بهترین بورسیه های پزشکی دنیا

بورسیه های تحصیلی پزشکی

بورسیه های تحصیلی برای متقاضیان رشته پزشکی

آخرین مهلت ارسال درخواست: متفاوت

تاریخ آغاز ارسال درخواست: متفاوت

روز های باقی مانده: در حال اجرا

نوع: تامین مالی کامل، شامل شهریه و هزینه های زندگی

موقعیت مکانی: موقعیتهای مکانی مختلف

پزشکان باصلاحیت و متخصصین کادر درمان، در دنیا همیشه مورد نیاز هستند. همه گیری ویروس کرونا نشان داد که جهان چقدر به این متخصصین و افراد دوره دیده در رشته های پزشکی نیازمند است. در نتیجه این اهمیت آنها غیر قابل انکار است. با دانستن این اهمیت، به اطلاع می رسانیم که تعدادی بهترین بورسیه های تحصیلی در زمینه علوم پزشکی در دسترس است که متقاضیان و افرادی که شرایط آکادمیک خوبی دارند میتوانند از آنها استفاده کنند. گرچه این بورسیه های تحصیلی برای مقطع تحصیلی کارشناسی بسیار کم هستند، اما اگر به دقت نگاه کنید حتما بورسیه تحصیلی مناسب خود را پیدا می کنید. در این مقاله تعدادی بورسیه تحصیلی مخصوص دانشجویان علوم پزشکی در همه مقاطع تحصیلی موجود است. حتی در مورد موضوعاتی مانند بیماری های ارثی، بیماری های قلبی و عروقی، بیمارهای مناطق گرمسیر و غیره.

تحصیل در رشته پزشکی همراه با بورسیه کامل

لیست رشته های پزشکی در تمام مقاطع تحصیلی و بورسیه های تحصیلی مرتبط

در ادامه بهترین بورسیه های تحصیلی موجود در زمینه پزشکی در سراسر دنیا را معرفی می کنیم: باید توجه داشته باشید که این لیست تمامی بورسیه های موجود برای تحصیل در رشته پزشکی را شامل نمی شود، که می توان از بورسیه های دولتی و یا ایالتی نام برد که به تمامی رشته های تحصیلی اختصاص داده می شوند که از این میان متقاضی تحصیل در پزشکی نیز می تواند از این بورسیه ها بهرمند شود. لذا در ادامه به بورسیه های تحصیل در رشته پزشکی که به طور اختصاصی به تحصیل و یا تحقیق در این رشته تخصیص داده شده اشاره می کنیم.

بورسیه تحصیلی پزشکی در کشورهای استرالیا و نیوزلند:

اعطاء (بورسیه تحصیلی) “جان هَمل مک گِرگور” در رشته  علوم پزشکی دانشگاه اُکلند:

این تامین مالی ، بورسیه تحصیلی به ارزش ۱۰,۰۰۰$ به دانشجویانی اعطا می کند که علاقمند به ادامه تحصیلات خود در MBChB دانشگاه اُکلند باشند (MBChB اسم دیگری برای MBBS در کشورهای نیوزلند، استرالیا و بریتانیا است که مخفف؛ لیسانس پزشکی و لیسانس جراحی است ). این بورسیه تحصیلی برای تحصیل در مقطع کارشناسی پزشکی یا یک مدرک تحقیقاتی در حوزه علوم بهداشت، درمان و پزشکی در دسترس می باشد. این جایزه تحصیلی هر سال تمدید می شود برای مثال اگر دانشجویی موفق به استفاده از این کمک هزینه تحصیلی شود، این مدت برای یک دوره یک ساله قابل تمدید خواهد بود. تعداد جوایز موجود پنج جایزه است.

