امتیاز سن در اقامت دائم استرالیا 2020

در چه سنی به استرالیا مهاجرت کنیم؟

امتیاز سن در پروسه اقامت دائم استرالیا

بهترین سن مهاجرت به استرالیا: امتیاز سن یکی از تاثیر گذارترین فاکتورها در مهاجرت به استرالیا و اخذ انواع ویزاهای اقامت از طریق مهارت و کار استرالیا  است. آنچه که مسلم است دولت استرالیا نیز مانند دیگر کشورهای مهاجرپذیر بدنبال مهاجرین جوان و پر انرژی است تا بتواند از این طریق افراد متقاضی جوان و ماهر را وارد نظام کاری و صنعت خود کرده و از این طریق اقتصاد خود را پویا و در حال رشد نگه دارد.

به این نکته توجه داشته باشید که امتیاز سن شما در سیستم امتیازبندی مهاجرت استرالیا در آخرین مرحله فرایند اخذ اقامت شما محاسبه میشود، دقیقا” زمانی که شما دعوتنامه ای برای تکمیل کردن درخواست خود از اداره مهاجرت و شهروندی استرالیا  دریافت می کنید. شما باید تا تکمیل مدارک کامل خود و پس از دریافت دعوتنامه امتیاز سن خود را محاسبه کنید. مثلا” اگر الان ارزیابی خود را از سازمان ارزیاب گرفته اید و ۳۲ سال دارید،  اما دعوتنامه  خود را ۸ ماه بعد میگیرید، این بدان معناست که شما وارد ۳۳ سالگی شده اید و امتیاز شما از ۳۰ امتیاز به ۲۵ امتیاز کاهش پیدا میکند. بنابراین شما باید پس از مشاوره با ایجنت خود دقیقا” بدایند که به طور محتمل چه زمانی دعوتنامه شما خواهد آمد. و توجه به این نکته باعث میشود که مخصوصا” برای متقاضیان ایرانی که زمان دریافت ویزا و دعوتنامه آنها کمی طولانی تر از معمول خواهد بود تصمیم درستی را اتخاذ کنید یا اینکه هزینه های گزافی نکرده و از این طریق متضرر نشوید. توجه داشته باشید این بدان معنا نیست که شما اصلا” نمیتوانید برای اقامت  اقدام کنید ، اما میتواند با مشاوره درست با گزینه بهتری یا ویزای دیگری اقدام شود.

سیستم امتیاز بندی اقامت استرالیا و سن متقاضیان
سیستم امتیاز بندی اقامت استرالیا و سن متقاضیان

در حال حاضر در سیستم امتیازدهی اداره مهاجرت استرالیا:

متقاضیان بین ۱۸ تا ۲۴  سال ۲۵ امتیاز دریافت می کنند.

متقاضیان بین ۲۵ تا ۳۲ بیشترین امتیاز به عبارت ۳۰ دریافت می کنند.

متقاضیان بین ۳۳ تا ۳۹ سال ۲۵ امتیاز دریافت می کنند.

متقاضیان بین ۴۰ تا ۴۴ سال با افت شدید در شانس خود ۱۵ امتیاز دریافت می کنند.


بهترین سن مهاجرت به استرالیا: در نتیجه بهترین سن برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق ویزاهای اقامت ۱۸۹، ساب کلاس ۱۹۰ و ساب کلاس ۴۸۹ ، همچنین ویزا های کاری مثل ۴۸۲ و غیره … بین ۲۶ تا ۳۲ سال می باشد که بیشترین امتیاز فاکتور سن را دریافت می کنند.

 در صورتیکه متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق کار هستید نیز می توانید از طرق مختلف با ما در تماس باشید، شرایط جلسه مشاوره با قرار قبلی امکان پذیر می باشد. و در صورت امکان فرم صورت وضعیت متقاضیان استرالیا را برای ما پر کرده و پس از بررسی اولیه کارشناسان ما قرار جلسه مشاوره و توجیهی امکان پذیر خواهد بود.

ایمیل:  service@persiaglobal.net

امتیاز سن همسر و متقاضی در اقامت دائم استرالیا 2019

حداکثر سن متقاضی و همسر برای  ویزاهای اقامت مهارت و تخصص

جدید ترین قسمت از تغییر قوانین که برای ویزاهای مهارتی و تخصصی معرفی شد حداکثر سن برای متقاضی تا ۴۵ و همسر  متقاضیان ویزاهای مهارتی و تخصصی را ۴۵ سال تغییر داده است. البته این در صورتی است که متقاضی قصد گرفتن امتیاز اضافه برای تخصص و مهارت همسر خود را داشته باشد.

 پیش از این، متقاضیان ویزاهای مهارتی و تخصصی که همسرشان زیر ۵۰ سال بود می‌توانستند در صورت داشتن بقیه شرایط پنج امتیاز بیشتر دریافت کنند.  تغییراتی که هفته پیش اعلام شد، شامل ویزاهای مهارتی تخصصی مستقل ۱۸۹، ویزاهای مهارتی تخصصی با معرفی‌نامه ایالتی ۱۹۰‌و ویزاهای مهارتی تخصصی با اسپانسرشیپ مناطق کم جمعیت ۴۸۹ می‌شود و از تاریخ ۱ جولای ۲۰۱۸ اعمال خواهد شد.

