فول فاند کشور چین

بورسیه تحصیلی فول فاند با تامین مالی کامل دولت چین

بورسیه تحصیلی فول فاند با تامین مالی کامل دولت چین

دانشگاه کشاورزی شمال شرقی

بورسیه تحصیلی فول فاند دولتی چین برای دانشجویان خارجی

مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری در کشور چین

Persia Global, Immigration & Student services Co.

بمنظور ترویج دوستی و تفاهم بین مردم داخل کشور چین و خارج از آن، و توسعه ارتباطات و همکاری در جنبه های سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی و آموزشی، دولت چین، بورسیه تحصیلی فول فاند دولتی چین را بمنظور حمایت از دانشجویان، معلمان و دانشمندان ممتاز ایجاد کرد، تا آنها را تشویق کند که در کشور چین ادامه تحصیل بدهند. دانشگاه کشاورزی شمال شرقی، یکی از دانشگاه هایی است که مسئولیت آموزش دانشجویان بورسیه تحصیلی فول فاند دولت چین را دارد. در حال حاضر بیش از ۳۰۰ دانشجو بین المللی در این رشته با شرایط بورسیه هستند و اکثر آنها در رشته های مختلف از بورسیه تحصیلی فول فاند دولتی چین بهره می برند.

بورسیه فول فاند چین

دانشگاه کشاورزی شمال شرقی( که از این پس با عنوان NEAU  نامیده می شود)، در شهر هاربین واقع شده است و یک دانشگاه کلیدی از استان هیلونگ جیانگ است و به عنوان پروژه ۲۱۱ ملی ثبت شده است و دانشگاه درجه یک رشته ساخت و ساز در کشور چین است. NEAU شامل ۱۷ دانشکده و ۱ دپارتمان آموزشی است.

بورسیه فول فاند دولتی چین در این دانشگاه فرصتها و موقعیت های زیر را به طور کامل پوشش میدهد، لذا این شرایط فرصتی عالی را برای دانشجویان و محققان بین المللی فراهم میکند.

 10 فرصت تحقیقاتی فوق دکتری، ۲ فرصت کاری فوق دکتری ، ۱۰ رشته سطح اول دکتری تخصصی، ۲۲ رشته سطح اول کارشناسی ارشد، ۱ مدرک حرفه ای دکتری تخصصی، ۱۰ مدرک حرفه ای کارشناسی ارشد و ۷۲ گرایش کارشناسی که رشته های تحصیلی زراعت، مهندسی ، علوم پایه، اقتصاد مدیریت و غیره را پوشش می دهد.

افراد واجد شرایط فول فاند

 • متقاضیان باید شهروندان غیر چینی باشند 
 • متقاضیان باید از نظر جسمی در سلامت باشند.
 • متقاضیان باید در خارج از کشور چین زندگی کنند یا قبلا از دانشگاه های کشور چین فارغ التحصیل شده باشند
 • سابقه تحصیلات و محدودیت سنی:
 • متقاضیان مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد باید دارای مدرک کارشناسی باشند و سن آنها باید کمتر از ۳۵ سال باشد
 • متقاضیان مقطع تحصیلی دکتری تخصصی باید دارای مدرک کارشناسی ارشد باشند و سن آنها باید کمتر از ۴۰ سال باشد
 • موفقیت عالی در زمینه تحصیلی خودشان
 • توانایی تطبیقی کافی در زمینه تحقیق
 • متقاضیان نباید بورسیه تحصیلی دیگری دریافت کنند

مدارک مورد نیاز درخواست فول فاند

متقاضیان باید مدارک مورد نیاز را به دقت و کاملا” صادقانه پر کرده و ارائه کنند (در دو نسخه)

