فرصتهای مطالعاتی برای دانشگاه تهران

فرصت مطالعاتی برای دانشجویان دانشگاه تهران

مهلت اخد ویزا: تا ۲۸ اسفند سال ۹۹

سازمان امور دانشجویان، شرایط و ضوابط لازم برای اعزام‌ دانشجویان دانشگاه تهران به فرصت مطالعاتی را اعلام کرد.

سازمان امور دانشجویان با ارسال بخشنامه ای به دانشگاه تهران در خصوص سهمیه های فرصت های مطالعاتی خارج از کشور، اولویت های اختصاص سهمیه به دانشجویان این دانشگاه را تعیین کرد.

بر این اساس، ورودی های سال ۱۳۹۶ در اولویت اعزام به فرصت های مطالعاتی خارج از کشور هستند و این فرصت ها صرفا” برای گروه های تجربی و پروژه هایی که اولویت آزمایشگاهی داشته باشند و منابع تحقیقاتی آن در داخل موجود نباشد، قابل اجرا است.

همچنین اتمام فرصت تحقیقاتی خارج از کشور  باید متنج به نوشتن مقاله مشترک شود یا ارائه سمینار توسط دانشجو در رابطه با دستاورد تحقیقات ۶ ماهه با حضور استاد راهنما و مدیر گروه پیش بینی شده باشد.

سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، مهلت ارائه ویزا برای خروج از کشور را ۲۸ اسفند سال ۹۹ تعیین کرده است.

دعوتنامه متقاضیان استفاده ار فرصت مطالعاتی باید صرفا از دانشگاه های گروه الف( ممتاز) و گروه ب( خوب) یا موسسات وابسته به آن ( قابل مشاهده در پایگاه اطلاع رسانی اداره کل دانش آموختگان) باشد. البته موارد خاص با ذکر دلایل توجیهی، موضوع از طرف گروه آموزشی و دانشگاه قابل بررسی است.

با توجه به افزایش نرخ ارز نسبت به اخذ تضمین معتبر(تعهد کارمندی به تعداد سه نفر کارمند رسمی به عنوان ضامن یا ضمانت نامه بانکی یا وثیقه ملکی)  با توجه به هزینه های مصرفی اقدام صورت می گیرد.

دانشگاه تهران نیز در راستای این بخشنامه وزارت علوم اعلام کرده است آن دسته از دانشجویان ورودی ۹۵ که در سال گذشته از طریق پردیس‌ها یا دانشکده‌ها معرفی شدند و به دلیل پاندمی ویروس کرونا موفق به اعزام نشدند، در صورت داشتن سنوات مجاز تحصیلی مجددا”، در صورت داشتن سنوات مجاز تحصیلی، نسبت به ارسال درخواست خود با تائید گروه آموزشی دانشکده یا ‏واحد و موافقت اداره کل آموزش دانشگاه اقدام شود و تا قبل از پایان سال جاری و وجود شرایط کشور مقصد از حمایت دانشگاه همانند سال گذشته برخوردار می‌شوند.

بر این اساس تعیین سهمیه‌های فرصت مطالعاتی دانشجویان ورودی ۹۶ همانند سال گذشته با پردیس‌ها یا ‏دانشکده‌های دانشگاه تهران است.

همچنین برای دانشجویان فرصت مطالعاتی که در کشور محل تحقیق حضور دارند، درخواست تمدید حضور در کشور دیگر به صورت موردی پس از دریافت درخواست دانشجو و موافقت دانشگاه مقصد و ذکر دلایل توجیهی و استعلام از آموزش دانشکده یا ‏واحد و اداره کل آموزش دانشگاه تهران در صورت وجود سنوات مجاز تحصیلی بدون حمایت مالی قابل انجام است.

دانشجویان عزیز توجه داشته باشند که این فرصتهای مطالعاتی که توسط دانشگاههای داخلی ارائه میگردد تنها دارای مزیت تامین مالی میباشد، ولی دانشجویان خود ملزم به گرفتن ویزا و طی مراحل آن میباشند.

علاقه مندان به استفاده از فرصتهای مطالعاتی الالخصوص در مقطع پست داک میتوانند CV خود را به ایمیل ما ارسال کنند. در عنوان ایمیل قید نمایید “متقاضی پست داک”.

منبع: خبرگزاری ایسنا

درباره admin

Immigration & Visa Consultant