فوق دکتری در هنر، دانشگاه ادینبرگ اسکاتلند

بورسیه تحقیقاتی IASH برای سال تحصیلی ۲۰۲۱، دانشگاه ادینبورگ، بریتانیا

موسسه مطالعات پیشرفته در زمینه علوم انسانی (IASH)

بورسیه تحقیقاتی فوق دکتری، سال تحصیلی  2021-22 ، اسکاتلند،

آخرین مهلت ارسال درخواست: ۳۰ آوریل ۲۰۲۱

www.persiaglobal.net

از داوطلبان در هر حوزه مرتبط با هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی، دعوت می شود برای بورسیه های فوق دکتری درخواست ارسال کنند.   

در یکی از الهام بخش ترین شهرهای جهان در زمینه روشن فکری، IASH ، موقعیتی غبطه انگیز به همراه شبکه ای پویا از ارتباطات بین المللی، فراهم می کند.

سرزمین روشن فکری اسکاتلند، شهر ادینبورگ دارای میراث غنی فرهنگی در تحقیقات و خلاقیت است که همچنان تا به امروز ادامه داشته است. در این بهشت کتابخانه ها، آرشیوها، گالری ها و سالنهای موسیقی- که همه در میان معماری نمادین و چشمگیر جمع شده اند- موسسه مطالعات پیشرفته در علوم انسانی  IASH،

علوم انسانی را با مشارکت عموم مردم و کار با سازمان ها در تنوعی از بخش های مختلف، فراسوی پردیس دانشگاه به کار می گیرد.

این نهاد آموزش عالی از بازدید محققین سراسر جهان استقبال می کند. از سال ۱۹۷۰، بیش از ۱۲۵۰ نفر به عنوان محقق همکار به دانشگاه ما قدم گذاشته اند. بیش از ۳۰ محقق در هر نوبت در ساختمان قرن نوزدهمی اقامت دارند که شگفت انگیز- و منحصربفرد – است و در حاشیه پردیس مرکزی دانشگاه قرار دارد و دارای منظره بینظیر مرغزار است. محققین همکار  IASH از جامعه فارغ التحصیلان جهانی بیش از ۶۵ کشور هستند و خیلی از ارتباطات حرفه ایی طولانی مدت از همین همکاری ها با این نهاد آموزش عالی آغاز می شود.

بورسیه تحقیقاتی فوق دکتری IASH چه فرصتهایی را ارائه می کنند؟

IASH ، میزبان یک جامعه علمی پر شور از محققین همکار بازدید کننده است که یک محیطی حمایتگر برای محققین فوق دکتری است. ضمن اینکه فرصتهایی برای برقراری ارتباط با دانش پژوهان نسبتا” حرفه ای موفق و دانشمندان بلند پایه ارشد را نیز ارائه می دهد. این دانشگاه دارای یک ساختمان تاریخی با حیاط اختصاصی و چشم اندازهای درختان پر برگ است –  که ایده آل برای تفکر ، خواندن و نوشتن مداوم و بدون مزاحمت است. با این وجود، فرصتهای زیادی برای معاشرت و به اشتراک گذاشتن ایده ها در دسترس است.

بطور خلاصه، بورسیه تحقیقاتی فوق دکتری IASH ، در سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۲ ، فرصتهای زیر را فراهم می کند:

 • بازدید تحقیقاتی دانشگاه ادینبورگ برای ۳ تا ۱۰ ماه
 • بورسیه تحقیقاتی تا حداکثر ۱۳۰۰۰ پوند
 • فضای دفتر اختصاصی، ایمیل دانشگاهی و دسترسی به کتابخانه
 • یک راهنمای دانشگاهی اختصاصی از حوزه مرتبط با تحقیق مورد علاقه محقق همکار
 • ناهار هفتگی محققین همکار برای ایجاد انجمن
 • مجموعه سمینار های پروژه های در حال انجام مشترک برای آزمایش ایده های جدید
 • تقویم رویدادهای جذاب در دانشگاه و دانشکده
 • فرصت های مشارکت و طراحی و کارگاه های تامین بودجه، کنفرانس ها، و غیره در دانشگاه

