اقامت تمکن مالی اتریش

مقدمه

بعضی از کشورهای اروپایی، جهت بالا بردن میزان بازدید گردشگران و ایجاد رونق اقتصادی و همچنین ایجاد اشتغال، اقدام به اعطاء ویزای توریستی با شرایط امکان تبدیل به اقامت دائم اروپا، از طریق احراز تمکن مالی متقاضی، می نمایند. راههای مهاجرت به اتریش، متنوع و گوناگون هستندکه یکی از آنها، اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی، می باشد.

کشور اتریش که یکی از زیباترین و امن ترین کشورهای دنیا است، با عضویت در اتحادیه اروپا و پیوستن به پیمان شنگن، باعث رشد و شکوفایی بیش از پیش این کشور شد. به عنوان مثال استقرار مقر سازمان ملل در پایتخت اتریش،  شهر وین و همچنین وجود صنایع پتروشیمی قوی در این کشور و همسایگی با آلمان، کشور اتریش را در شمار کشورهای پیشرفته و  قدرتمند اروپای مرکزی قرار داده است. طبق آمار سازمانهای بین المللی کار امکان یافتن کار در اتریش برای اتباع خارجی  بیش از هفتاد درصد است و همچنین یکی از انتخاب های مکرر ایرانیان جهت مهاجرت به اروپا میباشد.امکان خرید ملک در اتریش برای ایرانیان و اتباع ایرانی وجود دارد. با این وجود اخذ اقامت اروپا، از طریق خرید ملک در اتریش میسر نیست، بلکه به شرط داشتن تجارتی به همراه خرید ملک در اتریش و پرداخت مالیات های مقرر امکان اخذ اقامت اروپا فراهم می گردد.با توجه به جاذبه های توریستی این کشور، ویزای چند بار ورود یا ویزای مالتی به اتحادیه اروپا و کشورهای عضو شینگن از سفارت کشور اتریش در تهران برای آن افراد و خانواده هایی تمکن مالی خود را به اثبات رسانند صادر می گردد و ویزای تمکن مالی اتریش یا ( مجوز اقامت بدون اجازه کار) امکان تبدیل به اقامت دائم اروپا را نیزخواهد داشت که ابتدا تمامی نکات آنرا مو به مو طبق وبسایت اداره مهاجرت اتریش نوشته و در پایان بر اساس سوالات دوستان، شاگردان و بعضی از متقاضیان توضیحات بیشتری را جهت رفع ابهامات داده ام.

توضیحات صرفا” جهت اطلاعات عمومی خدمت شما عزیزان متقاضی مهاجرت به اتریش و اروپا تقدیم می گردد.

عزیزان و سروران گرامی که علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و مفید در خصوص پذیرش تحصیلی، مهاجرت و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می باشند به وبسایت www.persiaglobal.net  مراجعه فرمایند. از این سطر به بعد دقیقا” خط به خط، بند بند و تبصره های قانون و الزامات اخذ اقامت تمکن مالی اتریش مطابق با وبسایت مهاجرت اتریش آمده است. در پایان توضیحات ساده تر و تکمیلی بر اساس سوالات مطرح شده شما عزیزان آورده شده است.

اقامت,  اقامت اتریش, اقامت موقت اتریش, اقامت تمکن مالی , اقامت تمکن مالی اتریش ,اتریش تمکن مالی, اقامت یک ساله اتریش ,اتریش اقامت ,اقامت از طریق تمکن مالی ,اقامت اتریش از طریق تمکن مالی , اقامت اتریش از طریق اثبات تمکن مالی, اقامت,  اقامت اتریش, اقامت موقت اتریش, اقامت تمکن مالی , اقامت تمکن مالی اتریش ,اتریش تمکن مالی, اقامت یک ساله اتریش ,اتریش اقامت ,اقامت از طریق تمکن مالی ,اقامت اتریش از طریق تمکن مالی , اقامت اتریش از طریق اثبات تمکن مالی

اخذ اقامت تمکن مالی اتریش

اتباع کشورهای ثالث (منظور کشورهایی غیر از اعضای اتحادیه اروپاست) افرادی هستند که نه شهروندان کشورهای منطقه اقتصادی اروپا (شامل ۲۶ عضو اتحادیه اروپا و ایسلند، نروژ و لینکنشتاین) و نه شهروندان سوئیس هستند. اگر آنها قصد زندگی یا اقامت در اتریش را برای مدت بیش از شش ماه دارند، نیازمند عنوان اقامت (اجازه اقامت برای بیش از شش ماه) به منظور مقصد اقامتشان یعنی اتریش هستند.

