ارزیابی مدارک برای مهاجرت به استرالیا ادارات ارزیابی استرالیا، اسسمنت مدارک برای اقامت استرالیا

ارزیابی مهارت شغلی و سازمانهای ارزیابی استرالیا

ارزیابی مهارت های شغلی در اقامت استرالیا

ارزیابی مهارت شغلی استرالیا: برای ثبت پرونده مهاجرتی – لاج کردن در اداره مهاجرت استرالیا ابتدا باید مهارت شغلی شما بوسیله مدارک تحصیلی و شغلی و از طریق سازمان ارزشیابی مرتبط با رشته شما ارزیابی گردد، که به این مرحله ارزیابی مهارت یا اسسمنت گفته می شود . در فرایند اقامت دائم استرالیا، هر کد رشته ای سازمان ارزیاب مختص به خودش را دارد و شرایط و مدارک مخصوص به خودش را از متقاضیان مهاجرت به استرالیا درخواست میکند.

ارزیابی مدارک برای مهاجرت به استرالیا
ادارات ارزیابی استرالیا، اسسمنت مدارک برای اقامت استرالیا

ارزیابی مهارت شغلی و سازمانهای ارزیابی مهارت در استرالیا

برای درخواست ویزای های مهاجرت از طریق تخصص و مهارت که بر اساس امتیاز اخذ میشوند، زمان دریافت دعوتنامه باید یک شغل که در لیست مربوطه از شغل های مورد نیاز استرالیا است را بر اساس تخصص خود برگزینید. می بایست ترجیحا” اسناد و مدارک مستندی دال بر تحصیلات دانشگاهی و کسب مهارت و تجربه در کد رشته انتخابی ارائه دهید که منجر به ارزیابی مثبت مهارتهای شما توسط مقام ارزیابی کننده مربوطه برای ارائه به اداره مهاجرت گردد. شرایط و هزینه های ارزیابی شما بر اساس سازمان ارزیابی کننده مهارتتان متفاوت میباشد.

ارزیابی مناسب یا مثبت شما در کنار مدارک هویتی، تحصیلی ، شغلی و مالی دیگر به اداره مهاجرت استرالیا ارائه میگردد و دارای تاریخ انقضا است. معیار ارائه ارزیابی ها مختلف بوده و منطبق با نوع مهارت و استانداردهای حرفه ای سازمان ارزیاب شما تعیین می شود. ارزیابی مهارت فقط تا زمان تاریخ انقضا مشخص شده در ارزیابی معتبر است یا زمانی که بسته به سازمان ارزیابتان از یک دوره دو تا سه ساله از تاریخ صدور این گواهی، سپری شده است.

ارزیابی مهارت در فرایند اقامت استرالیا یک روش برای ارائه مدارک و تکمیل فرایند درخواست به اداره مهاجرت استرالیا است که مهارت های شما را به عنوان “مناسب” برای شغل مورد نظر شما ارزیابی میکند. استانداردهای تعیین مناسب بودن شما از فردی به فرد دیگر متفاوت است و توسط سازمان ارزیابی مربوطه تعیین می شود.ارزیابی مهارت شغلی استرالیا

ارزیابی مدارک برای مهاجرت به استرالیا
ادارات ارزیابی استرالیا، اسسمنت مدارک برای اقامت استرالیا

از اینرو که تعداد مشاغل و کد رشته های مورد نیاز استرالیا متعدد و در حال تغییر میباشند و ممکن است برای هر کد رشته از یک تا چند سازمان ارزیابی حرفه ای شما را انجام دهند، این مرحله از ارائه درخواست اقامت استرالیا نیاز به تخصص و تجربه زیادی دارد، لذا به متقاضیان عزیز توصیه میشود که در این خصوص به افراد یا موسسات و وکلای مجرب یا ترجیحا” متخصص در آن زمینه شغلی مراجعه کنند.

