گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال، شهر داروین، ایالت استرالیای شمالی، برنامه داما 2 اقامت دائم استرالیا

قلمروی استرالیای شمالی

علیرغم مساحت زیاد قلمروی شمالی که به بیش از 1,349,129 کیلومتر مربع می رسد و آن را سومین بخش بزرگ استرالیا ساخته است، این قلمرو جمعیت پراکنده ای دارد. با داشتن جمعیت ۲۳۳’۳۰۰ نفر این قلمرو بعنوان کم جمعیت ترین قلمرو بین ۶ ایالت و ۲ قلمروی استرالیا محسوب می شود و جمعیت آن نصف جمعیت تاسمانیاست.

تاریخ باستان شناسی قلمروی شمالی به بیش از چهل هزار سال پیش می رسد، زمانی که استرالیایی های بومی در این منطقه ساکن شدند و تاجران ماکاسا با بومیان قلمروی شمالی وارد تجارت شدند. اولین بار، ساحل این قلمرو در قرن هفدهم میلادی توسط اروپایی ها دیده شد.

بریتانیایی ها اولین اروپایی هایی بودند که در قرن نوزدهم سعی در سکونت در مناطق ساحلی نمودند، هرچند که تلاشهای آنها ثمری نداشت تا زمانی که بندر داروین در سال ۱۸۶۹ تاسیس گردید.امروزه اقتصاد قلمروی شمالی استرالیا بر اساس توریسم می باشد و پارک ملی کاکادو (Kakadu National Park) در شمالی ترین نقطه این قلمرو و پارک ملی اولورو- کاتا (luru-Kata Tjuta National Park) در استرالیای مرکزی در صدر مکان های توریستی آن قرار دارند.

پایتخت قلمروی شمالی استرالیا شهر داروین بوده که جمعیت آن در سواحل متمرکز نیستند بلکه در اکثر آنها در طول بزرگراه استوارت (Stuart Highway) زندگی می کنند.

سایر مناطق پرجمعیت این قلمرو  بر حسب مساحت شامل پالمرستون (Palmerston)، آلیس اسپرینگز (Alice Springs)، کاترین (Katherine) ، هالونبوی (Nhulunbuy) و تنانت کریک (Tennant Creek) می باشند. به ساکنان قلمرو مرکزی، تریتورین (Territorian) با بطور غیر رسمی Top Ender و سنترالین (Centralian) گفته می شود.

شهر داروین مرکز ایالت استرالیای شمالی
شهر داروین مرکز ایالت استرالیای شمالی

داروین

پایتخت قلمروی شمالی استرالیا شهر داروین می باشد. داروین شهری گرمسیری، زیبا و جذاب است و ساکنان آن از فرهنگهای مختلف و دارای سبک زندگی منحصر به فرد ، ساده و دوستانه می باشند.  در حال حاضر داروین به عنوان شهری مدرن و غنی از نظر فرهنگی شناخته می شود که تاریخچه جالبی دارد و در مسیر تبدیل شدن به دروازه استرالیا به آسیا، با سختی های بسیاری مواجه شده است. این شهر مرکز تجاری قلمرو شمالی نیز می باشد و با داشتن جاذبه های دیدنی فرهنگی و طبیعی، نقش بزرگی در شکوفایی صنعت توریسم در قلمروی شمالی دارد. علاوه بر توریسم، صنعت معدن نیز در این شهر بسیار پر رونق است.

داروین شهری ثروتمند، چند فرهنگی و جوان است که به واسطه صنایع توریسم و معدن، پیشرفت اقتصادی قابل توجهی را تجربه کرده است. با وجو د این که داروین شهری بسیار مدرن است، همچنان حس یک شهر کوچک، ساده و دوست داشتنی را به ساکنان خود القا می کند.

داروین برای مسافران جاذبه توریستی زیادی دارد. قایق ها همواره در اطراف بندر در حرکت هستند و رستوران و بارهای آن محیط منحصر به فردی دارند. موزه ها و گالری های داروین پیشینه این شهر و هنرهای بومیان منطقه را به زیبایی به نمایش می گذارند. یکی از جاذبه های شهر داروین بازار های محلی آن است که در فصل های بدون باران برپا می شوند.

داروین همچنین یک شهر چند ملیتی است و ساکنان آن از بیش از ۵۰ فرهنگ مختلف هستند. همزیستی مسالمت آمیز ساکنان بومی و غیر بومی این شهر نیز به جذابیت آن افزوده است.