برای اقامت تا شش ماه هیچ عنوان اقامتی اعطا نمی شود. در عوض، ویزا باید در صورت لزوم درخواست شود.

“اجازه اقامت – با ممنوعیت استخدامی” معروف به ( اقامت تمکن مالی اتریش)

 

مهاجران کشورهای ثالث که مایل به اقامت در اتریش بدون مشاغل درآمدی هستند (مثلا” مستمری بگیران بازنشسته ، افراد از لحاظ مالی مستقل) ممکن است یک مجوز اقامتی را به عنوان «اجازه اقامت – بدون اشتغال » بدست آورند.

این نام اقامت ممکن است به اتباع کشورهای ثالث اعطا شود، اگر:

 • آنها الزامات عمومی را برای اعطای چنین حقوقی ( اقامت بدون کار یا اقامت تمکن مالی) به انجام برسانند.

نکته : در این نوع اقامت یک سهم محدود تحت سیستم سهمیه ای وجود دارد (فقط تعداد محدودی از مجوز های اقامتی می تواند هر ساله اعطا شود).

 • آنها درآمد ماهیانه خود را به طور منظم (به عنوان مثال حقوق بازنشستگی اتریش یا خارجی، سود شرکت های خارج از کشور، درآمد حاصل از دارایی ها، پس انداز یا سهام شرکت) دو برابر میزان نرخ استاندارد قانون عمومی بیمه یا تامین اجتماعی اتریش ASVG دریافت کنند :

قانون عمومی بیمه اجتماعی اتریش – نرخ های استاندارد سال ۲۰۱۸ شامل جدول زیر می شوند:

دو بار نرخ استاندارد نرخ استاندارد
€ ۱,۸۱۸.۸۴ € ۹۰۹.۴۲ افراد مجرد
€ ۲,۷۲۷.۰۴ € ۱,۳۶۳.۵۲ افراد متاهل
€ ۲۸۰.۶۴ € ۱۴۰.۳۲ برای هر کودک
#اقامت,  #اقامت_اتریش, #اقامت_موقت_اتریش, #اقامت_تمکن_مالی , #اقامت_تمکن_مالی_اتریش ,#اتریش_تمکن_مالی, #اقامت_یک_ساله_اتریش ,#اتریش_اقامت #,اقامت_از_طریق_تمکن_مالی ,#اقامت_اتریش_از_طریق_تمکن_مالی , #اقامت_اتریش_از_طریق_اثبات_تمکن_مالی, #اقامت,  #اقامت_اتریش, #اقامت_موقت_اتریش, #اقامت_تمکن_مالی , #اقامت_تمکن_مالی_اتریش ,#اتریش_تمکن_مالی, #اقامت_یک_ساله_اتریش ,#اتریش_اقامت #,اقامت_از_طریق_تمکن_مالی ,#اقامت_اتریش_از_طریق_تمکن_مالی , #اقامت_اتریش_از_طریق_اثبات_تمکن_مالی, 

الزامات عمومی برای صدور مجوز اقامت بدون کار ( اقامت تمکن مالی اتریش)

 

الزامات زیر باید برای این نوع اقامت برآورده شوند:

 

 • معیار یا اسناد مناسب برای اثبات معاش:

فرد متقاضی باید یک درآمد ثابت و منظم داشته باشد به طوریکه بتواند به این منبع درآمدی خود دسترسی داشته باشد بدون استفاده از کمک های رفاهی یا عایده های کمکی دولتی (نرخ های استاندارد بالا را ببینید)

 • پوشش بیمه درمانی:

افراد ملیت کشورهای ثالث باید دارای پوشش بیمه درمانی کاملی باشند ( بیمه درمانی با  مزایای بیمه در اتریش و پوشش همه خطرات).