شما میتوانید برای شروع فرایند مهاجرت خود با متخصصین شرکت ما در پرشیا گلوبال تماس حاصل فرمایید، و پس از بررسی شرایطتان ارزیابی خود را تا اخذ اقامت دائم استرالیا به ما بسپارید. برای شروع بررسی شرایط تان جلسه مشاوره تخصصی برای شما برگزار می گردد. لذا جهت تنظیم جلسه مشاوره با ما تماس بگیرید و یا قبل از برگزاری جلسه مشاوره فرم صورت وضعیت متقاضی را برای ما پر نمایید. برای تنظیم جلسه مشاوره و یا دریافت فرم صورت وضعیت متقاضی با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید و یا از طریق ایمیل اقدام به دریافت فرم نمایید.

Email: service@persiaglobal.net

سوالی که برای بسیاری از متقاضیان مطرح میشود این است که آیا ارزیابی مهارت برای ویزای های اقامت استرالیا لازم است؟! پاسخ این است که در تمامی ویزاهای اقامت از طریق مهارت و تخصص استرالیا فرد متقاضی باید در اولین مرحله از ثبت درخواست اقامت دارای اسسمنت مثبت از سازمانهای ارزیاب باشد.

ارزیابی مدارک برای مهاجرت به استرالیا
ادارات ارزیابی استرالیا، اسسمنت مدارک برای اقامت استرالیا

برای برخی از انواع ویزاهای اقامت استرالیا، مانند ویزای ۱۸۹ و ویزا ۱۹۰، ارزیابی مهارت از “سازمان ارزیابی مربوطه” برای همه متقاضیان اجباری است. در سایر ویزاها مانند ویزای ۴۸۹، ارزیابی مهارت اسسمنت تنها برای متقاضیانی است که در اولین جریان ویزا متقاضی این نوع از ویزاهای مهارتی هستند. به شما توصیه میشود اگر متقاضی مهاجرت به استرالیا هستید، قبل از هر اقدامی جلسه مشاوره تخصصی با کارشناسان ما داشته باشید و از خدمات تضمینی ما استفاده نمایید.

ارزیابی Assessment مهارت شغلی استرالیا برای تنظیم جلسه مشاوره تخصصی از طریق ایمیل و یا تلفنهای ذیل با ما در تماس باشید. قبل از جلسه مشاوره و برای تسریع در بررسی شرایط تان، فرم صورت وضعیت متقاضی را برای ما پر نمایید. فرم صورت وضعیت متقاضی را از طریق ایمیل دریافت نمایید.

Emai: Service@persiaglobal.net

البته شرایط اسسمنت Assessment گاهی پیچیده تر می شود که گاها” الزامات مختلف در یک جریان وجود دارد. به عنوان مثال، طرح مهاجرت حمایتی مناطق (ویزای ۱۸۷) که شامل سه جریان است، شامل جریان قراردادی ، جریان گذار موقتی و جریان ورود مستقیم میباشد. فقط سومین جریان (جریان ورود مستقیم) دارای الزام ارزیابی رسمی مهارت های شغلی است، با این حال، در این جریان استثنا نیز وجود دارد و ارزیابی رسمی مهارت فقط برای تعدادی از اشخاص و مشاغل مورد نیاز الزامی است که در آن متقاضی مدارک تحصیلی از استرالیا ندارد. 

در ویزای تی اس اس ( ساب کلاس ۴۸۲) ویزای دیگری است که همچنین دارای پیچیده گیهایی در ارزیابی مهارت است. در اغلب موارد، ارزیابی رسمی مهارت نیاز نیست، اما متقاضیان خاصی هم هستند که باید برای ارزیابی مثبت به یک سازمان ارزیابی مثل تی آر ای مراجعه کنند یا در برخی موارد نادرتر به سازمان ارزیابی وت اسس ارجاع داده شوند. لذا ارزیابی مهارت افراد با توجه به کد رشته مورد تقاضا و شرایط فردی از شخصی به شخص دیگر متفاوت بوده و دارای پیچیده گیهای متفاوتی است، برای اخذ گواهی ارزیابی به افراد متخصص نیاز است، در این زمینه وجود افراد کارشناسی که صرفا” روند ارزیابی یک سازمان را مورد بررسی قرار میدهند الزامی است.