بورسیه تحصیلی پزشکی و تحقیقاتی بایلیو (Baillieu) در دانشگاه ملبورن

در مورد ۲ بورسیه پزشکی موجود در دانشگاه ملبورن، برای دانشجویانی که مطالعات تحقیقاتی را در زمینه های پزشکی، سلامت، حقوق، جرم شناسی، تجارت، اقتصاد و غیره انجام می دهند. این بورسیه تحصیلی تنها به منظور حمایت دانشجویان برای پرداخت هزینه های زندگی آنها در زمانی که در حال مطالعات تحقیقاتی در دانشگاه هستند، پرداخت می شود. تامین مالی کلی که در اختیار این جایزه است حدود ۹۷,۰۰۰ AUD است. این کمک هزینه، هر دو ماه پرداخت می شود و همچنین این جایزه به آن دسته از دانشجویانی که مشمول این جایزه شده اند و خارج ایالت ویکتوریا در کشور استرالیا اقامت دارند، کمک هزینه جابه جایی و سفر نیز ارائه می کند. تعداد مناسبی مرخصی استحقاقی برای بیماری و زایمان (برای مادر و پدر) نیز در دسترس دریافت کنندگان بورسیه تحصیلی قرار می گیرد.

بورسیه پزشکی دانشگاه ولونگونگ (Wollongong) کشور استرالیا:

تعدادی بورسیه تحصیل در پزشکی در زمینه علوم پزشکی و بهداشت و سلامت در دانشگاه ولونگونگ استرالیا در دسترس قرار دارد. این بورسیه های تحصیلی تخفیف شهریه ایی تا ۵۰ % ارائه می دهند. حداقل تخفیف حدود ۱۰ %  است. چندین بورسیه تحصیلی، خاص بعضی کشورها، نیز در دسترس است که بیشتر آنها تا ۲۰ %  تخفیف شهریه ارائه می دهند. عمدتا برای کشورهای در حال توسعه مانند: پاکستان، هند، بنگلادش، کنیا، تانزانیا، اندونزی و غیره در دسترس می باشند.

بورسیه تحصیلی پزشکی در آمریکای شمالی

 • بورسیه تحصیلی پزشکی کالج آمریکایی مخصوص جراحان،

بورسیه تحصیلی بین المللی مهمان برای جراحانی که از کشور هایی به جز ایالت متحده آمریکا و کانادا هستند. ارزش این بورسیه تحصیلی معادل ۱۰,۰۰۰$ است . و دریافت کنندگان این بورسیه تحصیلی،  قادر خواهند بود از فعالیتهای تحقیقاتی علوم پزشکی در ایالت متحده و کانادا، بازدید و در آنها شرکت کنند. دانشجویان همچنین می توانند در فعالیتهای آموزشی که کالج آمریکایی، کنگره های بالینی جراحان برگزار می کند حضور داشته باشند و در آنها شرکت کنند و همینطور به موجب آن می توانند در سخنرانی ها و دوره های تنظیم شده ایی که کنگره ارائه می دهد حاضر شوند و در آنها شرکت کنند. این بورسیه تحصیلی پزشکی برای بازدید و اقامت تحقیقاتی است و یک دوره کامل آموزش پزشکی نیست.

بورسیه تحصیلی پزشکی انجمن زنان در علوم پزشکی آمریکا (AMWA)

انجمن زنان در علوم پزشکی آمریکا (AMWA) بورسیه تحصیلی پزشکی و بورسیه تحقیقاتی برای دانشجویانی که در مدرسه علوم پزشکی ایالت متحده ثبت نام کنند، ارائه می دهد. این بورسیه های تحصیلی مبالغ کمی دارند و فقط به دانشجویانی که از اعضای AMWA باشند، اعطا می شوند. این بورسیه تحصیلی آموزش پزشکی، مبلغ ۴ عدد۵۰۰$  را به زنان عضو AMWA اعطا می کند که در حال تحصیل در رشته علوم پزشکی هستند.

جایزه دیگری وجود دارد به نام بورسیه تحصیلی KAPLAN؛ که به دانشجویانی که در حال آماده سازی خود برای شرکت در آزمونهای سالانه USMLE یا COMLEX هستند، برای پرداخت شهریه آزمون به آنها تعلق می گیرد. بورسیه تحقیقاتی بهداشت و سلامت جهانی آنه سی. کارتر(Anne C. Carter)، به دانشجویانی که در تکمیل پروژه با موضوع خطرات بهداشت و سلامت جهانی شرکت داشته باشند، حدود ۱۰۰۰$ اعطا می کند.

