه ۳ ساعت است. جلسات در صبح و عصر یک روز برگزار می شوند.

مرحله چهارمارزیابی دانش بالینی/ داوری (ACJ)

برای شرکت در ارزیابی داوری بالینی متقاضی باید در ارزیابی دانش پایه نمره ی ۷۵ به بالاتر کسب کند. این آزمون از ۳ دفترچه تشکیل شده است.

مرحله پنجمارزیابی مهارت های بالینی

برای شرکت در ارزیابی مهارت های بالینی متقاضی باید در ارزیابی دانش پایه نمره ی ۷۵ به بالا کسب کند. این ارزیابی ۲ روز به طول می انجامد و شرکت کنندگان بر اساس عملکرد روندهای دندانپزشکی شان در یک بیمار شبیه سازی شده (مانکن ها) در محیط کلینیک ارزیابی می شوند.

* برای ثبت نام در ارزیابی داوری بالینی لازم نیست که متقاضی ارزیابی مهارت های بالینی را با موفقیت بگذارند. ارزیابی مهارت های بالینی و ارزیابی داوری های بالینی را می توان به طور همزمان انجام داد.

** بعد از اتمام این ۵ مرحله شما واجد شرایط آزمون نهایی واجد شرایط شدن هستید که به شما مجوز کار به عنوان دندانپزشک در کانادا را اعطا می کند.

مرحله ششمدرخواست برای فرآیند اخذ گواهی  NDEB    

متقاضیانی که از دوره های تایید صلاحیت شده ی دندانپزشکی توسط سازمان CDAC، دوره های Degree Completion و دوره های تکمیلی (Qualifying Program)  فارغ التحصیل شده و یا افرادی که با موفقیت فرآیند معادل سازی مدرک توسط NDEB را پشت سر گذاشته اند، با موفقیت در آزمون کتبی NDEB و آزمون   OSCE ‌ارزیابی بالینی با ساختار عینی به عنوان دندانپزشک عمومی در کانادا تایید شوند.

مرحله هفتم:آزمون OSCE‌ ارزیابی بالینی با ساختار عینی

این آزمون یک شکل ارزیابی مرحله ای است. اکثریت مراحل شامل ۲ سئوال هستند و متقاضی باید اطلاعات فراهم شده از جمله سابقه ی مورد، نمودارهای مربوط به دندان، عکس ها، رادیوگرافی ها، مدل ها و … را بررسی کند و به سئوالات پاسخ دهد.

شرایط کار دندانپزشکی در کانادا, کار دندانپزشکی در نیوزلند, کار دندانپزشکی در استرالیا, دندانپزشکی نیوزیلند, تحصیل دندانپزشکی نیوزیلند, شرایط دندانپزشکی نیوزیلند, دانشگاه دندانپزشکی نیوزیلند

آزمون های NDEB ‌ (National Dental Examining Board of Canada)

داوطلبینی که به دنبال اشتغال در رشته دندانپزشکی در کانادا هستند باید با موفقیت دو آزمون برگزار شده توسط سازمان ملی ارزیابی دندانپزشکی  درکانادا (NDEB) را بگذرانند. دانشجویان دندانپزشکی در مدارس معتبر کانادا و آمریکا نمی توانند زودتر از سه ماه قبل فارغ التحصیلی در این آزمون شرکت کنند. این آزمون ها مبتنی بر توانایی های مورد نیاز برای شروع کار به عنوان کاورز دندانپزشکی می باشند. اخذ گواهینامه ی NDEB تضمین نمی کند که داوطلبین مجوز و پروانه ی کار دندانپزشکی را اخذ نمایند. همچنین هر کدام از استان های کانادا هم برد تخصصی خود را دارند که متقاضی برای فعالیت در آن استان میبایست به عضویت بردتخصصی آن استان هم در بیاید.

