ریجکتی ویزای تحصیلی، پرشیا گلوبال

عوامل ریجکتی ویزاهای تحصیلی

🎓 قابل توجه متقاضیانی که قصد دارند برای ادامه تحصیل در دانشگاههای کانادا اقدام کنند.

چه مواردی باعث ریجکتی و عدم موفقیت ویزای دانشجویی کانادا می شوند. البته این فاکتورها به نوبه خود برای کشورهای دیگر نیز مشترک می باشند. نکته مهم دیگر اینکه اگر قصد گرفتن اقامت کانادا را دارید، میبایست اطلاعات دقیق و درستی را در ویزای دانشجویی خود ارائه نمایید تا برای اخذ اقامت دچار مشکل عدم تطابق اطلاعات ارائه شده نشوید.

📚 روش اقامت دانشجویی و مهاجرت تحصیلی با تمام محاسن خود، دارای دشواریهایی نیز در پروسه اخذ پذیرش از دانشگاه واخذ ویزا از سفارت مربوطه نیز هست.

📚 در مرحله پذیرش شما باید توانایی های تحصیلی و آکادمیک خود را به دانشگاه یا موسسه تحصیلی اثبات کنید و در مرحله ویزا افسر مهاجرتی باید متقاعد شود که شما صرفا” برای ادامه تحصیل قصد اخذ این ویزا را دارید و هدفتان ماندن غیر قانونی در کانادا نیست.

📚 لذا فاکتورهای زیر می توانند مقداری ریسک پرونده مهاجرت تحصیلی را بالاتر ببرد:

۱⃣ سن بالا: طبیعی است که باید سن شما متناسب با مقطعی باشد که انتخاب می کنید. هر چه سن بالاتر می رود، ریسک رجکت شدن پرونده نیز بالاتر خواهد رفت. البته اینکه دقیقا چه سنی مناسب تحصیلات دانشجویی در کالج و دانشگاه است در قوانین مهاجرت ذکر نشده و برای آن مرزی وجود ندارد. اما به طور کل هر چه سن پایین تر توجیه کردن دلیل تحصیل راحت تر است. آنچه تجربه ما نشان میدهد برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد فاکتور سن حساسیت بیشتری نسبت به مقطع دکتری دارد. در مقطع دکتری معمولا” فاکتور سن نادیده گرفته میشود مگر در شرایط خاص و رشته های خاص.

۲⃣ معدل بسیار پایین: طبیعی است که این افراد بیشتر در معرض خطر رجکتی پذیرش از دانشگاه قرار دارند. به عنوان مثال برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ههای کانادا معمولا” معدل ۱۶ و بالاتر نتیجه بهتری میگیرند.

۳⃣ نداشتن مدارک و گواهینامه های زبان: داشتن مدرک آیلتس با نمره بالا می تواند دلیل محکمی برای نشان دادن تواناییهای شما و تصمیمتان به تحصیل باشد. اگرچه برای سن های پایین بدون مدرک زبان هم می شود اقدام کرد، اما ترجیح ما داشتن مدارک زبانی متناسب با رشته تحصیلی مد نظر میباشد.  

4⃣ ضعیف بودن هدف تحصیلی : نامه ای که دلایل شما را برای تحصیل در کانادا نشان دهد یا اس او پی… این نامه بسیار مهم است و میتوان گفت اولین فاکتوری است که باعث ریجکتی افراد میشود. لذا در نوشتن آن مشاوره گرفته و بسیار با دقت  عمل کنید.

۵⃣ نداشتن دلایل کافی برای بازگشت به ایران: نبودن دلایل منطقی بازگشت به وطن پس از تحصیل و یا نبود دلایل کافی برای ماندن قانونی در کانادا از دومین و مهمترین فاکتورهایی است که باعث ریجکتی ویزای دانشجوی میشود. طبیعی است اگر افسر مهاجرت تشخیص دهد دلایل شما برای بازگشت کافی نیست و گمان می رود که شما تصمیم به ماندن غیر قانونی در کانادا دارید، احتمال رجکتی ویزا بالا می رود.

۶⃣ پذیرش تحصیلی از کالج های نامعتبر: اگر پذیرش شما به جای دانشگاه و کالج های معتبر، از موسسات آموزشی باشد که چندان اعتباری ندارد و از موسسات آموزشی مورد تائید اداره مهاجرت کانادا نیستند، نباید به اخذ ویزا خوشبین باشید.

۷⃣ پذیرش تحصیلی برای رشته های بی ربط: متاسفانه برخی از متقاضیان به دلیل عدم آگاهی کافی، از رشته هایی پذیرش می گیرند که مشخصا” هیچ استفاده ای در ایران ندارد و افسر مهاجرت متقاعد نمی شود که شما در آینده با این رشته می توانید در ایران کار کنید. و یا بالعکس، رشته ای که انتخاب می کنید به راحتی در ایران قابل دسترس است، و البته تاکید میکنم، شما نتوانید دلیل تحصیل خود را در این رشته با صرف هزینه های کلان اثبات کنید.

۸⃣ فاصله تحصیلی و کاری: طبیعی است اگر مدت زمان زیادی از اخذ آخرین مدرک تحصیلی شما گذشته باشد و در این مدت کار هم نکرده باشید، شانس شما برای گرفتن ادمیشن و یا ویزا پایین تر خواهد بود. زیرا دلیل محکمی برای علاقمندی مجدد شما به تحصیل پس از این همه سال وجود ندارد. فاصله تحصیلی فقط فاصله زمانی شما تا آخرین مدرک تحصلیتان نیست، بلکه سالهایی نیز که شما مشغول کار نبوده اید و یا کار حتی غیر مرتبط کرده اید میتواند به عنوان فاصله تحصیلی برشمرد.

⃣۹نداشتن تمکن مالی کافی: در پروسه پرونده تحصیلی، امکان مالی نامناسب را میتوان سومین عامل ریجکتی ویزاهای تحصیلی دانست. شما می بایست دارای تمکن مالی نشان دهنده امکان پرداخت و پوشش هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا و یا هر کشور دیگری باشید. لذا حساب مالی طبیعی که نشان دهنده مانده و گردش حساب مناسب با برنامه تحصیلی شما میتواند باعث موفقیت یا عدم موقیت کیس شما شود.

🔴🔵🔴 با تمام این وجود هیچکدام از این شرایط نمیتواند رد و یا قبولی پرونده شما را تضمین کند. زیرا این تصمیم فقط و فقط در انحصار اداره مهاجرت بوده و آنها راجع به شما اظهار نظر قطعی را خواهند داشت.

با تشکر و آروزی پیروزی برای شما

درباره admin

Immigration & Visa Consultant