بورسیه تحصیلی پزشکی، آسیب شناسی بالینی (Clinical Pathology) جامعه آمریکایی

جامعه آمریکایی آسیب شناسی بالینی ( ASCP )،برای تکنسین ها و محققان علوم پزشکی که در یکی از دانشگاه هایی که در لیست دانشگاه های علوم پزشکی ایالات متحده است، تحصیل می کنند، بورسیه تحصیلی و بورسیه تحقیقاتی در زمینه علوم پزشکی ارائه می کند. و به غیر از آن، تعدادی بورسیه تحقیقاتی در دانشگاه های علوم پزشکی در سراسر ایالات متحده آمریکا ارائه می کند، مانند: مرکز پزشکی دانشگاه تنسی، دانشگاه واشنگتن، و دانشگاه کنتاکی و غیره.  این بورسیه های تحقیقاتی در موضوعات آسیب شناسی مانند: آسیب شناسی پستان (breast pathology) ، سیتوپاتولوژی (Cytopathology) ، آسیب شناسی کبدی (Hepatic pathology) و غیره هستند.

بورسیه تحصیلی پزشکی انجمن مطالعات در زمینه آموزش پزشکی (ASME)

انجمن مطالعات در زمینه آموزش پزشکی (ASME)، برای دانشجویان، محققین و اساتید علوم پزشکی بورسیه تحصیلی ارائه می کند. این بورسیه دراختیار پزشکان و مربیان پاره وقت ، دانش پژوهان ، دانشجویان پزشکی که با موفقیت پروژه ای را ارسال کرده اند یا مشاور جراحی و کارآموز هستند، قرار می گیرد. مبلغ این جایزه ها مطابق با سطح تجربه گیرنده آنها متفاوت است. این جایزه معمولا در تحقیق و توسعه و همینطور افزایش ابداعات و نوآوری ها در زمینه علوم پزشکی، گیرنده جایزه، را حمایت مالی میکند.

بورسیه تحصیلی پزشکی ادیث سویل کوال (Edith Seville Coale)

این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان دختر رشته علوم پزشکی است که در سال دوم یا سوم برنامه تحصیلی علوم پزشکی خود هستند. نتایج نمرات سال گذشته آنها باید از سطح متوسط بالاتر باشد و از لحاظ شرایط مالی باید بگونه ای باشند که به این بورسیه تحصیلی احتیاج داشته باشند. مبلغ سالانه این بورسیه تحصیلی چیزی بین ۵۰۰۰$  و ۸۰۰۰$ است. برای برخورداری از این بورسیه تحصیلی باید دانشجوی یکی از دانشگاه های علوم پزشکی زیر باشند: مدرسه علوم پزشکی دانشگاه جان هاپکینز، کالج علوم پزشکی دانشگاه هاروارد، مدرسه علوم پزشکی دانشگاه جرج تاون، مدرسه علوم پزشکی و علوم بهداشت و سلامت دانشگاه جرج واشنگتن.

بورسیه تحصیلی پزشکی مدرسه علوم پزشکی دانشگاه هاروارد

بورسیه های تحصیلی مختلف و متنوعی توسط مدرسه علوم پزشکی دانشگاه هاروارد ارائه می شوند. بورسیه های تحصیلی HMS فقط به دانشجویانی تعلق میگیرد که ثابت کنند از لحاظ شرایط مالی به آن بورسیه تحصیلی نیاز مبرم دارند. میزان پوشش بورسیه تحصیلی به شرایط مالی دانشجو و بودجه موجود در دانشگاه بستگی دارد. بورسیه تامین مالی کامل، تمام مخارج تحصیلی مانند شهریه و تمام هزینه های اجباری که دانشجو باید به دانشگاه پرداخت کند را پوشش می دهد. این بورسیه تحصیلی برای بیشتر از ۸ ترم دانشگاهی پرداخت می شود.

بورسیه تحصیلی دنز ریچ(Dean’s REACH) نیز برای چهار سال اعطا میشود که تامین مالی کامل برای آموزش آینده نگر دانشجویان MD( دکتری عمومی پزشکی) می باشد. این جایزه تحصیلی به دانشجویان براساس شفقت و مهربانی، انعطاف پذیری یا  تاب آوری ، برتری تحصیلی، و برخی دیگر از مهارت های شخصی تعلق میگیرد.

