بوداپست بورسیه تحصیلی دانشجویان ایرانی

بورسیه تحصیلی مجارستان برای دانشجویان ایرانی ۲۰۲۱-۲۰۲۲

با توجه به برنامه مبادلات فرهنگی، علمی و آموزشی میان ایران و مجارستان و پیرو مذاکرات وزارت علوم و وزارت بهداشت با بنیاد بورسیه مجارستان، با اعطای تعدادی بورس متقابل در رشته های تحصیلی مختلف در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای سال تحصیلی 2022-2021 موافقت نموده است.

بورسیه تحصیلی مجارستان برای دانشجویان ایرانی

بر همین اساس و بنا به سیاستهای اعطایی بورسیه تبادلی دولتی ایران و مجارستان علاقمندان می توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی :

( https://apply.stipendiumhungaricum.hu)

 نسبت به ثبت نام اولیه در رشته ها و دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (grad.saorg.ir) و رشته ها و دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ( edd.behdasht.gov.ir )، اقدام نمایند.

پس‌ از ثبت‌نام در سامانه فوق‌الذکر، ضروری‌ است متقاضیان از طریق سامانه اطلاع ‌‌رسانی اداره‌ کل‌ بورس و اعزام دانشجویان به آدرس Scholarship.Saorg.ir نسبت به ثبت‌نام در سامانه جامع امور دانشجویان ) سجاد (Portal.saorg.ir – و متقاضیان رشته‌های علوم پزشکی، نسبت به تکمیل فرم شماره ۱(پیوست فرم ۱) و ارسال به آدرس پسـت‌الکترونیـکیeda@behdasht.gov.ir ، تا پایان وقت اداری مورخ ۲۶ دیماه ۱۳۹۹ برابر با 15 ژانویه 2120 اقدام نمایند‌.

بورسیه تحصیلی مجارستان برای دانشجویان ایرانی
  • بدیهی است پس از پایان مهلت مقرر به هیچ گونه درخواستی ترتیب اثر داده نخواهد شد.  
  • لازم به ذکر است این ثبت نام به منزله ثبت نام اولیه می باشد و ارزیابی و تایید نهایی پذیرش متعاقباً اعلام خواهد شد.
  • انتخاب متقاضیان برتر براساس سوابق تحصیلی، نمره زبان انگلیسی، سایر توانمندی های علمی و همچنین ارزیابی مصاحبه دانشگاه پذیرنده انجام می گیرد.
  • طبق سیاست های کلی وزارت علوم،تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین اصلاح ماده ۳۵ معافیت تحصیلی مجلس شورای اسلامی مورخ ۱۱/۶/۱۳۹۶ درخصوص متقاضیان دیپلمه برای ادامه تحصیل در دانشگاه ها را صرفاً محدود به دانشگاه های داخل کشور نموده است لذا بورس دولت های خارجی شامل دوره های کارشناسی و عمومی رشته های پزشکی نمی باشد.
  • در سال جدید تحصیلی، امکان درخواست مرخصی برای ثبت نام حتی برای ( یک یا دو ترم ) وجود نخواهد داشت.
  • کمیته بررسی اولیه متشکل از نهادهای ذیربط، متقاضیان واجد شرایط اولیه را جهت تصمیم گیری نهایی به شورای مرکزی بورس معرفی می نماید.
بورسیه تحصیلی مجارستان برای دانشجویان ایرانی

درباره admin

Immigration & Visa Consultant