 • مسکن مناسب مطابق با استانداردهای محلی اتریش :

ملیت کشورهای ثالث باید شواهدی مبنی بر اسکان (به عنوان مثال با ارائه یک قرارداد اجاره نامه، البته برای ایرانیان خرید ملک هم میتواند باشد) که به اندازه تعداد افراد خانواده خود طبق استانداردهای محلی اتریش که مناسب شرایط حال آنها است، ارائه دهند.

قامت,  @اقامت-اتریش, @اقامت-موقت-اتریش, @اقامت-تمکن-مالی , @اقامت-تمکن-مالی-اتریش ,@اتریش-تمکن-مالی, @اقامت-یک-ساله-اتریش ,@اتریش-اقامت ,@اقامت-از-طریق-تمکن-مالی ,@اقامت-اتریش-از-طریق-تمکن-مالی , @اقامت-اتریش-از-طریق-اثبات-تمکن-مالی, @اقامت,  @اقامت-اتریش, @اقامت-موقت-اتریش, @اقامت-تمکن-مالی , @اقامت-تمکن-مالی-اتریش ,@اتریش-تمکن-مالی, @اقامت-یک-ساله-اتریش ,@اتریش-اقامت ,@اقامت-از-طریق-تمکن-مالی ,@اقامت-اتریش-از-طریق-تمکن-مالی , @اقامت-اتریش-از-طریق-اثبات-تمکن-مالی

ارائه مدارک مهارت های زبان آلمانی (“آلمانی قبل از مهاجرت”)

 

اتباع کشور ثالث باید مدارک مهارت های زبان آلمانی را در سطح A1 با توجه به چارچوب مشترک اروپایی برای مرجع زبان ها “CEFR” ، زمانی که برای اولین بار درخواست اقامت تحت عنوان “اجازه اقامت – بدون اشتغال” (اقامت تمکن مالی اتریش) را میدهند داشته باشند. این سطح زبانی آلمانی شامل فقط مهارت های زبان اساسی (Basic) آلمانی در سطح مبتدی لازم است.

مدارک مهارت های زبان آلمانی ممکن است توسط:

یک دیپلم یا گواهینامه دوره ای از یکی از موسسات زیر گرفته شده باشد که  پذیرفته می شود:

 • دیپلم زبان اتریشی آلمانی
 • Goethe-Institut e.V.
 • Telc GmbH
 • صندوق ادغام اتریش (ÖIF)

مؤسسات مورد تایید دیگر می توانند از طریق انتشار در وبسایت رسمی نمایندگیهای اتریش اطلاع رسانی رسمی شود، نمایندگی اتریشی (سفارت، کنسولگری) در خارج از کشور است که این موسسات را اعلامیه می کنند. در تهران موسسه گوته و موسسه زبان آلمانی سفارت آلمان در دو شعبه وجود دارد که این مدارک را پس از آزمون زبان آلمانی ارائه می دهد.

البته طبق اجرای الزامات ماژول ۱ یا ۲ توافق ادغام  (یعنی مهارتهای زبان آلمانی در سطوح A2 یا B1) نیز به عنوان مدرک مهارت های زبان آلمانی مناسب است.

لطفا توجه داشته باشید:

دیپلم زبان یا گواهینامه دوره آلمانی (باید کمتر از یکسال از تاریخ گرفته شدن) نباید بیشتر از یک سال در هنگام ارسال باشد.