شرایط  شرکت در آزمون  NDEB     

 • از یکی از دانشگاه ها و مدارس دندانپزشکی تایید صلاحیت شده ی کانادا فارغ التحصیل شده باشند.
 • دانشجویان بین المللی که مدارک آنها مربوط به دانشگاه های خارج از کانادا است (یعنی از دوره های تایید صلاحیت شده توسط  CDAC  فارغ التحصیل نشده اند)، باید فرآیندهای برابرسازی مدرک یا برنامه های تکمیلی (Qualifying program) /اتمام دوره (degree Completion) را گذرانده باشند که مبحث ما در این مقاله فرایند معادل سازی مدارک دندانپزشکی ایران یا خارج از کانادا برای گرفتن مجوز کار در کانادا و نیوزلند می باشد.

فرآیند معادل سازی مدرک  (Equivalency Process) 

این فرآیند مسیری جایگزین برای تایید شدن دندانپزشکان بین المللی (فارغ التحصیلان دوره های دندانپزشکی خارج از کانادا)  به عنوان دندان پزشک عمومی در کانادا می باشد. این فرآیند با روند پذیرش دوره های تکمیلی (Qualifying and Degree Completion     Program)  ادغام می شود. فرآیند معادل سازی از سه ارزیابی تشکیل می شود. اتمام موفقیت آمیز این ارزیابی ها به متقاضی اجازه می دهد تا در آزمون کتبی و عملی (OSCE) شرکت کند. دانشکده های دندانپزشکی کانادا از نتایج ارزیابی های منتخب در فرآیند پذیرش دوره های تکمیلی استفاده می کنند. برای برابرسازی مدرک در کانادا تعداد واحدهای گذرانده شده و مورد نیاز و تطبیق آنها با سیستم پزشکی کانادا انجام می شود.

دوره های تکمیلی Qualifying Program

این دوره ها با چندین نام شناخته می شوند. نمونه ای از آنها:

 • دوره های اتمام مدرک (degree completion) یا  advanced standing
 • دوره های دندانپزشکان بین المللی
 • دوره های سطح پیشرفته (advanced Placement) دندانپزشکان بین المللی

بسیاری از دانشگاه های کانادا و آمریکا این دوره ها را ارائه می کنند. سازمان NDEB کانادا یک ارزیابی انجام می دهد که به تعیین اینکه چه کسانی به دوره های تکمیلی (Qualifying Program) نیاز دارند و چه کسانی واجد شرایط فرآیند معادل سازی مدرک (Equivalency Process)  هستند، کمک می کند. مدت زمان این دوره ها معمولا ۲ تا ۲.۵ سال است.

دوره های اتمام مدرک (Degree Completion Program)

این برنامه مختص فارغ التحصیلان بین المللی که مدارک تحصیلی شان توسط سازمان CDAC تایید صلاحیت نشده است، می باشد. دندانپزشکان تحصیل کرده در خارج از کانادا که قصد ادامه تحصیل در دوره ی DMD (Doctor of Dental Medicine) را دارند باید برای این دوره اپلای کنند.  طول این دوره ۲.۵ سال است و به دانشجویان موفق مدرک DMD اعطا خواهد شد. دانشجویانی که در این دوره پذیرش می شوند در دو سال آخر برنامه ی چهار ساله ی DMD قرار می گیرد.

نظام های دنداپزشکی استانی (Provincial DRA’s)

در کانادا مسئولیت ارائه مجوز کار از طریق دولت های استانی به نظام دندانپزشکی کانادا داده شده است. کشور کانادا علاوه بر نظام دندانپزشکی فدرال برای هر استان یا منطقه نیز انجمن داندانپزشکی خود را دارد. عضویت در انجمن های ملی و استانی/ منطقه ای برای اخذ مجوز کار به عنوان دندانپزشک الزامی است. شرایط و نیازمندهای گواهینامه و مجوز در هر استان متفاوت است. برای اطلاع از جزئیات فرآیند اخذ مجوز کار از هر یک از استان های کانادا با مشاورین پرشیاگلوبال تماس بگیرید.

گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال شما را در اخذ پذیرش و ثبت نام در تمامی دوره ها ی دندانپزشکی یاری می رساند، شما میتوانید از خدمات ما در ثبت نام، اخذ پذیرش و اخذ ویزای کانادا در این مسیر استفاده نمایید.