بورسیه تحصیلی پزشکی دیوید گافن (David Geffen) مدرسه علوم پزشکی دانشگاه UCLA

این جایزه تحصیلی مدرسه علوم پزشکی دانشگاه UCLA به دانشجویان رشته پزشکی عمومی(MD) تعلق می گیرد و سیاست اعطای جایزه مبتنی بر شایسته سالاری است. بخاطر همین موضوع، دیگر لازم نیست که دانشجو ثابت کند شرایط مالی خوبی ندارد. حدود۲۵% از دانشجویان تازه وارد از این بورسیه تحصیلی برخوردار می شوند.  مبلغ جایزه متناسب با سابقه تحصیلی گیرنده این بورسیه تحصیلی، متفاوت است. دیگر به ارسال درخواست برای بورسیه تحصیلی نیازی نیست، تمام دانشجویان به صورت خودکار برای بورسیه تحصیلی در نظر گرفته می شوند.

بورسیه تحصیلی پزشکی بنیاد بهداشت و درمان یونایتد

بورسیه تحقیقاتی علوم پزشکی ملی (NMF) برنامه ایی است که توسط بنیاد بهداشت و درمان یونایتد بمنظور بالا بردن تعداد پزشکان و کارکنان کادر بهداشت و درمان در سراسر کشور، بورسیه تحصیلی ارائه می کند. این بورسیه تحصیلی برای دانشجویال سال دوم، سوم وچهارم دانشکده علوم پزشکی است.و به ارزش ۷۰۰۰$  است. همچنین این بورسیه تحصیلی قابل تمدید است و به افرادی که به گروه اقلیت تعلق دارند و دلسوز هستند و احساس تعهد نسبت به خدمت به افراد مستضعف و محروم جامعه دارند ، اعطا می شود.

بورسیه تحصیلی پزشکی دهکده بازیابی (The Recovery Village)

بورسیه تحصیلی دهکده بازیابی برای دانشجویانی است که در رشته های مراقبت بهداشت و درمان مانند علوم رفتاری، بهداشت و سلامت روان، اعتیاد یا توانبخشی تحصیل میکنند و یا قصد ادامه تحصیل در این رشته ها را دارند. کمک هزینه بنیاد ملانی، به دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد و مقطع دکتری تخصصی که در حوزه بهداشت و سلامت روان ثبت نام کنند، اعطا می شود. و ارزش این کمک هزینه معادل ۲۵۰۰ $ است.

بورسیه تحصیلی دیگری هم توسط این گروه اعطا میشود که مخصوص آن دسته از دانشجویانی است که علاقمند به گذراندن دوره های تحصیلات تکمیلی در کاهش شرم، ننگ و سرافکندگی در مورد سلامت روان و بیماری هستند. ارزش این جایزه معادل ۵۰۰۰$ است.

بورسیه تحصیلی پزشکی تایلنول (Tylenol)

این بورسیه تحصیلی مخصوص دانشجویان رشته های مراقبت سلامت و درمان و علوم پزشکی است، برای بیست و سه سال است که بورسیه تحصیلی تایلنون به دانشجویان اعطا می شود. این بورسیه های تحصیلی به دو گروه طیقه بندی شده اند. به این صورت:

 • ده جایزه هر کدام به ارزش ۱۰.۰۰۰$ که سالانه اعطا میشود(غیر قابل تمدید)
 • بیست و پنج جایزه به ارزش ۵۰۰۰$ که یک سال اعطا می شود( غیر قابل تمدید)

این بورسیه تحصیلی برای پرداخت شهریه، خرید کتاب و لوازم و تجهیزات دانشگاهی قابل استفاده است. دریافت کنندگان این بورسیه تحصیلی باید در یک دانشکده پزشکی معتبر که غیر انتفاعی است، باید ثبت نام کنند.

بورسیه تحصیلی پزشکی برای علوم پزشکی در اروپا

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه آمستردام

مدرسه علوم پزشکی دانشگاه آمستردام، بورسیه تحصیلی لیاقت آمستردام را ارائه می کند که یعنی آموزش داوطلبان کارشناسی ارشد نخبه و برجسته را که در حوزه علوم پزشکی و مراقبهای بهداشت و درمان تحصیل میکنند را تامین مالی می کند. ارزش این بورسیه تحصیلی معادل ۴,۰۰۰ یورو است که برای پرداخت هزینه ها آموزش به گیرندگان بورسیه اعطا می کند. ولی این بورسیه برای پرداخت شهریه قابل استفاده نیست.