مواردی که اثبات مهارت های مناسب زبان آلمانی لازم نیست که توسط آنها ارائه شود

افرادی که در هنگام درخواست ۱۴ ساله را کامل نکرده اند

افرادی که به طور منطقی انتظار نمیرود که چنین مهارت زبانی را بر اساس شرایط سلامت جسمی و روانی خود ارائه دهند؛ در چنین مواردی، شخص باید یک گزارش پزشکی صادر شده توسط یک افسر بهداشت عمومی یا پزشک مورد تایید تعیین شده توسط نمایندگی کنسولگری اتریش ارائه کند.

لطفا توجه داشته باشید:

افرادی که اقدام به گرفتن اقامت در تاریخ ۳۰ ژوئن ۲۰۱۱ یا قبل از آن کرده اند،  نیازی به ارائه مدارکی  از مهارت های زبان آلمانی قبل از مهاجرت ندارند.

آزادی عمل و اعتبار اقامت تمکن مالی اتریش

 

این اقامت ” اقامت – با ممنوعیت استخدام با اشتغال” (اقامت تمکن مالی اتریش) اجازه می دهد تا بدون دسترسی به بازار کار و با محدودیت زمانی، برای مدت یک سال صادر شود.

این اقامت برای مدت ۳ سال در صورتی صادر یا تمدید می شود که:

ملیت کشور ثالث ماژول ۱ موافقتنامه ادغام را تکمیل کرده باشد (یعنی مهارت های زبان آلمانی در سطح A2 ، زیر سطح متوسط، با توجه به چارچوب مشترک اروپا برای مرجع زبان ها کسب کرده باشد) و

در طول دو سال گذشته بدون هیچ گونه وقفه در اتریش اقامت داشته است.

پس از پنج سال اقامت قانونی بدون وقفه، ممکن است برای درخواست کننده های اقامت “اقامت طولانی مدت (اقامت دائم – اتحادیه اروپا” درخواست شود، اگر الزامات عمومی برآورده شده باشند و

ماژول ۲ موافقتنامه شامل شده باشد (به عنوان مثال مهارت های زبان آلمانی در سطح B1 ، سطح متوسط زبان آلمانی، مطابق با چارچوب مشترک اروپا برای مرجع زبان ها کسب شده باشد).

مقامات مصالحه

مقامات صادر کننده رای صلاحیت باید ادارات محلی والیتی یا ادارات دولتی والیت مجاز (ادارات دولتی یا شهرداری) باشند. شایستگی های محلی توسط محل اقامت اداره می شود.

هرگونه شکایتی علیه تصمیمات مقامات ذیصلاح مبنی بر صلاحیت باید توسط دادگاه اداری صلاحیت محلی مورد حکمیت واقع شود. مجوز تصمیم گیری در مورد درخواست ها بدون هیچ تاخیر نابجایی، اما نه بیش از شش ماه پس از دریافت، تصمیم گیری میشوند.

 

ارائه درخواست اقامت تمکن مالی اتریش

 

اصولا” ، اولین درخواست برای اقامت تمکن مالی باید به نمایندگی کنسولگری اتریش (سفارت یا کنسولگری ها) در خارج از کشور اعطا شود. به نمایندگی کنسولگری بسته به محل اقامت متقاضی که در ایران سفارت اتریش می باشد.

نمایندگی کنسولگری در خارج از کشور باید درخواست کامل و صحت آنرا را بررسی کند و سپس آن را به مقامات صالح در اتریش ارسال نماید.

افرادی که دارای ویزا هستند بدون ویزا می توانند درخواست اقامت تمکن مالی خود را در اتریش در زمان اقامت مجاز خود ارائه دهند.

لطفا توجه داشته باشید:

درخواستی که در اتریش ارائه می شود، حق اقامتی را به متقاضی نمی دهد یعنی اینکه اگر ویزای وی منقضی شده است و مجبور است منتظر ملاقات یا مصاحبه در خارج از کشور باشد.