این بورسیه را می توان برای تکمیل بورسیه تحقیقاتی فوق دکتری (به عنوان مثال آکادمی بریتانیا) یا به عنوان کمک هزینه برای هزینه های زندگی استفاده کرد. از متقاضیان خواسته می شود که در صورت درخواست منابع مالی حمایتی دیگر آن را اعلام کنند و همینطور تاریخ پیش بینی اعلام نتیجه آنها را نیز اطلاع دهند. لازم نیست که تدریس کنند، اما متقاضیان موفق میتوانند برای تکمیل بورسیه، آموزش همزمان خود را بصورت جداگانه سامان بدهند، اگر چه دانشگاه انتظار دارد که حداکثر مشارکت ۴ دهم پستهای تمام وقت، به کارهایی غیر از پروژه های تحقیقاتی فردی محققین همکار فوق دکتری، اختصاص یابد.

واجدین شرایط درخواست چه کسانی هستند؟

ما به گرمی از متقاضیان داخل و خارج از دانشگاه ادینبورگ استقبال می کنیم. متقاضیان باید در زمان درخواست ، و به طور معمول در سه سال گذشته ، در مقطع دکتری پذیرفته شده باشند و مدرک خود را گرفته باشند یا در حال اتمام مقطع باشند. (به عنوان بخشی از درخواست خود، شما باید رونوشت، گواهی قبولی، گواهی تکمیل / واجد شرایط بودن برای فارغ التحصیلی را تهیه کنید؛ در زمان درخواست نیازی به فارغ التحصیلی ندارید)، نباید در یک دانشگاه ، یا در بورسیه تحقیقاتی یک دانشگاه مطالعات پیشرفته علوم انسانی، پست دائمی داشته باشید. کسانی که پستهای موقت و / یا کوتاه مدت داشته اند ، واجد شرایط درخواست هستند. اگر مرخصی تولد کودک (برای والدین) داشته اید یا برای موضوع دیگری از دانشگاه مرخصی گرفته اید ، این مدت زمان مرخصی از محدودیت سه ساله به حساب نخواهد آمد ، اما از شما می خواهیم جزئیات مختصری از دلیل و مدت زمانی که مرخصی بوده اید، را ارائه دهید.

روش درخواست

تاریخ پایان مهلت درخواست

آخرین مهلت دریافت درخواستها، ۳۰ آوریل ۲۰۲۱ است. درخواستهای دریافتی پس از آن تاریخ مورد بررسی قرار نمی گیرند. نتایج تصمیم گیری در جولای ۲۰۲۱ ابلاغ خواهند شد. لطفاً اطمینان حاصل کنید که یک آدرس ایمیل معتبر ارائه کرده اید تا بتوانیم پس از تصمیم گیری سریع با شما تماس بگیریم.

فرم درخواست

لطفا فرم درخواست را بصورت آنلاین در اینجا تکمیل کنید

هرگونه مدرک کمکی اضافی مرتبط با یک درخواست باید از طریق ایمیل iash@ed.ac.uk ارسال شود.

توصیه نامه ها:

 • علاوه بر فرم درخواست ، حداقل دو و حداکثر سه توصیه نامه محرمانه لازم است.
 • متقاضیان باید از معرفان (توصیه کنندگان) خود بخواهند توصیه نامه خود را به مدیر به ایمیل آدرس iash@ed.ac.uk تا تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۲۱ ارسال کنند. اگر توصیه نامه ها تا این تاریخ دریافت نشوند ، درخواست شما قابل بررسی نیست.
 • معرفان (توصیه کنندگان) باید در مورد ماهیت و کیفیت پروپزال(طرح) تحقیقی و همچنین در مورد صلاحیت متقاضی اظهار نظر کنند.
 • یک معرف(توصیه کننده) باید گواهی موفقیت آمیز بودن (دفاع) و امتحان نهایی پایان نامه دکترای داوطلب را تأیید کند.