ارزیابی مدارک برای مهاجرت به استرالیا
ادارات ارزیابی استرالیا، اسسمنت مدارک برای اقامت استرالیا

بعضی از سازمانهای ارزیاب استرالیا ارزیابی مهارت موقتی را برای فارغ التحصیلانی که اخیرا” از موسسات آموزشی استرالیا فارغ التحصیل شده اند و درخواست ویزا ۴۸۵ را دارند انجام می دهند. تفاوت اصلی در این نوع ارزیابی این است که ارزیابی مهارت برای ویزای ۴۸۵ نیازی به اشتغال و سوابق کاری در کد رشته متقاضی در سطح مهارتی ندارد که این روند بررسی بر خلاف ارزیابی کامل یا دائمی مهارت های متقاضیان میباشد. با این حال گواهی ارزیابی مهارت موقت برای ویزای ۴۸۵ برای ارزیابی مهارت ویزای معمول مهاجرت، ویزای اقامت از طریق مهارت و تخصص، که از طریق کسب امتیاز مهارت است، مورد استفاده قرار نمی گیرد.

برای پزشکان، مدرک ثبت و عضویت کامل آنها به عنوان ارزیابی مهارت مناسب و مثبت در روند مهاجرت از طریق تخصص و مهارت مورد تایید است که از اینرو یکی از گواهینامه های زیر توسط اداره تنظیم مقررات بهداشت استرالیا به عنوان مدرک ثبت و عضویت کامل شان صادر می گردد:

ثبت و عضویت پزشک به صورت کامل / عضویت بدون قید و شرط / عضویت عمومی

ثبت نام و عضویت مشروط متخصص : این نوع ثبت و عضویت اجازه می دهد تا شما تنها در تخصص و حرفه ویژه خود، بدون نیاز به آموزش و یا نظارت بیشتر کار کنید.

برای وکلای مدافع، مدارکی حاکی از عضویت به عنوان وکیل در ایالت یا قلمرو مربوطه به عنوان ارزیابی مهارت مثبت یا مناسب در نظر گرفته می شود.

برای بررسی شرایط خود فرم صورت وضعیت متقاضیان استرالیا را از طریق ایمیل و یا واتس آپ ما پر نمایید تا بعد از بررسی اولیه شرایطتان جهت تنظیم جلسه مشاوره تخصصی با شما تماس بگیریم. راههای تماس با ما از طرق ذیل میباشد.

ارزیابی assessment مهارت شغلی استرالیا

Assessment of Skills for Australian Immigration

Emai: Service@persiaglobal.net

www.persiaglobal.net

ارزیابی مدارک برای مهاجرت به استرالیا
ادارات ارزیابی استرالیا، اسسمنت مدارک برای اقامت استرالیا

چه سازمانهایی اسسمنت شما را انجام میدهند؟

هر سازمان ارزیابی دارای روال ارزیابی، زمانبندی و هزینه های مختص خود است. شما می بایست تا قبل از اینکه بخواهید ابراز (ای او آی) خود در اسکیل سلکت انجام دهید، ارزیابی مناسب خود را گرفته باشید.

لیست کامل سازمانهای ارزیاب استرالیا در این لینک آورده شده است. ***

چگونه مهارتهای ما مورد ارزیابی قرار میگیرد؟

تقریبا در تمام موارد، سازمان ارزیابی نیاز به داشتن مدارک تحصیلی پس از دوره متوسطه مانند دانشگاه یا کالج برای ارزیابی مثبت از مهارت های شما را دارد. در تعداد بسیار کمی از مشاغل، تجربه و مهارتهای مکمل قابل توجه متقاضی در کد رشته مورد نظر ممکن است قابل قبول باشد. هر سازمان ارزیابی می تواند شما را ملزم کند که چه مدارک یا اسناد تحصیلی و شغلی برای ارزیابی مثبت مورد نیاز خواهد بود.

ارائه اسسمنت های / ارزیابی های متعدد در یک پرونده!