#اقامت,  #اقامت-اتریش, #اقامت-موقت-اتریش, #اقامت-تمکن-مالی , #اقامت-تمکن-مالی-اتریش ,#اتریش-تمکن-مالی, #اقامت-یک-ساله-اتریش ,#اتریش-اقامت ,#اقامت-از-طریق-تمکن-مالی ,#اقامت-اتریش-از-طریق-تمکن-مالی , #اقامت-اتریش-از-طریق-اثبات-تمکن-مالی, #اقامت,  #اقامت-اتریش, #اقامت-موقت-اتریش, #اقامت-تمکن-مالی , #اقامت-تمکن-مالی-اتریش ,#اتریش-تمکن-مالی, #اقامت-یک-ساله-اتریش ,#اتریش-اقامت ,#اقامت-از-طریق-تمکن-مالی ,#اقامت-اتریش-از-طریق-تمکن-مالی , #اقامت-اتریش-از-طریق-اثبات-تمکن-مالی.

مدارک مورد نیاز اقامت تمکن مالی اتریش

 

 • سند معتبر مسافرتی شامل بلیط مسافرتی(غیر از درخواست اولیه برای یک کودک شش ماهه ، این مورد در صورتی که کودک سند مسافرتی معتبر نداشته باشد لغو شود)
 • گواهی تولد یا سند مشابه، شناسنامه (فقط با درخواستهای اولیه)
 • عکس فعلی متقاضی
 • اگر کاربردی داشته باشد:

-گواهی ازدواج

-گواهی طلاق

-اسناد فرزند خواندگی

-شواهد یا گواهی مربوط به رابطه خانوادگی

-گواهی فوت

 

 • مدارکی قانونی برای سکونت با توجه به استانداردهای محلی، از جمله قراردادهای اجاره یا مالکیت
 • شواهد و مدارک بیمه درمانی که تمام خطرات و مزایای ارائه شده در اتریش را پوشش می دهد، از جمله ارائه بیمه نامه مربوطه، مگر اینکه بیمه اجباری وجود داشته باشد یا وجود آن در آینده باشد.
 • شواهد و مدارکی از تمکن مالی (فیش حقوقی، مدارک پرداختی و سودهای بانکی، قرارداد کار، گواهی های بازنشستگی دولتی، بیمه بازنشستگی یا سایر مزایای بیمه، شواهد و مدارکی مبنی بر مقادیر کافی سرمایه ، سرمایه گذاریها یا دارایی های متعلق به به فرد متقاضی)

لطفا توجه داشته باشید: مدارک مزایای اجتماعی که در زمانی که اقامت اعطا می شود، از جمله کمک های رفاهی و کمک های متفرقه و فوق العاده ها، مجاز نمی باشد.

 • مدارک مهارت های زبان آلمانی
 • هزینه ها

 

هزینه صدور صورتحساب: ۱۰۰ یورو (۸۰ یورو بر اساس درخواست، ۲۰ یورو اضافی)

هزینه شخصی سازی (عکاسی و امضا): € ۲۰

 

منبع: وبسایت رسمی مهاجرت اتریش ( زندگی و کار در اتریش)

 

#اقامت,  #اقامت-اتریش, #اقامت-موقت-اتریش, #اقامت-تمکن-مالی , #اقامت-تمکن-مالی-اتریش ,#اتریش-تمکن-مالی, #اقامت-یک-ساله-اتریش ,#اتریش-اقامت ,#اقامت-از-طریق-تمکن-مالی ,#اقامت-اتریش-از-طریق-تمکن-مالی , #اقامت-اتریش-از-طریق-اثبات-تمکن-مالی

توضیحات مفیدتر بر اساس سوالات مطرح شده:

 

مختصری در خصوص دلایل و مزایای گزینش اتریش به عنوان کشور هدف مهاجرتی:

برخورداری از شهرت جهانی بدلیل آثار باستانی و هنری، دارای بهترین سیستم مراقبت بهداشتی و مجهز به  جدیدترین فن آوری روز دنیا، دارای بهترین سیستم آموزشی در تمام اروپا، یکی از امن ترین کشورهای جهان از لحاظ رعایت امنیت حقوق فردی و مالکیت، قرار گرفتن در رتبه یک در سطح رفاه اجتماعی، قرار گرفتن در مقام دوم جهان از لحاظ کیفیت زندگی به دلیل درهم آمیختن امنیت، امکانات خرید و گذران اوقات فراغت و استاندارد بالای زندگی.