برای افرادی که در فکر اقامت دائم در استرالیا هستند، داروین موقعیت های شغلی رو به رشدی دارد.  منابع طبیعی بسیار، پروژه بزرگ نفت و گاز این منطقه و نیز معادن اورانیوم و آهن همگی دورنمای شغلی چشمگیری در این منطقه ایجاد کرده اند. به علاوه، پروژه های ساخت و ساز بسیاری در مرکز شهر داروین در جریان است.

پرشیا گلوبال، مهاجرت به استرالیا، اقامت دائم استرالیا، استرالیای شمالی نورترن ترتوری
قلمرو استرالیای شمالی

درباره نورترن تریتوری (NT) 

 جغرافیا و آب و هوا


شهرک‌های کوچک زیادی در سراسر قلمرو شمالی وجود دارد اما برای دسترسی به مراکز جمعیت بزرگتر، عموما باید از جاده داروین یا بزرگراه استوارت استفاده کرد. در سرزمین شمالی، دو صخره تماشایی سنگ طبیعی وجود دارد به نامهای اولورو و کاتا که مردم بومی‌آنها را مقدس می‌دانند و از جاذبه‌های توریستی آنجا به شمار می‌رود. بخشی از قلمرو شمالی، در مجاورت پارک ملی که تالابها و حیات وحش بومی‌دارد، واقع شده است. چند رودخانه نیز از آنجا می‌گذرد؛ رودخانه لیورپول، دریای آرافرا، رودخانه تمساح، رودخانه دلی، رودخانه مک آرتور، راپر، تاد و ویکتوریا.
قلمرو شمالی دو منطقه آب و هوایی متمایز دارد: انتهای شمالی از جمله داروین، آب و هوایی استوایی با رطوبت بالا و دو فصل مرطوب (اکتبر تا آپریل) و فصل خشک (مه تا سپتامبر) دارد. در طول فصل خشک، تقریبا هر روز گرم و آفتابی است و حدود ظهر ۳۰ درصد هم به گرما افزوده می‌شود. بارش باران بین ماه‌های می‌و سپتامبر کم است. در فصل مرطوب، طوفان‌های گرمسیری و بارانهای موسمی‌دیده می‌شود. منطقه مرکزی کشور بیابانی است شامل بیابان آلیس اسپرینگز و آیزر راک؛ این منطقه نیمه خشک با بارش بسیار کم باران است. در این ایالت استرالیا چیزی حدود ۲۸ پارک ملی وجود دارد.
 

گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال، مهاجرت به استرالیا، اقامت دائم ایالت استرالیای شمالی
نقشه ایالت استرالیای شمالی

حکومت و دولت محلی


پارلمان قلمرو شمالی یکی از سه مجلس مقننه در کشور استرالیا است. بیست و پنج نفر از اعضای مجلس قانونگذاری برای یک دوره چهارساله از طریق رای گیری وارد مجلس می‌شوند. سرزمین شمالی به ۱۷ منطقه محلی تقسیم می‌شود. ۱۱ ناحیه و ۵منطقه شهرداری. درآمد این شوراها عمدتا از مالیات بر املاک و کمک‌های مالی دولت تامین می‌شود. بومیان استرالیا حدود ۴۹ درصد از سرزمین شمالی را مالک هستند. دو حزب سیاسی غالب در قلمرو شمالی حزب لیبرال محافظه کار و حزب کارگری سوسیال دموکرات هستند.
 

جمعیت


جمعیت قلمرو شمالی در سرشماری سال۲۰۱۱،  ۲۱۱۹۴۵ نفر بود؛ ۱۰ درصد بیشتر از سال ۲۰۰۶.  به عبارتی دیگر یک درصد جمعیت کل استرالیا. جمعیت سرزمین شمالی جوان ترین در استرالیا است و سن متوسط ساکنان آن ۳۱ سال است، شش سال جوانتر از متوسط سن ملی. بیش از صد ملیت در این قلمرو زندگی می‌کنند. ۹۸ درصد اروپایی تبار هستند. ۳۰ درصد انگلیسی زبان هستند. ۵۴ درصد در داروین زندگی می‌کنند و باقی جمعیت در روستاها. در قلمرو شمالی بیش از صدزبان بومی‌ زنده وجود دارد.
 

آموزش و پرورش و دین


آموزش و پرورش قلمرو شمالی متشکل از شش سال ابتدایی (یک سال پیش دبستانی)، سه سال راهنمایی و سه سال متوسطه است. در پایان مقطع متوسطه، دانش آموزان موفق به کسب گواهی آموزش و پرورش قلمرو شمالی می‌شوند. دانش آموزانی که نمره مناسب بیاورند وارد کالج می‌شوند. مدارس دولتی، خصوصی دینی و خصوصی مستقل در این ایالت فعالیت می‌کنند. ۱۵۱ مدرسه دولتی، ۱۵ مدرسه کاتولیک، ۲۱ مدرسه مستقل . این ایالت یک دانشگاه دارد، دانشگاه چارلز داروین . در سرشماری سال ۲۰۰۶ ، ۵۴ درصد خود را مسیحی نامیدند. که کاتولیک‌ها ۲۱ درصد از آن‌ها بودند. ۲۳ درصد هیچ دینی ندارند.
 