 در سال پیش قوانین مهاجرت با اعمال تغییراتی سن متقاضیان اصلی « در دریافت زمان دعوتنامه» برای ویزاهای مهارتی و تخصصی را از «زیر ۵۰ سال» به «زیر ۴۵ سال» کاهش داد. اما سن همسران متقاضیان برای دریافت امتیاز همسر تغییری نکرد.

 در یک اطلاعیه توضیحی، اداره مهاجرت عنوان کرد که هدف از این تغییرات این است که اشتباه سهوی سال پیش که از قلم افتاده بود اصلاح شود و حداکثر سن همسران با متقاضیان اصلی یکسان شود.

 منافع محدودیت سنی مهاجران برای اقتصاد استرالیا

 
بهترین سن مهاجرت به استرالیا: اداره مهاجرت ادعا می‌کند که کم کردن حداکثر سنی که متقاضیان اصلی و همسران آنها می‌توانند امتیاز کسب کنند می‌تواند برای اقتصاد استرالیا منافعی داشته باشد، زیرا مهاجران با سن بالاتر پس از ورود به استرالیا کمتر وارد  نیروی کار استرالیا می‌شوند. اداره مهاجرت استرالیا با اشاره به یافته‌های کمیسیون بهره‌وری، گفت که مهاجران مسن تر هزینه های بالاتری را برای استفاده از بخش یارانه های بهداشتی و درمانی و خدمات حمایتی به دولت وارد خواهند کرد.

 اداره مهاجرت در اطلاعیه خود عنوان کرد: با توجه به یافته‌های کمیسیون بهره‌وری، مناسب است که تغییراتی اعمال شود تا متقاضیان ویزاهای مهارتی و تخصصی فقط در صورتی بتوانند برای داشتن همسران با مهارت و تخصص خود امتیاز کسب کنند که سن همسرانشان زیر ۴۵ سال باشد. احمدرضا توکلی مشاور مهاجرت استرالیا عنوان میکند “این تغییرات درها را بر روی مهاجران مسن تر می‌بندد و آنها بیشتر از همه از این تغییرات ضرر می‌کنند.”

 «قبول داریم که برای مهاجران مسن‌تر یافتن شغل مناسب در استرالیا سخت تر است، تجربه نشان می‌دهد که مهاجرانی که در آن مقطع از زندگی خود وارد استرالیا می‌شوند برای یافتن کار مناسب با دشواری روبرو خواهند بود و شاید یکسان کردن سن همسران با متقاضیان اصلی کاری منطقی به نظر برسد، اما سخت تر کردن مهاجرت افراد متخصص تنها فشارها را بر روی اقتصاد و صنعت استرالیا بیشتر خواهد کرد و کارفرمایان را برای یافتن افراد مناسب با دشواری های بیشتری روبرو خواهد کرد.

 برای ویزای‌های دائم مهارتی و تخصصی، متقاضی باید کم و بیش ۷۰ امتیاز کسب کند تا شانس موفقیت داشته باشد. این امتیازات عمدتا” از طریق سن، تحصیلات، سابقه کاری، و توانایی زبان انگلیسی تامین می‌شود. متقاضیان در رده سنی ۲۶ تا ۳۲ بیشترین امتیاز سن را کسب می‌کنند. امتیازات دیگری هم می توان برای دریافت معرفی نامه از یکی از ایالات استرالیا کسب کرد.

 به عقیده شرکتهای متخصص در مهاجرت استرالیا همچون پرشیا گلوبال، شانس موفقیت متقاضیان با بیشتر از ۴۵ سال در دریافت ویزا های دائم استرالیا بسیار ضعیف است.  «آنها باید حداکثر امتیاز برای زبان، سابقه کار و تحصیلات دانشگاهی را بگیرند تا بتوانند شانسی داشته باشند، اما کمتر کسی در این حد خوب خواهد بود.»

 «هر یک امتیاز برای متقاضیان مسن تر می‌تواند تاثیری حیاتی برای شانس موفقیت آنها داشته باشد.»

 بعد از سن ۳۹ سالگی، امتیازات افت می‌کنند. تعداد خیلی کمی از متقاضیان بالاتر از ۴۰ سالگی می‌توانند امتیازات لازم را کسب کنند و وقتی این امتیازات اضافه برای همسران در دسترس نباشند، جمع امتیازات حتی کمتر هم می‌شود.

 «استرالیا به متقاضیان مسن‌ ویزای اقامت از طریق مهارت و کار را به سختی می دهد.»

مهاجرت به استرالیا در سنین بالای 45 سال

 در صورتیکه متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق کار هستید نیز می توانید از طرق مختلف با ما در تماس باشید، شرایط جلسه مشاوره با قرار قبلی امکان پذیر می باشد. و در صورت امکان فرم صورت وضعیت متقاضیان استرالیا را برای ما پر کرده و پس از بررسی اولیه کارشناسان ما قرار جلسه مشاوره و توجیهی امکان پذیر خواهد بود.

ایمیل:  service@persiaglobal.net

درباره admin

Immigration & Visa Consultant

دیدگاهتان را بنویسید