چه مزایایی شامل این نوع ویزا میشوند:

میتوان گفت که سریع ترین روش اخذ اقامت این کلاس از ویزا میباشد. در واقع شما نیازی به ثبت شرکت یا نیاز به راه اندازی تجارتی ندارید، عدم نیاز به راه اندازی یا ثبت شرکت و مشکلات ناشی از آن و به طبع آن عدم نیاز به استخدام پرسنل و پرداخت بیمه و مالیات برای آن، شما نیازی به پرداخت مالیات خاصی ناشی از این نوع اقامت ندارید، معاف از پرداخت مالیات سالانه . نکته دیگر اینکه هیچگونه محدودیت سنی در این نوع ویزا وجود ندارد، صرفا” شما باید ثابت کنید که  Financially Independent Person “FIP” هستید . عدم نیاز به مدارک زبان انگلیسی، عدم نیاز به مدرک زبان خارجی سطح بالا، البته نکته اینکه برای تمدید و ادامه روند اقامت دائم نیاز به ارتقأ سطح زبانی خود دارید که مفصل در این مقاله به آن پرداخته شده است. دقت کنید که به زبان آلمانی سطح مبتدی تا قبل از مهاجرت نیاز دارید، برای توضیحات بیشتر به قسمت {ارائه مدارک مهارت های زبان آلمانی (“آلمانی قبل از مهاجرت”)} مراجعه نمایید. نکته آخر اینکه سهولت تمدید اقامت را نیز میتوان از مزایای این نوع اقامت دانست، چرا که شما با کمترین هزینه و به سهولت، در صورت نداشتن مشکلاتی که شامل قانونشکنی ها و جرایم می شوند، آنرا تمدید می کنید. تحصیل رایگان خودتان و فرزندانتان.  داشتن حساب بانکی بین‌المللی جهت سهولت در جابجایی وجوه. منجر به اقامت دائم و دریافت مجوز کار.

@اقامت,  @اقامت-اتریش, @اقامت-موقت-اتریش, @اقامت-تمکن-مالی , @اقامت-تمکن-مالی-اتریش ,@اتریش-تمکن-مالی, @اقامت-یک-ساله-اتریش ,@اتریش-اقامت ,@اقامت-از-طریق-تمکن-مالی ,@اقامت-اتریش-از-طریق-تمکن-مالی , @اقامت-اتریش-از-طریق-اثبات-تمکن-مالی

ویزای تمکن مالی اتریش

 

داشتن تمکن مالی، به این معناست که شخص متقاضی، باید اثبات نماید که در صورت اقامت طولانی مدت در اتریش، امکان کسب درآمد در کشور مبدأ و پرداخت هزینه های اقامت در اتریش یا سایر کشورهای اروپایی را دارد.وجود درآمد بدون اشتغال مستقیم فرد در کشور مبدأ، از یکی از راههای زیر، قابل اثبات است:
۱) دارا بودن سپرده بانکی، از طریق سپرده های بانکی بلند مدت در ایران و اثبات واریز ماهانه سود، امکان اثبات و احراز شرایط تمکن مالی، وجود دارد.
۲) دارا بودن سهام شرکت ها و کارخانه ها، واریز سود مشارکت و خرید سهام شرکت ها و کارخانه ها، نیز، یکی دیگر از راههای  اثبات تمکن مالی می باشد.
۳) مالکیت املاک و مستغلات، در این حالت، لازم است، املاک مازاد بر نیاز، اجاره داده شود و اجاره نامه ملک، به عنوان یکی از راههای کسب درآمد و اثبات تمکن مالی، می باشد.
۴) حقوق بازنشستگی و مستمری، هرچند حقوق بازنشستگی، یکی از موارد کسب درآمد می باشد، اما با توجه به کم بودن حقوق بازنشستگی، معمولا به عنوان روش مناسبی جهت اثبات تمکن مالی،  به حساب نمی آید.