 1. فرم درخواست بورسیه تحصیلی دولتی چین (چاپ شده توسط CSC)، اصل سند و یک کپی ، که به زبان انگلیسی یا چینی پر شده باشد.
 2. بالاترین مدرک تحصیلی (کپی برابر اصل ). اگر متقاضی هنوز دانشجو باشد باید گواهی های قبل از فارغ التحصیلی را ارائه دهد. مدارک باید به زبان های انگلیسی یا چینی باشند، اسناد به زبانهای دیگر باید ترجمه رسمی به زبانهای انگلیسی یا چینی شده باشند.
 3. متقاضیان تحصیلات تکمیلی لازم است کارنامه(ریز نمرات) کارشناسی را ارائه دهند. متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری تخصصی نیاز به ارائه ریزنمرات دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد دارند. رونوشت(ریز نمرات) به زبانهای غیر از انگلیسی یا چینی باید ترجمه رسمی به زبانهای انگلیسی یا چینی شده باشند.
 4. طرح پژوهش یا تحقیق به زبان چینی یا زبان انگلیسی ( کمتر از ۸۰۰ لغت نباشد)
 5. متقاضیان باید دو توصیه نامه به زبان چینی یا انگلیسی که توسط اساتید یا استاد یار آنها نوشته شده است ارائه دهند
 6. مقالات آکادمیک و دستاوردهای آکادمیک منتشر شده(اجباری نیست)
 7. یک کپی از گواهی HSK(اجباری نیست)
 8. یک کپی از گذرنامه
 9. ۹-    6 قطعه عکس به اندازه ۲ اینچ با بک گراند سفید
 10. یک کپی از فرم معاینه سلامت جسمی برای ملیت های غیر چینی که به زبان انگلیسی پر شده باشد. نتایج آزمایشات پزشکی که برای ۶ ماه معتبر باشد. از کلیه متقاضیان درخواست میشود که ضمن تعیین تاریخ برای انجام آزمایشات پزشکی این فاکتور را در نظر بگیرند.
 11. نامه پذیرش از سوپروایزر (سرپرست)(اجباری نیست)

مدارک فوق الذکر باید مستقیما به دانشکده آموزش و فرهنگ بین المللی NEAU ارسال شوند.

مدارک مورد نیاز درخواست چه درصورت پذیرش یا عدم پذیرش برای متقاضی پس فرستاده نمی شود.

مهلت درخواستها برای بورسیه

متقاضیان باید مدارک مورد نیاز را تا قبل از ۳۱ مارچ سالی که قصد دارند ثبت نام کنند، برای NEAU بفرستند

مقاطع تحصیلی متقاضیان و مدت زمان دوره جبرانی آموزش زبان چینی

مقطع تحصیلی متقاضیمدت زمان دوره اصلی تحصیلیمدت زمان دوره جبرانی آموزش زبان چینی
دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد۳۱
دانشجوی مقطع دکتری تخصصی۳۱

درسها به زبان چینی آموزش داده می شوند. دانشجویانی که HSK آنها در دوره تحصیل نیازهایشان را برآورده نمی کند باید قبل از شروع دوره اصلی برای یک سال دوره های آموزش زبان چینی بگذرانند.  مدت زمان دوره بورسیه تحصیلی برای دانشجویانی که باید آموزش زبان چینی داشته باشند یک سال اضافه تر است.

کلاسهای دکتری تخصصی باغبانی علمی horticulture به زبان انگلیسی یا چینی آموزش داده میشود. برای متقاضیانی که انگلیسی آموزش خواهند دید و زبان مادری و یا زبان بین المللی آنها انگلیسی نیست باید گواهی مهارت انگلیسی ارائه دهند، حداقل نمره برای آزمون تافل مبتنی بر اینترنت ۸۰ یا حداقل نمره آزمون آیلتس ۵.۵ مورد قبول است.   