بورسیه تحصیلی پزشکی بنیاد نووُ نوردیسک (Novo Nordisk)

بورسیه تحصیلی NNF برای دانشمندان محققی است که در حوزه بیوتکنولوژی و علوم بیومدیکال فعالیت دارند. تا چهار جایزه به این محققین که در سالهای اولیه تحقیق خود هستند و می خواهند در زمینه های فوق الذکر نتیجه بزرگترو بهتری را به دست آورند، اعطا می شود. این جایزه خیلی بزرگ و سخاوتمندانه است به ارزش بیشتر از ۲۵ میلیون DKK  (بیشتر از ۳ میلیون یورو). این جایزه برای یک دوره هفت ساله اعطا می شود. مبلغ ۷ میلیون از آن می تواند برای راه اندازی آزمایشگاه تحقیقاتی و تجربی مورد استفاده قرار گیرد.

بورسیه تحصیلی دیگه ایی که NNF برای مقطع دکتری تخصصی ارائه می کند در حوزه بیوساینس است. این جایزه بصورت تامین مالی کامل است که به موجب آن برای دریافت کنندگان بورسیه تحصیلی حقوق و دستمزد ماهیانه نیز تخصیص داده خواهد شد. این جایزه برای پنج سال است که تامین مالی سه سال آخر آن مشروط است.

بورسیه تحصیلی پزشکی موسسه آموزش عالی(دانشکده) کارولینسکا (Karolinska) کشور سوئد

موسسه آموزش عالی (دانشکده) کارولینسکا، بورسیه کارشناسی ارشد ارائه می کند برای آن گروه از دانشجویانی که مایل هستند تحصیلات تکمیلی خود را در حوزه علوم پزشکی در این موسسه آموش عالی (دانشکده) ادامه دهند. حدود ۱۰ بورسیه تحصیلی به دانشجویان اعطا خواهد شد که گیرندگان این بورسیه میتوانند بخشی از شهریه خود را با آن بپردازند. برای پوشش باقی مانده شهریه، هزینه های مسافرت و هزینه های زندگی دانشجویان میتوانند از انواع دیگر تامین مالی استفاده کنند.

بورسیه تحقیقاتی KI-DIS تمام شهریه را تا مبلغ ۲۰۰,۰۰۰ در سال پوشش می دهد. این بورسیه تحقیقاتی برای مقطع تحصیلات تکمیلی در دسترس است.

بورسیه تحصیلی پزشکی در کشور انگلستان

 • بورسیه تحصیلی مدرسه علوم پزشکی کالج امپریال

انواع مختلفی از بورسیه های تحصیلی در دانشکده علوم پزشکی کالج امپریال لندن در دسترس است. این بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی (BSc) و کارشناسی ارشد(MBBS) ارائه می شوند. این بورسیه های تحصیلی به شرح زیر می باشند:

 • بورسیه تحصیلی فلمینگ (Fleming) که هزینه شهریه را تا مبلغ ۳,۳۷۵ GBP برای یک دوره دو ساله پرداخت می کند
 • بورسیه تحصیلی مک کاون (McCowen) 300GBP  برای ۲ سال آموزش جایزه می دهد.
 • جایزه پالمر (Palmer) نیز برای دو سال است که سالانه ۱۵۰ GBP پرداخت می کند
 • بورسیه تحصیلی ریاست (presidential) برای چهار سال است که هر سال ۱۰۰۰GBP پرداخت می کند .
 • بورسیه های تحصیلی آدرین تایلور (Adrian Taylor) برای یک سال هستند و به ارزش ۳۰۰۰GBP می باشند.
 • بورسیه تحصیلی مارتین تورنرگرانت (Martin turner Grant ) برای یک سال است و به ارزش ۱۷۰۰ GBP می باشد.

بورسیه علوم پزشکی کالج کینگ (King) لندن

دپارتمان سلامت جهانی و جامعه پزشکی بورسیه های تحصیلی در مقاطع کارشناسی، تحصیلات تکمیلی و دکتری تخصصی ارائه می دهد. جایزه مقطع کارشناسی به ارزش ۹,۰۰۰ GBP است و برای سه سال اعطا میشود، برای مثال: هر سال مبلغی به ارزش ۳,۰۰۰ GBP برای سه سال به دانشجوی گیرنده بورسیه اعطا می شود. برای دانشجویانی که در مقطع کارشناسی (BA) یا (BSc) در حوزه بهداشت جهانی و جامعه پزشکی تحصیل می کنند نیز در دسترس است.