#اقامت,  #اقامت_اتریش, #اقامت_موقت_اتریش, #اقامت_تمکن_مالی , #اقامت_تمکن_مالی_اتریش ,#اتریش_تمکن_مالی, #اقامت_یک_ساله_اتریش ,#اتریش_اقامت #,اقامت_از_طریق_تمکن_مالی ,#اقامت_اتریش_از_طریق_تمکن_مالی , #اقامت_اتریش_از_طریق_اثبات_تمکن_مالی.

مدارک لازم جهت اخذ اقامت اتریش از طریق اثبات تمکن مالی

 

۱) صورت حساب شش ماهه حساب بانکی، به ازاء هر متقاضی حداقل بیست و پنج هزار یورو.
۲) گواهی عدم سوءپیشینه برای متقاضی و افراد خانواده بالای ۱۲ سال.
۳) گواهی سلامت بیماریهای قلبی، عروقی، تنفسی و واگیردار.
۴) اسناد مالکیت و دارائیهای غیر منقول.
مراحل انجام کار، جهت اخذ اقامت اتریش از طریق اثبات تمکن مالی
۱) تهیه مدارک لازم و ترجمه مدارک.
۲) تحویل مدارک ترجمه شده به سفارت اتریش در تهران.جهت تأیید مدارک و ترجمه ها.
۳) اخذ وقت از سفارت اتریش به صورت اینترنتی.
۴) حضور متقاضی و سایر افراد خانواده در سفارت اتریش در تهران جهت ارائه مدارک و مصاحبه.
۵) اخذ ویزای سه ماهه مهاجرتی و عزیمت به اتریش.
۶) اجاره ملک یا خرید ملک در اتریش و ثبت نشانی در اداره ی پلیس و افتتاح حساب بانکی در اتریش.

 

 دریافت کارت اقامت یک ساله اتریش.

 

پس از دریافت کارت اقامت یک ساله اتریش، در صورتی که در انقضاء تاریخ کارت اقامت اتحادیه اروپا، شرایط تمکن مالی اثبات شده، پا برجا باشد و شرایط اقامت در اتریش انجام شده باشد، در صورت عدم تخلف از قوانین و عدم ارتکاب جرم، امکان تمدید اقامت برای دو سال وجود دارد و در پایان دو سال هم امکان پذیر است.

 

اخذ اقامت دائم اروپا از طریق اثبات تمکن مالی

 

ویزای تمکن مالی اتریش، راه ورود به اتحادیه اروپا و گرفتن اقامت یکساله، تمدید تا سه سال و تبدیل به پنج ساله و اقامت دائم در اتحادیه اروپاست، اما در طول این مدت و در صورت رعایت کلیه شرایط اقامت و رعایت قوانین اتحادیه اروپا درباره ی مهاجرت، امکان تبدیل به اقامت دائم اروپا را دارد.ویزای تمکن مالی اتریش، به محض صدور از طریق سفارت اتریش در تهران، به دارنده ویزا،  امکان تردد و سکونت در همه کشورهای اروپایی، عضو پیمان شنگن را می دهد.

 

اخذ پاسپورت اتریش، از طریق ویزای تمکن مالی

 

اشخاصی که از طریق ویزای تمکن مالی اتریش، وارد اتحادیه اروپا می شوند و یا در کشور اتریش، ساکن می شوند، در صورت یادگیری کامل زبان آلمانی، و دانش کافی درباره ی فرهنگ و تمدن اتریش و اقامت بیش از پنج سال در اتحادیه اروپا یا اتریش، می توانند درخواست تابعیت اتریش نمایند.اخذ تابعیت یا پاسپورت اتحادیه اروپا از طریق اتریش امکان پذیر است.با توجه به رتبه اول وین، در بین شهرهای دنیا، پاسپورت اتریش از اعتبار خاصی در دنیا برخوردار است.