شرایط مهاجرت دندانپزشکان به کانادا, مهاجرت دستیار دندانپزشک به کانادا, مهاجرت دندانپزشکان متخصص به کانادا

مراحل ثبت نام و مدارک لازم اداره ارزیابی دندانپزشکی کانادا NDEB

ددلاین آزمون ارزیابی دانش پایه معمولا” تا پایان فروردین ماه و آغاز آزمون چند ماه بعد در اواسط تابستان میباشد. در مرحله معادل سازی مدارک، ابتدا باید عضو سایت NDEB بشوید و صفحه ای در آن برای خودتان باز کنید. آدرس سایت www.ndeb.ca است.

ابتدا باید مدارک لازم را به این مرکز بفرستید تا تآیید کند که شما مطابق با مقررات آکادمیک در دانشگاه های کانادا دندان پزشک هستید و درس خود را تمام کرده اید.  و یا شما مدارکی را به ایران یا دانشگاه خود خواهید فرستاد و پس از تایید از دانشگاه شما به این مرکز کانادایی بازپس فرستاده خواهد شد. مراحل تقاضا و مدارک مورد نیاز به ترتیب زیر است:

١ – عکس پاسپورتی و فتوکپی از یکی از مدارک هویتیتان مانند پاسپورت که اسم و عکس  شما به انگلیسی دقیق مشخص باشد و مطابق با مدارک ارسالی باشد.

۲- اگر اسم خود را تغیر داده اید باید مدارک آن را ارائه دهید و ترجمه رسمی و تایید شده آن. 
۳- مدارک ترجمه رسمی شده و همراه با کپی برابر اصل شده آنها را که نوتارایز کنید.

۴-  ترجمه رسمی ریزنمرات همراه با کپی برابر با اصل شده آن.

۵- ترجمه دانشنامه دندانپزشکی همراه با کپی برابر با اصل شده آن.

 ۶- گواهی تایید مدرک اتمام تحصیل؛ قسمت مربوط به داوطلب و سپس قسمت مربوط به دانشگاه. حتما اطلاعات پرشده شما و دانشگاه یکی باشد. دانشگاه باید مهر برجسته کند. و کپی از ریزنمرات فارسی با تایید مهر دانشگاه. نامه ها باید در یک پاکت مهر شده قرار بگیرد و روی آن، مهر دانشگاه زده شود. پاکت باید از طرف دانشگاه فرستاده شود وگرنه برگشت داده می شود.

لیست پرکردن مدارک دو تاریخ باید پر شود: زمان فارغ التحصیلی و دیگری زمان تایید مدارک. زمان فارغ التحصیلی در ترجمه مدارک آمده است اما زمان تایید مدارک معمولا چند ماه یا چند سال بعد از آن می باشد که در مدرک دانشنامه دندان پزشکی شما آمده است. دندانپزشکانی که دوران طرح گذرانده اند معمولا زمان تایید مدارک بعد از اتمام زمان طرح شان است. 

بعد از شش هفته مدارک بررسی خواهد شد. کم و کسر و ایرادات به اطلاع خواهد رسید و اعلام می شود در امتحان تئوری شرکت کنید.بعد از تآیید مدارک امکان برای شرکت در امتحان و تعیین مکان آن وجود دارد.

امتحان تئوری (The Assessment of Fundamental Knowledge) سالی یک بار، اغلب در ماه آگوست برگزار می شود و هر دندانپزشک فقط دو بار در عمرش می تواند در این امتحان مردود شود و بارِ سوم، بارِ آخر است. مطالب لازم برای امتحان شامل دنتال دک و سوالات سال های قبل می باشد. دنتال دک را می توانید انلاین بخرید یا کپی آن را که ارزان تر است تهیه کنید.

www.dentaldecks.com/Pages/Default.aspx

هزینه دندانپزشکی نیوزیلند, دانشگاه های دندانپزشکی نیوزیلند, دندانپزشکی در نیوزلند, کار دندانپزشکی در نیوزلند, مهاجرت دندانپزشک به نیوزلند,

مراحل آزمون معادل سازی و ارزیابی دندانپزشکی کانادا

امتحان شامل ۲ مرحله صبح و بعد از ظهر می باشد. هر یک شامل کتابچه ای از ۱۵۰ سوال است که باید در ۳ ساعت جواب داده شود. لیست منابع امتحانی را می توانید در اینجا پیدا کنید. محتویات امتحان شامل موارد زیر می باشد که در سایت هم می توانید پیدا کنید: در صورت قبولی در امتحان تئوری دو راه وجود دارد: پذیرش گرفتن از دانشگاه ها یا شرکت در امتحان عملی.