بورسیه های فول فاند چین

جزئیات بورسیه فول فاند تحصیلی

بورسیه تحصیلی کامل:

 1. معافیت از پرداخت هزینه ثبت نام، هزینه تحصیل، هزینه اقامت در پردیس یا محوطه دانشگاه
 2. هزینه بیمه پزشکی جامع و طرح جمع آوری اعانه برای دانشجویان بین المللی در چین
 3. کمک هزینه زندگی بصورت ماهیانه توسط دانشگاه میزبان با نرخ های زیر به دانشجویان پرداخت می شود:

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد: یوان ۳۰۰۰CNY

دانشجویان مقطع دکتری تخصصی: یوان ۳۵۰۰ CNY

 • NEAUبرای دانشجویان بورسیه تحصیلی دولتی چین،محل اقامت رایگان فراهم میکند. یک دانشجوی دکتری تخصصی یا دانشجوی کارشناسی ارشد باید در یک اتاق زندگی کنند.

نکته:

 1. هزینه های آزمایشگاه یا کارآموزی که فراتر از تمهیدات دانشگاه باشد ، به عهده دانشجو خواهد بود.
 2. دانشجویان بورسیه تحصیلی فول فاند کمک هزینه ماهانه زندگی خود را از تاریخ ثبت نام دریافت می کنند.دانشجویان بورسیه تحصیلی دولتی چین که از کمک هزینه زندگی ماهانه برخوردار می شوند ، باید ظرف مدت یک ماه در دفتر دانشجویی بین المللی ثبت نام کنند ، برای اطمینان از اینکه کمک هزینه زندگی خود را دریافت خواهند کرد.
 3. دانشجویان جدید الورودی که قبل از پانزدهم (با پانزدهم) ماه ثبت نام می کنند از کل کمک هزینه زندگی ماهانه برخوردار می شوند.کسانیکه بعد از پانزدهم ماه ثبت نام کنند نصف کمک هزینه ماهانه را دریافت میکنند. فارغ التحصیلان کمک هزینه زندگی ماهانه را تا ۱۵ روز بعد از تاریخ فارغ التحصیلی توسط NEAU دریافت میکنند. بورسیه تحصیلی یک ماه پس از تعلیق ، ترک تحصیل و یا فارغ التحصیلی دانشجویان از NEAU متوقف خواهد شد.
 4. دانشجویان بورسیه تحصیلی فول فاند که بخاطر بیماری، تحصیلات خود را تعلیق کنند باید برای ادامه درمان و استراحت به کشور خود بازگردند. هزینه های سفر بین المللی بازگشت به کشور خودشان و بعد از درمان بازگشت به چین را باید خودشان پرداخت کنند. دانشجویانی که از طرف مقامات دانشگاه مجاز به تعلیق تحصیل خود باشند می توانند بورسیه خود را حفظ کنند. موقعیت بورسیه تحصیلی برای حداکثر یک سال رزرو خواهد شد. گرچه کمک هزینه ماهانه زندگی در دوره تعلیق تحصیلات، متوقف خواهد شد.   بورسیه تحصیلی دانشجویانی که به دلایلی دیگر به غیر از بیماری تحصیلات خود را تعلیق میکنند، متوقف خواهد شد.
 5. بیمه خدمات درمانی جامع و طرح جمع اوری اعانه برای دانشجویان بین المللی در چین، در صورت بستری شدن برای بیماری های جدی و جراحات ناشی از تصادفات توسط MOE برای دانشجویان بورسیه تحصیلی در چین ارائه میشود .
 6. این بورسیه فول فاند تحصیلی عمدتا از خود دانشجو پشتیبانی میکند، اگر دانشجو به فکر آوردن اعضای خانواده خود باشد ، باید هزینه زندگی اعضای خانواده را خودش تأمین کند.