 

تحصیل رایگان فرزندان با ویزای تمکن مالی اتریش

 

تحصیل رایگان در اتریش، برای همه شهروندان اتریش و اتحادیه اروپا، در دسترس است.کسانی که اقامت موقت و بلند مدت اتریش را از هر طریقی، به دست آورند، شهروند اتریش محسوب می شوند و از حق تحصیل رایگان در اتریش، برخوردارند.تحصیل رایگان در اتریش، از مقطع تحصیلات ابتدایی شروع می شود و تا پایاین تحصیلات دانشگاهی، امکان برخورداری و استفاده از شرایط تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی اتریش،  برای همه شهروندان فراهم است.

 

کاریابی در اتریش با ویزای تمکن مالی

 

اشتغال به کار در اتریش،  برای اشخاصی که با ویزای تمکن مالی اتریش، مهاجرت می نمایند، امکان پذیر نیست.در صورتی که سرمایه گذاری یا کار آفرینی، بعد از عزیمت به اتریش، برای اشخاصی که صرفا با ویزای تمکن مالی اتریش وارد این کشور می شوند، وجود دارد.در صورت سرمایه گذاری یاکارآفرینی، امکان کار دراتریش برای وی فراهم می شود.

 

ثبت شرکت در اتریش با ویزای تمکن مالی

 

همانطور که پیشتر ذکر شد، پس از ورود به اتریش، از طریق ویزای تمکن مالی اتریش، و در صورت دارا بودن شرایط لازم و سرمایه لازم، امکان ثبت شرکت در اتریش و سرمایه گذاری در اتریش، خرید شعبه رستورانهای زنجیره ای در اروپا می باشد.خرید شعبه رستوران های زنجیره ای در اتریش از از حداقل هفتاد هزار یورو آغاز می شود. اما ثبت شرکت در اتریش، به صورت مستقل هم امکان پذیر است. به این صورت که با ارایه طرح توجیهی اقتصادی وبیزنس پلان، درصورت تایید وتصویب دولت اتریش، مدیر عامل وخانواده وی ونیز سایر سهامداران، امکان اقامت دراتریش راخواهند داشت.

 

خرید ملک در اتریش با ویزای تمکن مالی

 

طبق معاهده ی قدیمی مابین اتریش و ایران، خرید ملک برای اتباع ایرانی در اتریش، امکان پذیر است.نکته قابل توجه اینکه، خرید ملک در اتریش، باعث اخذ اقامت دائم نمی شود.هرچند که خرید ملک، جهت مقاصد تجاری و کسب درآمد از ملک، از طریق اجاره و پرداخت مالیات های قانونی، امکان اخذ اقامت دائم اتریش، وجود دارد.

 

مؤسسه حقوقی معتبر جهت مشاوره حقوقی مهاجرتی اتریش

 

قصد نقد یا تبلیغ برای هیچ موسسه حقوقی را ندارم، با این وجود امیدوارم اطلاعات آنچنان مشخص و واضح باشد که خودتان بتوانید کار مهاجرتی خود را پیش ببرید، هرچند مستلزم صرف وقت زیادی است. پس اگر قراردادی با موسسات میبندید خودتان باید تصمیم بگیرید که میخواهید وقت صرف کنید یا اینکه کار شما را متخصصین زبردست انجام دهند. گرچه پیشنهاد شخصی بنده این است که کار مهاجرتی خود را خودتان انجام دهید اگر صبور باشید و در وحله اول مهارتهای زبانی لازم را کسب کنید.

با آرزوی موفقیت

اقامت,  اقامت اتریش, اقامت موقت اتریش, اقامت تمکن مالی , اقامت تمکن مالی اتریش ,اتریش تمکن مالی, اقامت یک ساله اتریش ,اتریش اقامت ,اقامت از طریق تمکن مالی ,اقامت اتریش از طریق تمکن مالی , اقامت اتریش از طریق اثبات تمکن مالی.

احمدرضا توکلی، مدرس دانشگاه، مشاور اخذ پذیرش و مهاجرت

منبع: وبسایت رسمی مهاجرت اتریش ( زندگی و کار در اتریش)

Source: State Austrian Website for Immigration & living