ارزش جایزه تحصیلات تکمیلی نیز در حدود ۹,۰۰۰ GBP است که به دانشجویانی اعطا می شود که مایل هستند تحصیلات کارشناسی ارشد خود را در حوزه اخلاق زیستی (bioethics)، بهداشت جهانی، علم پیری شناسی (gerontology) وسالخوردگی (aging) و غیره ادامه دهند.

بورسیه پزشکی تحصیلی NHS

تعداد زیادی بورسیه تحصیلی توسط NHS، پیکر اصلی مراقبتهای بهداشت و درمان در انگلستان، ارائه می شود. این جایزه ها نسبت به مقطع تحصیلی متفاوت هستند. یکی از این بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان رشته علوم پزشکی و مراقبت دهان و دندان است. بورسیه تحصیلی برای دانشجویانی که با خانواده خود زندگی می کنند، مبلغ ۲,۲۰۷ GBP است برای دانشجویانی که در لندن زندگی می کنند، مبلغ ۳,۱۹۱ GBP است و برای دانشجویانی که خارج از لندن زندگی می کنند، مبلغ ۲,۶۴۳ GBP است. یک کمک هزینه اضافی دیگر هم برای دانشجویان که برای بیش از ۳۰ هفته در سال تحصیل می کنند در نظر گرفته شده است. (در صورتیکه دوره آنها به همین صورت طراحی شده باشد).

بورسیه پزشکی دانشگاه ادینبورگ، کالج سلطنتی علوم پزشکی ادینبورگ

بورسیه های تحصیلی ایی که کالج سلطنتی علوم پزشکی ادینبورگ ارائه میدهد برای مقطع کارشناسی ارشد (MSc) برای تحصیل در رشته های پزشکی داخلی یا مراقبتهای حیاتی است. این بورسیه های تحصیلی تا ۱۰۰% تخفیف شهریه اعطا می کنند( این بورسیه های تحصیلی در سه نوع در دسترس هستند، تخفیفات شهریه تا ۵۰ % ، ۷۵% ، و ۱۰۰% ). این برنامه پاره وقت است.

بورسیه تحصیلی علوم پزشکی دانشگاه کویین مری لندن

بورسیه تحصیلی بارتس(Barts) در دانشگاه کویین مری لندن در دسترس دانشجویانی است که تحصیلات خود را در (MBBS) (کارشناسی علوم پزشکی و کارشناسی جراحی) و (BDS)(کارشناسی جراحی دندان) ادامه میدهند. این بورسیه تحصیلی مبلغی به ارزش ۵,۰۰۰ GBP هر ساله به مدت پنج سال ارائه می دهد. که البته مشروط به پیشرفت گیرنده بورسیه تحصیلی در برنامه تحصیلی او خواهد بود. فقط سه جایزه اعطا خواهد شد و تعداد متقاضیان زیاد است. این بورسیه تحصیلی نوعی جایزه ورودی است بنابراین هیچ درخواست جداگانه ای لازم نیست.

بورسیه تحصیلی پزشکی ولکام تراست (Wellcome Trust)

این بورسیه های تحصیلی توسط ولکام تراست برای مقطع دکتری تخصصی در هر حوزه مراقبت بهداشت و درمان اعطا می شود. این تامین مالی برای سه سال در دسترس است و گیرندگان این بورسیه تحصیلی حق دریافت کمک هزینه / حقوق و دستمزد تا مبلغ ۲۶,۰۰۰ GBP در سال را دارند البته نسبت به کشور یا شهر محل اقامت آنها و سال تحصیلی شان متفاوت است. (حقوق و دستمزد برای سالهای اولیه تحصیل کمتر خواهد بود). دریافت کنندگان بورسیه تحصیلی همچنین در مورد شهریه ، پشتیبانی تحقیقاتی و فرصت حضور در کنفرانس های پزشکی خارج از کشور، تحت پوشش کامل قرار می گیرند. این بورسیه تحصیلی به دانشجویان اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و کشور های کم درآمد تعلق می گیرد.

درباره admin

Immigration & Visa Consultant