نکته:

 • سابقه تحصیلی و مقالات منتشر شده همه متقاضیان و ظرفیت آنها برای اشاعه ی دیدگاه های خود در میان جامعه همفکر مورد توجه قرار خواهد گرفت. داوطلبان باید مدارکی راجع به ارتباطی که با محققان دانشگاه ادینبورگ برقرار کرده اند، ارائه دهند ، قبل از ارسال درخواست خود، ملزم به برقراری چنین ارتباطی هستند و کسانی که بتوانند ارتباط پروژه پیشنهادی خود را با جامعه تحقیقاتی دانشگاه ادینبورگ اثبات کنند ، مطلوب شناخته می شوند. برای کیفیت و به موقع بودن پروژه پیشنهادی اهمیت و ارزش ویژه ای گذاشته خواهد شد ، و ما موضوعات و رویکردهای نوآورانه و میان رشته ای را تشویق می کنیم.
 • برای کسب اطلاعات در حوزه کار انجام شده در دانشگاه ادیبورگ، به کاوشگر تحقیقاتی(اکسپلور تحقیقاتی) ادینبورگ مراجعه کنید، یا صفحات کارمندان دانشکده هنر ، علوم انسانی و اجتماعی را مرور کنید.
 • فقط فرم های درخواستی که بطور کامل تکمیل شده باشند، بررسی میشوند. این مسئولیت هر متقاضی است که اطمینان حاصل کند که تمام اسناد تکمیل شده و معرفان (توصیه کنندگان)  گزارش های خود را تا تاریخ آخرین مهلت ارسال بهIASH  تحویل داده اند. داوطلبان ممکن است بخواهند یک نسخه از هر مقاله یا نشریه ای را که تصور می شود -به ویژه- با طرح تحقیق و تصویب کمک هزینه تحقیقاتی مرتبط است ، ارائه دهند. با این حال ، باید تأکید کرد که هیچ نشریه ارسال شده ای، به داوطلب بازگردانده نمی شود.
 • این موسسه آموزش عالی در سال ۱۹۶۹ تاسیس شده است از آن زمان دانشکده هنر به طور گسترده، پیشبرد پژوهش در علوم انسانی در بالاترین سطح استانداردها را متصور شده است. در سال ۱۹۷۰، دعوت همکار محقق را آغاز کرد و در حال حاضر به عنوان یک موسسه آموزش عالی مستقل به ضمیمه کالج هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی توسعه یافته است. مطالعات بین دپارتمانی و میان رشته ای همیشه مورد تشویق قرار میگیرد.
 • محققین همکار باید در طول دوره بورسیه تحقیقاتی، این موسسه را محل کار اصلی خود در نظر بگیرند. انتظار میرود که محققین همکار در تمام مدت تصدی بورسیه تحقیقاتی خود در محل مورد نظر اقامت داشته باشند و به طور کامل در زندگی علمی دانشگاه در آن دوره دخیل باشند. محققین همکار در دوره تصدی خود حداقل یک سمینار ارائه می دهند و در پایان بورسیه تحقیقاتی خود گزارشی از تحقیقات خود ارائه می دهند. هیچ تدریس(آموزش) منظمی لازم نیست.
 • متقاضیانی که به دنبال محل اقامت مناسب در ادینبورگ هستند، ممکن است این لینک ها برایشان مفید باشد.
 • به منظور استفاده کامل از سمینارها و سخنرانی هایی که در طول ترمها برگزار می شوند و ملاقات با کارکنان دانشکده هنر ، علوم انسانی و اجتماعی ، به متقاضیان توصیه می شود، دوره هایی که دست کم بخشی از آنها شامل یکی ازترمها می شوند، درخواست کنند.

درباره admin

Immigration & Visa Consultant