از اینرو که شما میتوانید فقط در یک کدرشته درخواست اقامت استرالیا را بدهید، تا زمانی که اولین مرحله درخواست (اسسمنت) را آغاز نکرده اید می توانید درخواست چندین ارزیابی مختلف را از سازمانهای مختلف و مرتبط با کدرشته خود یا حتی یک سازمان در چندین مهارت مرتبط به کدرشته مورد تقاضا را نمایید. به محض اینکه ارزیابی شما مثبت گردید شما میتوانید ای او آی خود را ارائه کنید و توجه داشته باشید در مرحله آخر که دعوتنامه دریافت می کنید نمی توانید کدرشته خود را تغییر دهید.

ارزیابی مهارت شغلی استرالیا: در بسیاری از موارد عدم توجه به شرایط موجود شما و مشاوره نادرست باعث رد شدن ارزیابی شما خواهد شد، لذا به شما توصیه میشود حتما” قبل از هر اقدامی با کارشناسان مجرب در حوزه سازمان ارزیاب خود مشاوره داشته باشید. برای مشاوره با ما از راههایی که در ذیل مقاله آمده است استفاده نمایید. در جلسه مشاوره با توجه به شرایط شما بهترین سازمان ارزیاب برای شما انتخاب میگردد که موفقیت شما را تضمین نماید. در برخی موارد که شما شانس کمتری در بعضی از سازمانهای ارزیابی دارید بهتر است به چند سازمان ارزیابی مدارک را ارائه نمایید.

ارزیابی مدارک برای مهاجرت به استرالیا
ادارات ارزیابی استرالیا، اسسمنت مدارک برای اقامت استرالیا

خدمات فست ترک

بیشتر سازمانهای ارزیاب خدمات جدیدی را ارائه میدهند که از طریق پرداخت حدودا” ۳۰۰ دلار استرالیا روند اعلام نتیجه اسسمنت شما تسریع شده و تا نهایتا” سه هفته بعد از سابمیت به شما اعلام خواهد شد. در روند اسسمنت اگر اسس شما منفی شد مجددا” می توانید درخواست بازبینی کنید که مجددا” باید مبلغی را شارژ نمود و اگر باز هم منفی بود می توانید درخواست اپیل یا بررسی مجدد و رسمی نمایید که باز هم هزینه ای را باید شارژ نمایید.

در مواردی که شما زمان کافی دارید لزوما” نیازی به استفاده از این خدمات نیست، اما این بستگی به شما دارد که آیا میخواهید از نتایج اسسمنت خود زودتر مطلع شوید یا میخواهید طبق روال معمول به شما اعلام گردد. در صورتیکه پرونده شما در دست ما باشد با زمانبندی صحیح و مناسب شرایط شما اقدام به استفاده از خدمات جانبی خواهیم کرد. برای موفقیت یک پرونده همیشه پیچیده گی هایی وجود دارد که تجربیات کارشناسان زبده میتواند بسیار راهگشا باشد. در فرایند درخواست اقامت دائم استرالیا کارشناسان ما همیشه بهترین روش را برای شما انتخاب میکنند.

روند مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای Skill worker اسکیل ورکر

 در پروسه ی مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای اسکیل ورکر و قبل از هر اقدامی ، شما باید ارزشیابی مثبت مدرک تحصیلی و شغلی خود را از سازمان مربوطه اخذ کرده باشید. در اداره ی مهاجرت استرالیا ابتدا باید مدرک تحصیلی و شغلی شما توسط سازمان مرتبط با رشته تحصیلی تان ارزشیابی شود که به این مرحله اسسمنت گفته می شود. 

هر رشته ی تحصیلی سازمان ارزیابی کننده (اسسور) مربوط به خود را دارد و روند ارزیابی ، هزینه ، زمان لازم برای اخذ ارزشیابی در هر کدام از رشته های تحصیلی و شغلی بسته به سازمان ارزیابی کننده متفاوت است . یکی از مهمترین مراحل اخذ ویزای اسکیل ورکر استرالیا دریافت اسسمنت موفق (مثبت) در مورد تخصص متقاضی از سازمان های ارزیابی مربوطه جهت لاج پرونده ی مهاجرتی است.