برای شرکت کردن در امتحان عملی باید بالای ۷۵ امتیاز گرفته شود تا مجوز امتحان عملی داده شود. با این حال برای گذراندن دورهٔ دوساله تکمیلی، شما به نمرهٔ بالاتری نیاز دارید و هر دانشگاه یک سری قوانین خاص برای خود دارد. مثلا دانشگاه تورنتو بالای ۸۰ را قبول می کند.

 اغلبِ شرکت کنند گان هر دو راه را می آزمایند. امتحان عملی که سالی یک بار و در چندین دانشگاه برگزار می شود در سه روز انجام می شود و شامل بخش عملی و بخش تشخیصی است. پروتوکل و آیین نامه های هر امتحان را می توانید در همان سایت بالا پیدا کنید. فرصتِ شرکت هر دندانپزشک در امتحان عملیِ کانادا فقط سه بار در زندگی است.

اگر نخواهید امتحان عملی بدهید و تصمیم دارید دو تا دو سال و نیم در دانشگاه ها دوره تکمیلی بخوانید نمره زبان لازم دارید و برای هر دانشگاه مدارکی به خصوص. مثلا دانشگاهِ ونکوور از شما سه نامه تاییدیه از استادان سابق تان در ایران می خواهد، دانشگاه وینی پگ (مانی توبا) از شما بیوگرافی می خواهد، مونترآل فقط ساکنان کبک را می پذیرد و دانشگاه وسترن انتاریو برای خودش امتحان دوونیم روزه عملی برگزار می کند و جداگانه مصاحبه دارد. هرکدام از این دانشگاه ها هم نمرات زبان خودشان را دارند.

گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال شما را در اخذ پذیرش و ثبت نام در تمامی دوره ها ی دندانپزشکی یاری میرساند، شما میتوانید از خدمات ما در ثبت نام، اخذ پذیرش و اخذ ویزای کانادا در این مسیر استفاده نمایید.

این دانشگاه ها تنها دانشگاه هایی هستند که دوره ی تکمیلی برگزار می کنند. مهلت ارسال مدارک و جزییات مدارک و امتحانات شان هر سال مطابق با قوانین شان را تغییر می دهند و هزینه تحصیل در دانشگاه ها هم متفاوت است. ارزان ترین دوره ها در کبک واقع اند و گران ترین بریتیش کلمبیاست (به طور متوسط سالی هفتاد هزار دلار). البته دولت به شما وام کافی خواهد داد و به موقع پس خواهد گرفت.

لیست دانشگاه های که این برنامه آموزشی را دارند در این صفحه از سایت مربوطه آماده است.

اگر امتحانات عملی را هم با موفقیت بگذرانید باز هم می توانید به دانشگاه بروید. مثلا دانشگاه مانی توبا برای این افراد شرایطی ویژه دارد. 

مرحله آخر امتحان بورد است. پس از گذراندن امتحان بورد و امتحان اخلاق پزشکیِ مربوط به استانی که در آن زندگی می کنید شما مجوز کار دارید. امتحان بورد سالی سه بار در کانادا برگزار می شود و محدودیت شرکت کردن ندارد. امتحانی دو روزه که در مکان های محدودی برگزار می شود.

گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال شما را در اخذ پذیرش و ثبت نام در تمامی دوره ها ی دندانپزشکی یاری می رساند، شما میتوانید از خدمات ما در ثبت نام، اخذ پذیرش و اخذ ویزای کانادا در این مسیر استفاده نمایید.

درباره admin

Immigration & Visa Consultant

دیدگاهتان را بنویسید