اقتصاد و حمل و نقل


اقتصاد این ناحیه تا حد زیادی توسط معدن تامین می‌شود که در تولید انرژی، مواد معدنی و نفت موثر است. تا سال ۲۰۰۶ صادرات این ناحیه ۱۹ درصد بود. بزرگترین کالاهای صادراتی، نفت و گاز، سنگ معدن، کنسانتره و کشاورزی بود. گردشگری نیز یکی از صنایع مهم قلمرو شمالی است. مکانهایی مانند اولورو و کاکادو یکی از مقاصد محبوب برای مسافران داخلی و خارجی است. آبشارها، دشتهای فراخ، فرهنگ بومی‌و حیات وحش نیز از جاذبه‌های توریستی آن هستند.
 سرزمین شمالی کم جمعیت ترین ایالت در استرالیا است. با وجود جمعیت پراکنده، شبکه ای از جاده‌ها از جمله دو بزرگراه ملی دارد. بزرگراه استوارت از شمال به جنوب در ارتباط با داروین و آلیس اسپرینگز به آدلاید است. راه اهن آدلاید -داروین با یک خط ریلی جدید، آدلاید را از طریق آلیس اسپرینگز به داروین متصل می‌کند. این ایالت یکی از معدود مکانهای باقی مانده بدون محدودیت سرعت در جاده‌های عمومی‌جهان است. فرودگاه بین المللی داروین برای پروازهای خارجی و داخلی تاسیس شده است. چند فرودگاه کوچکتر نیز برای پرواز‌های داخلی فعالیت می‌کنند.
 

رسانه‌ها


قلمرو شمالی فقط یک روزنامه چاپ روزانه دارد. دو هفته نامه و مجلات دیگر هم چاپ می‌شوند. سرزمین شمالی پنج ایستگاه پخش تلویزیونی دارد. داروین دارای ایستگاه‌های رادیویی روی هر دو موج اف ام و ای ام است. 

 در صورتیکه متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق کار هستید نیز می توانید از طرق مختلف با ما در تماس باشید، شرایط جلسه مشاوره با قرار قبلی امکان پذیر می باشد. و در صورت امکان فرم صورت وضعیت متقاضیان استرالیا را برای ما پر کرده و پس از بررسی اولیه کارشناسان ما قرار جلسه مشاوره و توجیهی امکان پذیر خواهد بود.

تلفن: ۶۶۴۱۴۹۸۳ و  ۲۲۶۳۲۱۵۰

ایمیل:   service@persiaglobal.net

ما را در لینکدین و وبسایت گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال دنبال کنید.

گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال، مهاجرت به استرالیا، شهر داروین، استرالیای شمالی، برنامه مهاجرتی داما 2
مهاجرت به استرالیا با گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال

برخی از خدمات گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال: 

  • بهره مندی از تجربه و تخصص وکلای رسمی مهاجرت بیش از ۵ سال سابقه در امور مهاجرت
  • امکان مشاوره تخصصی با وکلا و مشاورین رسمی استرالیا و مشاوران زبده جهت انتخاب بهترین روش مهاجرت پیش از عقد قرارداد با ما
  • بهره مندی از برنامه ریزی اختصاصی، پشتیابی مستمر و تعیین روش های جایگزین مهاجرتی
  • برخورداری از خدمات تخصصی جهت تهیه مدارک لازم با درنظرگرفتن معیارهای تعیین کننده در اخذ ویزاهای مهاجرتی
  • بهره مندی از راهکارهای نوین و پشتیبانی جهت تسریع در روند اخذ مدرک زبان انگلیسی
  • ارائه خدمات پس از اخذ ویزا برای مهاجرین در تمام ایالت های استرالیا
  • ارائه کاملترین برنامه و پکیج مهاجرتی از مشاوره اولیه تا اقامت و سکونت متقاضیان در استرالیا


منبع: وبسایت دولت قلمرو استرالیای شمالی

اداره مهاجرت و شهروندی استرالیا

گروه مهاجرتی پرشیا گلوبال

Source: NT website

Australian Home Affairs

Persia Global, Immigration & Student Services Co.

۳ دیدگاه در “قلمروی استرالیای شمالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.