گواهی ارزیابی / اسسمنت هنگام ارائه درخواست به اداره مهاجرت استرالیا

ارزیابی مهارت شغلی استرالیا: وقتی که شما آی تی ای را دریافت می کنید باید هنگام درخواست اقامت با کد رشته انتخابی یک اسکن از نسخه مورد تایید ارزیابی خود را که از سازمان ارزیابی مرتبط گرفته شده است به انضمام بقیه مدارک لازم به اداره مهاجرت ارائه نمود. 

بعد از اطمینان از داشتن حداقل امتیاز لازم و کافی جهت ویزاهای اسکیل ورکر ، کلاس ۱۸۹ شصت و پنج امتیاز، کلاس ۱۹۰ شصت امتیاز و کلاس ۴۸۹ پنجاه و پنج امتیاز در صورتی که رشته تحصیلی شما در لیست اس او ال یا سی اس او ال باشد می توانید برای گرفتن ارزشیابی مدرک اسسمنت اقدام کنید.

نکته : کلیه ی مدارک برای ارسال به سازمان ارزیابی کننده باید ترجمه ی رسمی شده باشند (ترجمه با تایید دادگستری ).

در صورت تمایل متقاضی ، شرکت پرشیا گلوبال از طریق دارالترجمه های رسمی و مورد تایید دادگستری، کار ترجمه مدارک و اخذ تاییدیه را انجام خواهد داد.

مواردی که در ارزیابی مهارت استرالیا نیاز به ترجمه و اخذ تاییده دارند

۱.      ترجمه ی ریز نمرات و مدرک تحصیلی (دانشنامه )

۲.      ترجمه ی شناسنامه متقاضی

۳.      ترجمه ی گواهی های سابقه کار و ترجمه ی کلیه ی گواهی های آموزشی مرتبط با رشته

۴.      ترجمه ی کارت پایان خدمت برای آقایان

۵.      ترجمه ی سند ازدواج در صورت تاهل متقاضی

۶.      کپی برابر اصل صفحات مشخصات پاسپورت ( از صفحه ۱ تا ۷ ) .

خدمات اسسمنت شرکت پرشیا گلوبال

·        تهیه و تنظیم فرم آر پی ال و پروژه ها برای سازمان کامپیوتر استرالیا (اس سی اس ) مختص دیپلمه ها و فوق دیپلمه های رشته ی کامپیوتر

·        تهیه و تنظیم سی دی آر (سی دی آر) برای سازمان مهندسین استرالیا (مهندسین مکانیک ،عمران ، برق ، شیمی ، نفت و …) که

·        توضیحات مربوط به سی در آر توسط کارشناس در زمان اجرای پرونده به متقاضی ارائه می گردد .

·        راهنمایی کامل درباره ی تهیه و تنظیم رزومه ( سی وی )

·        ارائه اطلاعات کامل در رابطه با نحوه ی تهیه و تنظیم گواهی اشتغال به کار متقاضی با توجه به دستورالعمل های سازمان ارزیابی کننده در استرالیا .

بعد از آماده سازی تمامی مدارک با فرمت های لازم ، فرم متقاضی (فرم تقاضا ) برای سازمان ارزیابی کننده مربوطه تکمیل می شود و بعد از پرداخت هزینه ی ارزشیابی به سازمان و ضمیمه کردن کلیه ی مدارک ، پرونده ی متقاضی به سازمان ارزشیابی مربوطه ارسال می شود و باید منتظر جواب ارزشیابی باشیم این انتظار بسته به سازمان ارزیابی کننده معمولا بین ۱ تا ۶ ماه می باشد . 

در صورت دریافت جواب مثبت از سازمان ارزیابی کننده آنگاه شما می توانید وارد پروسه ی مهاجرت شوید و برای لاج پرونده ی خود اقدام کنید .مدت زمان اعتبار مدرک اسسمنت (ارزیابی) بسته به سازمان صادر کننده و ارزیاب آن ۲ تا ۳ سال خواهد بود .