تایید و اطلاع رسانی

 1. NEAU کلیه مدارک مورد نیاز درخواست، را بررسی میکند و NEAU  مجاز است در زمینه تخصص و مدت زمان تحصیل اصلاحات لازم را انجام دهد
 2. NEAU میتواند در مورد گروه دانشجو و استاندارد پذیرش دانشجویان بین المللی که برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی درخواست ارسال کرده، تصمیم بگیرد. در صورت نیاز به دروس آموزش زبان چینی یا دیگر آموزشهای پیش نیاز، دانشجویان باید امتحانات مرتبط با آموزشهای دوره پیش نیاز را با موفقیت بگدرانند؛ در غیر اینصورت اجازه شروع دوره تحصیلات اصلی را نخواهند داشت.
 3. به متقاضیان توصیه میشود قبل از اقدام به ارسال درخواست، با دپارتمان هاو سوپروایزر ها تماس بگیرند تا در صورت لزوم، نامه پذیرش یا توصیه نامه مربوطه را ضمیمه درخواست خود کنند. (به پیوست مراجعه کنید:برنامه های مدرک تحصیلی بورسیه دولتی چین)
 4. ۴-     متقاضیان بورسیه فول فاند تحصیلی که توسط آموزش عالی NEAU با تایید از CSC پذیرفته شده اند و مشخصات آنها برای ثبت به MOEC ارسال شده است، به آنها به طور رسمی بورسیه تحصیلی دولتی چین اعطا خواهد شد.
 5. از لحاظ قانونی دانشجویان مجاز به تغییر تخصص، موسسه آموزش عالی و یا مدت دوره آموزشی که در برگه پذیرش آنها بعد از ثبت نام مشخص شده، نیستند.
 6. دانشجویان بعد از ثبت نام مجاز به انتقال به دانشگاه دیگر نیستند.
 7. NEAUبرگه پذیرش و فرم درخواست ویزا برای تحصیل درچین (JW201) را برای دانشجویان مرتبط یا دانشگاه های مرتبط تا تاریخ ۱۵ آگوست ارسال میکند، بنابراین این اسناد باید برای کسانی که بورسیه را کسب کرده اند ارسال شود.
 8. دانشجویان جدید الورود بورسیه تحصیلی دولتی چین باید قبل از پایان مهلت ثبت نام کنند. هر دانشجویی که قادر به ثبت نام در زمان مقرر شده نیست باید توجیه منطقی داشته باشد و مدراک لازم را ارائه دهد و همچنین از دفتر دانشجویان بین المللی دانشکده فرهنگی و آموزشی بین المللی اجازه بگیرد. در غیر این صورت باید داوطلبانه ظرف دو هفته بورسیه تحصیلی را پس بدهد.

رشته های تحصیلی برای ثبت نام

لطفا” در این زمینه سی وی خود را برای ما ارسال در صورتی که شرایط لازم را احراز کنید با شما برای ادامه فرایند درخواست و اقدام تماس خواهیم گرفت.

بورسیه های تحصیلی فول فاند چین

موارد دیگر

۱- به محض اینکه هر تقلب یا پنهان کاری در روند درخواست پیدا شود، بلافاصله درخواست رد می شود و صلاحیت بورسیه تحصیلی پس گرفته خواهد شد. اقدام به تقلب به شورای بورسیه تحصیلی چین و وزرات آموزش چین گزارش ارسال خواهد شد.

۲-دانشجویان پذیرفته شده باید مطابق با اقدامات بررسی سالانه وضعیت بورسیه تحصیلی فول فاند دولتی چین در بررسی سالانه شرکت کنند.جزئیات بررسی سالانه شامل عملکردهای تحصیلی ( شامل نتایج امتحانات یا بررسی تمامی دروس در ترم اول و عملکرد های کلی در ترم دوم این سال تحصیلی)، نگرش نسبت به تحصیل، حضور و غیاب، رفتارها، جوایز و تنبیه هایی است که دانشجو دریافت کرده است.

در صورتی که تمایل به استفاده از خدمات ما دارید شرایط را مطالعه و پس از آن CV خود را جهت بررسی اولیه به آدرس ایمیل ما ارسال فرمایید.

تماس با ما

ایمیل:  service@persiaglobal.net

درباره admin

Immigration & Visa Consultant