ارزیابی مدارک برای مهاجرت به استرالیا
ادارات ارزیابی استرالیا، اسسمنت مدارک برای اقامت استرالیا

بعد از دریافت جواب مثبت ارزشیابی مدرک تحصیلی (اسسمنت ) لیست مدارک پروسه ی بعدی به متقاضی ارائه می شود که در جواب ارزشیابی علاوه بر امتیاز مدرک تحصیلی ما از امتیاز سابقه کاری متقاضی آگاه می شویم زیرا گاهی بخشی از سابقه کار ارائه شده توسط متقاضی به دلایلی از سوی سازمان ارزیابی کننده رد شده و پذیرفته نمی شود. در این مرحله در صورت متاهل بودن و یا فرزند داشتن متقاضی باید مدارک همسر و فرزند هم که شامل مدارک شناسایی، تحصیلی و کاری می باشد، ترجمه ی رسمی شده و به پرونده ی متقاضی اضافه شود که ما می توانیم در صورت تمایل کار ترجمه ی مدارک شما را با دارالترجمه های معتبر و مورد تایید دادگستری انجام دهیم.

بعد از تکمیل و ترجمه ی مدارک و ارائه ی مدرک آیلتس (چنانچه در مرحله ی اول آیلتس ارائه نشده باشد) پرونده ی مهاجرتی در سازمان ای او آی ثبت می شود که در صورت نیاز پرونده، هماهنگی های لازم با ایالت های استرالیا برای اخذ اسپانسرشیپ انجام می شود و بعد از حدود یک ماه دعوتنامه برای لاج پرونده در اداره ی مهاجرت برای شما می آید.

ارزیابی یا اسس کردن متقاضی از سازمان های ارزیابی مربوطه

در اولین مرحله‌ از فرآیند مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای مهارت شغلی یا ویزای نیروی کار استرالیا میبایست پس از جمع‌آوری مدارک متقاضی و بررسی آنها توسط کارشناسان بخش استرالیا، این مدارک برای بررسی و ارزیابی به سازمان مربوطه ارزیاب با توجه به زمینه شغلی متقاضی ارسال گردد. طول زمان ارزیابی مدارک شغلی متقاضیان با توجه به عواملی مثل سازمان ارزیاب، تاریخ ارسال مدارک، کیفیت و حجم مدارک شغلی متفاوت بوده و به طور معمول از ۲ هفته تا ۴ ماه طول می میکشد. نکته حائز اهمیت اینکه هزینه‌ ارزیابی در هر سازمان متفاوت میباشد. در ادامه به تعدادی از سازمان‌های ارزیاب استرالیا اشاره شده است

 سازمان مهندسی استرالیا:

این سازمان یکی از پر کارترین سازمانهای ارزیاب استرالیاست. سازمان مهندسی استرالیا مسئولیت بررسی و ارزشیابی مدارک مهندسانی را دارد که کدرشته‌ی آن‌ها در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا است و به عنوان مهندس ارزشیابی میشوند. مهندسان متقاضی مهاجرت به استرالیا باید در اولین قدم مدارک مورد نیاز را جهت ارزیابی به سازمان مهندسی استرالیا ارسال نمایند و مدارک خود را اداره مورد ارزشیابی قرار دهند.

افراد متقاضی که در حین ارسال مدارک شغلی خود، نمره‌ی آیلتس حداقل ۶ و یا معادل تافل، پی تی ای و یا سی ای ای را در تمامی مهارت ها داشته باشد، ارزیابی مدارکشان سریعتر از بقیه متقاضیان و در عرض دو هفته انجام خواهد شد. در حالت عادی این فرایند تا چهار ماه به طول می انجامد. هزینه‌ی ارزشیابی مدارک متقاضیان با توجه به نوع درخواستشان از ۷۵۰ تا ۱۵۰۰ دلار استرالیا متغیر خواهد بود.

سازمان آموزش حرفه ای استرالیا ( وت اسس)

درصد بسیار زیادی از کدرشته ها و مشاغل مورد نیاز در استرالیا توسط این سازمان یا وت اسس مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. این سازمان مسئول ارزیابی مشاغلی همچون حسابرسی داخلی، مسئول خدمات پس از فروش، مسئول فروش میباشد و ارزیابی مشاغل حرفه ای از این دست را انجام میدهد. فرایند ارزیابی مدارک در سازمان وت اسس به طور معمول سه ماه طول خواهد کشید، و هزینه‌ی ارزیابی این سازمان در حال حاضر ۸۱۰ دلار استرالیا میباشد.

 انجمن کامپیوتر استرالیا ACS

انجمن کامپیوتر استرالیا یک دیگر از سازمانهای ارزیابی استرالیا میباشد که مسئولیت ارزیابی مدارک و گواهینامه های بین المللی متقاضیان ویزاهای مهارت شغلی استرالیا را به عهده دارد. این سازمان از ۱۹۹۴ تا کنون وظیفه بررسی پرونده های مربوطه را برای مهاجران و متقاضیان کار در استرالیا بر عهده داشته است. افراد متقاضی اقامت دائم استرالیا می بایست که یا فارغ‌ التحصیل رشته‌های کامپیوتری باشند، یا دارای مدارک بین‌المللی کامپیوتر و یا جزو آندسته از متقاضیانی باشند که مدارک تحصیلی غیر مرتبط با رشته های کامپیوتر داشته اما دارای سابقه کاری مرتبط با کامپیوتر هستند.

فرایند ارزیابی مدارک توسط انجمن جامعه کامپیوتری استرالیا به طور معمول چندین هفته طول خواهد کشید. ارزیابی قبل از سال ۱۳۹۲ مدت ۱۲ هفته بوده است، از سال ۱۳۹۳ اما این فرایند در کمتر از ۴ هفته کاری انجام می پذیرد. اگر شما قصد دارید به عنوان مهندس آی تی و یا رشته های مرتبط به آن در استرالیا شاغل شوید میبایست تاییدیه این انجمن را از مدارک خود بدست آورید. هزینه‌ی ارزیابی با توجه به نوع و تعداد مدرک تحصیلی و کاری متقاضی می‌تواند از ۵۰۰ دلار تا ۷۰۰ دلار استرالیا متغیر باشد.

سازمان TRA

سازمان تی آر ای مسئولیت ارزیابی مدارک متقاضیان مهاجرت به استرالیا را که دارای مدارک در رشته‌های فنی و حرفه‌ای مثل مکانیک، جوشکار، تکنسین برق، آرایشگر و مدارک فنی و مهارتی به عهده دارد. سازمان تی آر ای سوالات ارزشیابی حدودا” ۱۳۰ رشته فنی و حرفه ای را به عهده دارد. افرادی که با مدارک فنی و حرفه ای قصد دارند به استرالیا مهاجرت کنند ، می بایست ابتدا مدرک خود را توسط این سازمان مورد ارزیابی قرار دهند. 

فرایند ارزیابی این سازمان از طریق ارسال پستی مدارک است و معمولا گرفتن نامه‌ی ارزیابی مثبت از ۶ تا ۸ هفته کاری به طول می انجامد. هزینه‌ی ارزیابی در این سازمان بالغ بر ۱۰۰۰دلار استرالیا میباشد. هزینه ارزیابی مدرک توسط سازمان تی آر ای در حالت ۱۰۰۰ ام اس ای دلار استرالیا است و در صورت اعتراض به نتیجه آن هزینه اعتراض به پرونده ۹۰۰ دلار خواهد بود. هزینه های ارزیابی مدارک توسط این سازمان در حالتی که به شکل او اس ای پی ارزیابی گردند در مرحله نخست ۶۰۰ تا ۸۰۰ دلار و در مرحله ارزشیانی عملی از ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰ دلار استرالیا خواهد بود.

ارزیابی مدارک برای مهاجرت به استرالیا
ادارات ارزیابی استرالیا، اسسمنت مدارک برای اقامت استرالیا

سازمانهای ارزیابی استرالیا

برای دیدن دیگرسازمانهای ارزیابی استرالیا که مسئول ارزیابی و ارزشیابی و معادل سازی مدارک متقاضیان مهاجرت به استرالیا هستند در برگه دیگر با کلیک روی لینک آنها مشاهده نمایید. ارزیابی مهارت شغلی استرالیا.

Source: Department of Immigration & Border Protection of Australia

منبع: اداره مهاجرت استرالیا


درباره admin

Immigration & Visa Consultant

دیدگاهتان را بنویسید